mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 09:13 
Cytuj  
Jak dobrze pamiętam to ktoś stąd zajmował się gastronomią. Proszę o info na PM, potrzebuję pomocy przy przygotowaniu lokalu do otwarcia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 09:19 
Cytuj  
Pieszczoch. http://www.youtube.com/watch?v=0CmUipzrdNY

Ale znajac jego zdolność zmieniania branzy, obecnie może rownie dobrze handlować bronią w sudanie w przebraniu misjonarza.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 09:41 
Cytuj  
własna pizzeria


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 10:13 
Cytuj  
Precyzując: nie chodzi mi o garść tipów jak lokal powinien wyglądać tylko precyzyjną i łopatologiczną interpretację HACCP, książka mile widziana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:14 
Cytuj  
ja generalni sporo mialem o "jakosci", choc od haccp i zywnosci sie zawsze trzymalem z daleka, ale co nieco posiadam. tak na szybko z mojej mgr :p :

R. I. Zalewski, Zarządzanie Jakością w produkcji żywności 2008 - ksiazka mojego profesora, są tam m.in. opisane etapy wdrażania

http://haccp.net.pl/page,930285530,0,podstrona.html

Cytuj:
HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) - Analiza Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli – „postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością; system ten ma również na celu określenie metod eliminacji lub ograniczania zagrożeń oraz ustalenie działań korygujących”

Art. 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o o bezpieczeństwie żywności i żywienia. (Dz.U. nr 171, poz. 1225).

Cytuj:
Dobra Praktyka Rolnicza (Good Agricultural Practice- GAP)- „zbiór praktyk pozwalających wyprodukować bezpieczną żywność przy użyciu wszelkich dostępnych metod i środków. GAP zobowiązuje rolników m.in. do przestrzegania okresów karencji po zastosowaniu nawozów, środków ochrony roślin czy leków, aby pozostałości użytego środka nie dostały się do żywności. Określa również ściśle, czym i w jaki sposób należy karmić zwierzęta hodowlane.”

Dobra Praktyka Laboratoryjna (Good Laboratory Practice- GLP)- „sposób planowania, przeprowadzania i dokumentowania badań laboratoryjnych, zapewniający wykorzystanie najnowszej wiedzy biologicznej i technicznej oraz wiarygodność i pewność uzyskanych wyników.”

A. Hamrol, Zarządzanie jakością z przykładami

Cytuj:
Dobra praktyka higieniczna (Good Hygienic Practice- GHP)- „działania, które muszą być podjęte, i warunki higieniczne, które muszą być spełniane i kontrolowane na wszystkich etapach produkcji lub obrotu, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności.

Dobra praktyka produkcyjna (Good Manufacturing Practice- GMP)- „działania, które muszą być podjęte, i warunki, które muszą być spełniane, aby produkcja żywności oraz materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością odbywały się w sposób zapewniający bezpieczeństwo żywności, zgodnie z jej przeznaczeniem.”

Art. 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o o bezpieczeństwie żywności i żywienia. (Dz.U. nr 171, poz. 1225).

Cytuj:
QACP - Punkty Kontrolne Zagwarantowania Jakości (Quality Assurance Control Points) „jest to system, który powstał na podstawie systemu HACCP. Jest jednak szerszym systemem, obejmującym całość aspektów zapewnienia jakości produktów. HACCP stanowi w tym ujęciu część QACP. Koncepcja QACP obejmuje cały łańcuch produkcji żywności: od surowców do konsumpcji gotowego wyrobu, jednak metody i procedury QACP mogą być zastosowane do poszczególnych części procesu produkcyjnego.”

D. Kołożyn-Krajewska, Higiena produkcji żywności



PS. w sumie nie wiem czy o to chodzilo ;d mam nadzieje, ze sie przyda.
PPS. aha, widze juz teraz, ze nie o to chodzilo. no to chuj ;p


_________________
.


Ostatnio edytowano 2 paź 2012, 16:28 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:26 
Cytuj  
Hehe, i tak dzięki za chęci. :)
Widzę że nie ominie mnie skorzystanie z usług jakiegoś szpenia z branży / firmy wdrażającej "Hacapa."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:29 
Cytuj  
to akurat bzdura. nie wiem za bardzo co dokladnie chcesz ale na pewno mozesz to zrobic sam, starczy miec chęci. Mozesz kupic bodajze szablon haccp i chyba styknie, nie wiem chwila na allegro http://allegro.pl/sklep-bar-gastronomia ... 06867.html
http://allegro.pl/haccp-sklep-pizzeria- ... 84339.html
ewentualnie poszukac czy nie ma tego na chomikuj.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2006/1225.htm
http://www.fapa.com.pl/gfx/okladki/HACCPwdrazanie.pdf

ps. haccp to imo sciema, wazne pewnie, ze "jest". Nie daj sie naciagac konsultantom od 7 bolesci.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:36 
Cytuj  
Generalnie od tego są firmy, które sobie liczą piękne kwoty ale biorą też odpowiedzialność na siebie bo każda pomyłka to znowu gruba kasa na zmiany dostosowania.
Duzo na temat masz w naszych oddziałach sanepidu, drugie źródło to zrzeszenia i cechy.
Mała zła interpretacja może cie kosztować bardzo dużo, dlatego cwane firmy skubią na całym procesie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:39 
Cytuj  
byle budka z hot dogami musi miec haccp. rzesze ludzi na pewno ma pierdyliard niezgodnosci. nie wierze, ze to jest sprawdzane, respektowane wielce, raczej przymykaja na wszystko oko, imo.

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/168 ... aszna.html

http://haccp.gastrona.pl/art/HACCP-ONLI ... 10219.html

Moze jeszcze kolega wdrozy sobie 9001, 14001, 18001, pierdoly byle zbijac hajs, cos wymyslonego pewnie juz w latach 70tych ale pod inna nazwa...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:53 
Cytuj  
Prowadziłem produkcje spożywczą, znajomy aktualnie nadal prowadzi piekarnie gdzie wprowadził wszystko co możliwe by sprzedawać w UE, więc wiem że nie jest to ignorowane, prawda że budka z hotdogami to coś innego ale potrafią cie udupić tak samo za stosowanie miedzianego garnka jak i za centrymentr za niskie obicie ścian nierdzewką, jak za kurz na półce czy brak przepisowego czepka na głowie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2012, 16:56 
Cytuj  
ok, produkcja tak, to juz sie wiecej przypierdalaja, to sie zgodze.

ale jakis lokalik to juz spoko wodza. A wydaje mi sie, ze taki mamy tu przypadek.

ja praktyki z tym nie mam zadnej, bo jak pisalem, produkcji zywnosci unikam jak ognia ;)


_________________
.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 00:25 
Cytuj  
Precyzyjnie będzie to lokal z obiadami dla studentów na uczelni. Mam wszystkie trzy księgi od znajomego ojca który prowadzi kilka lokali po całej Polsce i po dzisiejszej nierównej walce powiem jedno - to jest pojebane.

@High - dzięki za aukcje, to mi chyba życie uratuje.

Firmy liczą sobie od około 1.5k pln za księgę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 06:15 
Cytuj  
Ja mam mieszane uczucia co do wszystkich systemow. Generalnie mozna sprawic by funkcjonowaly bez certyfikatow i placenia firmom. No i czy zawsze istnieje taka potrzeba jest dyskusyjna.

Pamietaj tylko, ze jest to forum o mmorpg.pl a nie o bezpieczenstwie zywnosci ;) Jak psialem praktyki w tym temacie mam praktycznie 0. Jedynie cos tam liznalem.


_________________
.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 10:54 
Cytuj  
Zamówiłem na allegro, zobaczymy co przyjdzie. Po tym jak wczoraj rozkminiałem o co chodzi w instrukcji płukania powierzchni płaskich to wolę zapłacić niż miesiąc pisać książkę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 18:25 
Cytuj  
No to fakt zrobic to od poczatku to szkoda czasu, lepiej copy paste ;]


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.