mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 19:52 
Cytuj  
Mysle sobie nad zakupem tego cudenka (cale 10$) i mam pytanie: bawil sie w to ktos i moglby machnac jakas krotka recke? Jest sens bawienia sie jak nigdy w MtG nie grales? Jak wyglada sprawa turniejow? Sa jakies dla poczatkujacych osob? Glownie chodzi mi o to, zeby nie obudzic sie z reka w nocniku po kupnie jak sie okaze, ze musze od razu nabyc 10 boosterow etc. zeby miec w ogole fun z grania i nie byc stompowanym :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 20:08 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Jest sens bawienia sie jak nigdy w MtG nie grales?


Mówisz o MODO (magic the gathering online) czy DOTP (duel of planewalker)? :P
Jak rozumiem, mówisz o tym pierwszym. Oczywiście.
Możesz także grać za pomocą bezpłatnego programu Cockatrice. Takie gorsze MODO, ale nie musisz wydawać setek złotych na talię.

Cytuj:
Jak wyglada sprawa turniejow?


masz talię, dajesz kilka tixów (1 tix = 3zł) i grasz. Jeśli wygrasz, dostajesz kilka boosterów, z czego każdy jest wart 3.3 - 4+ tixa

Cytuj:
Sa jakies dla poczatkujacych osob?


tak
Constructed
1. format duelplanewalker w skrócie dd czy dda. po zakupie konta, dostajesz najnowszy dodatek z tego formatu, reszta po zakupie, składasz i grasz. karty z tego formatu legalne tylko w nim. nie warto. taki tutorial.
2. format pauper (tylko commony) tani dosyć, nie ma rotacji kart
3. są turnieje robione przez graczy

Drafty
Drogi, można wyjść na zero jeśli jesteś dobry albo trafiłeś na erkę wartą kilkanaście-kilkadziesiąt tixów.
Jest możliwość, żeby zagrać za mniejszą ilość tixów, ale i nagrody są sporo mniejsze.
Za pomocą Phatom draftów (nie dostajesz wydraftowanych kart) albo New Player Draft/Sealed płacisz 1 tix i 1 new player tix (który dostałeś wraz z utworzeniem konta w liczbie chyba 2 lub 3)

Cytuj:
Glownie chodzi mi o to, zeby nie obudzic sie z reka w nocniku po kupnie jak sie okaze, ze musze od razu nabyc 10 boosterow etc. zeby miec w ogole fun z grania i nie byc stompowanym :)


NIGDY PRZENIGDY NIGDY nie kupuj boosterów, strata kasy

Najważniejsze pytanie którego nie zadałeś, jakim formatem chcesz grać?
t2 (standard) turniejowy deck to kilkaset tixów, , funowski nie mam pojęcia
modern kosztuje dużo, a legacy kosztuje dużo do potęgi drugiej


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:11 
Cytuj  
Streaming GP Atlantic City, turniej Standard


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:45 
Cytuj  
A właśnie jest jakiś fajny MTG z graficzką na poziomie PCtowego i konsolowego Duels of the Plainswalkers?
Coś tam kiedyś kupiłem ale interfejs był taki, że ho ho ho :e

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:48 
Cytuj  
Jesli nigdy nie grales w MTG to polecam najpierw pograc w Duel Of The Planewalkers 2013 - nauczy cie zasad i zachowan podczas gry.

Na turnieje na poczatek na MTGO nie startuj bo tylko wtopisz tixy (wpisowe) i chuja wygrasz... chyba ze cos sie pozmienialo bo ja ostatni raz gralem jak wychodzil Lorwyn czy jakos tak.

Coacktrice o ktorym pisze NIah jest super (i free!) ale wymaga dobrej znajomosci gry bo nie ma 'rules enforcment' i kazda akcje przeprowadzasz sam (gdzie w MTGO i DOTP wiele rzeczy robi sie automatycznie).

Jesli chcesz to oddam ci moje kont odo MTGO na ktory mmam chyba kilakset kart i zlozysz tam jakiegos decka (mialem chyba Lorwym Kitchkin deck - bialy, zielono/czerowne Stompy na kritach i jakis 3kolorowy na samych commonach do Paupera (format gdzie gra sie for fum samymi najtanszymi kartami - commonami).
Jakby co to uderz an PM ale od razu dwie zasady, mimo ze pewnie juz nie bede gral nigdy:

- chcialbymn zeby karty nie zniknely
- konto ma wrocic czyli zadnego zmieniania passow itd.. ;)

Z tym ze chyba za to 10$ dostaniesz lepsza podstawke do nauki gry ale i tak do REKREACYJNEJ gry polecam DOTP 2013. a nie rzucanie sie na gleboka wode jako niewatpliwie jest MTGO.
Zas jesli chesz grac 'na pozwaznie' i turniejowo to polecam grac w realu - o wiele wiekszy fun.

Cytuj:
A właśnie jest jakiś fajny MTG z graficzką na poziomie PCtowego i konsolowego Duels of the Plainswalkers?
Coś tam kiedyś kupiłem ale interfejs był taki, że ho ho ho :e


Niestety... nawet oficjalne MTGO od WOTC interfejs i 'grafe' ma tragiczna. NAwet obrazkow kart w HQ chyba tam dalej ni ma (a do takiego Coacktrice sobie mozesz sciagnac duze obrazki w HQ).


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 22:02 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Jesli nigdy nie grales w MTG to polecam najpierw pograc w Duel Of The Planewalkers 2013 - nauczy cie zasad i zachowan podczas gry.


Czytałem recenzje - mnie ten aspekt było trudno wyłapać - osoby która zna się dobrze/bardzo dobrze na mtg i według niej właśnie uczy złych nawyków, nie jestem pewny, ale chyba chodziło o Odpowiedzi w różnych fazach gry.

Kabraxis napisał(a):
Z tym ze chyba za to 10$ dostaniesz lepsza podstawke do nauki gry ale i tak do REKREACYJNEJ gry polecam DOTP 2013. a nie rzucanie sie na glebokoa wode jako niewatpliwie jest MTGO.


Moim zdaniem, jeśli Ragna chce pograć trochę więcej niż te kilka walk z kompem/graczem jakimiś definiowanymi i średnio...rozbudowanymi taliami to ta twoja talia pauper będzie znacznie lepszym wyborem.

Kabraxis napisał(a):
Niestety... nawet oficjalne MTGO od WOTC interfejs i 'grafe' ma tragiczna. NAwet obrazkow kart w HQ chyba tam dalej ni ma (a do takiego Coacktrice sobie mozesz sciagnac duze obrazki w HQ).


Zgadzam się w 100%, ale o wiele wygodniej gra się na modo (oczywiście nie mówię o wersji beta) niż w dotp.

Edit
artykuly jak zaczac
recenzja dotp


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 22:28 
Cytuj  
"DOTP" radzę omijać szerokim łukiem. Zwykły skok na kasę. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 11:51 
Cytuj  
No to wybiliscie mi z glowy zakup :P

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 14:12 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
No to wybiliscie mi z glowy zakup :P

http://www.mtgnews.pl/

Znajdź dział dotyczący Twojego województwa. Polecam poznać innych graczy i grać na żywo. :)

Jak chcesz zacząć to polecam zakup Toolkita - jest to zestaw 285 kart. Masz tam landy, 4 boosterki i minizestawy tematyczne. No i solidne pudełko. Wszystko to za 7 dych. :)

Ja na przykład często gram drafty z repacków czyli boosterków składanych przez ludzi. Taki interes to jedyne 5 złotych za kilka godzin naprawdę fajnej zabawy. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 17:29 
Cytuj  
@up

Wodny, opisz cos wiecej... ja zaczalem zabawe w MtG od V Edycji do Urza's Destiny... potem mialem wiele powrotów.

Ale tym tematem zabawy za 5 zyla to zainteresowales.

Jesli chodzi o zabawe IRL to dajcie znać, Warszawa/Radom - z chęcią pójdę z kimś i wdrożę go w temat :) (ogólny MtG)


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 17:33 
Cytuj  
jakaś wariacja cube drafta
wkładasz do kostki wcześniej kupione/wydraftowane karty i draft i grasz tym, żadna filozofia


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 18:39 
Cytuj  
@up

Chodzi mi o to, ze jak gralem w mtgo to tam trzeba wiedziec gdzie uderzyc zeby grac tego typu turnieje. Nie pytam co to takiego tylko gdzie tego szukac.

Bo jesli np. na tydzien moge wydac po 5 zyla za turniej ktory bedzie trwal 2 godziny to ok. Ja wydawalem ~200zl miesiecznie za normalne bdrafty w new ed.


_________________
Obrazek

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 19:47 
Cytuj  
Przy aktualnej sytuacji ze sklepami MTG w stolicy (Planeswalker stara się wykończyć konkurencję metodami dumpingowymi i nie oferuje jakiekolwiek support dla niczego innego niż standart) coś takiego jak repack redraft to trzeba pewnie organizować własnymi siłami. Ewentualnie zakotwiczyć w KFC (tak, smutne czasy grywania po Burger kingach i KFC powróciły) na Pl. Konstytucji i zagadać z tamtejszymi dzieciakami w sprawie czegoś takiego.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 19:59 
Cytuj  
Yahzon napisał(a):
Planeswalker stara się wykończyć konkurencję metodami dumpingowymi.


i bardzo dobrze, w końcu jakiś ruch na polskiej scenie magicowej, u mnie w Poznaniu są trzy sklepy bard, wilczek i cube. Niby trzy sklepy, a konkurencji zero.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 20:20 
Cytuj  
Cytuj:
Niestety... nawet oficjalne MTGO od WOTC interfejs i 'grafe' ma tragiczna.


Eh ? Jak znasz zasady to interfejs nie jest problemem, po prostu jest on bardziej "luźny", nie pokazuje ci palcem np. że coś robisz źle albo czego nie wolno. afair.

Karty też w ładnej rozdzielczości, tysiące kurwa plików jpg :)

Tak czy siak można zagrać za darmo i samemu zobaczyć.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2013, 20:27 
Cytuj  
z 15 tysięcy + cześć z nich ma wersje promo, edycje, foil, alter arty fullarty, judge (chyba nie ma na modo) etc


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 14:50 
Cytuj  
A jak wygląda sytuacja z WoW karcianka?Kiedys dosc sporo gralem jakies 6-7 lat temu.Czy jest cos takiego online?


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 sty 2013, 11:17 
Cytuj  
Na pewno są jakieś wersje coctarice dla tego. OCTGN i Lackey na pewno mają support dla WoW. Ewentualnie jest jeszcze Shadow Era, taka +/- darmowa karcianka sieciowa w stylu Urban Rivals czy Duel of Champions, która jest mocny klonem WoW tylko bez fast effectów i z innym światem. Tylko ma koszmarny interfejs.
Z karcianek online to najlepiej mi się grało w Duel of Champions, dobra mechanika, prosta, ale nie prostacka. Do tego też świetny, szybki i płynny interfejs.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2013, 11:50 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Wodny, opisz cos wiecej... ja zaczalem zabawe w MtG od V Edycji do Urza's Destiny... potem mialem wiele powrotów.

Ale tym tematem zabawy za 5 zyla to zainteresowales.

Czasami gram na żywo drafta z tak zwanych repacków czyli boosterków stworzonych przez graczy. Bierzesz po prostu jakieś stare karty, dajesz tyle commonów, uncommonów i erek co w normalnej paczce. Można to kupić tanio na Allegro. Można się umówić z kumplami do baru i przy piwku pograć. Nie gram już draftów z normalnymi boosterkami, bo to strata kasy. Wydać 3-4 dychy by potem przy redrafcie erek się nie zwróciło. Nigdy więcej. Za mało gram by moje umiejętności jakoś ciągle wzrastały. :)

W "MTGO" nigdy nie grałem i nie mam zamiaru grać. Za dużo kasy za ten interes wychodzi dłuższą metę.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2013, 16:42 
Cytuj  
wodny napisał(a):

W "MTGO" nigdy nie grałem i nie mam zamiaru grać. Za dużo kasy za ten interes wychodzi dłuższą metę.


Dlaczego piszesz o czyms o czym niemasz pojecia? (sam piszesz ze nie grales a potem wypowiadasz sie o kosztach? WTkurwaF?)

Akurat jesli nei idziesz w talie turniejowe to MTGO jest taniutki. Grajac crapowatymi kartami (bo w repackach z allegro NIE MA super kart) placisz za repack 2-3zeta plus wysylka i masz 15 kart losowych. Na MTGO za 1 Tixa (3,2zeta) masz 32-64 wybrane commony, 16 unco albo 4 rarki... czesto nawet wiecej. I to WYBRANE z tysiecy kart jakie maja boty sprzedazowe a nie losowki z najwiekszych krapow z czyjejs kolekcji po wyprzedaniu wszystkiego co wartosciowe i grywalne.
Srsly... co wychodzi taniej?

Online zawsze bedzie i byl tanszy niz papierowa wersja Magica. Chyba ze na prox'ach bedziesz grac. :)
Nie mowie ze repacki sa zle - bo sa ok... ale online wychodzi taniej, wygodniej i mozesz sobie kupic jakie karty chcesz a nie losowka.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.