mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 31 sty 2014, 08:42 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tylko czy mógłbyś polecić jakąś firmę co daje teraz radę, żebym mógł poszukać cos w ich asortymencie?


Rozsądne minimum w moim przekonaniu to np. Bejot Atria albo Vectory (znajdziesz ich na Ergoexpert). Generalnie jak wybierasz to patrz po pierwsze nie na cenę ale na długość okresu gwarancji jaki daje producent - poniżej 5 lat możesz od razu odpuścić.

Pamiętaj, że wydając teraz kasę na fotel/krzesło, w którym będziesz dzień w dzień siedział po n-godzin inwestujesz w swoje zdrowie. Utraconego zdrowia nie odkupisz za żadne pieniądze.

Ps. Kupując fotel dobrze jest kupić go jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej. Niestety, przez debilne przepisy panujące w naszym kraju producenci ograniczają długość okresu gwarancyjnego do 1 roku gdy nabywca jest prowadzący działalność (tzn. zakup na "firmę").


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 31 sty 2014, 23:50 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Dzięki bardzo za odpowiedz. Chyba pozostaje mi poszukać czegos droższego... albo przeboleć mankamenty i niską jakość.

Tylko czy mógłbyś polecić jakąś firmę co daje teraz radę, żebym mógł poszukać cos w ich asortymencie? ;p

sorry, że męczę.


Obrazek

Prosze.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 10:10 
Cytuj  
Odswiezam temat. Przeczytalem ostatnie dwie strony i czyli co, ponizej 500 nie kupie przyzwoitego krzesla do domu do komputera? :D A moze cos sie zmienilo w ostatnich miesiacach? :)

Przejrzalem za twoja rada yabaddi ergoexpert filtrujac po gwarancji 5 lat, ale to sa ceny poza moim zasiegiem :P Znalazlem cos takiego:

http://www.ergoexpert.pl/pl/p3992-fotel ... 112.html#z

Generalnie szukam czegos max. do 450zl - znajdzie sie w tej cenie cos przyzwoitego? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 10:29 
Cytuj  
Pewnie, idziesz do Ikei, siadasz, jest Ci wygodnie, kupujesz.
Po roku czy dwóch się rozjebie, wypieprzasz na śmieci i jedziesz po kolejne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 10:30 
Cytuj  
Nie nie, na pewno nic poniżej 1.5k nie nadaje się do siedzenia.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 10:46 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Pewnie, idziesz do Ikei, siadasz, jest Ci wygodnie, kupujesz.
Po roku czy dwóch się rozjebie, wypieprzasz na śmieci i jedziesz po kolejne.


Ikee mam 100 kilometrow od domu :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 11:19 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Pewnie, idziesz do Ikei, siadasz, jest Ci wygodnie, kupujesz.
Po roku czy dwóch się rozjebie, wypieprzasz na śmieci i jedziesz po kolejne.


Ja kiedys, jak jeszcze mieszkalem we Frensji, kupilem w Ikei krzeslo "Allak" za 50€ bodajze. Sluzylo mi dzielnie przez 8 lat zanim sie przetarlo.

W tej chwili uzywam DX Racer'a serii "U". Przyznam ze spodziewalem sie wodotryskow i efektu 'wow'. Tego co prawda nie bylo, ale krzeslo jest za to mega solidne, bardzo ladne i wygodnie sie siedzi. Dla niektorych moze byc lekko 'za twarde'. Minus taki ze troche sie dupa poci ;-)

Standardem ergo jest "Aeron" Hermana Millera, ale za to trzeba zaplacic juz gruba kase, mimo ze samo krzeslo jest z siatki..


_________________
Nestor#1522

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 12:21 
Cytuj  
Ej serio... Fascynuje mnie wasza wiedza na temat krzeseł :O. Mam wrażenie, że każdy z was w pewnym etapie swojego starego życia pracował w sklepie z jakimiś "terapeutycznymi" krzesłami :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 12:28 
Cytuj  
mmorpg.pl "Najstarsze polskie forum ludzi renesansu"

Mam zamiar w tym albo przyszłym tygodniu wybrać sie do jednego salonu który ma w ofercie krzesła kilku polskich ergo-producentów. Ze mną jest ten problem, ze jestem na tyle wysoki, ze nawet super ergo krzesła jeżeli nie maja max regulacji w pionie to skutek robi sie odwrotny, wszystkie dopasowania powoduja ze jest jeszcze mniej wygodnie.
A tak to pojde, posadze dupe i zobacze jak bardzo mozna oparcie i siedzenie podnieść.
Na celowniku mam krzesła w firmy PROFIm, tańsze od konkurencji (równorzedny Bejot podniosl ceny ostatnio), nie wydają sie odstawać, ale na wymiarówkach 2 modele wychodziły troche wyższe od reszty stawki.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 12:38 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Ej serio... Fascynuje mnie wasza wiedza na temat krzeseł :O. Mam wrażenie, że każdy z was w pewnym etapie swojego starego życia pracował w sklepie z jakimiś "terapeutycznymi" krzesłami :D


To oczywiste. Zeby sie wypowiadac na jakis temat trzeba go znac od podszewki.

Osoboscie jeszcze sie tu nie wypowiadalem, ale ma zamiar w przyszlym roku przeprowacowac pare miesiecy w meblowym (przyda sie tez w temacie o kanapach).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 12:39 
Cytuj  
tomu, a gdzie to się wybierasz? u nas w okolicy są PROFIm'y ?

u mnie w pracy sa takie za 450 zl, mogą być, ale nic specjalnego.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 12:50 
Cytuj  
Balma, niedaleko Głogowska/Hetmańska. Maja w ofercie Bejot, PROFIm, Sitag i coś jeszcze, to postanowiłem tam sprawdzić.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 13:26 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Ja kiedys, jak jeszcze mieszkalem we Frensji, kupilem w Ikei krzeslo "Allak" za 50€ bodajze. Sluzylo mi dzielnie przez 8 lat zanim sie przetarlo.


Ja wciaz na podobnym siedze. Dalem 50€. Zaczyna sie wlasnie przecierac, po 5 latach.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 17:06 
Cytuj  
Tomu, to krzeslo o ktorym mowilem ma praktycznie proste oparcie i jest dla osob 180cm+, w zestawie poduszka na odcinek lezdzwiowy, wiec mozesz sobie dostosowac do siebie jak chcesz.

Cena tylko dosyc zaporowa ;]


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 19:00 
Cytuj  
DXracery czy Aeron?
Te pierwsze nie sa specjalnie drogie, ale jakos nie ufam ze do siedzenia zajebiste, za duzo w cenie "designu" i marektingu imho. Niby podaja ze dla wysokich, ale porownujac wymiary nie sa jakies ponadprzecietne.
Te drugie zakladam ze niewspolmiernie drogie do jakości (+ placimy za zagranicznosc), no i az tyle bym nie wydal.

Ja stawiam na polskich producentów bo za tysiaka z kawalkiem mozna świetny sprzet dostać. Jeżeli sprzecior kosztuje tyle samo albo wiecej niz DXy, przy wybraniu "gorszego" i plastiku zamiast aluminum (czarny plastik bardziej mi pasuje) na nóżki etc, to zakladam ze wszystko inne jest lepszej jakości. No i sensowny zagłowek chcialem, a to tez troche doklada, w DXach "M" sa jakies dupowate. I gwarancja tylko 2 lata, nasi daja 5.

Niech forumowy specjalista sie wypowie;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 07:23 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
DXracery czy Aeron?
Te pierwsze nie sa specjalnie drogie, ale jakos nie ufam ze do siedzenia zajebiste, za duzo w cenie "designu" i marektingu imho. Niby podaja ze dla wysokich, ale porownujac wymiary nie sa jakies ponadprzecietne.
Te drugie zakladam ze niewspolmiernie drogie do jakości (+ placimy za zagranicznosc), no i az tyle bym nie wydal.

Ja stawiam na polskich producentów bo za tysiaka z kawalkiem mozna świetny sprzet dostać. Jeżeli sprzecior kosztuje tyle samo albo wiecej niz DXy, przy wybraniu "gorszego" i plastiku zamiast aluminum (czarny plastik bardziej mi pasuje) na nóżki etc, to zakladam ze wszystko inne jest lepszej jakości. No i sensowny zagłowek chcialem, a to tez troche doklada, w DXach "M" sa jakies dupowate. I gwarancja tylko 2 lata, nasi daja 5.

Niech forumowy specjalista sie wypowie;]


mam grospol ergohuman plus jakeis 2 lata juz i jest mega wygodne (mam 186 wzrostu)
do tego jest z siatki wiec nie ma problemu ze sie do niego kleisz w lecie ;)
jak masz mozliwosc to sobie wyprobuj, moze ci podejdzie


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2014, 12:12 
Cytuj  
DXracery czy Aeron?

Mam Dx tomu i byl wart swojej kasy chociaz ma kilka irytujacy rzeczy, np brak blokady kolek, troche tandetne podłokietniki, samo wykonczenie jest ok, wyglada calkiem pancernie.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2014, 22:53 
Cytuj  
Jakie biurko? Kupowal ktos cos ostatnio do kompa?
A moze lepiej stół jakis? Najlepiej biale ;p

W sumie preferowalem by zawsze ukryc klawe i mysz na wysuwanej polce. Tylko rzadko są wystarczajaco duze by to pomiecic.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2014, 23:21 
Cytuj  
No tu nie ma większej filozofii. Blat wielkości która ci odpowiada na wysokości, która ci odpowiada. + gratis półeczki, szafeczka albo gołe nogi.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2014, 23:30 
Cytuj  
w sumie to blat z regulowana wysokoscia bylby git, ale cos nie moge znalezc bialego ;p

pewnie w ikei cos sie znajdzie.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.