mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 132  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 12:24 
Cytuj  
Jakies pomysly na wzmocnienie chwytu?
Robilem wczoraj mc i przy 150 kg sztanga mi po prostu leciala z rak. Kupic paski czy co?
inb4 fap more


_________________
cypis#2942
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 12:29 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Jakies pomysly na wzmocnienie chwytu?
Robilem wczoraj mc i przy 150 kg sztanga mi po prostu leciala z rak. Kupic paski czy co?
inb4 fap more


Rob rolki (wrists rolls), i jak chcesz, za pare groszy mozesz kupic straps


Obrazek

Podciaganie sie na linie i czasowe wiszenie tez dobrze wybrabia chwyt.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 gru 2011, 12:38 przez Nefastus, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 12:36 
Cytuj  
To cwiczenie jest na przedramiona i ewentualnie nadgarstki misiu, mi chodzi o chwyt.


_________________
cypis#2942
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 12:41 
Cytuj  
cypis napisał(a):
To cwiczenie jest na przedramiona i ewentualnie nadgarstki misiu, mi chodzi o chwyt.


I jednoczesnie trenuje chwyt, ale dodalem edyt:

Cytuj:
Podciaganie sie na linie i czasowe wiszenie tez dobrze wybrabia chwyt.


I chyba rzecza oczywista jest hand gripper.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 12:43 
Cytuj  
Z graplerskiego:

Podciaganie na linach/reczniku

Bardziej silowego:

Idziemy na suwnice i spuszczamy jak najnizej sztange. Bierzemy uchwyt z bramy i przyczepiamy do niego ciezar w krazku. Kladziemy dlon na sznatge tak zeby same palce byly ponizej sztangi i trzymaly uchwyt. No i przyciagamy palce, prostujemy.

Ciezko to opisac. Mam nadzieje ze zrozumiales

Edit: literowka

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 19:54 
Cytuj  
Mi po tych paru miesiacach zalecono monohydrat kreatyny + bcaa (marki universal), no i bialko dobrej jakosci.

Kupilem puche syntha 6 czekolada, wykurwiste to jest w smaku ;d

Alda: moja rada, naprawde popytaj sie trenerow, doswiadcoznych kumpli jak cwiczyc. Ja jestem noobem ale nawet ja po tych kilku instruktazach widze jak ludzie cwicza chujowo.

Najwieksza masakra to chyba zwykle sciaganie drązka za glowe (na plecy) - az dziwne, ze ludzie sobie krzywdy nie robia.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 19:59 
Cytuj  
a jak mieliby sobie krzywde zrobic? ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2011, 20:01 
Cytuj  
Po prostu kontuzje, bujaja sie na tym jak malpy, garbią jak cholera itp. poprawne wykonywanie cwiczen wcale takie latwe nie jest.

http://www.youtube.com/watch?v=lQBO79p4wyE te instruktaze kfd też nie są złe. 1 komentarz to lol. Ja to robie na ysokosc uszu, lub nieco ponizej.

zarełko tez jest ;d
http://www.youtube.com/user/kfdpl#p/a/7 ... _3B0RJl-0k lololol

dla fanow mma http://www.youtube.com/watch?v=iOAwxhvf ... re=related ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 20:50 
Cytuj  
Słowa trenera z mojej siłki: (ktoś skrytykuje? ;) )

Cytuj:
Wszyscy myślą, że jak będzie go dużo to szybciej urosną.... trzeba wiedzieć, że aby wykorzystać maksymalnie białko do budowy masy mięśniowej potrzeba 24kcal z innych składników odżywczych na każdy 1 g białka. A teraz mała kalkulacja:
- ważymy 90kg i chcemy przybrać na masie mięśniowej - kolega z siłowni powiedział 2,5g na kg masy ciała no to nam zależy i się stosujemy: 90*2,5 = 225g BIAŁKA (1g białka = 4 kcal stąd 225g = 900kcal)
- 24 * 225 = 5400 kcal tyle potrzeba, żeby maksymalnie wykorzystać powyższą ilość białka + 900kcal czyli ładunek kaloryczny takiej porcji protein czyli łącznie 6300kcal!!! Co tu dużo mówić MASA będzie na pewno, ale w dużej mierze tak dodatni bilans energetyczny sprowokuje przyrost tkanki tłuszczowej!

Wnioski - skupić się na jakości (mięso, odżywki białkowe, niektóre ryby) a nie maksymalnej ilości białka. Zadbajmy lepiej o środowisko, które dobrze wpłynie na wykorzystanie protein - alkalizacja - jemy dużo warzyw + owoce w rozsądnych ilościach!


Polecana pozycja książkowa:
http://ksiegarnia.poltax.waw.pl/product ... ts_id=8664


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 21:09 
Cytuj  
Cytuj:
To cwiczenie jest na przedramiona i ewentualnie nadgarstki misiu, mi chodzi o chwyt.


anatomia kurwa ,anatomia...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 21:48 
Cytuj  
silka wciaga bardziej niz sadzilem :) , zakwasy po pierwszym treningu trzymaly mnie trzy dni i nawet wtedy nie myslalem o silowni bo nie moglem sie nawet po plecach podrapac . Dalej jade ogolnorozwojowke , niestety gore mam bardzo slaba , na klate biore bardzo niewiele , miesnie brzucha to samo - wszystko zardzewialo . Nog nigdy nie mialem slabych i spokojnie bralem 50-60 kg day one , efekt wielogodzinnych spacerow ;)

demotywujace jak robie motylka na klatke 20 kg -25 kg i nawet tych 3 serii po 12 powtorzen nie moge zrobic :( ,przychodzi jakis koles i wali 40 kg bez przycinki , no coz chcialoby sie szybciej miec ta sile :)

sciagam drazek za glowe bez dotykania do karku , to cwiczenie jest dosc kontuzjogenne jednak , a trzeba je robic dosc dynamicznie wedle mozliwosci
dobry trener jest na wage zlota

co do diety to sprawdza sie to co napisal Mendol , organizm sam sie dopomina o jedzenie , staram sie pomalu likwidowac napoje gazowane , dokladam kurczaka , ryby , ziemniaki , unikam smazonego , mysle ze tak bede narazie jadl i cwiczyl , zobaczymy po miesiacu

na silowni siedze srednio 1,5 h do 2 h i wypijam 1,5 litra wody , szybko to leci bo momentalnie miedzy seriami mi zasycha w gardle

obawiam sie ze ustawianie zycia pod silke zaczyna sie juz teraz , mam mase zlecen / korkow i moze byc mi ciezko nawet te 3 dni w tyg chodzic , no ale bede sie staral nie byc sezonowcem ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 21:52 
Cytuj  
eh, sam bym chetnie pochodzil :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 22:13 
Cytuj  
hehe, zalezy jakie cwiczenie na te nogi 50-60 kg ;] dla mnie przejebka to przysiady ze sztanga i stwierdzilem, ze tego juz nie robie - w rodzinie same przepukliny. Z brzuchem mialem podobnie, teraz juz jest calkiem spoko.

Motylek na klate? te takie rozpietki na maszynie, right? to zalezy od stopnia zardzewialosci urządzenia jak jest ciezko ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 22:48 
Cytuj  
na razie nie cwicze na wolnych ciezarach , rozpietkami bez asekuracji mozna sie szybko i skutecznie zalatwic , np wybijajac staw barkowy , tylko obwody na maszynach ale i tak jestem zlachany jak pies po 1-2 pelnych obwodach - slaba wytrzymalosc

rozpietki na maszynie ,zalecane jest zeby pracowac tylko lokciami ale ciezko mi to idzie , dopycham dlonmi niestety :) , maszyny sa prawie nowe

odpychanie nogami na maszynie lezac i podnoszenie ciezaru siedzac - narazie tyle

miesnie brzucha tez na maszynce bo kiedy robilem na laweczce to po 20 lezalem jak rozjechana zaba


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 22:59 
Cytuj  
nie no ja nie krytykuje, tylko pytam czy dobrze rozumiem o czym piszesz. Na obwodach na maszynach jest dosc wskazane, mozna szybko zmieniac cwiczenia, no i nie są az tak oblegane jak wolne cięzary.

szczerze to po tych wytrzymalosciowych obwodach bylem bardziej wyjebany, ale w sensie kondycyjnym zdychalem. Przy bardziej stacjonarnym takiej zadychy nie mam, ale miesnie to prawie wybuchną ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 23:20 
Cytuj  
to gowno uzaleznia :)

niecale 2 tyg treningu , + 3 kg , w naturalny sposob zaczalem jesc wiecej , przedtem moglem nie jesc 8 godzin , teraz wrzucam chociazby cos na szybko w KFC bo ssanie w zoladku mnie dobija .

teraz rodzi sie pytanie czy jechac obwodowkami na maszynach jak jade do tej pory , czy split . Nie ukrywam ze idea cwiczenia calego ciala na 1 treningu mi sie podoba i jakos do splita mnie nie ciagnie . Na silke chodze sam a cwiczenia ze sztanga czy hantelkami juz pewnej asekuracji wymagaja , wiec nie wiem jak to dalej ukladac

czy split rzeczywiscie to must have przy pozniejszej fazie treningu?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 23:24 
Cytuj  
ja bym proponowal trening stacjonarny, tez obwodowy, ale wolnymi ciezarami. Wszystkei partie miesni na 1 treningu, 1 cwiczenie na daną partie po 3 serie i 12-15 powtorzen. Zadnych maszyn. 2 tygodnie, a pozniej przejdz na dzielony trening/split. No i oswoisz sie ze sztanga. Tylko kolejnosc cwiczen jakas z sensem :P

A kfc to wrzuc ale po treningu ;d

ale ja sie nie znam ;d dignalem 80kg.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 00:44 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
czy split rzeczywiscie to must have przy pozniejszej fazie treningu?

Mowie po raz trzeci w tym temacie - NIE! Po wiecej info odsylam do linku, ktory juz 2 razy tu wklejalem.

Tym bardziej, ze mowisz, ze trening poki co ci sie wyraznie podoba i sprawia przyjemnosc + sa efekty. Nie ma w takim razie _zadnego_ powodu, zeby cos na chwile obecna zmieniac.

Co do asekuracji, to warto sie zapoznac z ludzmi na silce, cobys w razie czego mial kogo poprosic o pomoc.

*

Posty: 53
Dołączył(a): 26.12.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 13:54 
Cytuj  
split dajesz jak chcesz konkretnie porobic X partie... bo nie ma szansy zebys dobrze dobił na fbw (wszystko w 1 dzien...), twoja baza przez pierwsze 2 lata maja byc martwe ciagi, przysiady, wiosłowania, wyciskania na klatke i żołnierskie na barki, + 1 cwiczenie ze 2-3s zeby dopompowac - tyle ci styknie do 40x w lapie przy normlanym tluszczu... ale podstawa tego ,ze urosniesz jest dieta - i nie wpierdalac KFC po treningu, tylko bulke jak nie ma kasy na odzywki a w domu mieso z ryzem/makaronem/kasza - tak w dużym okrojeniu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 17:34 
Cytuj  
wiem Mirtul ze wklejales i przeczytalem ten artykul , sporo madrych rzeczy
tylko ze jestem ektomorfikiem i co zjem to spalam nawet jak nie cwicze- taki metabolizm . Ok czyli wolnymi ciezarami i splitem na razie nie zawracac sobie glowy i robic obwodowki na maszynach


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 132  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.