mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 17:22 
Cytuj  
darmowe to kupsko ;)

Joomla?


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 18:03 
Cytuj  
Sam sobie napisz w jakims frameworku, np:
http://cakephp.org/


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 18:06 
Cytuj  
Przypadkiem trafiłem na coś co cie może zainteresować
http://www.cms-zone.com/content/view/4/38/


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 19:24 
Cytuj  
Generalnie wszystkie są lekkie póki nie zainstalujesz wszystkich potrzebnych modułów :P
PHP nuke sprawia wrażenie lekkiego, aczkolwiek nie mam z nim doświadczenia.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 19:31 
Cytuj  
dlaczego odrzucasz wordpressa?

po odpowiedniej konfiguracji zasobozernosc (nie tylko transfer, ale i zadyszka serwera) jest smieszna porownujac do mozliwosci - miliony dobrych pluginow, jeszcze wiecej swietnych, tanich (do $50) skorek, banalne seo.

imo nie ma sie nad czym zastanawiac

domyslam sie ze reszta serwisu = jakies forum - zarowno ipb i vb (a pewnie z ktoregos z nich korzystasz) ma paczki dla developerow, wystarczy podpiecie skryptu pod prosty szablon html i viola, content automatycznie fetchuje sie z danego dzialu. ewentualnie z prostszych rozwiazan jesli chcesz uniknac korzystania z cmsow mozna tez eksportowac i potem importowac content przez rss

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 19:34 
Cytuj  
roball napisał(a):
Szczegolnie, ze wordpress & joomla sa darmowe, jak i cala tona innych cmsow.

ta są darmowe, wiem, i smierdza ;d no ale w sumie do domowych zastosowan... byle nie webspell. Ale wordpress i joomla są niezle. A i jeszcze Drupal.

Nestor ma fajny ten blog czy cus ;p

moze
http://www.memht.com


_________________
.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 21.01.2007
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 19:54 
Cytuj  
moze silverstripe, e107?


_________________
flidais#2625

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 21:04 
Cytuj  
to lyknij gotowy theme z woothemes i przerob, do podstawowej edycji w typu kolory wystarczy znajomosc css, ewentualnie mozna to komus zlecic, co drugi 17-latek z indii zrobi ci to za mniej niz 50 dolarow

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 21:13 
Cytuj  
1 - http://www.yvoschaap.com/wpthemegen/
2 - http://www.artisteer.com/

kkthxbai

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 23:52 
Cytuj  
http://framework.zend.com

3 godzinki i masz zajebistego cmsa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 02:17 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
http://framework.zend.com

3 godzinki i masz zajebistego cmsa.

ale ty pierdolisz tczewiak, Zend to mega kombajn, jest wolny i nie nauczysz sie go w 3 godziny nie majac pojecia o mvc.

Tak przy okazji, php jest słabe, ja tera pisze w pythonie (django) i mam wzrost predkosci wykonywania kodu 10x, szybciej w nim pisze (prosta składnia) i najbardziej obciążone skrypty moge napisać w cpp co jeszcze bardziej zwieksza predkosc. Nauka podstaw pythona to na dobrą sprawe 2 dni. Trzeba tez od razu zaznaczyc, ze wszystkie API google, youtube i pare innych wiekszych serwisów są pisane w pythonie.

Roball : http://skybluecanvas.com/


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 08:37 
Cytuj  
Zawsze sobie mozesz bazowa strone w WebForms wykilkac. Sposob marny ale efekt jest po 20 minutach ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 09:20 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
jest wolny

ROTFL!!

Cytuj:
nie nauczysz sie go w 3 godziny nie majac pojecia o mvc

Roball ma pojęcie o mvc.

Cytuj:
Tak przy okazji, php jest słabe, ja tera pisze w pythonie (django) i mam wzrost predkosci wykonywania kodu 10x, szybciej w nim pisze (prosta składnia) i najbardziej obciążone skrypty moge napisać w cpp co jeszcze bardziej zwieksza predkosc. Nauka podstaw pythona to na dobrą sprawe 2 dni. Trzeba tez od razu zaznaczyc, ze wszystkie API google, youtube i pare innych wiekszych serwisów są pisane w pythonie.

Hahaha. Kiepski z ciebie programista skoro masz taki skok wydajności lol. Jeszcze gorszy skoro piszesz takie farmazony:
Cytuj:
najbardziej obciążone skrypty moge napisać w cpp co jeszcze bardziej zwieksza predkosc

bo równie dobrze możesz takie rzeczy robić w PHP, Perlu czy jakimkolwiek innym otwartym języku webowym.

Złapałeś bakcyla na pythona i ok fajnie. Jednak nie jest to złoty środek jeśli chodzi o wydajności itp.

Wracając do tematu - tutorial do zf chyba opisuje właśnie proces tworzenia jakiegoś prostego cmsa - co dla roballa będzie najlepszym rozwiązaniem - bo system szablonów napisze sobie tak jak mu wygodnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 10:07 
Cytuj  
PHP-Fusion albo e107.
http://www.andziaaa.yoyo.pl/
http://www.englishforall.yoyo.pl/news.php


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 10:12 
Cytuj  
@tczewiak: idź stąd, bo strasznie słaby jesteś

"szukam systemu, ktory.. bedzie darmowy, bedzie latwy w integracji z reszta serwisu, bedzie lekki. " a ty zapodajesz zenda, ja pierdole


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 17:12 
Cytuj  
Twoja stara jest słaba.
Zend Framework to Framework baranie, a nie system CMS. Na jego bazie można łatwo i w dowolny system zbudować cokolwiek. W tym CMS. Łatwo go zintegrować z jakimkolwiek serwisem. Lekki jest na tyle, na ile wybierze się z niego modułów.
Nie masz pojęcia o tym czym są frameworki to idź się doucz i nie zabieraj głosu jak dorośli rozmawiają, bo błyszczysz podobnie jak z porównywaniem wydajności php do pythona :lol:

Roball z frameworkami w innych językach miał już styczność więc z zendem sobie spokojnie poradzi.

Roball: zf + ckeditor + jQuery i masz CMSik, że mucha nie siada, a znając go od podstaw możesz później rozbudowywać o cokolwiek dusza zapragnie.
Koleś na 3 semestrze studiów załapał podstawy ZF (akurat takie jak Ci są potrzebne) w 2 dni. Ty już jesteś nieco bardziej zaawansowany i jako tako znasz php więc pójdzie znacznie szybciej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 7 paź 2010, 17:18 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 17:17 
Cytuj  
a czy php fusion nie haxnięto? ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 17:18 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a czy php fusion nie haxnięto? ;)

Każdy OS gotowiec jest narażony na haxy. Jednak od tego są patche i nowsze wersje.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 17:57 
Cytuj  
A w jakim języku śmigasz to podam Ci jakieś porównanie frameworków.
Javowcom bardzo łatwo przyswoić cakePHP, C#powcom łatwo przyswoić ZF. Symphony to niby taki typowo twór dla przesiadki z C++, ale... imo lepiej wskoczyć od razu w ZF, z którego budujsz sobie serwis dokładnie taki jak chcesz.

Zaraz wystawię Ci kody czegoś co kiedyś tu reklamowałem w paczuszce i sobie zerknij jak to się je w ZF. Na PW dostaniesz linka.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 18:58 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Twoja stara jest słaba.
Zend Framework to Framework baranie, a nie system CMS. Na jego bazie można łatwo i w dowolny system zbudować cokolwiek. W tym CMS. Łatwo go zintegrować z jakimkolwiek serwisem. Lekki jest na tyle, na ile wybierze się z niego modułów.
Nie masz pojęcia o tym czym są frameworki to idź się doucz i nie zabieraj głosu jak dorośli rozmawiają, bo błyszczysz podobnie jak z porównywaniem wydajności php do pythona :lol:

Roball z frameworkami w innych językach miał już styczność więc z zendem sobie spokojnie poradzi.

Roball: zf + ckeditor + jQuery i masz CMSik, że mucha nie siada, a znając go od podstaw możesz później rozbudowywać o cokolwiek dusza zapragnie.
Koleś na 3 semestrze studiów załapał podstawy ZF (akurat takie jak Ci są potrzebne) w 2 dni. Ty już jesteś nieco bardziej zaawansowany i jako tako znasz php więc pójdzie znacznie szybciej.

żenada, po kominku było widac twoj poziom, nie wiesz nawet, ze menu robi się za pomocą list a nie bloków


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.