mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2016, 12:20 
Cytuj  
Po maderze jazda łatwa nie jest, szczególnie jak się zjedzie z głównych autostrad i w miasteczkach. (Madera ma niższe podatki i wiele firm portugalskich jest tam zarejestrowanych i jest bardzo bogata jak na taką wyspę i ma dookoła sieć autostrad). Ale jak chcesz pojechać drogą dzielącą wyspę na pół to jest to niezła serpentyna i jak dojeżdżasz do załomu to trzeba trąbić)

Tak samo wybierz się choć raz na "lewady" w tedy z transportu skorzystaj z firm w mieście, bo u mnie te same trasy 3 szczyty czy 70 wodospadów były jakieś 20 e tańsze bezpośrednio kupowane w Funchal niż u rezydenta


_________________
Turbot

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 11:56 
Cytuj  
Ktoś coś na Karaibach może polecić? Byłem tylko raz przelotem - 12h przesiadka na Curacao, to Willemstad zwiedziłem.
A tak jadąc normalnie z rodziną na wakacje to gdzie można znaleźć najlepszy stosunek ceny/jakość? Ceny wygląda na to że najniższe w Dominikanie... ale czy jakieś Antyle / Gujany nie byłyby lepsze? Ewentualnie kontynent?


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 12:14 
Cytuj  
no dominikana czasami jest w cenie kanarow ale kurwa ze masz sily z dzieciakami leciec te 10h+ ja bym pierdolca dostal. po 5h mam dosc. starsze jeszcze pol biedy ale mlodsze czasami potrafi zalezc za skore. no i samemu 10h w smaolocie to dupsko dretwieje :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 17:08 
Cytuj  
Aruba i Meksyk jeszcze tansze od Dominicany. Chociaz wszystko moze zalezec od klasy hotelu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 20:13 
Cytuj  
Dominikane mogę polecić do polezenia tylko. Przepiękne plaże, woda bardzo ciepła. Główne miasto to trzeci świat, ale warto zobaczyć parę zabytków. Bardziej cywilizowana i tańsza w przelocie będzie martynika czy antyle holenderskie. A ciekawsza na pewno Kuba.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 21:16 
Cytuj  
no kuba to takie must watch chyba w zyciu :) tylko tak poleciec tam sobie i pomieszkac z miesiac z tubylcami.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2016, 21:52 
Cytuj  
I najlepiej bez żony. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 16:17 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
I najlepiej bez żony. ;)


albo takie puerto rico :) ech mi na starosc styknie chata w hiszpani albo na kanarach i widok na ocean przy porannej kupie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 17:46 
Cytuj  
No ja poznałem gościa co jeździ po statkach i robi elektrykę a od pt do pn wraca na teneryfę do swojego domku.
Chuj Domingo ma dobrze :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 18:43 
Cytuj  
Sąsiad kuzyna robi elektryke na makrelowcu, a w weekendy PHP. Nie ma juz czasu na teneryfe, ale jest bogaty, na starosc cała wyspe kupi.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2016, 12:37 
Cytuj  
Korzystal juz ktos z tego airbnb?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2016, 12:45 
Cytuj  
Korzystałem i byłem zadowolony. Chociaż zdarza się, że wspolmieszkancy nie są zadowoleni z podnajmowania przez kogoś lokalu i trochę konspiracji jest.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2016, 16:38 
Cytuj  
Jak to wyglada od strony technicznej - sa jakies zasady, czy wszystko zalezy od dogadania sie bezposrednio z wlascicielem?
Zaczynam szukac czegos na nastepne wakacje, przegladam wille do wynajecia i cenowo wyglada to bardzo OK.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2016, 17:19 
Cytuj  
to napisz jak znajdziesz cos fajnego.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2016, 10:37 
Cytuj  
znalazlem kilka fajnych villi na canarach w cenie nawet ponizej 2k GBP za caly miesiac. Duze domy - szukam czegos na 7-8 osob, chce pojechac z rodzinka z Polski. Dzieci beda mialy frajde :)

Nawet jak sam pokryje koszty wynajmu domu to i tak wyjdzie duzo taniej niz ostatnio zaplacilem za all inclusive na 2 tygodnie za 4 osoby.

Przegladam jeszcze cube/karaiby - ale tam standard willi mocno odbiega od europejskich - przynajmniej w moim zakresie cenowym. No i ten masakratycznie dlugi przelot.

W zasiegu chyba zostaja jedynie Canary. Do Portugalii jestem zrazony. Egipt/Turcja odpada. Grecja/Wlochy - przewalajaca sie masa "uchodzcow".

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2016, 11:34 
Cytuj  
ale wlochy sa spoko ale jedz na sardynie czy sycylie do kurortu. kurde zazdroszcze ci tych cen w angli. 2k funciakow mowisz za 2 tyg dla rodziny z dzieciakami... serio nie kumam czemu u nas ceny drozsze w sklepach niz na zachodzie , wycieczki drozsze... auta pewnie tez.

no kanary sa dla mnie tez idealne. krotki w miare lot, super pogoda caly rok, piekne plaze, spoko zarcie, bardzo mili ludzie i ogolnie taka jakby atmosfera. chociaz najlepiej wspominam fuertaventure. pewnie tez w przyszlym roku polece znowu. gran canaria zostala mi do kompletu a pozniej tylko fuerta. moglbym tam zyc. trza patent sternika tylko zrobic na ldozie motorowe :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2016, 16:40 
Cytuj  
All inclusive za 4 osoby to byl koszt ok. 3k GBP (nie pamietam dokladnie) + na miejscu wydalem z 1.5-2k.
Najgorszy hotel w jakim bylem co mniej bolalo, z najmniej urozmaicona kuchnia (to bolalo bardziej) - ale reszta calkiem spoko.

Przejrzyj sobie ofertu wynajmu willi na tym airbnb.co.uk - ceny sa naprawde atrakcyjne. Wiadomo, ze obawy tez sa, nigdy z tego nie korzystalem, jade z rodzina i dziecmi - wiec wszystko musi byc dograne, ale troche dosc mam zatloczonych hoteli...
Zdarzaja sie reviews po polsku - wiec polacy (chyba) tez jezdza (jadac z UK czulbym sie zobligowany wysmarowac cos "in engrish")

Tez myslalem by kupic cos swojego na canarach, wynajmowac przez 11 miesiecy, samemu pojechac na miesiac. Zajebiscie mi sie tam podoba.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 16 lis 2016, 20:01 
Cytuj  
Co do airbnb, teraz przy wynajmowaniu nie można domawiać ludziom ze względu na rasę/ religię. Poprawność polityczna x 10

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2016, 20:25 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
All inclusive za 4 osoby to byl koszt ok. 3k GBP (nie pamietam dokladnie) + na miejscu wydalem z 1.5-2k.
Najgorszy hotel w jakim bylem co mniej bolalo, z najmniej urozmaicona kuchnia (to bolalo bardziej) - ale reszta calkiem spoko.

Przejrzyj sobie ofertu wynajmu willi na tym airbnb.co.uk - ceny sa naprawde atrakcyjne. Wiadomo, ze obawy tez sa, nigdy z tego nie korzystalem, jade z rodzina i dziecmi - wiec wszystko musi byc dograne, ale troche dosc mam zatloczonych hoteli...
Zdarzaja sie reviews po polsku - wiec polacy (chyba) tez jezdza (jadac z UK czulbym sie zobligowany wysmarowac cos "in engrish")

Tez myslalem by kupic cos swojego na canarach, wynajmowac przez 11 miesiecy, samemu pojechac na miesiac. Zajebiscie mi sie tam podoba.


Czy to nadchodzace wybory sprawily ze zaczales pisac z sensem?

Z uslug w stylu airbnb korzystam od lat i jest to bardzo fajna opcja.

Hotele w kurortach sa dla pizd.

Znajomi od wielu lat mieszkaja na Kanarach i zyja z wynajmu, ale ostatnio cos sie posypalo na rynku nieruchomosci i zaczynaja narzekac. Szczegolow nie znam, wiem od kumpla ktory do nich jezdzi 2 razy do roku.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2016, 20:49 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Hotele w kurortach sa dla pizd.



każdy ma swoje priorytety. Aktualnie planuję wakacje w większym gronie (8 osób) więc bez sensu jest jechać do hotelu i wynajmować 3-4 pokoje. Willa jest idealnym rozwiązaniem.
Co wcale nie oznacza, że za rok znów nie pojadę na jakiegoś all inclusiva z first choicem.
A w Portugalii byliśmy z babcią (miała oddzielny pokój w hotelu) by trochę posiedziała z dziećmi i wszyscy byli zadowoleni ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.