mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 08:51 
Cytuj  
Jak to do Afryki? Przeca tam gwałco w hotelach. In pewnie jeszcze narządy wycinajo!


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 09:52 
Cytuj  
mrynar - super, niech probuje dalej.

Ja wychodze z zalozenia, ze lepiej dmuchnac nawet na zimne niz sie spazyc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 09:55 
Cytuj  
oczywiscie jechała tam sama?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 10:21 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
oczywiscie jechała tam sama?


Sama.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 10:25 
Cytuj  
Ja też napinałem się tym razem na morze śródziemne, a w końcu lecimy do afryki w czerwcu.

Nie mogę się przekonać do południowej Europy. Wolę północną Afrykę.

Co do Maroko to Marrakesh (bazar) super ale morze (ocean) zimne.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 10:39 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Ja też napinałem się tym razem na morze śródziemne, a w końcu lecimy do afryki w czerwcu.

Nie mogę się przekonać do południowej Europy. Wolę północną Afrykę.

Co do Maroko to Marrakesh (bazar) super ale morze (ocean) zimne.


Corka wlasnie w Marakeszu siedziala tym razem.

Najbardziej zajebiste miasto Maroka to imo Fez (zajebista medyna i stosunkowo malo turystow).

Otwarty ocean to generalnie slabe miejsce do kapieli, trzeba wyczaic jakas zatoczke jak ta w Rabacie przy ujsciu rzeki. Tlum ludzi na plazy, ale woda przyjemna do kapieli.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 10:41 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Ja też napinałem się tym razem na morze śródziemne, a w końcu lecimy do afryki w czerwcu.

Nie mogę się przekonać do południowej Europy. Wolę północną Afrykę.

Co do Maroko to Marrakesh (bazar) super ale morze (ocean) zimne.


Corka wlasnie w Marakeszu siedziala tym razem.

Najbardziej zajebiste miasto Maroka to imo Fez (zajebista medyna i stosunkowo malo turystow).

Otwarty ocean to generalnie slabe miejsce do kapieli, trzeba wyczaic jakas zatoczke jak ta w Rabacie przy ujsciu rzeki. Tlum ludzi na plazy, ale woda przyjemna do kapieli.

My byliśmy w Agadirze. Bardzo eleganckie miasto. Ładnie ubrani ludzie, kobiety w restauracjach managerami.

Tak jakoś europejsko w porównaniu z Egipt czy Tunezja


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 10:59 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
My byliśmy w Agadirze. Bardzo eleganckie miasto. Ładnie ubrani ludzie, kobiety w restauracjach managerami.

Tak jakoś europejsko w porównaniu z Egipt czy Tunezja


Generalnie Maroko sprawia wrazenie kraju poukladanego. Maja madrego krola, a za sprawa Berberow stosunek do kobiet w tym panstwie jest inny niz w pozostalych krajach arabskich.

Pamietam jak jechalem w pociagu z markoanskimi kobietami (kolo 60tki). Obok w przedziale halasowaly mlode chlopaki (poziom naszych dresow). Te kobiety im zrobily taka awanture, ze reszte podrozy siedzieli cicho jak myszy.


Ostatnio edytowano 8 maja 2017, 11:15 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 11:08 
Cytuj  
Bo podobno ten król wziął za żonę zwykłą kobietę spoza elit, która skończyła informatykę we francji. Podobno jako pierwsza lata sama zagranicę na oficjalne spotkania.

Maroko jest dość liberalne.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 11:23 
Cytuj  
Turcja nadal fajna ale tylko tam gdzie stacjonuje armia i z długą bronią spacerują po bulwarach nadmorskich.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 11:30 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Bo podobno ten król wziął za żonę zwykłą kobietę spoza elit, która skończyła informatykę we francji. Podobno jako pierwsza lata sama zagranicę na oficjalne spotkania.

Maroko jest dość liberalne.


Na szczescie od paru lat nie bylo tam zamachow. Krol jest dogadany z bardziej ortodoksyjnymi muzulmanami i wewnwetrznie nikt nie jest tam zainteresowany destabilizacja. Oczywiscie zawsze istnieje ryzyko ataku z zewnatrz, ale podobnie jest w europie zachodniej. Zapewne Maroko dostalo wsparcie z USA i Francji i udaje im sie neutralizowac ekstremistow.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 16:51 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
My się właśnie rozglądamy za dobrą ofertą i doszliśmy do wniosku że cena będzie na drugim miejscu.
Pytanie mam trochę inne niż zwykle. Jakie rejony z południa europy nie są zasyfione pontonowcami i obozami?
Szczerze to nawet nie mogę się dogrzebać konkretnych info. Wiem jedynie że Grecja, Włochy i Malta mają poważny problem.


Bez przesady z tymi Włochami to jest duzy kraj, nie wiem co konkretnie cie interesuje czy zabytki zwiedzanie na wlasna reke czy lezenie w hotelu przy basenie, jesli to pierwsze to i tak wiekszosc turystycznych miejsc jest mocno obsadzona turystami ze nawet tacy pontonowcy sie gdzies w nim roztapiaja, a jesli drugie to hmm raczej watpie zeby jakis kurort sie godzil na to zeby w ich okolicy powstal oboz dla uchodzcow.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 19:18 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
My się właśnie rozglądamy za dobrą ofertą i doszliśmy do wniosku że cena będzie na drugim miejscu.
Pytanie mam trochę inne niż zwykle. Jakie rejony z południa europy nie są zasyfione pontonowcami i obozami?
Szczerze to nawet nie mogę się dogrzebać konkretnych info. Wiem jedynie że Grecja, Włochy i Malta mają poważny problem.


Canary, Cape Verde, Bułgaria (coraz popularniejsza w UK), Croatia.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2017, 23:31 
Cytuj  
Ooo Bułgaria ciekawy pomysł, widoki ponoć dobre i cena też nie jest zła.

@Dracos
All inclusive opierdalanie się. Ostatnio mamy taki zapieprz że nic tylko myślimy o wyłączeniu się od wszystkiego w słońcu i drinka przed południem nawet walnąć ;)

Co do reszty osób co się wypowiedziały. Nie ma sensu mi wkładać do ust "biały pan" itp. Po prostu, nie mam zamiaru się szarpać albo i nawet mieć niepotrzebnie podwyższoną szansę na szarpanie się z dzikusami. Sorry ale Maroko vs pontonowcy gdzie 90% to dorośli i napaleni ludzie, to bez porównania. Z tym że akurat Maroko mnie nie interesuje, wolę pozostać w granicach Unii w tym roku.
A jakbym chciał klimaty muzułmańskiego i cywylizowanego kraju to prędzej Malezja byłaby miejscem do wyjazdu. Z tym że tam to trzeba mieć z 15k+ a nie 6-8k dla dwóch osób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 06:29 
Cytuj  
Niestety tor ma racje, teraz obojetnie gdzie nie pojedziesz czy kanary czy baleary to jest zajebisty plastik i gowno pod masowa turystyke. Dlatego jest tak duzo calych dzielnic porobionych z sznyclami dla niemcow czy pubami dla angoli/iroli
ze nie wspomne o ruskich

Wschod i poludniowy wschod jest zajebisty, Ukraina, Serbia, Czarnogora, Bosnia, Gruzja, normalne ceny bez dodatkow dla bialego pana, fajni ludzie i od zajebania miejsc do zwiedzania czy plazowania dupy.

Zwiedzilem Egipt, Bulgarie, Grecje, Kanary, wszedzie to samo, sztuczne gowno pod turystyke.


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 08:17 
Cytuj  
a czego sie spodziewales? Jedziesz z biura turystycznego do obleganej miejscowki turystycznej i dziwisz sie, ze na miejscu jest kompleks hotelowy, kafejki i chmara innych turystow? Coca Cola i McDonald na kazdym rogu i wszedzie ten sam ludzki motloch ktoremu jak nie podasz chipsow to narzeka ze nie ma co jesc...

Tez mam troche dosc ale alternatywa to albo koczowanie na wlasna reke (na to jestem zbyt wygodny) albo postawienie np. na virgintravel zamiast firstchoice - tylko wtedy zaplacisz kilka tys. GBP/osobe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 09:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Tez mam troche dosc ale alternatywa to albo koczowanie na wlasna reke (na to jestem zbyt wygodny)


Cos za cos. Musisz sam zaplanowac caly wyjazd (mozna to zrobic w jeden wieczor), ale za to jedziesz gdzie chcesz, mieszkasz gdzie chcesz i jesz co chcesz. Nie podoba ci sie dana miejscowosc to jedziesz do innej. Mozesz mieszkac w centrum miasta albo na zupelnym zadupie. Robisz to na co masz ochote.

Wazne zeby miec ustawiona 1-2 noclegi na poczatek, a potem wystarczy sie rozejrzec i wybrac miejsce ktore nam odpowiada.

Magdalena pojechal z biurem podrozy i srednio na tym wyszla jak wiesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 09:44 
Cytuj  
Teraz chyba warto będzie skoczyć do Egiptu?
Ceny spadną trochę, młode dupy będą chciały w towarzystwie Polaków spędzać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 09:45 
Cytuj  
@mrynar

Straszysz biurami podróży jak prawica upadkiem UE.

Najważniejsze na wakacje to jest przede wszystkim zapytanie się "w jakim modelu ma być".
Kiedyś miałem energię na koczowanie samemu i improwizacje, w tym roku jej nie mam - brak motywacji ;)

Ogólnie to można nawet po studencku Airbnb i jazda. Co kto lubi.
Ja chce sobię w tym roku zrobić fotkę w sandałach z skarpetkami trzymając reklamówkę biedronki z cebulą w drugiej ręce w 5* resorcie - szczyt marzeń !

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2017, 10:09 
Cytuj  
mrynar - ja i tak jade gdzie chce. Masz naprawde szeroki wybor, przed kupnem wycieczki wystarczy troche poczytacw inernecie, wziac poprawke na wiecznie niezadowolonych angoli i tyle. Jem tez co chce - all inclusive sobie cenie bo wiem, ze hotelowe restaracje zawsze cos tam beda mialy i nie bede musial o 8rano szukac knajpki gdzie serwuja sniadania lub sklepu gdzie sprzedaja bulki. Nie mam januszowego syndromu - "jedz halinka bo zaplacone!"


Pieszczoch - pierdolic gwiazdki. Czytaj "recencje", bylem w hotelach 3-gwiazdkowych ktore bily na glowe 5-cio gwiazdkowe. Szczegolnie dotyczy to nowych osrodkow, ktore maja aspiracje na wiecej gwiazdek.
Iberostar jest bardzo OK.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.