mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 gru 2016, 21:29 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Mam pytanie do właścicieli w blokach.
Jak sobie radzicie z psami, bo jednak psiak potrzebuje ruchu
Za dzieciaka miałem dobermana od championów ( pies był bardzo oddany tacie) ),( później jakiś rottweiler pogryzł mi kumpla i mam lekką " skazę" do psów od tego czasu) ale teraz szukam czegoś dla siebie.
Mieszkam przy lesie i coraz bardziej myśle o psie

Zastanawiam się nad rasą, od rana do wieczora w robocie jednak człowiek siedzi, wiec chciałbym psa zabierać na poranny bieg, ogólnie prowadzę aktywny tryb życia, biegi, góry, narty, rowery, wspinaczka itp

Co polecacie odnośnie rasy ??

mrynar liczę, że coś podpowiesz :P


Jak lubisz ruch to polecam psy z polnocy: husky, łajka, samojed (moja ulubiona). Te psy moga mieszkac w bloku, ale wlasnie trzeba im zapewnic odpowiednia ilosc ruchu.
Psie zaprzegi to cos o czym marze, ale nie wiem czy moglbym sobie pozwolic na kolejna kilka psow (mam juz 14 w domu...).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 9 gru 2016, 21:36 
Cytuj  
Shiba inu. Mieszkam w bloku, a ten Japończyk jest do tego doskonale dostosowany. Nie ma łatwego charakteru, ale warto. Nie zamieniłbym na żadna inna rasę.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 00:07 
Cytuj  
How 100 Years Of Breeding Changed These Popular Dog Breeds

Tak się kończy zabawa w Boga. :har:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 00:36 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):



Ale z ludźmi dzieje się to samo. Wystarczy zobaczyć wielkość mundurów z 1 i 2 WŚ. W większość pewnie ja bym się nie zmieścił. Ale jak przechodzę obok jakiejś szkoły (nie wiem czy liceum czy gimnazium) to grupy młodocianych uczniów przerastają mnie o głowę a są około 20 lat młodsi.


_________________
Turbot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 06:07 
Cytuj  
pieniek82 napisał(a):
Ale z ludźmi dzieje się to samo. Wystarczy zobaczyć wielkość mundurów z 1 i 2 WŚ. W większość pewnie ja bym się nie zmieścił. Ale jak przechodzę obok jakiejś szkoły (nie wiem czy liceum czy gimnazium) to grupy młodocianych uczniów przerastają mnie o głowę a są około 20 lat młodsi.

No tak, bo laski chcą wysokich opalonych brunetów. Za sto lat ludzie na zachodzie będą wyglądali jak dwumetrowe Araby. Nawet import do Niemiec już zorganizowano. Popyt - podaż. :wink:

Co do psów to za te kalectwa odpowiadają hodowcy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 08:37 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):


Niestety. Liczy sie wyglada, zdrowie psow nie ma znaczenia...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 16:44 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
ShadeKnight napisał(a):


Niestety. Liczy sie wyglada, zdrowie psow nie ma znaczenia...

Co gorsza prowadzona jest polityka ograniczająca kundle / mieszańce, a promująca zwiększanie ilości psów rasowych. Nie zrozum mnie źle, nic nie mam przeciwko rasowcom, sam jednego mam, ale prowadzona polityka w sprawie psów mnie wkurwia i prowadzi do tego co w filmiku powyżej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 18:24 
Cytuj  
sula napisał(a):
mrynar napisał(a):
ShadeKnight napisał(a):


Niestety. Liczy sie wyglada, zdrowie psow nie ma znaczenia...

Co gorsza prowadzona jest polityka ograniczająca kundle / mieszańce, a promująca zwiększanie ilości psów rasowych. Nie zrozum mnie źle, nic nie mam przeciwko rasowcom, sam jednego mam, ale prowadzona polityka w sprawie psów mnie wkurwia i prowadzi do tego co w filmiku powyżej.


Kundle mozna hodowac, ale nie mozna ich sprzedawac.

Przerasowienie to jest problem wielu ras. Na szczescie cos sie w tej sprawie zmienia. W UK na wystawy coraz czesciej zapraszani sa lekarze, promowany jest zdrowy wyglada itp ale wiadomo ze odwracanie zlej tendencji to dlugotrwaly proces.

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 7 sty 2017, 19:12 
Cytuj  
Pytanie glownie do mrynara, ale moze i inni maja doswiadczenie ze szczeniakami:
Jak przyzwyczaic psa do zalatwiania sie poza domem? Wzielismy psiaka ze schroniska w Boguszycach, pies ma podobno 4-6 miesiecy, jeszcze robi w domu. Bylismy z nim na dworzu i nic, po powrocie dostal jedzenie i po 10 minutach narobil i siku i kupe. Wychodzic z nim zaraz po zarciu? Wynosic go jak zaczyna robic (to moze byc trudne bo mieszkamy na trzecim pietrze)? Jakies inne rady?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2017, 06:13 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
po powrocie dostal jedzenie i po 10 minutach narobil i siku i kupe. Wychodzic z nim zaraz po zarciu?


Doklanie tak. Szczeniak ma szybkie trawienie i zalatawia sie pare minut po zjedzeniu, jak zje to zabieracie na spacer, az sie nie zalatwi. W wypadku malych ras dobrze tak robic nawet jak sa dorosle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2017, 09:20 
Cytuj  
Ja swojego obserwowałem i gdy próbował robić to przerywałem mu dając do zrozumienia, ze nie wolno. Potem od razu na dwór i jak się załatwił na dworze to pochwała i nagroda. Oczywiście nie zawsze upilnowałem, ale dość szybko pojął i jak chciał zaczynał siadać pod drzwiami czy jakoś inaczej próbował dac znać.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2017, 09:30 
Cytuj  
Psy kochaja spacery i bardzo szybko lapia skojarzenie spacer - zalatwianie sie, tyle ze im mniejszy pies tym wieksza trudnosc z utrzymaniem moczu / kalu.
Tybetanow tak naprawde nigdy nie musialem tego uczyc, za to mopsom zdarza sie zalatwic w domu nawet teraz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 12:41 
Cytuj  
Może kogos zainteresuje, hodowla znajomej, 3 rasy:

http://alexamel.pl/

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 12:47 
Cytuj  
Co myślisz o wilczurze saarlosa?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 12:58 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Co myślisz o wilczurze saarlosa?


Wlasnie od ciebie sie dowiedzialem ze taka rasa istnieje. :)

Wyglada jak wilczak czechoslowacki, zdaje sie ze to podobna rasa, czyli pol-pies pol-wilk.

Rasa nie dla kazdego, bo zachowuj sie troche inaczej niz psy, jest bardziej pierwotna i poprostu trzeba nauczyc sie z nia "obchodzic". Wilczaki chyba nie sa zbyt agresywne, za to sa dosc plochliwe.

Moja dobra kolezanka z Czech (fajna dupa) je hoduje:

http://www.bubbledog.cz/tibetska-doga/i ... cz/novinky

Obrazek

Ja uwielbiam takie psy, moja ulubiona suczka tybetana zachowuje sie podobnie, ale kompetnie nie toleruje wiekszosci obcych.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 01:03 
Cytuj  
pohodowałbym


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 09:48 
Cytuj  
Pies ładny, laska wygląda jak facet.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 13:44 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Pies ładny, laska wygląda jak facet.


Ja tam nie wiem w towarzystwie jakich "facetow" ty sie obracasz ;)

Obrazek

btw tak wyglada szczeniak wilczaka

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 14:21 
Cytuj  
tor kreca "laski" w typie niaha :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2017, 11:55 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Pies ładny, laska wygląda jak facet.


Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.