mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 10:19 
Cytuj  
oprocz lezenia na plazy i zajebistego morza to tam nie ma za bardzo co robic


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 13:21 
Cytuj  
Chciałbym gdzieś w okolicy grudnia/stycznia/lutego wybrać się na weekend, a może trochę dłużej w jakieś nie Polskie góry.
Myślałem nad Alpami - Chamonix. Z racji tego że nie mam zamiaru jeździć (ani nie potrafię) na nartach to główne atrakcje jakie mnie interesują to widoki, turystyka itp. Z racji tego że będzie to raczej okres zimowy to mile widziane byłyby jakieś kolejki linowe które chociaż trochę pozwoliłyby popatrzeć na góry. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie to tylko Tatry: Świnica, Granaty, Giewont itp...

Chce też wynająć jakiś mały domek ze względu na prywatność i zajebiste widoki, np. https://www.casamundo.pl/apartament/235465?persons=2

Polecicie coś?

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 19:27 
Cytuj  
Placil ktos kiedys za wakacje karta kredytowa przez telefon?
Szukamy wakacji lastminute i przegladamy oferty przez rozne porywnywarki (UK), wiekszosc agencji bez stron i rezerwacja przez telefon, przy czym od razu chca przejsc do platnosci. To jakas oficjalna metoda w UK?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 19:52 
Cytuj  
kilka razy mi się zdarzyło - bez obaw.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2016, 07:52 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
Placil ktos kiedys za wakacje karta kredytowa przez telefon?
Szukamy wakacji lastminute i przegladamy oferty przez rozne porywnywarki (UK), wiekszosc agencji bez stron i rezerwacja przez telefon, przy czym od razu chca przejsc do platnosci. To jakas oficjalna metoda w UK?

Metoda praktykowana tylko w zacofanych krajach anglosaskich. W innych jest zabroniona, ale tam ludzie do dzisiaj not into internetz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2016, 08:11 
Cytuj  
Także w zacofanej Polsce, niektórzy ubezpieczyciele ją stosują.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2016, 08:29 
Cytuj  
Link4 daje z 50 zł upustu przy płaceniu kartą przez telefon za AC.

Raz w roku zwiększam limit na transakcje telefoniczne z zera za tyle ile trzeba i popołudniu znowu jest zero.

Ostatnio zorientowałem się że tak rozbudowane ustawianie limitów to w np Millenium jest egzotyka (limit bezgotówkowy jest zawsze wyższy niż bankomatowy i nie ma podziałów na internetowe, terminal i telefoniczne)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2016, 08:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Także w zacofanej Polsce, niektórzy ubezpieczyciele ją stosują.

Ok masz rację. Instytucje finansowe mają certyfikaty na to, telekomy chyba też, ale nikomu innemu MC/V nie wydają.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 16:31 
Cytuj  
Był ktoś na Maderze ostatnio? Jest w stanie doradzić gdzie i jak wyporzyczyć auto aby potem nie czepiali się każdego odprysku od zwirku etc?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 17:28 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Był ktoś na Maderze ostatnio? Jest w stanie doradzić gdzie i jak wyporzyczyć auto aby potem nie czepiali się każdego odprysku od zwirku etc?


nikt sie do tego nigdy nie czepia.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 18:37 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Był ktoś na Maderze ostatnio? Jest w stanie doradzić gdzie i jak wyporzyczyć auto aby potem nie czepiali się każdego odprysku od zwirku etc?

A tam będzie co oglądać? Bo tam chyba jakieś mega pożary były w tym sezonie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 19:02 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Był ktoś na Maderze ostatnio? Jest w stanie doradzić gdzie i jak wyporzyczyć auto aby potem nie czepiali się każdego odprysku od zwirku etc?


pierwszy raz bedziesz wypozyczal samochod?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 19:57 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Był ktoś na Maderze ostatnio? Jest w stanie doradzić gdzie i jak wyporzyczyć auto aby potem nie czepiali się każdego odprysku od zwirku etc?

A tam będzie co oglądać? Bo tam chyba jakieś mega pożary były w tym sezonie.


Spalił się jeden hotel i kilka domów. W chuj pożary :).

@Mrynar
Pierwszy. Albo zawsze byłem swoim albo nie potrzebowałem auta. Bardziej chodzi mi o to na co uważać i ewentualnie czego się wystrzegać. Zakres tych ubezpieczeń jest dość mocno zróżnicowany przy wypożyczeniu auta.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 20:58 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Pierwszy. Albo zawsze byłem swoim albo nie potrzebowałem auta. Bardziej chodzi mi o to na co uważać i ewentualnie czego się wystrzegać. Zakres tych ubezpieczeń jest dość mocno zróżnicowany przy wypożyczeniu auta.


Ogolnie samochody w wypozyczalniach sa dobrze ubezpieczone. Rysami sie nie przejmuj, nikt na to nie zwraca uwagi.

IMO warto brac tylko podstawowe ubezpieczenie. Kiedys ostro przeplacilem za samochod w Irlandii przez dodatkowe ubezpieczenia, a jak zlapalem gume to oczywiscie tego nie obejmowalo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2016, 21:54 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):

@Mrynar
Pierwszy. Albo zawsze byłem swoim albo nie potrzebowałem auta. Bardziej chodzi mi o to na co uważać i ewentualnie czego się wystrzegać. Zakres tych ubezpieczeń jest dość mocno zróżnicowany przy wypożyczeniu auta.


na madere swoim? ;)

z autem wypozyczonym jak z dziwka. o nic sie nie martw. nawet jak ukradna. albo ci szybe wybija. cokolwiek. i sie nie pierdol jak klima slabo dziala to reklamuj. i brac cos z mocniejszym silnikiem nie jakies pandy srandy bo zwykle tereny gorzyste. chyba ze madera jest inna. i bierz na tydzien. to se nawet gdzies do miasta wieczorem wyskoczysz. bo zwykle cena na dluzszy czas duzo lepsza.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 29 sie 2016, 05:27 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Spalił się jeden hotel i kilka domów. W chuj pożary :).

Nie chodziło mi o to, że będziesz mieszkał w zgliszczach hotelu, tylko o to, że lasy się paliły i to porządnie (bo chyba bierzesz samochód, żeby wyspę pooglądać?). No ale w sumie, taki widok też może być interesujący. :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2016, 09:12 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
zaboleq napisał(a):

@Mrynar
Pierwszy. Albo zawsze byłem swoim albo nie potrzebowałem auta. Bardziej chodzi mi o to na co uważać i ewentualnie czego się wystrzegać. Zakres tych ubezpieczeń jest dość mocno zróżnicowany przy wypożyczeniu auta.


na madere swoim? ;)

z autem wypozyczonym jak z dziwka. o nic sie nie martw. nawet jak ukradna. albo ci szybe wybija. cokolwiek. i sie nie pierdol jak klima slabo dziala to reklamuj. i brac cos z mocniejszym silnikiem nie jakies pandy srandy bo zwykle tereny gorzyste. chyba ze madera jest inna. i bierz na tydzien. to se nawet gdzies do miasta wieczorem wyskoczysz. bo zwykle cena na dluzszy czas duzo lepsza.


No właśnie z tym, że jak z dziwką to różnie słyszałem. Ubezpieczeń jest kilka różnych. W tam podstawowym masz zabezpieczenie bodajże do 200 Euro. Kumplowi zajebali lusterko i musiał dołożyć ze swoich. Dodatkowo czepiali się każdego odprysku (dobrze, że kumpel miał foty). Oczywiście wypożyczalnia wypożyczalni nie równa.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2016, 09:23 
Cytuj  
nie wiem gdzie byl twoj kumpel. ale zwykle w miejscowsciach turystycznych, nastawionych na turystow turysta to ciut nie swieta krowa. w sensie miejscowi nawet nie pozwola zeby stala sie krzywda. lusterko krasc? to nie wiem gdzie on byl. a jakby mu auto zajebali to musialby zwrocic kase za calosc?:P zwykle auta maja oc i ac i jebiecietorowno. do tego w wielu miastach takie rzeczy jak porysowania obtarcia itd. to porzadek dzienny bo waskie ulcizki jakies gorki parkowanie na centymetry itd.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 sie 2016, 10:22 
Cytuj  
zwrot auta na teneryfie wyglądał tak, ze postawiliśmy auto na parkingu pod centrum handlowym i odnieśliśmy kluczyki do wypożyczalni informując tylko gdzie stoi auto.

Ode mnie taki hint byś się przeszedł po miasteczku - w takich miejscowościach wypoczynkowych jest sporo lokalnych wypożyczalni i niekoniecznie wszystkie reklamują się w internecie.
I jest tanio - wypożyczając auto na teneryfie na tydzien, zapłaciłem połowę tego co w Polsce na 4dni.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2016, 11:59 
Cytuj  
tzn. ja bym polecal jednak internet. bo to dziala na prostej zasadzie. zwykle takie male wypozyczlanie kolo hotelow maja malo albo wogole swoich auta i je pozyczaja od innych. a zwykle sa to 2-3 firmy duze ale z biurami gdzies dalej. dlatego miasto gdzie bedziesz nocowal internet druknij sobie liste z cenami i bedziesz mial porownanie. ja ostatnio jak bylem mialem jakas tam naklejeke na uacie firmy ktora dopeiro znalazlem na sam koniec pobytu i tez przypoadkowo. nawet daleko nie bylo ale w jakiejs uliczce schowana. no i ceny jakies 20% nizsze. na dzien dwa to chuj mozna brac przy hotelu ale na dlzuej juz warto. do tego auto podstawiaja ci i tak pod hotel, kluczyki w recpecji i tak samo oddajesz.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.