mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2015, 19:33 
Cytuj  
Eh sami forumowi spece. Skręt jak najbardziej odpowiada za siłę ciosu. Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej - triceps odpowiada za dynamikę ruchu ręki w płaszczyźnie, w której idą ciosy.
A na klapsa trzeba sobie zasłużyć ;p


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 20 cze 2015, 19:44 
Cytuj  
No ale dynamiki na siłowi nie zrobisz, jak to mawiał mój sensei

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2015, 21:21 
Cytuj  
strit łorkałt jak rocky balboa


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2015, 22:07 
Cytuj  
Mam pytanie: czy jak się chce zrobić masę mięśniową, to lepiej jest najpierw spaść się jak świnia a potem rzeźbić, czy można najpierw zrobić się na oświęcim i zacząć budować? Czy nie ma to znaczenia?

A jak ma to czemu?

Szczerze mówiąc wolałbym się uszczuplić (do widoczności mięśni brzucha - aktualnie nie widać) najpierw a potem robić mięśnie, bo progres byłby lepiej widoczny.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 3 lip 2015, 22:47 
Cytuj  
Najpierw doprowadz sie do porzadku, potem rob mase.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 07:23 
Cytuj  
a uszczuplić chcesz się bez ćwiczeń?


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 07:45 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Mam pytanie: czy jak się chce zrobić masę mięśniową, to lepiej jest najpierw spaść się jak świnia a potem rzeźbić, czy można najpierw zrobić się na oświęcim i zacząć budować? Czy nie ma to znaczenia?

A jak ma to czemu?

Szczerze mówiąc wolałbym się uszczuplić (do widoczności mięśni brzucha - aktualnie nie widać) najpierw a potem robić mięśnie, bo progres byłby lepiej widoczny.

Szczerze mowiac to jak jestes poczatkujacym mozesz palic tluszcz i budowac tkanke miesniowa; _do pewnego stopnia_.
Dosyc lopatologicznie jest to wytlumaczone tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=7JONEmWBLK0


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 09:58 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Najpierw doprowadz sie do porzadku, potem rob mase.


Ale u mnie wszystko w porządku, nie jestem gruby po prostu mam resztkę tłuszczu na brzuchu.

Highlander napisał(a):
a uszczuplić chcesz się bez ćwiczeń?


Nie, ja już chodzę na siłownię i na chwilę obecną wiem, że daję z siebie wszystko (na prawdę wysilam mięśnie). Jeść też staram się odpowiednio.

cypis napisał(a):
Szczerze mowiac to jak jestes poczatkujacym mozesz palic tluszcz i budowac tkanke miesniowa; _do pewnego stopnia_.
Dosyc lopatologicznie jest to wytlumaczone tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=7JONEmWBLK0


Danke cypis, koleś opisuje moją sytuację. :)

Jeszcze druga sprawa - w ile powtórzeń celować, by budować mięśnie? Obecnie celuję w 8-10. Chodzę na siłownię od miesiąca ale mam zamiar znacznie dłużej niż poprzednio (moja pierwsza "kariera" trwała rok) i nie chcę marnować czasu.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 11:09 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Jeszcze druga sprawa - w ile powtórzeń celować, by budować mięśnie? Obecnie celuję w 8-10. Chodzę na siłownię od miesiąca ale mam zamiar znacznie dłużej niż poprzednio (moja pierwsza "kariera" trwała rok) i nie chcę marnować czasu.
8-15 jest spoko, ale tak na prawdę to nie liczy się ilość powtórzeń a objętość treningowa (ilość serii * ilość powtórzeń w serii * ciężar), która powinna wzrastać w miarę progresu. No i oczywiście ostatnia seria do wyczerpania.
Np. jak robisz w danym ćwiczeniu 3 serie po 12, to musisz tak dobrać ciężar, żeby zrobić 2 pełne serie po 12, a trzecią <12 (np. 9). Jak w miarę progresu dojdziesz w trzeciej serii do 12, to zwiększasz ciężar na następnym treningu i tak w kółko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 11:24 
Cytuj  
Ja robilem po 3 serie 12-10-8 zwiększając ciężar co serię. I z czasem coraz więcej.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 11:40 
Cytuj  
Mhm i jeszcze takie pytanko:

Dieta musi zawierać węglowodany, tłuszcze i białko. Białko i węglowodany mam obcykane, ale zastanawiają mnie tłuszcze. Czy muszą być nasycone? Czy mogę po prostu w razie potrzeby łyknąć sobie oliwy z oliwek, żeby dopiąć dietę? Co to za różnica?

Wiem, że zadaję pytania które mógłbym wygooglować, ale po prostu wolę zapytać tu na forum, ludzi sprawdzonych.

Edit: I mógłby ktoś podsunąć zaufany kalkulator kalorii / białka / węgli / tłuszczy?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 15:13 
Cytuj  
http://www.1percentedge.com/ifcalc/
Proponowalbym ustawic aktywnosc jako sedentary i skorygowac po 2-3 tygodniach. Liczba, ktora Ci wyskoczy w zadnym wypadku nie bedzie dokladna wiec bedziesz musial zwiekszyc/zmniejszyc ilosc kalorii zaleznie od wagi lub tego jak wygladasz w lustrze.

Co do ilosci tluszczy i wegli; to jest sprawa indywidualna. Niektorzy czuja sie lepiej na minimalnej ilosci tluszczy (przy czym minimum to co najmniej 100g coby zachowac rownowage hormonalna), inni wprost przeciwnie - bedziesz musial poeksperymentowac.
Zrodlo tluszczy na dluzsza mete nie ma wiekszego znaczenia pod warunkiem, ze trzymasz diete i jestes aktywny. Oczywiscie zdrowsze sa te 'naturalne' zrodla typu olej lniany, maslo orzechowe itp itd.

Prewencyjnie w sprawie bialka: nie potrzeba go zbyt duzo. 1.5g na kilogram masy ciala to juz i tak spora nadwyzka.
Zrodlo: http://bayesianbodybuilding.com/the-myt ... ybuilders/


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 15:41 
Cytuj  
Zawsze jak czytałem cokolwiek w sprawie żywienia tłuszcze nienasycone są nie polecane bo to złe tłuszcze. Nawet jeżeli Twoja wątroba bez problemu sobie z nim radzi. Są po prostu nie zdrowe.

Także zamieniając je na oliwę z oliwek czy też naturalne źródła wyjdziesz na tym lepiej.

Ja np. jak mocno daje w palnik na rowerze znacznie lepiej się czuje jak jem delikatniejsze rzeczy i słabo smażone a wręcz gotowane niż jak coś mocno usmaże. Nie mdli mnie jak mam wysoki HR i następnego dnia czuje się po prostu lepiej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 15:51 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Zawsze jak czytałem cokolwiek w sprawie żywienia tłuszcze nienasycone są nie polecane bo to złe tłuszcze. Nawet jeżeli Twoja wątroba bez problemu sobie z nim radzi. Są po prostu nie zdrowe.


Odwrotnie. Nienasycone są kewl (oleje, rośliny, ryby), nasycone to zło i kutas (mięso, przetwory mleczne). Tak przeczytałem w Internecie.

Cypis - dzięki za kalkulator. Jaki tam preset wybrać? Weight gain czy lean massing? Czy olać?

cypis napisał(a):

Prewencyjnie w sprawie bialka: nie potrzeba go zbyt duzo. 1.5g na kilogram masy ciala to juz i tak spora nadwyzka.
Zrodlo: http://bayesianbodybuilding.com/the-myt ... ybuilders/


Dzięki, sprawdziłeś to? Mniej białka jest u mnie jak najbardziej mile widziane, bo jednak jak chce się go dużo ojebać, to mocno zapycha żołądek i mniej miejsca jest na resztę.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 15:54 
Cytuj  
Ah przepraszam. SwiftKey mi zamienił bo na tapatalku siedzę.

Nasycone to gówno a nienasycone są git. Ale to też nie drastycznie ograniczać.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 16:58 
Cytuj  
Olej preset.
Wez TDEE, czyli dziennie zapotrzebowanie (teoretycznie przynajmniej :>), uloz pod to diete i trzymaj sie tego przez jakis czas. Jak po 2-3 tygodniach nie chudniesz wiecej niz ~0.5kg tygodniowo, to jeszcze troche obniz.

Co do bialka, to w tym momencie waze jakies 100kg i jem +/- 160g dziennie. Nie licze juz dokladnie, na oko wiem ile potrzebuje zjesc. Tak szczerze mowiac to dokladne liczenie makr/kalorii jest dla profesjonalistow :)


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2015, 21:18 
Cytuj  
Dzisiaj na Pure Gym zważyłem się, wyszło mi, że mam 19% body fat.

Porównując ze zdjęciami przyznaję raczej rację temu pomiarowi, wygląda to bardzo podobnie u mnie. Przy takim bf mięśnie mogą być całkiem widoczne, więc tłuszczem chyba nie będę się na razie przejmował, tylko po prostu ćwiczył konkretnie przez dłuższy czas żeby nie wyglądać jak jebany leszcz i pilnował diety. Jak już coś zbuduję, to będę rzeźbił. Pilnowanie kalorii nie będzie dla mnie najmniejszym problemem, bo moja silna wola pozwala mi zarówno paść się jak świnia jak i głodzić się. Więc dorzucenie / rezygnacja z jakiejś ilości kalorii na spokojnie przejdzie.

Dzięki za pomoc cypis, High, Shade i Sobtainer.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2015, 14:53 
Cytuj  
Tak z ciekawosci, ten bf zmierzyles na tej smiesznej elektronicznej wadze czy ktos mierzyl Ci skore suwmiarka?


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2015, 15:29 
Cytuj  
Na tej śmiesznej wadze :f


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2015, 22:05 
Cytuj  
One troche z dupy sa, jak ostatnio sie na niej wazylem to mi wyszlo ze mam 5% bf jak nokius :<
http://imgur.com/a/B4EHd na oko to 12-13


_________________
cypis#2942
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.