mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2011, 16:10 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Atherius napisał(a):
Modne w stanach ostatnio, widziałem w teledyskach na mtv 50 cent nawet sobie zapuścił.


Ogladales jaja 50 centa?


Nie, twojej starej.


_________________
@polygamia

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 lis 2011, 16:12 
Cytuj  
Mam nadzieje, że w ramach wykonywanego zawodu :wink:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Posty: 1
Dołączył(a): 23.11.2011
Offline
PostNapisane: 23 lis 2011, 18:31 
Cytuj  
Sobtainer,

Jak zrozumiałem z Twojej wypowiedzi, golenie tradycyjną maszynką, wywołuje u Ciebie podrażnienia. Wynikać mogą one z wielu czynników. Jednym z nich jest nieprawidłowe prowadzenie maszynki - podrażnienia powodować może bowiem choćby golenie pod włos. Ponadto, w tradycyjnej maszynce ostrza bezpośrednio stykają się z twarzą, co dodatkowo zwiększa ryzyko powstania zaczerwienień i krostek.
Ze swojej strony polecam Ci kilka domowych sposobów radzenia sobie z podrażnieniami. Pierwszym z nich jest unikanie kosmetyków zawierających alkohol - skóra twarzy może być bowiem dla nich zbyt delikatna. Powinieneś zastąpić je łagodnymi kremami, zawierającymi pantenol, allantoinę lub wyciąg z nagietka. Odpowiedni powinien być też balsam nawilżający do twarzy. Dodatkowo, przed goleniem zalecam dokładne nawilżenie twarzy ciepłą wodą. Dzięki temu zarost będzie zmiękczony, a ostrza maszynki uzyskają odpowiedni ślizg.

Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu golarki elektrycznej, to proponuję Ci model marki Philips RQ1160, który minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień. Po pierwsze, wyposażona jest w technologie, dzięki którym golarka sunie gładko po skórze i goli zarost precyzyjnie. Głowica, dzięki technologii Gyroflex 2D, dostosowuje się do skóry twarzy, zaś system Super Lift&Cut, czyli podwójnych ostrzy, podnosi włoski, by chwilę później usunąć je przy samej skórze. Również ten system minimalizuje ryzyko podrażnień.

W przypadku tego modelu, łatwo jest też zadbać o czystość i higienę - RQ1160 można bowiem myć pod wodą, a dodatkowo: zaopatrzona jest w system Clean & Charge, czyli w bazę, która czyści głowicę.

Jeśli masz więcej pytań, napisz na adres e-mail: [email protected].

_____________________
Ekspert Philips, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki Philips. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2011, 18:39 
Cytuj  
No sobciu, wyslij do pana phillipsa zdjecie zarostu :F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lis 2011, 18:40 
Cytuj  
a ten skad sie tu wzial?

HURAGAN!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2011, 18:42 
Cytuj  
Na stronie jest zdjecie, pan phillips jest ladnie ogolony http://www.support.philips.com/support/ ... Country=pl


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lis 2011, 19:39 
Cytuj  
tak swoja droga to niezle sie trzeba najebac, zeby sie ogolic taka elektryczna maszynka.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 23 lis 2011, 19:46 
Cytuj  
Ja używam Philipsa HQ8250. Schodzi nieco dłużej niż tradycyjnie, ale goli idealnie, bez podrażnień.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lis 2011, 20:16 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
A btw czym jajeczka golicie ? Maszynka podrażnia mosznę i nie wiem, może jakiś krem ? :) Fotki wkleję później.


hehe, kocham to forum


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2011, 10:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tak swoja droga to niezle sie trzeba najebac, zeby sie ogolic taka elektryczna maszynka.
Jak się ktoś lubi pierdolić podczas golenia to może...

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 12:34 
Cytuj  
Odświeżę ten stary temat ponieważ do tej pory uważałem ze nie da sie ogolić na gładko golarka elektryczna, a próbowałem juz golarki braun ze sredniej polki za ok 500zl i golaraki Philips rowniez za ok 400-500zl i za każdym razem wracałem do maszynki Gilette Fusion :)
Moje trzecie podejscie juz mialo byc ostatnie bo przez 2 lata kupowac trzecia maszynke eletrkyczna... szkoda kasy, poczytalem recenzje na Amazon, Ceneo i innych i wybór padl na mało popularne markę w Polsce jeśli chodzi o golarki mianowicie Panasonic, a konkretnie model ES8243.
Co prawda golarkę mam od 2 dni i skorzystałem z niej 2x dopiero (gole sie codziennie, twardy ciemny zarost) i jestem w szoku ze golarka elektryczna potrafi ogolic tak dokładnie lub prawie tak dokładnie jak tradycyjna maszynka ala mach3 czy tam Fusion :) i potwierdzam opinie/recenzje innych uzytkwnikow ze Braun czy Philips nie umywają sie do Panasonica jesli chodzi o dokładność golenia.
Z tego co pisze panasonic i inni uzytkownicy skora oraz wlosy potrzebuje ok 2-4tygodnie zeby sie przyzyczaic do golenia golarka elektryczna takze zobaczymy jak to bedzie za jakis czas ale poki co rewelka, z szyja mialem troche problemow poniewaz wlosy rosna w roznym kierunku ale mysle ze to kwestia wprawy jeszcze, Gillette Fusion rowniez mialem tam problemy + inne ala czerwone krostki, wrastajace wlosy, podraznienia - mam nadzieje ze z Panasonicem pozbede sie tych problemow :P
Jakby ktos chcial zobaczyc opinie ktorymi sie kierowalem to np:
http://www.ceneo.pl/;0151175103-10.htm
http://www.amazon.com/Panasonic-ES8243A ... ewpoints=1

+ fora itd.

Nie wiem czemu te golarki panasonica sa tak malo popularne u nas. Juz mialem probowac inny sposob golenia ktory jest bardzo chwalony na wszelakich forach mianowicie tradycyjne maszynki ala + żyletki Feather czy inne:
Obrazek
Koszt inwestycji w caly zestaw to ok 150-200zl - maszynka, pedzel, mydlo, zyletki ale potem to juz pozostaje zakup tylko zyletek ktore kosztuja grosze, w porownaniu np z wkladami do Gilette Fusion ok 40zl za 2 :) Zawsze to jakas alternatywa, poki co pozostane przy panasonicu, zobaczymy jak sie sprawdzi na dluzsza mete.

pozdrawiam :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 13:25 
Cytuj  
Jest jeszcze brzytwa, ktora jeszcze bardziej minimalizuje koszty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 00:56 
Cytuj  
Wkurwiłem się. Za granicą, absolutnie wszędzie jednorazówki są lepsze niż w PL. Nawet na Węgrzech gilette ma ostrzejsze niż u nas. No WTF.
W efekcie - kij im w zad. Chcę kupić maszynkę na żyletki lub brzytwę. Ewentualnie elektryka.
Budżet do 200zł. Co wybrać?
Brzytwa podejrzewam, że to harcore i ciężko będzie :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 01:00 
Cytuj  
Zaraz, zaraz. Czyli dotychczas zawsze używałeś jednorazówek ?

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 01:36 
Cytuj  
Maszynkę na żletki miał mój ojciec chyba z 15 lat do momentu aż mu się mechanizm zjebał i nie dało się jej otworzyć. Ogólnie cudo. A brzytwą to sam chciałbym się golić ale na próbę szukałem jakiegoś fryzjera z taką usługą, niestety w Czewie chyba nie ma. Póki co ryj golę maszynką do włosów (generalnie mam wyjebane na to jaki mam zarost ale czasami jest za gorąco.)

**

Posty: 314
Dołączył(a): 6.02.2007
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 02:17 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Jest jeszcze brzytwa, ktora jeszcze bardziej minimalizuje koszty.


Dobra brzytwa kosztuje więcej niż najdroższa maszynka do golenia x189319389183

Prawdziwy madafaker goli się brzytwą jak Bond, a nie jakieś pierdoły w stylu elektryk dla dzieci.

Ważny jest jeszcze dobry pasek do ostrzenia, fajne mydło/krem (żel też jest super) i jest to piękny proces, który chętnie celebruję każdego ranka.


Pozdrawiam,
TheMan


_________________
Jack Pirat napisał(a):
KTURYMI KLAWISZAMI SIE RUSZA W TEJ GRZE BO ZADNE NIECHODZIA MI :-?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 02:31 
Cytuj  
Za 130 zł masz maszynkę, którą możesz się golić całe życie. Żyletki to 30groszy sztuka. Potrzeba trochę wprawy, ale goli się tym lepiej i przyjemniej niż jakąkolwiek "współczesną" maszynką. Ryj też o wiele mniej podrażniony. Generalnie o ile przeskoczenie z brzytwy na safety razora to niewątpliwe udogodnienie i postęp w historii ludzkości to te wszystkie plastikowe machy z pierdyliardem ostrzy i paskiem aloesowego gówna za 50 zł to krok wstecz i zagrywka Gillette i innych koncernów obliczona na wyciągnięcie jak największej kasy.

Tsunami napisał(a):
Prawdziwy madafaker goli się brzytwą jak Bond,

I laserowo depiluje łoniaki
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 14:45 
Cytuj  
Proszę Junkier - kilka lat temu miałem przyjemność powrotu do żyletki i całą twarz miałem poharataną. Zaciąłem się z 5 razy przy jednym goleniu. Na golenie też mi zeszło ze 20-min.

Używam mach III od lat 10+ i sobie chwalę. Zero zacięć, "nożyk" mi starcza na 10+ goleń, zero podrażnień czy innego badziewa, i co lepsze nie musze się skupiać na tym co robię - czy pod włos czy z włosem czy w poprzek czy wzdłuż - cały czas goli i nie zacina.
Maszynkę elektryczną posiadam - jakiegoś Philipsa - dostałem ze 4 lata temu od kogoś na gwiazdkę - próbowałem raz czy dwa. Spakowałem i wrzuciłem gdzieś za szafę. Niech tam sobie leży - bo imho do golenia to się nie nadaje.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 16:06 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Proszę Junkier - kilka lat temu miałem przyjemność powrotu do żyletki i całą twarz miałem poharataną. Zaciąłem się z 5 razy przy jednym goleniu. Na golenie też mi zeszło ze 20-min.

Bo trzeba oduczyć się niektórych nawyków wyrobionych przy goleniu maszynkami na wkłady. Jeśli przyciskałeś ją do skóry jak macha3 to się nie dziwię, że byłeś cały pocięty. Ja nawet na początku zacinałem się tylko w paru miejscach pod samą żuchwą, ale tam czym bym się nie golił czasami coś się spieprzy. Szybkość rośnie z wprawą.
Mogłeś też golić się maszynką z otwartym grzebieniem, która jest raczej przeznaczona dla bardziej doświadczonych osób, właśnie dlatego, że o wiele łatwiej się nią porżnąć.
Cytuj:
Używam mach III od lat 10+ i sobie chwalę. Zero zacięć, "nożyk" mi starcza na 10+ goleń, zero podrażnień czy innego badziewa, i co lepsze nie musze się skupiać na tym co robię - czy pod włos czy z włosem czy w poprzek czy wzdłuż - cały czas goli i nie zacina.

To zazdroszczę, ja zawsze miałem podrażniony ryj i zaczerwienienia przez dwa dni. Do tego golenie czegokolwiek starszego niż 24 godzinny zarost przypominało raczej rąbanie drzewa niż ścinanie zarostu, a jak tu się golić codziennie skoro to takie wkurzające. Próbowałem elektryka, ale nie golił wystarczająco dokładnie. Zainteresowałem się tradycyjnymi metodami i nie żałuje, mój portfel też nie.

**

Posty: 314
Dołączył(a): 6.02.2007
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 16:20 
Cytuj  
Każdy ma też inny typ cery i inaczej będzie na niego określony typ maszynki działać.

Delikatna cera zdecydowanie potrzebuje lepszego nawilżenia tradycyjnym sposobem przy użyciu brzytwy, a na twardej jest zupełnie inaczej.


_________________
Jack Pirat napisał(a):
KTURYMI KLAWISZAMI SIE RUSZA W TEJ GRZE BO ZADNE NIECHODZIA MI :-?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.