mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 cze 2014, 19:36 
Cytuj  
Spis z nimi umowę, zażądaj gwarancji na wykonanie prac oraz załatw sobie kogoś kto Ci te roboty odbierze.
Jak wytrzymają mentalnie powyższe to dlaczego nie?
*HINT* 80% takich firm po powyższym zabiegu przestaje odbierać telefon albo nie wysyła już oferty *HINT*

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 cze 2014, 20:42 
Cytuj  
tak z ciekawości co z elektryki? co planujesz w kuchni? jak rozdzielone wszystko?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2014, 20:58 
Cytuj  
thx ociec, moze warto tak to rozegrac.

marek - stare bloki, mam aluminium w scianach, ogolnie pomysl byl by tylko puszczac tylko 1 obwod miedziany do kuchni by wesprzec mocniejsze sprzęty.
Ale przy takiej cenie to chętnie zrobilbym calosc ;)

ogolnie chce to zrobic tanim kosztem, bo nie zamierzam w tym mieszkaniu siedziec, a raczej sprzedac i pozniej kupic wieksze.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2014, 22:16 
Cytuj  
Wymień całe amelinium na miedź. Bo jeśli korzystasz z komputera 24/7 to takie amelinium potrafi się zjebać w trakcie. Miałem tak w starym mieszkaniu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2014, 23:03 
Cytuj  
Juz sie cos podjaralo jak byl komp + odkurzacz ;)
Ale początkowy plan byl taki by przyszly wlasciciel sie z tym jebal hehe


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2014, 23:12 
Cytuj  
Pewnie bloki/domek z lat 50-60 gdzie nie sądzono, że obciążenie w domu może być większe niż 1 kW. :> Obawiam się, że wymiana instalacji może nie do końca rozwiązać problem, ile masz faz w tym mieszkaniu ? Jak jedna to problemu się nie pozbędziesz i włączenie odkurzacza + czajnika elektrycznego będzie powodowała różne niespodzianki. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2014, 23:28 
Cytuj  
ta, nie wiem czy w planach byl tv w ogole hehe

1 faza swiatlo
2 gniazdka


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 00:01 
Cytuj  
Czyli za słaba instalacja, której wymiana na miedź nic nie da. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 00:01 
Cytuj  
Standard dla jednej fazy to max 25A czyli jakieś 6kW jednocześnie, jeśli przekraczasz takie ilości to może instalacja priorytetowa dla pobierających dużo urządzeń, koszty to tylko rozpięcie dokładnie zabezpieczeń między pomieszczenia/urządzenia i przełącznik priorytetowy, który jest tani.
Skąd wiesz że masz dwie fazy ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 05:31 
Cytuj  
Wez fakture/rachunek, spisz umowe, w umowie koniecznie dopisz ze wyplata calej kwoty nastapi dopiero po odebraniu robot bez zadnych usterek. A usterki sa zawsze, wiec jak bedziesz niezadowolony to mozesz sie z gosciem wozic. Bede w poznaniu w tym miesiacu jakos jak chcesz moge rzucic okiem


_________________
"Gdy jesteś zły, licz do czterech, gdy jesteś bardzo zły, klnij."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 07:39 
Cytuj  
a to mozna miec dwie fazy?
mi sie wydaje, ze albo ma sie normalnie jedna albo trzyfazowke z mozliwoscia podlaczenia sobie urzadzen na "sile" czyli np. spawarka w garazu. Jak to mieszkanie w bloku to pewnie jedna faza.

a co to te priorytety? W UK po prostu rozdziela sie power na oddzielne obwody - w samej kuchni masz swiatla, kitchen appliances, cooker/plyta indykcyjna ciagnieta grubasem, gniazdka kuchenne. Wszystko rozdzielone na dwie roznicowki.

Nie ma takiego maxa dla jednej fazy - chyba, ze piszesz o standardowych kablach? Bo fusy sa po to by je wybilo jezeli pobor mocy przekroczy bezpieczna wartosc dla kabla. 25A to gdzies okolice 2.5mm2 w radialu.

bardzo tanio - ale w sumie jak to malutkie mieszkanko z gazem to moze to i normalna cena. Najgorsze te skuwanie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 08:10 
Cytuj  
Dawniej montowano instalacje na dwie fazy, obecnie od dawna albo jedna albo trzy.

Priorytetowa instalacja jest robiona jeśli masz np jakiś piecyk lub przypływowy do ciepłej wody, wtedy załączenie jednego podczas jak działa drugi idzie przez priorytet tak by nie przeciążyć instalacji, stosuje się to też awaryjnie jeśli ktoś np załączy pralkę, czajnik, kuchenkę itd.

To że się rozdziela instalacje na parę/kilka zabezpieczeń to nic dziwnego, takie są zasady, osobne piętra, osobne pokoje, osobne oświetlenie/gniazdka, zależy od wielkości mieszkania/domu itd.

Ale pytanie skąd wie że ma dwie fazy, a nie np dwa bezpieczniki na jednej ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 11:09 
Cytuj  
Pewnie ma dwa bezpieczniki. W moim rodzinnym domu sa 3 a to pietrowa chatka o troche wiekszym metrazu. I my mamy 3-fazy, podejrzewam, ze kazdy bezpiecznik jest na jednej ;) Czysta kowbojka.

Doczytalem o tych priorytetach - absolutnie nie ma sensu. Jak wymieniasz kable daj takie by wszystko naraz moglo pieknie chodzic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 11:13 
Cytuj  
W skrócie zmień teraz amelinium na miedź, bo:
1. Jak Ci się zjara w trakcie korzystania to i tak będziesz musiał wymienić i masz podwójny koszt (kucie/tynkowanie).
2. Przy sprzedaży możesz już mówić, że instalacja jest zrobiona porządnie, a to podwyższa atrakcyjność oferty.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 16:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pewnie ma dwa bezpieczniki. W moim rodzinnym domu sa 3 a to pietrowa chatka o troche wiekszym metrazu. I my mamy 3-fazy, podejrzewam, ze kazdy bezpiecznik jest na jednej ;) Czysta kowbojka.

Doczytalem o tych priorytetach - absolutnie nie ma sensu. Jak wymieniasz kable daj takie by wszystko naraz moglo pieknie chodzic.


Raczej bezsensu w jego przypadku ale wiele mieszkań jest dogrzewanych, ma przepływowe podgrzewanie wody itd.

Ja musiałem taką instalacje zrobić ponieważ podgrzewacz wody mam 17kW, a całe pełne załączenie ogrzewania podłogowego to 14kW, więc priorytet mam zrobiony do wody.
Teoretycznie instalacja plus podłączenie do domu wytrzyma ale jak się to mówi lepiej dmuchać na zimne :)
Jako że mam parter, piętro i poddasze to bezpieczników sporo, bo osobno pietra, ogrzewanie każde pomieszczenie, pralnia, kuchnia, łazienki, więc skrzynka dość imponująca z wyglądu :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 lip 2014, 18:16 
Cytuj  
to przy starych instalacjach.
Jak on chce wymieniać kable to może to zrobić porządnie nie uciekając się do takich półśrodków.
Tak szczerze nigdy w życiu się z takim czymś jeszcze nie spotkałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 lip 2014, 18:45 
Cytuj  
Myslalem, ze cos wiecej napisze, ale wydaje mnie sie, ze ta 'firma' juz sie zawinela. Poprosilem o nazwe firmy i NIP i cisza...

W sumie to juz nie wiem jak to u mnie jest. Do bloku na pewno są doprowadzone 3 fazy ale jak to dalej robili to juz nie jestem pewien. Musialbym sie dostac raczej do bezpiecznikow poza mieszkaniem by to sprawdzic. Tak, mam dwa bezpieczniki, stare gowna, tez chcialem zmienic rozdzielnie. Wiem, ze jak zrobi sie zwarcie to wywala mi gniazdka a swiatlo dalej mam, wiec musza byc dwa obwody...

O półśrodkach myślałem, bo ja nie bardzo chce w to mieszkanie inwestowac bo chce wieksze, no ale w sumie nie wiem jak dlugo jeszcze bede w nim siedzial...


noasz napisał(a):
Bede w poznaniu w tym miesiacu jakos jak chcesz moge rzucic okiem

hehe moze... chociaz sie troche wstydze, bo imo obecnie mieszkanie jest w oplakanym stanie hehe, ale w sumie jestem pierwszy ktory chce sie do tego bardziej zabrac...


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2014, 06:52 
Cytuj  
a po Ci NIP i nazwa firmy? Pewnie nie ma zarejestrowanej działalności bo gościowi się zwyczajnie nie opłaca oddawać państwu co miesiąc kolosalnych kwot bez wzgledu na to czy cokolwiek zarobił czy nie. Może wiarygodność człowieka rośnie jak daje się dymać państwu - Twój wybór.

Całość jest do zrobienia spokojnie w miesiąc dla jednej osoby więc te 6000zł pewnie jest OK. To czy masz w domu 2 fazy czy 3/1 nie ma w sumie żadnego znaczenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2014, 08:42 
Cytuj  
no to chyba może sam to powiedzieć nie? gościa widze 1 raz na oczy. mowil, ze działa jako firma to pytam, bo gość się ani nie przedstawil ani nic w sumie.

a przecież byłe jaka umowa to i tak podatek trzeba zaplacic.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 07:08 
Cytuj  
no wlasnie - mu DG do niczego nie potrzebne.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.