mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 13:13 
Cytuj  
Mark, ogólnie to ja wolę swojskie klimaty ale moja kobita chce w tym roku jechać do luksusu.
Przez swojskie mam na myśli zabookowanie hotelu tzw. bufor na 2-3 dni i zwiedzanie małych mieścin z tawernami co mają pokoje.
Takie coś działa dobrze w Grecji, bo ogólnie w małych mieścinach nie ma ludzi co znienawidzili turystów oraz hotel/restaurant staff w postaci imigrantów co są wykorzystywani + stażyści z zawodówek czy wyższych szkół kulinarnych za 150eur/miesiąc tylko całe rodziny.

Najlepiej właśnie bawiłem się u nich na wsi 40km od Sani Resort stołując się i pijąc Tsipouro z całą rodziną właścicieli przy typowym food trucku:
Obrazek


Oraz grupą za 40eur od osoby najedliśmy się i nieźle napici ledwo co ustaliśmy na nogach w tawernie dokładnie tej:

https://www.google.pl/maps/@40.1334277, ... 312!8i6656

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 13:16 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Mark, ogólnie to ja wolę swojskie klimaty ale moja kobita chce w tym roku jechać do luksusu.
Przez swojskie mam na myśli zabookowanie hotelu tzw. bufor na 2-3 dni i zwiedzanie małych mieścin z tawernami co mają pokoje.
Takie coś działa dobrze w Grecji


Takie cos dziala dobrze wszedzie na swiecie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 13:19 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar - ja i tak jade gdzie chce. Masz naprawde szeroki wybor, przed kupnem wycieczki wystarczy troche poczytacw inernecie, wziac poprawke na wiecznie niezadowolonych angoli i tyle. Jem tez co chce - all inclusive sobie cenie bo wiem, ze hotelowe restaracje zawsze cos tam beda mialy i nie bede musial o 8rano szukac knajpki gdzie serwuja sniadania lub sklepu gdzie sprzedaja bulki. Nie mam januszowego syndromu - "jedz halinka bo zaplacone!"




Jasne, kazdy lubi co innego. Ja klimatu osrodkow wczasowych generalnie nie lubie, a jakbym jeszcze trafil na Polakow to juz wogole po urlopie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 15:09 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Mark, ogólnie to ja wolę swojskie klimaty ale moja kobita chce w tym roku jechać do luksusu.
Przez swojskie mam na myśli zabookowanie hotelu tzw. bufor na 2-3 dni i zwiedzanie małych mieścin z tawernami co mają pokoje.
Takie coś działa dobrze w Grecji


Takie cos dziala dobrze wszedzie na swiecie.


Nie zaprzeczam, ale w UK->Widziałem tylko Anglię, FR (północ), DE, BE, NL to jakoś syfiasty mają country side - mi się nie podobało. Znaczy się na południu jakoś wszystko wolniej płynie i jest lepszy relaks, plus ludzie są bardziej na luzie.

EDIT: Jeszcze Szwajcaria jest spoko na wsi, ale ceny to o ja jebie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 15:26 
Cytuj  
Anglia, Irlandia (wioski nad oceanem). Niemcy, Czechy - wszedzie na zadupiach jest zajebisty klimat, oczywiscie najlepszy po paru piwach. Interakcje z miejscowymi, prawdziwa kuchnia, ogolnie wszystko jest bardziej autentycznie. Duze miasta i popularne miejscowosci turystyczne to niestety totalna unifikacja wszystkiego.

Maly hotelik, knajpa dla lokalesow i nic mi wiecej nie trzeba do szczescia, a jak do tego jest jeszcze jakis mily widok (gory, morze) to juz wogole raj. Tylko oczywiscie trzeba sie przemieszczac, bo siedzenie wiecej niz 2-3 dni w jednym miejscu to nuda.

Mam miejsca na swiecie do ktorych regularnie wracam, w tym roku 2-3 z nich na 100% odwiedze:

https://en.wikipedia.org/wiki/Clifden

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wellingborough

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stralsund

https://en.wikipedia.org/wiki/Pod%C4%9Bbrady

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 17:50 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Takie coś działa dobrze w Grecji, bo ogólnie w małych mieścinach nie ma ludzi co znienawidzili turystów oraz hotel/restaurant staff w postaci imigrantów co są wykorzystywani + stażyści z zawodówek czy wyższych szkół kulinarnych za 150eur/miesiąc tylko całe rodziny.


This.
Dla pewnosci mozna chodzic z plakietka "nie jestesmy niemcami, a moj pradziadek zabijal nazistow".


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 11:30 
Cytuj  
Ma ktoś jakieś doświadczenie z wycieczkami do Azji? Chiny, Indie, Tajlandia? Zastanawiam się czy nie polecieć z dziewczyną na dwa tygodnie, tylko jeszcze nie wiem gdzie najlepiej itp itd. Nie wiem też do końca jak to jest z cenami lotów - czy da się dorwać jakieś sensowne połączenie za ~1000zł czy raczej muszę celować w 2500zł na osobę w jedną stronę? Zasadniczo im cena połączenia wyższa tym bardziej skłaniam się do dłuższego pobytu, na przykład cały miesiąc.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 11:33 
Cytuj  
mrynar :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 11:58 
Cytuj  
Jak lubisz hardcore to Indie. Najabrdziej inne i egzetocvzne panstwo z tych w ktorych bylem.

Jak lubisz cywilizacje to Tajlandia.

Po srodku jest Kambodza, Malezja i Wietnam.

IMO Indie > Kambodza > Wietnam > Tajlandia > Malezja

Bilet za 1800-2000 zł (na osobe w obie strony) wyhaczysz bez problemu.

Do Azji warto jechac na 3-4 tygodnie, bo pobyt jest tani a bilety stosunkowo drogie. Przy dluzszym pobycie warto sie przemieszczac i zobaczyc 2-3 panstwa. Lokalne bilety lotnicze bardzo tanie.

Azja z roku na rok coraz bardziej przypomina reszte swiata. Wiezowce, sieciowki, wyzszy poziom zycia. Za pare lat egzotyka bedzie na pokaz dla turystow (w niektorych miejscach juz jest).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 14:03 
Cytuj  
A jak z kasą? Powinienem mieć całą gotówkę przy sobie? Ile kosztuje wypłacenie kasy z konta za granicą? Lepiej wymienić walutę w PL czy na miejscu? Poza tym jak najbardziej chciałbym zobaczyć tą kulturową obcość, a nawet jakieś prowincje i biedniejsze rejony, tylko nie chciałbym trafić do miejsca gdzie mnie zadźgają i okradną xD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 14:22 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
A jak z kasą? Powinienem mieć całą gotówkę przy sobie? Ile kosztuje wypłacenie kasy z konta za granicą? Lepiej wymienić walutę w PL czy na miejscu? Poza tym jak najbardziej chciałbym zobaczyć tą kulturową obcość, a nawet jakieś prowincje i biedniejsze rejony, tylko nie chciałbym trafić do miejsca gdzie mnie zadźgają i okradną xD.


Azja generalnie jest bezpieczna. W takim Bangkoku bardziej bym sie obawial policjantow niz przestepcow. Im biedniejszy region tym bezpieczniej. Wiekszosc krajow jest buddyjska, a to ma wplyw na mieszkancow.

Warto miec jakies dolary czy euro. Poza tym karta, bankomaty sa wszedzie.

Jak szukasz egzotyki to polecam Indie, wymieszanie wszystkiego, skrajnego bogactwa i skrajnej biedy, mieszanka zapachow, na ulicy psy, krowy, rowery, samochody, ryksze, spiacy bezdomni.
Idac ulicami starego Delhi mijasz male swiatynie, pootwierane na osciez domy, mozesz zobaczyc co gotuja i ogladaja w TV. Ludzie generalnie zyczliwi i otwarci. To trzeba przezyc, nie da sie tego opisac.

W dzielnicach handlowych meczace jest zaczepanianie i zagadywanie, ale mozna sie przyzwyczaic i poprostu ignorowac to.

Indie to tez gigantyczne posiadlosci ludzi bogatych, tak wielkie ze dom na ich terenie ladwo widac. :)

Polacam tez Ladakh na polnocy, taki maly Tybet, tez zupelnie inny swiat.


Ostatnio edytowano 11 maja 2017, 14:32 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 14:28 
Cytuj  
Generalnie to ile bedzie cie kosztowala wyplata w czyms innym niz euro to zalezy od twojego banku i min od tego czy visa czy MC wiec musisz sprawdzic w swoim banku jakie doliczaja prowzije i czy przewalutowanie jest bezposrednio miedzy wlautami czy tez idzie zl->euro euro->jakas waluta. bo od kazdej transakcji moga naliczyc oplate i prowizje procentowa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 14:39 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Generalnie to ile bedzie cie kosztowala wyplata w czyms innym niz euro to zalezy od twojego banku i min od tego czy visa czy MC wiec musisz sprawdzic w swoim banku jakie doliczaja prowzije i czy przewalutowanie jest bezposrednio miedzy wlautami czy tez idzie zl->euro euro->jakas waluta. bo od kazdej transakcji moga naliczyc oplate i prowizje procentowa.


Przez to ze jest tanio to tych przewalutowan sie zbytnie nie czuje. Za 100 dolarow mozna przezyc kilka dni (a nie jak na Zachodzie wydac w jednej knajpie) wiec czy by sie za to dostalo troche wiecej czy troche mniej miejscowej waluty to nie ma az takiego znaczenia.

W Delhi pamietam bary z daniami za 1-2 zł (po przeliczeniu).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 14:46 
Cytuj  
Delhi, Paharganj sprzed paru lat - albo sie to kocha albo nienawidzi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 15:05 
Cytuj  
mrynar, wycieczki planujesz od A do Z czy raczej poruszasz się i szukasz noclegu spontanicznie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 15:59 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
mrynar, wycieczki planujesz od A do Z czy raczej poruszasz się i szukasz noclegu spontanicznie?


Z reguly mam jakis plan + porobione niektore rezerwacje, ale nie trzymam sie tego zbytnio.

Na przyklad siedzac z 10 dni w Phnom Penh nie planowalem zadnych wycieczek, ale skoczylem spontanicznie do Siem Reap (Angkor Wat) i nolcleg juz znalazlem na miejscu (na dworcu autobusowym wynajalem goscia od tuktuka, ktory mnie wozlil az do wieczora wszedzie za jakies smieszne pieniadze (duzo sie od niego dowiedzialem), a rano jeszcze mnie zawiozl na dworzec.

Hotel w Phnom Penh mialem na dwa dni, ale byl na tyle fajny ze przedluzalem rezereacje przez kolejne dni.

Przez ta wycieczke do Angkor Wat pozniej pojechalem do Sajgonu i bylem tam krocej (nie zaluje), bo mialem juz zabookowany samolot do Hanoi, ktore zreszta okazalo sie zajebistym miaste.

Tak to mniej wiecej wyglada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 19:08 
Cytuj  
A ruchales cos w Azji / Indiach?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 maja 2017, 20:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Koleś napisał(a):
mrynar, wycieczki planujesz od A do Z czy raczej poruszasz się i szukasz noclegu spontanicznie?

Na przyklad siedzac z 10 dni w Phnom Penh nie planowalem zadnych wycieczek, ale skoczylem spontanicznie do Siem Reap (Angkor Wat) i nolcleg juz znalazlem na miejscu (na dworcu autobusowym wynajalem goscia od tuktuka, ktory mnie wozlil az do wieczora wszedzie za jakies smieszne pieniadze (duzo sie od niego dowiedzialem), a rano jeszcze mnie zawiozl na dworzec.



Rozumiem że komunikacja po angielsku jak najbardziej wchodzi grę?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 maja 2017, 07:14 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
A ruchales cos w Azji / Indiach?


W Indiach nie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 maja 2017, 07:15 
Cytuj  
Koleś napisał(a):


Rozumiem że komunikacja po angielsku jak najbardziej wchodzi grę?


No pewnie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.