mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2014, 08:18 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Chwile sie tym dzisiaj bawilem, fajne ;d
http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,10199 ... niesz.html

Gowno nie biurko. Gdzie ja bym na nim wszystko zmieścił ? :e


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2014, 08:27 
Cytuj  
Twoje biurko to pół na pół komputerowe i stół kuchenny. ;D


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2014, 09:28 
Cytuj  
Jaką lampę do biurka polecacie?
3 monitory, potrzebuję jakiegoś sensownego oświetlenia, aby nie zasypiać. Ciężko wybrać w ajkeji, bo tam pizgają światłem z góry. Najlepiej światło stałe, a nie migające.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2014, 09:50 
Cytuj  
Wzialem sobie taką, tyle, że srebrną:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00146776/

ustawisz jak chcesz i moc żarówki też dobierzesz.

mam 2 monitory i spoko swieci, a zarowke mam taka sobie, z polecanych z ikei.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 17 gru 2014, 19:41 
Cytuj  
Coś wam podpowiem w temacie oświetlenia. W przypadku pracy z komputerem najważniejsze jest to aby snop światła (zwłaszcza ten który pada bezpośrednio do oka) nie był zbyt intensywny. Chodzi tu głównie o umiejętne posługiwanie się światłem rozproszonym - czyli lepiej zamiast jednej żarówki 100W centralnie wrzucić sobie zestaw 4-6 lampek (nawet LEDowych) o mniejszej mocy pojedynczej ale oferujących równomierne, rozproszone oświetlenie. Masa ludzi popełnia błąd bo siedzi w ciemnym jak nora pomieszczeniu, na wprost walącego mocnym światłem monitora i potem się dziwi, że ma kłopoty ze wzrokiem. Lampka z żarówką o dużej mocy będzie również nie najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej jest kupić sobie tzw. podświetlacze np. LEDowe które można umieścić za monitorem (na ścianie np.) które będą światło kierować pod kątem do góry i w ten sposób równoważyć silny snop padający z ekranu. Celem jest ograniczenie kontrastu między głównym źródłem światła (np. monitor w ciemnym pomieszczeniu), a stopniem oświetlenia w pomieszczeniu. Im mniejsza różnica w kontraście tym wasze oczy będą się mniej męczyć.

Ps. Zajrzyjcie np. tutaj: http://www.lampy.pl/Lampy-LED/Lampy-wewnetrzne/Lampy-scienne-LED to będziecie wiedzieć o co mi chodzi.


_________________
For the pony!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 17 gru 2014, 20:17 
Cytuj  
Cytuj:
np. LEDowe które można umieścić za monitorem (na ścianie np.)


This.
Sam wieczorem lape kieruje na ściane za monitorem i oczy się w ogóle nie męczą i można siedzieć.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 21 gru 2014, 12:17 
Cytuj  
LED is good.

Spoiler:


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 gru 2014, 12:57 
Cytuj  
Ambielight - pomysł opatentowany przez Sharp-a (chyba) jako standalone kit:
http://lightberry.eu/

głównie do TV, kiedyś zastanawiałem się czy tego sobie nie sprawić. Polecam obejrzenie kilku trailerów filmów (są carsy!) i zobaczenie jak to działa w praktyce. Miazga.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2014, 12:59 
Cytuj  
oo zajebiste, dzieki marek.

o niby dziala z kazdym sprzetem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 20:33 
Cytuj  
Ja od kilku lat uzywam f.lux'a na wszystkich komputerach. Komfort pracy idealny. Jak wylacze, to dopiero widze jak ekran moze napierdalac po oczach.

Dzieki fluxowi ekran ma temperature dopasowana do oswietlenia naturlanego, w nocy ma ciepla, lekka zoltawa barwe. Do DTP moze nie najlepszy, ale we wszystkich innych zastosowaniach daje rade. Polecam potestowac z tydzien.

Do tego mam mala lampke biurkowa, 20W halogen, ktora swieci na blat. Zero problemow ze wzrokiem czy bolami glowy.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 20:50 
Cytuj  
flux nie nadaje się też do: gier, filmów, programowania (po 6h z flux łeb napierdala)...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 21:13 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
flux nie nadaje się też do: gier, filmów, programowania (po 6h z flux łeb napierdala)...


U mnie jest dokladnie odwrotnie, a siedze przed kompem spokojnie 8-10h dziennie, chociazby z racji pracy.


_________________
Nestor#1522

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 22:10 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
flux nie nadaje się też do: gier, filmów, programowania (po 6h z flux łeb napierdala)...

Flux przy oglądaniu filmów i gier się automatycznie wyłącza. Co do bólu głowy to nie miałem problemu, ale trzeba 2-3 dni z tym posiedzieć i naprawdę później widać różnicę.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2015, 15:46 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Flux przy oglądaniu filmów i gier się automatycznie wyłącza.

Nope.
Ale to przy 3 monitorach (oczywiście gram w windowed mode).
Przy pracy na ciemnym tle IDe kiepsko się sprawdza. Serio próbowałem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 02:26 
Cytuj  
Dzisiaj zamiawiam DXRacer. Jeszcze pytanie... Ekoskóra czy materiał? Jak sądzicie?
Zastanawiam się też czy nie wziąć od razu dwóch egzemplarzy. Jednego do pracy i drugiego do domu...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 13:23 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dzisiaj zamiawiam DXRacer. Jeszcze pytanie... Ekoskóra czy materiał? Jak sądzicie?
Zastanawiam się też czy nie wziąć od razu dwóch egzemplarzy. Jednego do pracy i drugiego do domu...


Na te "ergonomiczne" fotele producent daje max. 2 lata gwarancji. Radziłbym nie brać niczego poniżej 5 lat gwarancji. Szczerze, ja bym sobie odpuścił produkty tej firmy. Wywalone 1050/1200 zł na szpanerski design, a nie poparte ani solidnym materiałem ani rozwiązaniami technicznymi.

Steelcase, Allsteel Acuity czy Haworth - to są dobre firmy produkujące solidny, ergonomiczny sprzęt.

Podpytaj Yuurei, ostatnio kupował Atrie od naszego lokalnego Bejota i badał dość wnikliwie temat ;)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 14:07 
Cytuj  
Wiesz mnie finalnie przekonała opinia amerykanki, która sobie dxracera sprawiła i przeszły jej problemy z plecami.
Zaletą jest też cena. ~800-1200zł to jednak nie 4000zł.
Także pytanie jest o ekoskórę vs. materiał. DXRacer jest już wybrany jako tako.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 14:24 
Cytuj  
Ok, to inaczej - zanim wydasz nawet tego kawałka to podjedź gdzieś gdzie mają te fotele i sprawdź sam jak ci się w tym siedzi. Opinia opinią , bywa nierówna. Najlepiej sprawdzić samemu. Wymiary, masa ciała robią swoje. Przy okazji będziesz wiedział za co płacisz - na obrazku to byle G.. często wygląda jak Lexus. Jakiś czas temu DXrace'a widziałem na Matarni w tym ciągu bliżej Komputronika, może nadal mają tam ekspozycję.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 14:26 
Cytuj  
DX to dobry dla gimbazy co prowadzi swoje blogi na yt. :>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 14:28 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Ok, to inaczej - zanim wydasz nawet tego kawałka to podjedź gdzieś gdzie mają te fotele i sprawdź sam jak ci się w tym siedzi. Opinia opinią , bywa nierówna. Najlepiej sprawdzić samemu. Wymiary, masa ciała robią swoje. Przy okazji będziesz wiedział za co płacisz - na obrazku to byle G.. często wygląda jak Lexus. Jakiś czas temu DXrace'a widziałem na Matarni w tym ciągu bliżej Komputronika, może nadal mają tam ekspozycję.

O Ty jesteś z Trójmiasta? :D
Dzięki za cynk. Nie musiałbym sprowadzać i kupiłbym od ręki gdyby mi odpowiadało. Bomba :)

Kojarzysz może, w którym miejscu to było: https://www.matarnia.parkhandlowy.pl/pl ... re-locator


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.