mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 2 lut 2016, 14:59 
Cytuj  
Z chińskimi fotelami trzeba uważać ;) http://gizmodo.com/5157354/boy-killed-a ... r-explodes


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2016, 18:20 
Cytuj  
Pewnie gral w komputer gdy zginął ;/

Farin, co do tego zagłówka w xenonie to racja. Nie można go ustawić gdy jest sie za wysokim. On tylko do pewnego stopnia jest wysuwany, a tak to dzwignia na osi połączenia z oparciem. Jak ustawie go maxymalnie to musiałbym siedzieć krzywo, zeby wygodnie sie oprzeć (a idea jest taka zeby siedzieć prosto^^).
No ale to dotyczy osób ponad 1,90m. Moze zamówie u krawcowej jakaś sztywna poduszke, zeby punkt podparcia mieć tego zagłówka wyżej. Niestety inne fotele w tej cenie moze miały fajniejsza regulacje, ale w górnej części były totalnie za niskie dla mnie, xenon jest na styk.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 2 lut 2016, 23:11 
Cytuj  
eh nadal nie wiem...:)
Teraz myślę nad Action od Profim...ale nie podają maksymalnej wagi użytkownika, jedynie przy modelu Action 24/7 jest ona podana (150 kg)...Będę musiał do nich zadzwonić...
Znalazłem sklep gdzie tego Actiona 100 albo 105 (te wersje tapicerowane bez zagłówka) za 2300 brutto mi sprzedadzą co jest dużo poniżej ich ceny na stronach wszelakich.

PS.
na Ergohuman.com podają że max waga użytkownika to 113 kg (przekraczam to niestety bo się rozpasłem jak swinia) więc nie chcę ryzykować a schudne dopiero za jakies 6 miesiecy :P

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 3 lut 2016, 14:31 
Cytuj  
ok zamowilem Ergohuman PLus w skorze....mam nadzieje ze bedzie wygodny i wytrzymaly, zdam relacje za pare tygodni:)

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 5 lut 2016, 17:19 
Cytuj  
OK, moj ergohuman dotarl- wszystko idealnie ale na skorze z mala rysa przyszedl...

Siedzi sie naprawde fajnie, bardzo komfortowo (a jestem dosc duzy...:), jakosc wykonania raczej dobra. Na dzien dzisiejszy moge polecic smialo, zobaczymy jak z trwaloscia po paru latach:D

pS.
Jakością tej skóry jestem w sumie dość zawiedziony jest bardzo cienka - bedzie trzeba za jakis czas obic go czyms lepszym jak sie przetrze:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2016, 17:45 
Cytuj  
Ja sobie 2 lata temu obijalem zużyte siedzisko skórą krowią. Też mi się wydawało że będzie lipa bo jakaś cienka. Ale po 2 latach nie ma śladu zużycia i wygląda bardzo ładnie. Później Ci fotkę zrobię. Krzesło to eago za 600pln które mam od 2009. Jedyne co zrobiłem w nim to właśnie ta skóra ale to podobno norma jest i większość siedzisk się zużywa.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 15:48 
Cytuj  
Farin666 napisał(a):
Jakością tej skóry jestem w sumie dość zawiedziony jest bardzo cienka - bedzie trzeba za jakis czas obic go czyms lepszym jak sie przetrze:)


Na poprzedniej stronie pisałem:
Cytuj:
Pod wage 90 kg+ odradzam wykonczenia "skorzane" bo w naszych, krajowych warunkach skora oznacza cienka i latwo pekajaca dwoine a nie solidna licowke.


Wystarczyło przeczytać ale woleliście mnie pojechać, że wam sprzęt z kosmosu polecam...


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 17:18 
Cytuj  
W życiu do siedzenia przy kompie nie wziąłbym obicia skórzanego. Well done.

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 21:34 
Cytuj  
Nie wiem o co Wam chodzi z ta skora, mi sie na niej lepiej sieedzi i tyle+ wyglada w miare dobrze, jak sie zniszcz za jakis czas to obije lepsza i po klopocie.Do wyboru mialem jeszcze siatke ab zachowac w miare dobry wyglad ale jakos jej nie ufam.
Jasne gdybym kupowal krzeslo od Herman Miller za 6.5k pln to siatka by mi nie przeszkadzala bo tutaj moge miec zaufanie, ale takich pieniedzy na krzeslo nie mam.

Dziek za dobre rady ale pewnie zaraz ktos przyjdzie i powie ze lepiej bylo juz dolozyc te 4.5k i kupic cos dobrego, bo w koncu na mmorpg kasa to dla nikogo nie problem a bron Boze jak ktoa samodzielnie podejmie decyzje i kupi cos innego:)

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 22:57 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Wystarczyło przeczytać ale woleliście mnie pojechać, że wam sprzęt z kosmosu polecam...

Bo taki polecasz :) btw dzieki za rade. Obczaje i porownam z kulikiem (w sumie to ich fotele mnie interesowaly - niestety malo o nich opini)

*

Posty: 151
Dołączył(a): 14.10.2015
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 08:14 
Cytuj  
Hej, chce zainwestować w wygodny fotel/krzesło znalazłem coś takiego

http://www.profim.pl/xenon/xenon_pl.html

Siedzialem na tym Xenonie i wyższym modelu One i wrażenia to "WOW" mega wygodne. Polecam obejrzeć filmik w linku ,mnóstwo opcji regulacji bardzo się przydaje.

Natomiast miałem styczność z fotelikiem kilka minut więc absolutnie nie jest to miarodajny czas do wystawiania jakiejkolwiek opinni.
Czy ktoś miał/ma styczność z tymi fotelami?
Cena takiego to ok 1350zl

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 11:34 
Cytuj  
Pytanie.
How to wybrać :P
181cm, 77kg (->75kg). Na co zwracać uwagę.
Mam w chuj problemy z kręgosłupem mimo basenu, wspinaczek, roweru i długich spacerów. 11 dni temu odpalałem piłę łańcuchową i okazało się, że naderwałem sobie mięsień przy kręgosłupie. Teraz mam stan zapalny.
Wiem, że to wynika z mojego trybu pracy. Dziennie 12h na fotelu.
O ile w pracy chuja zrobię - stosuję nakładkę ergonomiczną i tyle, o tyle te 4h w domu mogę jakoś zagospodarować w odpowiednim fotelu.
Budżet 2-3k. Więc herman miller odpada.
Pewnie czeka mnie chodzenie po salonach i testowanie. Jak to zrobić prawilnie?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 11:36 
Cytuj  
Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 13:06 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Pytanie.
How to wybrać :P
181cm, 77kg (->75kg). Na co zwracać uwagę.
Mam w chuj problemy z kręgosłupem mimo basenu, wspinaczek, roweru i długich spacerów. 11 dni temu odpalałem piłę łańcuchową i okazało się, że naderwałem sobie mięsień przy kręgosłupie. Teraz mam stan zapalny.
Wiem, że to wynika z mojego trybu pracy. Dziennie 12h na fotelu.
O ile w pracy chuja zrobię - stosuję nakładkę ergonomiczną i tyle, o tyle te 4h w domu mogę jakoś zagospodarować w odpowiednim fotelu.
Budżet 2-3k. Więc herman miller odpada.
Pewnie czeka mnie chodzenie po salonach i testowanie. Jak to zrobić prawilnie?


Mlody dziadunio.

W domu tez chuja zrobisz. Mniej siedzenia, wiecej chodzenia i jakis zajec fizcznych, bo inaczej z wiekiem bedzie gorzej.
Ja mialem problemy z pleacami tylko jak gralem w FFXI. Praca przy komputerze + granie zrobilo swoje. Potem zmianilem tryb zycia, pojechalem w Himalaje i od tamtego czasu nie wiem co to bol plecow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 13:15 
Cytuj  
Lubię swoją pracę i zawód więc tego nie zmienię, a w domu jednak też przed PC lubię posiedzieć, więc odciążenie jak najbardziej kręgosłupa jest wskazane. Kwestia JAK wybierać fotel i na co zwracać uwagę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 13:46 
Cytuj  
Ja mam uszkodzony kręgosłup plus złe nawyki latami przy pracy przy komputerze, efekt jest taki że lekarz mi doradził już dawno żeby tak sobie wszystko dostosować żeby korzystać z... fotela wypoczynkowego lol
Tłumaczył też że fotel biurowy można kupić nawet za parę tysięcy ale nie będzie on miał wpływu na twój kręgosłup jeśli sam nie nauczysz się utrzymywać postawy i nie dopasujesz stanowiska do siebie, to nie fotel ma cie utrzymywać, a jeśli fotel biurowy jest wygodny to już masz sygnał że niszczysz sobie kręgosłup, tak to działa niestety.
Więcej ci da wizyta u odpowiedniego specjalisty żeby cie nauczył jak masz siedzieć i jak dopasować miejsce pracy do swoich hmmm... zwyrodnień kręgosłupa, które ma ~98% ludzi pracujących przy biurku ale i tragicznie to wygląda u sportowców i pracujących fizycznie.

Wiem że to burzy wizje wspaniałych foteli biurowych za 3k, które będą czymś wspaniałym dla kręgosłupa, a tym czasem płacisz za dobrą jakość, materiał, wykończenie, ergonomie i komfort plus banialuki marketingowe jak wszędzie i tyle.
Nie będę się tu przepychał że to nie prawda i że naukowcy z nasa... mi kręgosłupy to nie naprawi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 13:51 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Lubię swoją pracę i zawód więc tego nie zmienię, a w domu jednak też przed PC lubię posiedzieć, więc odciążenie jak najbardziej kręgosłupa jest wskazane. Kwestia JAK wybierać fotel i na co zwracać uwagę.


Ja to doskonale rozumiem, ale to jest walka ze skutkami (roznie dobrze moglbys wpierdlalac srodki przeciwbolowe), a lepiej przeciwdzialac.
Jak juz musisz siedziec to rob czeste przerwy na jakies cwiczenia. Do tego silownia, trzymanie wagi i regularne spacery i nie bedzie mialo znaczenia na czym siedzisz.
Ja w tej chwili tez sporo pracuje przy kompie, a siedze na "dyrektorskim" fotelu, ktorego jedyna zaleta jest to ze jest miekki, ale kompletnie nie nadaje sie do pracy przy monitorze. Zadnych problemow z kregoslupem nie mam, ale duzo spaceruje z psami, nosze skrzynie z miesem, kosze trawe itp

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 17:16 
Cytuj  
Mi osteopata (do ktorego chodzilem na masaze i rozciaganie) odradzil wszystkie cud-fotele, doradzil proste drewniane krzeslo i zwracanie uwagi na sylwetke przy siedzeniu. Tyle odnosnie cud-ergo-krzeselek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 07:24 
Cytuj  
Czy to Twój osteopata:
Obrazek

??

Siedzenie na prostym krześle to są masakryczne przeciążenia dla kręgów. Wystarczy jakiś skurcz żeby sobie dopierdolić kręgosłup.

@mrynar, embe: ja już od roku ćwiczę, baseny, waga zrzucona, rower, tylko nie biegam, bo lekarze zabronili (za duże obciążanie kręgosłupa). Jednak jak widać to wszystko chuj, bo szarpnięcie linki od piły mechanicznej i naderwany mięsień - czyli nie wykształcił się wystarczająco. Ciągle też ryzyko związane z kręgami szyjnymi. Każde zabezpieczenie tego kręgosłupa jest dla mnie na wagę złota. Nie chcę za 10 lat o kulach popierdalać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 07:47 
Cytuj  
Jak wagę zbiles to jakie to obciążenie dla kręgosłupa w bieganiu? No chyba że jakoś dziwnie byś się nachylal. Jest tu spec od ergonomii niech się wypowie co w tych widełkach cenowych można teraz kupić. Albo zrezygnuj z siedzenia http://officewarriors.pl/wp-content/upl ... Desk-1.jpg :-)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.