mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 13:51 
Cytuj  
Jestem ciekaw jak lokalna gawiedź zareaguje na tego typu temat.

Od jakiegoś czasu nagrywam tzw. Let's playe, rok temu/może więcej prowadziłem kanał stricte związany z Minecraftem (aż mi się znudziło)

Jak by ktoś chciał pooglądać to zapraszam tutaj http://www.youtube.com/user/Poczatkujac ... ture=guide

Aktualnie stworzyłem nowy kanał na yt: http://www.youtube.com/user/shadorvd/videos

Jako, że jest tutaj masa ludzi którzy mają ogromne doświadczenie w grach (nie tylko mmorpg) to proszę o jakiś feedback odn. moich nagrań.

(trzymam kciuki, żeby to nie wylądowało we flamesach :))


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 13:59 
Cytuj  
to korzystajac z okazji,jako ze siedzisz w tym juz troche czasu..

orientujesz sie moze jak wyglada "zarabianie" na kanalach youtube "od kuchni"?,temat ostatnio
dosyc goracy i na czasie,na rowni z blogami o modzie ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 14:40 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
to korzystajac z okazji,jako ze siedzisz w tym juz troche czasu..

orientujesz sie moze jak wyglada "zarabianie" na kanalach youtube "od kuchni"?,temat ostatnio
dosyc goracy i na czasie,na rowni z blogami o modzie ;)


Zależy o co pytasz, na tym można zarobić przynajmniej na piwo bądź dobrą whisky :) Mam stronkę dayz.pl z której w przeciągu miesiąca, wpadło mi około 20 euro (przynajmniej coś mi się zwróciło za rejestrację etc). Ja osobiście się na tym nie znam, robię to for fun i mam uczucie, że coś tam buduję (po pracy pyknąć godzinkę w coś i nagrać, wrzucić na yt, są różne hobby :)), pewnie jak ktoś zna jakieś bardziej "zaawansowane" metody zarabiania w sieci to mógłby z tego więcej wyciągnąć, well...

Co ja zrobiłem? Zapisałem się do google adsense, usługa ta dodaje banery z reklamami (sami możemy sobie je skonfigurować i wybrać co się tam ma wyświetlać), dodałem parę reklam i wychodzi na to, że parę kliknięć dziennie daje jakiś tam profit. Ludzie oczywiście nie chcą w to klikać dlatego jak mam ~5000 unikalnych wejść to może być... jedno kliknięcie. Zauważyłem, że Click, clickowi nie równy, jak ktoś clicknie w reklamę settlersów online to zarobisz sobie na tym jakieś grosze... a jak w reklamę banku to nawet 1/3 euro potrafi wpaść. Minusem jest to, że google wymaga od Ciebie zarobionych 70 euro żeby przesłać Ci tę kasę na konto.

Przyznam się, ze jak zrozumiałem jak to działa to zacząłem klikać w reklamy ludzików którzy streamują fajne tematy, to w pewnym sensie wynagrodzenie za ich pracę, coś więcej niż kciuk w górę.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 14:46 
Cytuj  
to juz rzuca troche swiatla na temat,dzieki:)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 15:03 
Cytuj  
Ale jesteś wrażliwy na temat zarabiania i przy okazji grania. ;>
Jak chłopak lubi to niech sobie nagrywa, nikt nie każe oglądać.. przesadzasz jak zwykle zresztą.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 15:04 
Cytuj  
Ja totalbicuitowui zawsze klikam. Innym do których mam subskrypcje też.

Z youtube mozna żyć. Ale trzeba sie starać. Trzeba mieć osobowość i trzeba mieć minimum 20k unikalnych wyświetleń na kazdy film.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 15:08 
Cytuj  
no tylko, ze jak sluchasz tb to nie usypiasz.
shador pomysl ma moze i dobry ale przekaz do dupy.
po minucie nie daje rady sluchac bo monotonne i nudne w uj.
powinienes shador sluchac duzo radia (ale nie zet tylko np. tok fm) i nauczyc sie dykcji przede wszystkim.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 15:22 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Ale jesteś wrażliwy na temat zarabiania i przy okazji grania. ;>
Jak chłopak lubi to niech sobie nagrywa, nikt nie każe oglądać.. przesadzasz jak zwykle zresztą.


Jakbys nie zauwazyl to ja mu nie bronie nagrywac. NIech sobie robi co chce. tylko bez spamowania dennym materialem jakiego jest tysiace na YT po kazdym temacie i bez pierdolenia jak to mam sie odwdzieczac klikaniem w reklamy bo ktos sobie hobby uskutecznia. Jak to jest hobby to sie obedzie bez reklam i spamowania aby nabic licznik odslon itd...

Tyle w temacie ode mnie.

PS. No i nie porownujcie amatorskiego nagrywania w domowym zaciszu to TB, ktory atm jest juz preznie dzialajaca i zorganizowana instytucja/firma i nie ma nic wspolnego z nagrywaniem filmikow i komentarzy z pasji do gier czy nudow (hobby). :)
Choc slucha sie go przyjemnie, nie powiem.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 17:22 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
i bez pierdolenia jak to mam sie odwdzieczac klikaniem w reklamy bo ktos sobie hobby uskutecznia. Jak to jest hobby to sie obedzie bez reklam i spamowania aby nabic licznik odslon itd...

Przeciez tylko odpowiedzial na pytanie innego usera jak to wyglada, nic nie mowil o klikaniu w reklamy na jego stronie.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 18:07 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
vote delete z tym chujowstwem.



No nie pierdol, że nie lubisz oglądać letsplejów z majnkrafta.

A tak serio to też nie rozumiem fenomenu, kapuję, że fajnie jest obejrzeć sobie parę pierwszych odcinków, żeby zobaczyć jak gra w praniu wygląda ale na dłuższą metę nudne to. Potrzeba czegoś więcej, przykładem może być Robbaz, Dunkey ze swoim autystycznym poczuciem humoru czy pomysłowy Birgirpall. Tych lubię oglądać, bo nie napierdalają taśmowo miliarda "odcinków" z jednej gry, tylko dają jakiś fajny, skondensowany materiał.

A co do zarabiania to około 400-450 dolarów za milion wyświetleń jak się ma partnera. Tak na oko, raz jest mniej, raz więcej. W Polsce. Jak się ma kanał po angielsku to na pewno więcej.

Na streamach też można nieźle zarobić.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 18:42 
Cytuj  
Jedyne lec pleje jakie oglądałem to gry retro, z amigi albo dosa, wot dla nostalgii. Albo horrory, np. amnezja, bo zobaczyć czy inni też się posiusiają :)

O, albo multiplayer (choć nie wiem czy to się kwalifikuje).

Cytuj:
No nie pierdol, że nie lubisz oglądać letsplejów z majnkrafta.


http://www.youtube.com/watch?v=ef3F56OOiGU

Uwaga na stereotypowy brytyjski akcent :)

Cytuj:
orientujesz sie moze jak wyglada "zarabianie" na kanalach youtube "od kuchni"?


Każdy debil może zarabiać na jutube. Ja nie mając żadnych filmików na koncie od dawna jestem członkiem programu partnerskiego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 20:09 
Cytuj  
wole zeby taki shador wykazal sie inwencja i zarabial na tworzeniu czegos niz taki kabra na opierdalaniu ludziom lewych kont. sorry shador nie klikalem bo minecraft moze i jest dobry ale po 10 min mni odrzucil i nie zamierzam wracac ale zycze powodzenia w biznesie :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 05:34 
Cytuj  
Na tym nowym kanale ma akurat filmiki z DayZ i Skyrima, a nie MC ;)


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 09:43 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
A co do zarabiania to około 400-450 dolarów za milion wyświetleń jak się ma partnera. Tak na oko, raz jest mniej, raz więcej. W Polsce. Jak się ma kanał po angielsku to na pewno więcej.

Na streamach też można nieźle zarobić.

Jak wyglądają te płatności? Płacą za to że przed filmikiem jest reklama i od ilości wyświetlań strony czy od jakichś kilknięć w reklamę przez oglądającego?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 11:24 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Razoth napisał(a):
A co do zarabiania to około 400-450 dolarów za milion wyświetleń jak się ma partnera. Tak na oko, raz jest mniej, raz więcej. W Polsce. Jak się ma kanał po angielsku to na pewno więcej.

Na streamach też można nieźle zarobić.

Jak wyglądają te płatności? Płacą za to że przed filmikiem jest reklama i od ilości wyświetlań strony czy od jakichś kilknięć w reklamę przez oglądającego?

jest coś takiego jak wyświetlenia i wyświetlenia płatne (można sprawdzić w statystykach przy filmiku), za to pierwsze nic nie płacą, a za to drugie jak nazwa wskazuje za to że reklamy pojawiły się przed filmikiem (lub w czasie trwania ten prostokąt na dole) - do tego dochodzi jeszcze sprawa gdzie był filmik, czy np. ktoś odpala sobie na jakimś wykopie, facebooku, etc. gdzie masz sam player, czy też na stronie youtube gdzie dochodzą jeszcze reklamy z boku

jak ktoś jest ciekaw to już kiedyś wrzucałem ten filmik na forum http://www.youtube.com/watch?v=a6ft0QwK8Zk ... Burak dość szczegółowo o tym mówi


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 13:36 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Razoth napisał(a):
A co do zarabiania to około 400-450 dolarów za milion wyświetleń jak się ma partnera. Tak na oko, raz jest mniej, raz więcej. W Polsce. Jak się ma kanał po angielsku to na pewno więcej.

Na streamach też można nieźle zarobić.

Jak wyglądają te płatności? Płacą za to że przed filmikiem jest reklama i od ilości wyświetlań strony czy od jakichś kilknięć w reklamę przez oglądającego?


Akurat ja mam takie za które dostaję pieniążka w momencie gdy ktoś kliknie. Tak więc to już wola oglądającego czy chce wspierać czy po prostu kliknąć na x i zamknąć reklamę.

Od wczoraj dodałem parę filmików głównie nt. Skyrim:

#1 Skyrim Dawnguard by Shador - nowa postać.
#2 Skyrim Dawnguard by Shador - idziemy po pazur smoka.
#3 Skyrim Dawnguard by Shador - pazur smoka cd. - podróż do Whiterun
#4 Skyrim Dawnguard by Shador - polowanie na smoka.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 14:00 
Cytuj  
Ja tam życzę sukcesu, niezbyt oryginalne ale z czasem może przyjdą ci do głowy jakieś ciekawe pomysły, jak więcej subów będziesz miał i ludziom się spodoba.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 15:47 
Cytuj  
Thread posprzątany. Trollownia wypad do flames. Za flamowanie poza flames będą warningi i bany.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 16:09 
Cytuj  
tak sobie myślę, że rynek jest już pewnie mocno przesiąknięty tymi filmikami, więc jak chcesz się wybić to:

1.graj na golasa
2.z maską gazową na głowie lub jakąś inną/ lub bez

a najlepiej podcieraj tyłek krzyżem, itd..
szybko nabijesz jakieś 100k+ patrząc na tą basie, zosie czy klocie. Wrzucisz do poczekalni na joemonster, a dalej samo ruszy. Czyli droga taniej rozrywki dla debili. Chyba, że już ktoś to robi.

Tak po namyśle, to pewnie youtube by ingerował z tym graniem na golasa, ale generalnie wiadomo o co chodzi równie dobrze może być sutanna itd.- wszystko co ludzi zaagruje i będzie mogło robić za jakiś twój image.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 18:52 
Cytuj  
Wrzucam dwa filmiki, ostatnio znów mnie wzięło na Skyrim (co widać po filmikach które wrzucam), staram się dobić 10 lvl i zacznę plot z Dawnguarda (jeszcze tylko 1/5 levela)

5# Skyrim Dawnguard by Shador - szukamy kobiety Redguard
6# Skyrim Dawnguard by Shador - szukamy bandytów uciśnionej Redguardki ;)

Ostatnio była zniżka 66% na Fallout New Vegas to chyba wiem co będzie na celowniku :) I DayZ w międzyczasie.

Dostałem info żeby skrócić filmiki, teraz staram się nagrywać ~30 minut.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.