mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 20:12 
Cytuj  
Ktos ma jakies wieksze doswiadczenia odnosnie zakupow na ebay'u.
lub w sklepach np Usa, Japonia etc

konkretnie chodzi mi o kupno np elektroniki i odziezy (ogolnie pojetej -)
czy kupujac np odziesz w sklepie zagranicznym musze placic jakies clo/vat ? sa jakies 'progi' do ktorych towar nie podlega 'haraczom'?

w przypadku elektroniki jest cos takiego jak prog bodajze 150-170 Euro bez cla (na teren Unii)...a co jesli sprzet kosztowal wiecej..ile wynosi clo, vat:)?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 22:55 
Cytuj  
Clo jest nakladane jesli widac wyraznie ze to paczka ze sklepu, niektore sklepy swego czasu oferowaly takie pakowanie by wygladalo to jak gift od rodziny czy cus w tym stylu. Dzialaly tez firmy posredniczace ktore zamawialy towar do siebie i pozniej wysylaly go ladnie opakowane. Sam tak kupilem 4 czy 5 lat temu w US aparat i nie bylo problemow, ale to tyle jesli chodzi o moje doswiadczenie.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 10:37 
Cytuj  
no wlasnie ja slyszalem rozne historie..ze np mozna wyslac na adres jednej z polskich firm na terenie np stanow (ich tam poprosic np o przepakowanie, albo np o uciecie metek z odziezy) i wtedy paczka ma szanse na przejscie bez cla...
Slyszalem takze o poradach typu aby wysylac paczki droga morska..
ale to wszystko sa teorie,mity,lub historie nie bardzo potwierdzone.

Bo jesli mieliby dowalic mi clo i jeszce vat (to kupno troche malo oplacalne)
no nic poszukam tych polskich firm zajmujacych sie wysylka do polski moze cos wiecej mi powiedza.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 18:41 
Cytuj  
Z tego co pamietam to dzialaja polskie firmy w chicago itp ktore przepakuja ci sprzet (zamawiasz go w sklepach na ich adres) i zaladuja do kontenera. Czas oczekiwania z 1-2 miesiace ;p


_________________
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 18:43 
Cytuj  
Moze nie do konca na temat, ale jezeli chcialby ktos jakis kontenerek z chin to moj m8 zamawia dzieki tej firmie w ch duze partie i poleca:

www.sepco.pl


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 20:00 
Cytuj  
Tip:
Droga morska przeszla u znajomych brata (2 laptki i jeszcze cos), ale na gore duzej paczki zostaly wrzucone ciuchy, kosmetyki itp pierdoly tyle ze paczka szla jakies 2tyg

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2011, 20:42 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Tip:
Droga morska przeszla u znajomych brata (2 laptki i jeszcze cos), ale na gore duzej paczki zostaly wrzucone ciuchy, kosmetyki itp pierdoly tyle ze paczka szla jakies 2tyg

Um czyli co nie przeswietlali paczki ?
i to przeszlo bez tych haraczy:)?

Ciekawe, nie mniej napisalem do tej firmy polamer, jestem ciekaw co odpowiedza, bo niechcialbym aby w moim przypadku okazalo sie ze walna mi clem i vatem i jeszcze kara jakas za niezgloszenie :>

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2014, 12:23 
Cytuj  
Jak mam taką aukcję, konto i paypal.

Jaka jest cena przesyłki do Polski? Muszę pisać do sprzedawcy czy to 3 funty przyjdzie do Polski w tydzień.

http://m.ebay.co.uk/itm/271177747612?roken=fPyYPT


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2014, 12:40 
Cytuj  
ragna cos wspominal ostatnio o west wing. Wciagnalem poki co 2 sezony i faktycznie swietny serial


_________________
cypis#2942
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 lut 2014, 16:47 
Cytuj  
jestem top sellerem na ebayu uk i czesto jak wysylam gdzies poza unie europejska to klienci prosza o zaznaczenie ze to gift plus deklarowana kwota nie przekracza 19 GBP [a niektore przedmioty wartosc powyzej 200 GBP]. Z kilkaset paczek tak wyslalem wiekszosc norwegia/usa/kanada i jeszcze nie mialem problemow ze klient sie skarzyl ze musial clo zaplacic

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2014, 07:02 
Cytuj  
Gdyby ktoś miał problem to żeby było jasne. W wersji mobilnej ebay nie da się zmienić kraju wysyłki żeby zobaczyć cenę wysyłki.
Oczywiście classic site i wszystko proste.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2014, 10:14 
Cytuj  
Czy ktos kupowal przez AliExpress?

Chyba nie maja opcji paypala... Niby pisza o fullrefund jak towar nie dojdzie, ale ciekaw jestem jak to w praktyce wyglada.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2014, 12:48 
Cytuj  
ja kiedys kupowalem - to bylo za czasow gdy na aliexpress sie kupowalo duze ilosci. Teraz to z tego co widze to tam glownie detalicznie sprzedaja po cenach wyzszych niz na ebay.

Ja generalnie nie mialem problemow i paczki zawsze dostawalem. Ale roznie moze byc.
Paypal byl tam kiedys obecny, aliexpress z niego zrezygnowal, ponoc chodzilo o prowizje, a osobiscie podejrzewam, ze raczej o claimy niezadowolonych klientow.
Wiekszosc mysli, ze za 50p kupi cos super bo to przeciez chiny. Kupujac tanio kupujesz tani chujowy towar bez wzgledu na to, gdzie go kupujesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2014, 13:13 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ja kiedys kupowalem - to bylo za czasow gdy na aliexpress sie kupowalo duze ilosci. Teraz to z tego co widze to tam glownie detalicznie sprzedaja po cenach wyzszych niz na ebay.

Ja generalnie nie mialem problemow i paczki zawsze dostawalem. Ale roznie moze byc.
Paypal byl tam kiedys obecny, aliexpress z niego zrezygnowal, ponoc chodzilo o prowizje, a osobiscie podejrzewam, ze raczej o claimy niezadowolonych klientow.
Wiekszosc mysli, ze za 50p kupi cos super bo to przeciez chiny. Kupujac tanio kupujesz tani chujowy towar bez wzgledu na to, gdzie go kupujesz.


Ja akurat chce kupic cos czego nie ma w Stanach i Europie, a nawet jak jest to kosztuje 3 razy drozej.

Nawet myslalem nad zakupem takim troche hurtowym, ale nie stac mnie na wtopienie paru k. Zrobie zamowienie za 50-100 $ i zobacze jak to funkcjonuje.

Ponoc paczki dlugo ida, a kurierem sie nie oplaca bo moga otworzyc i dowalic jakies clo. Nie wiem czy to prawda. Nie wiem czy przesylka kurierska moze isc jako gift. Zawsze ze Stanow dostawalem paczki pocztowe.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2014, 14:24 
Cytuj  
jedna i druga paczke Ci otworza przy przekraczaniu granicy. Nie ma znaczenia czy to bedzie china airpost czy DHL.
Popros przy zamowieniu by sprzedawca zanizyl zadeklarowana wartosc przesylki na pspierach przewozowych. Czyli wpisal, ze wartosc paczki to 50-100USD. Zaplacisz od tego potem jedynie VAT 23%.
Tzn. tak to wyglada w UK - ja za towar wartosci np. 2k USD place ok. 15GBP VAT. Ale to zalezy od wnikliwosci sluzb. Casy na ipada z real leather widnieja na liscie przewozowym w cenie 1USD za sztuke i nikt nie wnika ;)
China/HongKong Post to 3-4 tygodnie. DHL Express 2 dni robocze. Cala reszta gdzies pomiedzy. Do Polski moze byc troche dluzej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2014, 14:58 
Cytuj  
te wszystkie magic sposoby chuja wam dadza jak biuro celne okaze sie cwelem

dziki kraj ale w Tajlandii nawet jak dasz gift , marketing materials czy 18 euro worth to i tak
moga zaaresztowac towar i dojebac oplate celna tak z 2-3k USD na poczatek


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2014, 16:48 
Cytuj  
Za czasow polskich sprowadzalem cos ze 2-3 razy - oprocz malych rzeczy typu gra zadeklarowana jako ksiazka ktore przechodzily nic wiecej nie udalo sie przeslizgnac. Nawet za uszkodzona elektronike (sprzet do naprawy) kiedys zabulilem clo i podatek jak za sprawny bo celnik uznal, ze to co jest na deklaracji nie jest zadnym dowodem.
W UK podchodza do tego bardziej lajtowo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.