mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 15:03 
Cytuj  
Zajmowal sie ktos tym kiedys? Jak to dziala? Koszta? Warto? Czy lepiej np google adds? Firm jest masa koszta tez rozne oferuja ale moze ktos moglby cos podpowiedziec doradzic?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 15:39 
Cytuj  
Duże firmy odpadają - mają zazwyczaj sztab studentów/praktykantów, którzy potrafią więcej spieprzyć niż poprawić. Umowy mają tak sformułowane, że ich jedyną odpowiedzialnością jest nieskasowanie kasy za miesiąc jeśli wynik opadnie. A spadek może oznaczać wylot na wiele miesięcy jeśli ktoś to koncertowo spierdzieli.
Druga sprawa to kontakt pozycjonera z webmasterem. Jeśli webmaster nie jest w stanie nanieść zmian w przeciągu 24h od prośby pozycjonera - będą problemy.
Czasami bardziej opłaca się SEO, a czasami SEM. Zależy od obłożenia konkurencją.
Przy SEM ta sama zasada - duże firmy walą w chuja i generują zbędne koszta dla klienta (kiepska optymalizacja fraz, hurtowo ustalane stawki, przebijają się często sami sobie, nie dbając o współczynnik jakości). Tutaj również niezbędna jest komunikacja z webmasterem, która potrafi znacząco podbić współczynnik jakości, a co za tym idzie - obniżyć stawki za kliknięcie.

Teraz generalnie łączy się kampanie SEO z AdWordsami. Dobrze poprowadzone - uzupełniają się wzajemnie. Jednak nie wystarczy wygenerować ruchu - trzeba z tym ruchem trafić jeszcze do grupy docelowej.
Trzeba jednak pamiętać, że oferta indywidualna będzie 5 razy droższa niż oferta "hurtowni linków".
No i przy hurtowniach - oni często sami sobie grają do jednej bramki pozycjonując kilka firm z tej samej branży - któraś im w danym miesiącu zapłaci ;)
Osobiście się z tego już prawie wycofałem - ciężko przed marketingowcami konkurować z cenami, a oni nie patrzą na kruczki w umowach tylko na cyferki.

Najlepiej byś wyszedł gdybyś znalazł małą firmę, która się w tym specjalizuje, ma max 3 pracowników i jest w Twojej okolicy. Będą błyskawicznie reagować, a ponieważ utrzymują się z pozytywnych efektów - cały czas dbać o wyniki, a nie na zasadzie "jak się uda to będzie bonusik".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 16:32 
Cytuj  
Seo - dobrze zrobione to potęga ALE: strona mojego sklepu jest postawiona lata temu i modernizowana. Nie robimy absolutnie nic w kwestii pozycjonowania przez firmy zewnętrzne, jedynie dopisujemy słowa kluczowe metodą "na czuja." Efekt - zawsze pierwsza strona o ile nie pierwsze 3 pozycje. Także mam wrażenie że staż w google > pozycjonowanie SEO (ofc mogę się mylić.)

I w pełni zgodzę się z Tczewiakiem, mała firma, niejednokrotnie jednoosobowa, potrafi zrobić dużo więcej niż banda studencików pod szyldem czegoś większego.

Adwords - moim zdaniem jest to gruba przesada, o ile sklep narciarski jeszcze na siebie zarobił z tej reklamy o tyle pozycjonowanie rowerówki nie ma totalnie sensu (5 pln za przeklik z pierwszej strony.)

Moje zdanie: jeżeli masz sklep wykorzystaj porównywarki cen. Korzystam (lub korzystałem) z wielu już w 3 różnych firmach i śmiało mogę polecić:
ceneo - drogo ale generuje dużo ruchu
skapiec - jeszcze drożej ale mimo wszystko we wszystkich sklepach było opłacalne
okazje.info.pl - małe toto, chaotyczne, ale niezwykle tanie i diablo skuteczne - stawiam na drugim miejscu zaraz za ceneo
alejka.pl - mały twór, dramatycznie tani, z mała ilością wejść ale o dziwo niesamowicie skuteczny jeżeli chodzi o sprzedaż. Z tego co pamiętam moje przeglądanie analiticsa to % wejść kończących się zakupem kilkukrotnie przekraczał % z ceneo.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 16:49 
Cytuj  
Te wszystkie pseudo firemki marketingowe od pozycjonowania to jak dla mnie nic innego jak zbieranie kasy od naiwniaków którzy kompletnie na niczym się nie znają związanym z webmasterką i nic nie wiedzą o htmlu, prawie każdy student marketingu ma firmę zajmująco się pozycjonowaniem stron 0_0.

Będąc laikiem w kwestii marketingu, uważam że podstawowe pytania są takie- czy jest duża konkurencja na liście wyników wyszukiwania dla twojej strony, czy też używają adwordsów i jaki masz budżet?

Pytanie jak te firmy marketingowe działają, kiedyś przy studenckim google marketing challenge w zespole był programista, grafik, marketingowcy itp i strona była wywracana do góry nogami, wtapiane dziesiątki godzin pracy i potem promowanie za kilkadziesiąt dolców adwordsami.

Jeżeli te firmy marketingowe też działają tak kompleksowo to bym się zastanowił, a jeżeli ich wizja kampanii w internecie kończy się dodawaniu kolejnych haseł na adwordsach to bym się zastanowił czy chce im płacić prowizje. ( no chyba że mają jakieś lepsze stawki za klknięcie?- może tczewiak coś powie)

Jeżeli chodzi o adwords to możesz sobie sprawdzić tutaj
https://adwords.google.pl/o/KeywordTool

Mniej więcej jak to tam wychodzi- jakie obłożenie na wyszukiwane hasła itp. Ceny za kliknięcie są różne od paru groszy do paru złotych- przy silnej konkurencji (przykładowo : wymiana opon+miasto).

Im krótsza i mniej skomplikowana fraza tym wyższa cena.

Adwordsy są o tyle fajne, że od razu ci wyrzucają firmę na top.
Wpłacasz kasę i możesz ustalić ile ma trwać kampania lub do wyczerpania środków.

Najlepiej zadzwonić na infolinie, wtedy oddzwaniają ich "specjaliści" i krok po kroku wszystko z tobą robią, ustalają plan kampanii + dorzucają 250zł kupon. Sam tak swego czasu przesiedziałam przy telefonie parę h.

Zakładając np. że za kliknięcie płaci się 60groszy, hasło wpisuje 200 osób/miesięcznie i włazi na twoją stronę = 120zł, no ale jak ma się wiele haseł to łatwą rączką można wydawać 30zł/ dziennie jak i tysiące- przy dużej konkurencji. Tania zabawa to nie jest.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 17:30 
Cytuj  
to o tych ceneo itd zajebsty pomysl nawet na samo generowanie ruchu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 18:02 
Cytuj  
Pamiętaj tylko, że na ceneo trudno "fabrykować" opinie.


_________________
Duh, winning

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 19:29 
Cytuj  
Ceneo itp. też są płatne ;)
Zależy co chcesz promować. Jednak nie bierz do tego marketingowców, a informatyków. Marketingowiec nie ma pojęcia aspektach technicznych, a na te zwraca uwagę google.
Jednak nie może być to cep nie znający języka polskiego. Albowiem samo wejście nie wygeneruje Ci jeszcze dochodu. Generalnie bardzo dużo zależy od składowych:
- prawidłowy kod strony
- szybkość ładowania strony
- trafność keywordsów
- przejrzystość strony

Przy AdWords i budżecie około 2500zł miesięcznie koszt prowadzenia wychodzi 500-700zł. W tej cenie jednak należy uwzględnić:
- śledzenie ruchu
- ustalanie promocji
- reagowanie na działania konkurencji

Duże firmy robią zaś tak, że mają czarnucha, który wrzuca listę słów kluczowych i ustawia wszystko na auto... Kasują za to 200-300zł miesięcznie i w zasadzie dostają tą kasę za darmo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 19:42 
Cytuj  
Piszpan - jaka branża jak można wiedzieć?

Tczewiak - chyba za ~2 miesiące jak się zajmę swoją stroną uśmiechnę się w Twoim kierunku bo jak widzę siedzisz w temacie.

btw. jak jest z rynkiem w PL? Ja generalnie PL traktują jako taką dodatkowe miejsce sprzedaży. W sumie całe PL nie generuje mi w tym momencie więcej niż 5% obrotu. Ale w UK całość mojego obrotu to generalnie ebay/amazon (80/20 - amazon dopiero ogarniam, niestety jedno i drugie to męczarnia gdy się startuje) - tam siedzi klientela. Moim zdaniem wypromowanie własnego sklepu w UK w tym momencie jest niemożliwe lub prawie niemożliwe.
Więc w sumie nie wiem czy pakowanie się we własny sklepik w PL ma jakikolwiek sens? Jeżeli Polska w jakiś tam sposób odzwierciedla światowy trend tylko z kilkuletnim opóznieniem to raczej nie ma...

O ile towar jest w miarę popularny to chyba nikt nie próbuje go googlować? Ja od razu sprawdzam ebay/amazon..

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 19:46 
Cytuj  
poki co moja firma na roznych zumi czy google jest na 1 miejscu w wyszukiwrace dla mego miasta i okolic za darmo ale jest tam juz ladnych pare lat. teraz chcem odpalic strone i chyba generalnie jakis ruch tam zrobic, sklepu internetowego nie mam jedynie cennik bede gadal z webmasterem zeby mi to jakos rpzeorbil na prosty sklep moze zobaczymy ja generalnie uslugi robie ale mysle sobie ze sprzedaz zwiekszy jakby popularnosc strony to i wiecej uslug bedzie. zobaczymy laik kompletny jestem i zaczynam ale dla samych pomyslow zangutsukuna warto bylo machnac posta :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 19:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Więc w sumie nie wiem czy pakowanie się we własny sklepik w PL ma jakikolwiek sens? Jeżeli Polska w jakiś tam sposób odzwierciedla światowy trend tylko z kilkuletnim opóznieniem to raczej nie ma...

O ile towar jest w miarę popularny to chyba nikt nie próbuje go googlować? Ja od razu sprawdzam ebay/amazon..

W praktyce to wygląda tak, że allegro pożera ponad 6% prowizji od ceny sprzedaży.
Dlatego przy dużych obrotach opłaca sie inwestować w sklep.
Robię dla kolegi w branży motoryzacyjnej - budżet na google 3kzł, budżet na allegro 7kzł miesięcznie.
Obecnie wejścia z google generują mu już 30% sprzedaży + 25% to powracający klienci, którzy kupują w sklepie zamiast na allegro (w sklepie jest taniej).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 20:03 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Więc w sumie nie wiem czy pakowanie się we własny sklepik w PL ma jakikolwiek sens? Jeżeli Polska w jakiś tam sposób odzwierciedla światowy trend tylko z kilkuletnim opóznieniem to raczej nie ma...

O ile towar jest w miarę popularny to chyba nikt nie próbuje go googlować? Ja od razu sprawdzam ebay/amazon..

W praktyce to wygląda tak, że allegro pożera ponad 6% prowizji od ceny sprzedaży.
Dlatego przy dużych obrotach opłaca sie inwestować w sklep.
Robię dla kolegi w branży motoryzacyjnej - budżet na google 3kzł, budżet na allegro 7kzł miesięcznie.
Obecnie wejścia z google generują mu już 30% sprzedaży + 25% to powracający klienci, którzy kupują w sklepie zamiast na allegro (w sklepie jest taniej).


chcesz powiedziec ze wydajac 3k miesiecznie na reklame w google ma wzrost sprzedazy o 30%? jakos trudno kurde uwierzyc... chyba ze zle zrozumialem.

mark budowlana ogolnie mowiac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 20:16 
Cytuj  
30% klientów firmy pochodzi z poszukiwań na google.
25% klientów to wejścia bezpośrednie - klienci powracający lub tacy co porównali sobie ceny na allegro i w sklepie.
20% to zakupy przez allegro "kup teraz".
25% to nieokreśleni klienci, którzy kontaktują się telefonicznie nie podając źródła.
Nie są to dokładne dane. Czasami jest troche więcej zakupów przez allegro, a czasami więcej telefonów.
Wzrost obrotów za pierwszy kwartał w porównaniu do ubiegłego roku to 60%, ale ciężko to potraktować jako wyznacznik. Kolega zainwestował w to od października i generalnie wykupuje też domeny od upadłych firm konkurencyjnych. Czynników jest wiele. Wszystko zależy od budżetu. Powiem tyle, że koniunktura była na tyle łaskawa, że opłaca się mu opłacać mnie, zatrudnić dodatkowego pracownika do pakowania i otworzyć nowy wydział w firmie, którym też się mam zająć od strony promocji w sieci.
Nieuczciwe byłoby jednak przypisywanie sobie wszystkich zasług. Po prostu bardziej agresywna polityka doprowadziła również do obniżenia cen, a pierwsze pozycje wyszukiwania eliminują konkurencję.
W minionym kwartale obroty na poziomie pół bańki. Co daje jasny obraz sytuacji dlaczego 10k na promocję to "grosze".

Sklep typowo internetowy, części samochodowe do konkretnej marki.
Warto pamiętać, że Polacy szukają produktów głównie na google (ceneo i inne porównywarki to tylko narzędzie wtórne, które jest w listingach google na konkretne już produkty) oraz allegro.
Jeżeli nie wierzysz - przejdź się po swoich znajomych i poproś by przy Tobie znaleźli produkty, którymi handlujesz taniej w internecie. Obserwuj zachowania. To jest prosty eksperyment, który udowadnia jak statystycznie działa polski użytkownik.

Jeśli chcesz stawiać sklep od podstaw - nie inwestuj w darmowe rozwiązania - kup SOTE lub coś sprawdzonego z dobrym supportem.
Babranie się w gównie i ewentualny paraliż na kilka dni/tygodni jest zabójczy dla sklepu internetowego - spadek pozycji, odejście stałych klientów. Nie jest to warte "oszczędności" 1500zł.

Obsługiwałem Magento dla dwóch firm, obsługiwałem dawno temu OSCommerce i powiem Ci szczerze - dopiero przy SOTE taki biznes ma ręce i nogi. Działa szybko, sprawnie, a w razie problemów masz porządny support zamiast oczekiwania miesiącami na łatkę.
Najlepiej gdy webmasterem jest ktoś kto ma opanowane mechanizmy google i będzie się już zajmował pozycjonowaniem. Jeśli budżet miesięczny na SEO przekracza 1500zł to strona jest zazwyczaj za złotówkę, ewentualnie cena strony zawiera n miesięcy SEO.
Ze stroną nie idź na ustępstwa. Myśl na zasadzie "czy ja bym w tym sklepie coś kupił?".
Potem zaś poproś o taką opinię znajomych.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 20:39 
Cytuj  
tczewiak - dałeś mi do myślenia, muszę przełknąć kilka rzeczy ;)

1. Jak oceniasz koszta łączne na start? Tzn. postawienie sklepu, reklama, jakieś pozycjonowanie w google (??), w porównywarkach cenowych (??) etc?
2. Interesowałeś się jak sprawa wygląda na zachód od Odry? Jesteśmy w EU, ja działam prawie globalnie, mam zamówienia od Singapuru do Canady, tzn. czy taki sklepik ma sens/szanse zaistnienia w szerokim świecie.
3. czy masz jakieś pojęcie/teorie/przemyślenia na temat promowania własnej marki? Jest jakaś szansa czy raczej odpuszczamy temat, szczególnie, biorąc pod uwagę, że nie mam ze sobą zespołu R&D więc ta własna marka to w bardzo dobrej jakości towar z moim znakiem firmowym ewentualnie małe przeróbki (imho mające sens).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 21:11 
Cytuj  
dajecie mi do myslenia, niektore rzeczy mam taniej niz na allegro niektorych wogole nie ma na allegro ale odpalanie sklepu internetowego takiego z prawdziwego zdarzenia chyba jeszcze nie teraz. Gorzej ze strona wlasna mi sie calkowicie nie podoba ale to juz inna bajka.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 21:41 
Cytuj  
@White Trox - nie ma takiej możliwości aby mieli lepsze stawki za kliknięcie. Mało tego cwaniaki przysyłają maile że mają "fantastyczną ofertę" i że dają całe "300 pln gratis na pozycjonowanie" - czyli tak jakbym sobie sam założył konto i dostał kupon który dostaje każdy. Czyli płacisz za adwordsa + dole za to że ktoś to uzupełnił w tabelce.

Zauważyłem też że ludzie mają tendencję do omijania tych reklam. Może gdyby nie byłyby one tak hamsko oznaczone jako reklama byłoby coś inaczej.

@shp - wut? nie ma prostszej rzeczy jak fabrykowanie opinii na ceneo, robię tak regularnie, wystarczy zmienne ip i jazda. Aha no i trzeba robić zamówienie we własnym sklepie do którego robisz opinie. Chodzi o to że musisz podać nr zamówienia aby nie było kolizji "twoja opinia" - "opinia osoby która faktycznie złożyła zamówienie"

@Piszpan - generowanie to jedno, to jest przede wszystkim maszynka do zarabiania pieniędzy. Na chwilę obecną podział zysków procentowo wygląda następująco: 15% wejścia bezpośrednie, 85% wejścia z przekierowań. To drugie dzieli się znowu na: 50% google, 25% ceneo, 15% okazje.info, 10% alejka.pl + jakieś inne śmieci

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 22:25 
Cytuj  
Cytuj:
Zauważyłem też że ludzie mają tendencję do omijania tych reklam. Może gdyby nie byłyby one tak hamsko oznaczone jako reklama byłoby coś inaczej.

Według eye-trackingowy badań skuteczność/widoczność reklam-ad jest ponoć taka:
pozycja/widoczność
1 – 50%
2 – 40%
3 – 30%
4 – 20%
5 – 10%
6 – 10%
7 – 10%
8 – 10%

Organiczny:
Rank 1 – 100%
Rank 2 – 100%
Rank 3 – 100%
Rank 4 – 85%
Rank 5 – 60%
Rank 6 – 50%
Rank 7 – 50%
Rank 8 – 30%
Rank 9 – 30%
Rank 10 – 20%

No ale jakby nie patrzeć płacisz za kliknięcie. Pewnie jeszcze wszystko zależy w jaką grupe docelową uderzasz, bo np. większość informatyków ma pluginy do przeglądarek i w ogóle im się adwordsy nie wyświetlają, a pewnie jakiś % ludzi wszystkie reklamy ogląda. :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2012, 18:20 
Cytuj  
Piszpan startowałeś ? "Przeprowadzenie usługi pozycjonowania portalu ksu.parp.gov.pl" http://www.parp.gov.pl/index/more/25244
Marne 64206 PLN to i nie przeszło http://www.parp.gov.pl/files/164/166/16 ... /13363.pdf


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2012, 08:38 
Cytuj  
Malek69 - to chyba jakaś pokrętna polska kombinatoryka lub nie rozumiem.

Tczewiak - miałeś do czynienia z PRESTO? Masz jakieś porównanie do SOTE? Interesuje mnie wszystko oprócz rzeczy oczywistych (cena).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 20:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
1. Jak oceniasz koszta łączne na start? Tzn. postawienie sklepu, reklama, jakieś pozycjonowanie w google (??), w porównywarkach cenowych (??) etc?

Porządne przygotowanie sklepu 3-4k (zależnie od ilości asortymentu - może być i więcej).

Cytuj:
2. Interesowałeś się jak sprawa wygląda na zachód od Odry? Jesteśmy w EU, ja działam prawie globalnie, mam zamówienia od Singapuru do Canady, tzn. czy taki sklepik ma sens/szanse zaistnienia w szerokim świecie.

Przygotowuję teraz sklep z BDSM na rynek głównie niemiecki i holenderski.
Niegdyś pozycjonowałem OSCommerce na rynek niemiecki z kosmetykami.

Cytuj:
3. czy masz jakieś pojęcie/teorie/przemyślenia na temat promowania własnej marki? Jest jakaś szansa czy raczej odpuszczamy temat, szczególnie, biorąc pod uwagę, że nie mam ze sobą zespołu R&D więc ta własna marka to w bardzo dobrej jakości towar z moim znakiem firmowym ewentualnie małe przeróbki (imho mające sens).

Trzeba by pogadać przy piwie. Generalnie tworzenie nowej marki to minimum miesiąc (a najlepiej 3) planowania. Potem zaczyna się działać konkretnie.

Cytuj:
miałeś do czynienia z PRESTO? Masz jakieś porównanie do SOTE? Interesuje mnie wszystko oprócz rzeczy oczywistych (cena).

Osobiście jeszcze presto się nie bawiłem - wspólnik na tym stawiał kilku klientom sklepy i... sprawdza się przy małej ilości asortymentu, ale nie jest aż tak szybki jak SOTE (co ma ogromne znaczenie przy dużej ilości zamówień).

Cytuj:
Według eye-trackingowy badań skuteczność/widoczność reklam-ad jest ponoć taka:
pozycja/widoczność
1 – 50%
2 – 40%
3 – 30%
4 – 20%
5 – 10%
6 – 10%
7 – 10%
8 – 10%

Organiczny:
Rank 1 – 100%
Rank 2 – 100%
Rank 3 – 100%
Rank 4 – 85%
Rank 5 – 60%
Rank 6 – 50%
Rank 7 – 50%
Rank 8 – 30%
Rank 9 – 30%
Rank 10 – 20%


Nie do końca jest tak prosto. Rank4 i 5 w organicznych są mniej więcej równe i wynoszą około 70%. 1 ma 100%, a 2 i 3 około 85-90%. Mowa o ilości kliknięć w stosunku do wyszukiwań.
Wyniki organiczne są jednak różne dla różnych rejonów i preferencji użytkowników. Patrzenie na wyniki z "trybu prywatnego" już od roku nie jest miarodajne.
Zbliżamy się do modelu gdy pobierać się będzie opłatę podstawową (kosztową) oraz prowizję za sprzedane usługi.
Nie ma co ukrywać, że przy sprzedaży produktu za 3000zł o marży 15% zaplata prowizji 30zł od każdej sprzedaży jest uczciwym wynagrodzeniem. Ostatnio dostałem raport od handlowca pewnej firmy, której centrala kazała się przerzucić na europejskie standardy (strona zarządzana przez centralę z Włoch). Koszta promocji wzrosły o 600%, a sprzedaż spadła o 40%. Efekt jest taki, że główna fraza z top3 (top5 w umowie, ale zawsze w top3 utrzymywałem) spadła do pozycji 8-12, a za to wypromowali bardziej według klucza "<fraza> <miasto>". Firma musiała więc zainwestować w AdWordsy potężne kwoty, a i tak kampania jest prowadzona po łebkach i odrzuceń jest ponad 40%, gdy za moich czasów było 18%.
Tu należy też uczciwie wspomnieć, że pozostałe 82% odwiedzających nie stawało się klientami. 30% z nich kontaktowało się z handlowcem, a ci potrafili z kontaktów wyciągnąć około 40% sprzedaży.
Produkt warty jednak średnio 8000zł i marża ponad 80%. To była moja największa kampania - wręcz moja wizytówka, ale obecnie wstyd, że po raz drugi poszli do dużej "agencji marketingowej", która zjebała efekty 3 lat pracy.
Według mnie na promocję powinno na starcie się przeznaczać 40% ZYSKÓW, a później zjeżdżać do 20% (nie ograniczając budżet, ale po prostu zwiększając obrót - jeśli po roku promocja nie przynosi takiego skutku to znaczy, że zajmująca się tym osoba jest chujowa i trzeba zmienić - stopniowo, by nie była w stanie sabotować biznesu).
Koszta SEO rosną z roku na rok. Ta sama fraza (bardzo popularna, jednowyrazowa) miesięcznie w 2005 roku kosztowała 400zł, w 2008 1500zł, a w 2011 za 2400zł było mi już ciężko się utrzymać. Rośnie konkurencja i wymagania jakościowe samego google.
Często jednak SEO jest tańsze od SEM. Zazwyczaj jednak najbardziej opłaca się to mieszać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 20:31 
Cytuj  
Dzięki Tczewiak.
Braciak upiera się przy PRESTO, bo jest za free. Z koleji ja dojrzałem do stadium "wolę zapłacić i wymagać".
Osobiście brałem pod uwagę nawet opcję SETO za 10k złotych - sklep od dechy do dechy przygotowany przez profesjonalistów.
Mam serdecznie dość amatorki, dłubania i poprawiania mięsiącami...
Najpewniej zostaniemy przy PRESTO bo postawienie sklepiku to będzie działka brata.. tylko dostanę potem wkurwa jak co tydzień trzeba będzie potem coś łatać i kombinować :/

Przygodę z własną marką już mam za sobą - z jedną rzeczą wyskoczyłem ;) Skutek oceniam na zerowy.. No ale koszta też nie były jakieś wysokie, zresztą od tego czasu trochę zmieniłem branże, priorytety ustawiłem w innych miejscach.
Ale nie twierdzę, że już nie będę kombinował w tym kierunku, bo myślę, że pole do popisu jest. Przebicie się jest możliwe, ale jest choooooleeeeernie ciężkie.
Następna jest zaplanowana - nie wiem tylko jak by się przyjęła, a tutaj koszta są znacznie większe (kilkadziesiąt tys. USD - musiałbym władować wszyskie oszczędności i trochę się cykam). Może trzeba zrobić research wśród swoich klientów... :x


Ostatnio edytowano 30 kwi 2012, 20:41 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.