mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 10:19 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
MOze ktos podlinkowac albo powiedziec o co chodzi z tymi "zakapiorami"


Zakapiory chodzą po Tczewie i są bardzo groźni. Jedynie broń palna może zapewnić jakąkolwiek ochronę przed nimi.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 10:21 
Cytuj  
czytam wypowiedzi mojego kolegi neona, pamietam ile miesiecy mu zajelo zanim kupil psa i pisze to co wie.
a ty wychowales sie z psem i zgrywasz twardziela.
ja tez wychowywalem sie z psem i wyjatkowo nie probuje sie wymadrzac bo sa ludzie, ktorzy maja wieksza wiedze niz ja na ten temat.
a ty chuja wiesz ale chcesz byc fajny :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 10:27 
Cytuj  
Cytuj:
@tczewiak a dlaczego Akite? +1 do respektu będzie na dzielni? Znajomi nawet nie poznają że to rasowy ;p


I potem:

Cytuj:
Pewnie golden kiepsko nadawałby się na pogromcę zakapiorów. Ja poleciłbym rozważenie karelskiego psa na niedźwiedzie imo jeszcze bardziej pro niż jakaś akita.


Gdzie jakiegokolwiek psa bym nie brał to wychowywałbym na spokojnego, a nie zabijakę.
Chociaż fakt oliwy do ognia dolał lewacki śmieć havok, a więc za ostro zareagowałem wobec Neonina.


http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-a/ayumi.htm - straszny killah. Każdy dres sra w gacie na widok takiego psa... /facepalm
Serio nie wiem skąd wyszła bzdura, że są to psy przeznaczone do walk. Owszem - lubią dominować nad innymi czworonogami, ale nie mają takiego instynktu walki jak staffy, które znacznie ciężej ułożyć.
Mało tego od dziesięcioleci hoduje się akity tak, aby te były jak najspokojniejsze.
Nawet za wiki...
Cytuj:
Japoński wzorzec rasy pochodzi z 1938 roku. Postanowiono, by w hodowli unikać psów szczególnie masywnych, których wygląd sugerował domieszkę krwi molosów, wprowadzoną na przełomie wieków dla uzyskania psów najlepiej nadających się do walk.

To, że jeńców goniły? Da się każdego psa wychować tak, że ludzie to tylko zwierzęta łowne i mają na nie polować. To tylko kwestia tresury przez Japończyków w danym okresie.
Owczarki niemieckie też pełniły takową funkcję.

Od handlarza w życiu nie kupiłbym psa żadnego. Tym bardziej akity, które bardzo często mają choroby stawów dziedziczone po rodzicach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 11:10 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Omg. A jakim cudem suka mi się "puści"? Jak suka ma cieczkę to chodzi na smyczy sory.

/facepalm
Wszystko tak doslownie bierzesz? Pytanie brzmialo: jak nie jestes chodowca, a bedziesz mial szczeniaki, to co? Tez sterylizacja?
IMO mam wrazenie, ze calosc tego topicu sprowadza sie do stwierdzenia: "klopoty z psami rasowymi wynikaja z tego, ze istnieja psy nierasowe. Wiec trzeba sie pozbyc tych ostatnich i problem z glowy"
A niechciane szczeniaki przecietny czlowiek oddaje innym ludziom, a nie topi w beczce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 11:29 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Wszystko tak doslownie bierzesz? Pytanie brzmialo: jak nie jestes chodowca, a bedziesz mial szczeniaki, to co? Tez sterylizacja?

Nie mają sterylizować ciebie tylko skundlone szczeniaki. Kapiczi? I sukę, która do hodowli już się nie nadaje.

Cytuj:
IMO mam wrazenie, ze calosc tego topicu sprowadza sie do stwierdzenia: "klopoty z psami rasowymi wynikaja z tego, ze istnieja psy nierasowe. Wiec trzeba sie pozbyc tych ostatnich i problem z glowy"

Nie - kłopoty wynikają z tego, że durnie dostają psy za darmo, bądź za grosze, a jeszcze więksi durnie kupują za ćwierć ceny psa "rasowego" od handlarza, bo było taniej niż u hodowcy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 11:45 
Cytuj  
Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi następująco:
1. Odpowiedzialny właściciel nie dopuści do takiego stanu rzeczy.
2. A jeżeli już tak się stanie to albo szybka aborcja (imo najlepsze wyjście) albo szukanie właścicieli dla szczeniaków lub niestety eutanazja.

A żeby nie zabijać biednych szczeniaków (bo już widzę jak przygotowujesz ciętą ripostę dotyczącą zwyrodnialców zabijających niewinne małe słodkie psiaki) wystarczy być odpowiedzialnym właścicielem i nie dopuścić aby się na świecie pojawiły. Bo to właściciel jest odpowiedzialny za swojego psa. I jeżeli do takiej sytuacji doprowadzi to powinien ponosić tego konsekwencje (finanansowe w przypadku aborcji, moralne w przypadku eutanazji itd).

A niechciane szczeniaki, które rozdawane są znajomym są najliczniejszą kategoria psów kończących w schroniskach, przywiązywanych w lesie albo błąkających się po lasach.
Z mojej strony EOT. Nie potrafię lepiej tego wytłumaczyć, szczególnie jak ktoś nie chce zrozumieć.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 12:45 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Mieliśmy swego czasu hodowlę Sznaucerów miniatur pieprz i sól. Udało nam sie odchować jakieś 11 miotów w sumie. Bardzo przyjazne pieski. Ktoś mieszka w blokach i ma dzieci to śmiało mogę polecić, zwłaszcza, że nie zostawia sierści. Ceny takich z rodowodem, to wydatek rzędu od 1000 - 1500 zł, bez papieru, koło 300?

Aktualnie został nam jeden, którego zdjęcia nie mam, także jakby ktoś nie wiedział, jak wygląda taki sznaucer to podrzucam fotografie.

Obrazek


Miałem jeszcze Dobermana, jednak już od dobrych kilku lat go nie ma na tym świecie.


W nowym PRZYJACIELU PSIE jest artykul o sznaucerach miniaturowych.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:13 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie mają sterylizować ciebie tylko skundlone szczeniaki. Kapiczi? I sukę, która do hodowli już się nie nadaje.

glabie nie do ciebie bylo pytanie. Fajne masz podejscie w ogole - wysterilizowac suke, ktora nie nadaje sie juz do chodowli. Wez, idz lepiej sie ruchac dalej z kominkiem i ciagac dildosy.
A wlasciciel psa moze byc debilem bez wzgledu na to czy psa dostal, kupil "za zeta", czy za kilka kilo pln.

@Neonin: nie skumales do czego pilem. Ale jak chcesz EOT, to twoj wybor.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:18 
Cytuj  
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Irish soft coated wheaten terier

Od szczeniora do czasów prawie współczesnych ;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 13:30 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
glabie nie do ciebie bylo pytanie. Fajne masz podejscie w ogole - wysterilizowac suke, ktora nie nadaje sie juz do chodowli. Wez, idz lepiej sie ruchac dalej z kominkiem i ciagac dildosy.
A wlasciciel psa moze byc debilem bez wzgledu na to czy psa dostal, kupil "za zeta", czy za kilka kilo pln.

@Neonin: nie skumales do czego pilem. Ale jak chcesz EOT, to twoj wybor.


twoj stary jest glab z "chodowli".
Zabawa z dildosami i ruchanie z kominkami nie należy do moich hobby.

Podejście mam dobre przy założeniu, że eliminuje się nieczystą krew i zostawia tylko psy z rodowodem. Suka, która urodzi nierasowe psy do hodowli się już nie nadaje, a więc należy sterylizować.
Sterylizacja nie oznacza, że już sobie nie porucha tylko, że z tego nic się już nie urodzi.

Swoją drogą ban oznacza, że masz wypierdalać i już tutaj nie wracać, a nie zakładać sobie kolejne konta.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 14:04 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Chociaż fakt oliwy do ognia dolał lewacki śmieć havok, a więc za ostro zareagowałem wobec Neonina.

http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-a/ayumi.htm - straszny killah. Każdy dres sra w gacie na widok takiego psa... /

No wygląda jak pies dla geja, toteż zaproponowałem rasę, która nazwą będzie pasować do pierwszego ruchacza z tczewa i budzić respekt :]

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 15:54 
Cytuj  
Ty tczewiak jestes tak zjebany, ze sie nawet odgryzc porzadnie nie potrafisz. Jedynym zwierzeciem, ktore sie powinno wysterylizowac jestes ty sam - dla dobra ludzkosci.
A teraz pochyl sie mocniej, bo kominek chce glebiej wejsc.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 17:17 
Cytuj  
praktycznie kazdy fajny temat czy to o ksiazkach filmie serialu psach dresach polityce biznesie itd. w koncu musi sie zjebac bo przychodzi czlowiek orkiestra tczewiak ktory w zyciu juz wszystko widzial wszystko mial i na wszystkim sie najlepiej zna. ciekawi mnie czy jakby sie zalozylo temat o meskich fryzurach to tez bylby znawca.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 18:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
http://www.akita.pl/szczeniaki/miot-a/ayumi.htm - straszny killah. Każdy dres sra w gacie na widok takiego psa... /facepalm.

No na tych zdjeciach, wygląda tak, że żal by na niego nawet krzyknąć było ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 18:41 
Cytuj  
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... a-dog.html


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 20:09 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1198861/Boy-9-left-needing-plastic-surgery-mauled-Japanese-Akita-dog.html

Tak kurna:

Obrazek

To nie jest Akita Inu tylko amerykańska podróbka.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 22:09 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Jak już tak bierzesz miluśkie psy do wybiegania po lesie to proponuję środkowego azjatę ;p



Nie chcialbym sie znalezc w tym samym lesie z takim pieskiem. :)

Ludzie to debile.
Dzis siedzialem z psem w galerii, a jakis kretyn rzucil sie na niego bez slowa z glaskaniem. Mala nie lubi jak ja obcy dotykaja wiec zaczela szczekac. Ludzie sie dziwnie patrzyli, a gdyby ugryzla to oczywiscie ja bylbym winien, a nie idiota ktory nawet nie umie podejsc do psa.

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2011, 01:53 
Cytuj  
@Tczewiak to nie jest zadna amerykanska podrobka bo wywodzi sie prosto z Japonii. Od ~1800 kiedy samuraje... Zreszta, zacytuje


W okresie Edo ( 1615-1868 ) klan Satake zdecydował poprzeć walki psów,które miały służyc jako rozrywka dla samurajow. Walki psów stały się szczególnie popularne w okręgu Odate. A entuzjaści walk psich zaczęli krzyżowac matagi inu z miejscowymi psami. Te psy, które potem przekształciły się w Akitę, nazywane były wówczas Odate inu. Po restauracji Meiji ( ok. 1868) ludzie zaczęli krzyżowac Akitę z wieloma psami z różnych rejonów Japonii, jak np. z Tosa inu.
Restauracja Meiji zakończyła również wieloletnią izolację Japoniii a duże zachodnie psy zaczęły napływac do Japonii. W rezultacie, Akita skrzyżowana została również z Owczarkiem Niemiecki, Dogiem Niemieckim i z mastifami. Wynikiem tego była utrata wielu cech charakterystycznych dla szpica. Później krzyżowano jeszcze z Hokkaido i Karafuto ( znane również jako Sachalinski Husky).


A dalej, najwazniejsze


W czasie II wojny Światowej liczba akit bardzo zmalała, głównie z powodu braku pożywienia. Ponadto, w życie weszło zarządzenie, by uzyskiwac ze wszystkich psów poza Owczarkami Nemieckimi, futro na uniformy. Wielu ludzi zaczęło krzyżowac akity z owczarkami, by uniknąc zagłady akit. Gdy wojna się skończyła, pozostało mniej niż dwadzieścia czystych Akit.


Czyli akito-owczarek ma tyle wspolnego z ameryka co polska z mcdonaldsem. Jest, bo jest.
Ale w sumie dzieki, dowiedzialem sie fajnych rzeczy o tych psach, bo jedyne co do tej pory wiedzialem to to, ze potrafia tak chamskie jak koty.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2011, 08:22 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Podejście mam dobre przy założeniu, że eliminuje się nieczystą krew i zostawia tylko psy z rodowodem. Suka, która urodzi nierasowe psy do hodowli się już nie nadaje, a więc należy sterylizować.
Sterylizacja nie oznacza, że już sobie nie porucha tylko, że z tego nic się już nie urodzi.

tak naprawde nieczysta krew to zwyrodniale psy - psy z rodowodem - zjebana mala pula genowa powoduje ze sa potencjalnie slabsze od kundli (popatrz na boksera i jego uklad oddechowy czy wilczura i jego stawy)...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2011, 08:35 
Cytuj  
Wziąłem głęboki wdech i mam pytanie do Tczewiaka:
Na jakiej podstawie (genetycznej) uważasz, że rasowa suka która urodzi szczenięta nie rasowe nie nadaje się już do hodowli? Bo nie urodzi już rasowych szczeniąt? Czy dlatego że jest "puszczalska"?
Jeżeli to pierwsze to stosując analogię, murzynka która urodzi mulata, nigdy więcej nie urodzi murzyna...


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.