mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 17 lis 2016, 15:43 
Cytuj  
mark24
brałeś pod uwagę chorwację? niedrogo, brak uchodźców (góry :P) i sporo miejsc, które warto odwiedzić.

mam na myśli riwierę makarską i wyspy

cała riwiera jest do polecenia

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2016, 16:09 
Cytuj  
w planach mam wlasnie odwiedzic chorwacje ale zwykle konczy sie na czyms innym. sam nie wiem czemu. bo ogladalem mase zdjec z chorwacji i jest przepiekna.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 17 lis 2016, 16:27 
Cytuj  
http://www.naszcalyswiat.pl/chorwacja/s ... ne-ryzyko/


jedno z zajebistych miejsc, 2 godziny jazdy po takich serpentynach i częściowo bez barierek na wysokość ~2000metrów, widok, a potem zjazd na dół może zastąpić całe wakacje ;) to jest w rejonie makarskiej właśnie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2016, 21:31 
Cytuj  
Profeta - dzięki. Będę brał Chorwację pod uwagę. I tak coś kupię w lutym-marcu, bo będę leciał lipiec-sierpień.

https://www.youtube.com/embed/7P9OAng32F0

Madeira na pewno odpada ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 09:53 
Cytuj  
Chcę skorzystać z ostatnich lat braku wojny w Europie i pozwiedzać nasz przylądek.
Gdzie warto poobskakiwać europejskie miasta - tak weekendowo. Jakieś fajne miejsca do zwiedzania i kulinarnych odkryć. Oczywiście mcdonaldy mnie nie interesują. Wyłącznie regionalne specjały.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 10:41 
Cytuj  
Jak na bardzo bogato to Szwajcaria, nasrane gwiazdek Michelin. ;) Na średnio bogato kraj Basków. Coś mniej oczywistego niż Włochy czy Grecja.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 11:42 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Chcę skorzystać z ostatnich lat braku wojny w Europie i pozwiedzać nasz przylądek.
Gdzie warto poobskakiwać europejskie miasta - tak weekendowo. Jakieś fajne miejsca do zwiedzania i kulinarnych odkryć. Oczywiście mcdonaldy mnie nie interesują. Wyłącznie regionalne specjały.


Jesli chodzi o ciekawa, autentyczna kuchnie to polecam Balkany, kraje nadbałtyckie i Bawarie.

Wlochy sa tez zajebiste, ale u nas tez jest kupe knajp prowadzonych przez Wlochow, wiec o kulinarne odrycia moze byc trudniej.

Francja napewno jest ciakawa, ale bylem tam za krotko zeby sie wypowiedziec.

Cala reszta europy zachodniej to plastik i unifikacja. O autentyczne, regionalne knajpy coraz trudniej, choc wszedzie przy odrobinie szczescia mozna cos znalezc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 11:46 
Cytuj  
No własnie chodzi mi o wykorzystanie tego póki można, bo coś czuję, że za 2 lata to będzie już można tylko wspominać, a wpierdalanie kebabów na przemian z kfc i mcdonaldem, do którego dąży europa mnie nie pociąga.
Bardzo miło wspominam nawet Brukselę i tamtejsze opijanie ich piw mimo, że wtedy jeszcze pizdą byłem i piłem jakieś znane gówna w głównej mierze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 12:06 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No własnie chodzi mi o wykorzystanie tego póki można, bo coś czuję, że za 2 lata to będzie już można tylko wspominać, a wpierdalanie kebabów na przemian z kfc i mcdonaldem, do którego dąży europa mnie nie pociąga.
Bardzo miło wspominam nawet Brukselę i tamtejsze opijanie ich piw mimo, że wtedy jeszcze pizdą byłem i piłem jakieś znane gówna w głównej mierze.


Ogolnie to jeszcze wszedzie mozna znalezc cos fajnego, ale idzie ku gorszemu. Zdarzalo mi sie przyjezdzac w jakies miejsce po 10 latach i zamiast fajnych rzeczy ktore jadlem znajdowalem coraz wiecej sieciowek albo kuchni z calego swiata, ale nie po to jade np. do Niemiec zeby jesc kuchnie tajska albo korekanska.

Generalnie im bardziej na Wschod tym o autentyczna, regionalna kuchnie latwiej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 14:07 
Cytuj  
Jak na takie zwiedzanie weekendowe to troche ogranicza siatka polaczen lotniczych. Jak nie straszne Ci przesiadki i czas z nimi stracony to moge poleciec Bilbao ze zwiedzaniem pln wybrzeza az do Asturii. Mozna rowerem mozna autem (jesli lubisz przyrode parki etc to jest piekny park Picos po drodze) o wiele bardziej mi sie podobalo niz na pld, ale tam bylem tylko w barcelonie i okolicach wiec moze mam zle wyrobiony poglad. Albo np bretania, mozna z Rennes zrobic baze wypadowa i stamtad zwiedzic taka "wyspe" wzgorze swietego michala, kamienie z Carnac mozna troche poczuc klimat stonehenge i port Brest ale to troche dluzszy wyjazd bo gdzies z 200km od Rennes(wiec pociag to imo najlepsza opcja). Tutaj duzo serwuja roznych zup rybnych wiec nie kazdemu to pasuje, sporo dodaja calvadosu do roznych potraw no i takie nalesniki nadziewane ich specjal galletes czy jakos tak to calkiem przyjemna potrawa, ofc swieze ostrygi zawsze ok, ale to w sumie zadna atrakcja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 14:13 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Jak na takie zwiedzanie weekendowe to troche ogranicza siatka polaczen lotniczych. Jak nie straszne Ci przesiadki i czas z nimi stracony to moge poleciec Bilbao ze zwiedzaniem pln wybrzeza az do Asturii. Mozna rowerem mozna autem (jesli lubisz przyrode parki etc to jest piekny park Picos po drodze)


hint: Tczewiak nienawidzi drzew :)

Mysle ze jest fanem podobnego zwiedzania jak ja - przypadkowe lazenie po duzych miastach i odkrywanie fajnych miejsc. Szczegolnie w Azji sie to swietnie sprawdza, zachodnie miasta bywaja nudne, ale sa wyjatki.

Zabytki wygladaja zawsze fajniej na obrazkach, chyba ze ktos jest fanem cykania fotek przy zabytkach zeby sie pochwalic gdzie to on nie byl. ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 14:39 
Cytuj  
W europejskich miastach włóczenie po małych uliczkach Wenecji jest fajne. Samo miasto dla mnie jest mega nudne - place i kanały na mnie wrażenia nie robią, to te małe uliczki żywcem wyjęte ze średniowiecza są fajne na jedno popołudnie. Tylko się można nieźle zgubic - numeracje domostw to tam ktoś po wódce i kleju chyba robił :wink:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2017, 14:57 
Cytuj  
barcelona to po prostu must see. nie dosc ze pierdylion miejsc do zwiedzania zobaczenia i to takich ze kopara opada. masa przepieknych widokow. do tego w nocy wieczna impreza :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2017, 09:10 
Cytuj  
Rozwazalem Barce i zwiedzanie ale w piatek dorwalismy Fuerte za psie pieniadze w all inc, jutro wylatuje. Podobno 21 C :)

Poza plazowaniem dupy pewnie nudna jak pizda ale zawsze mozna skoczyc na pobliskie wysepki


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2017, 09:37 
Cytuj  
te 21 stopni jest OK. To temperatura w cieniu. Ważniejsze by nie było chmur i wiatru - jak będzie słońce to na plaży będzie i tak patelnia. W tamtym roku na canary leciałem 1-go kwietnia i na pogodę nie narzekałem.
Mnie miasta w ogóle nie pociagają - więc z mojego punktu widzenia dobry wybór. Ale lepsza byłaby Teneryfa - Teide, Siam Park, Loro Parque, Los Gigantes. Dzieciakom podobał sie malutki Monkey Park.
No i na canarach można się tanio obkupić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2017, 10:12 
Cytuj  
co kupowales marek?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2017, 10:51 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Rozwazalem Barce i zwiedzanie ale w piatek dorwalismy Fuerte za psie pieniadze w all inc, jutro wylatuje. Podobno 21 C :)

Poza plazowaniem dupy pewnie nudna jak pizda ale zawsze mozna skoczyc na pobliskie wysepki


fuerta nie jest zla. najspokojniejsza wyspa i piekne plaze. i skoczcie se promem na lanzarotte.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 mar 2017, 12:24 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Aldatha napisał(a):
Rozwazalem Barce i zwiedzanie ale w piatek dorwalismy Fuerte za psie pieniadze w all inc, jutro wylatuje. Podobno 21 C :)

Poza plazowaniem dupy pewnie nudna jak pizda ale zawsze mozna skoczyc na pobliskie wysepki


fuerta nie jest zla. najspokojniejsza wyspa i piekne plaze. i skoczcie se promem na lanzarotte.


Dzieki, taki jest plan. Brales fure Darek?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2017, 14:58 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
co kupowales marek?


wszystko jest tansze - markowe ciuchy, rolexy, alkohol, fajki (ja nie pale wiec dla mnie bez znaczenia, ale tyton tanszy juz chyba nawet jak w PL). Canaries to specjalna strefa ekonomiczna i VAT to bodajze 7%.

ja bralem auto na tydzien - zaplacilem 150 euro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2017, 16:23 
Cytuj  
Jakiego rolka kupiłeś? Chyba sam muszę się rozejrzeć za ofertami, może by skoczył gdzieś w kwietniu skoro tak dobre oferty są. Byłem na Teneryfie, więc pewnie Fuerta chyba najlepszym wyborem teraz.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.