mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:17 
Cytuj  
yyy u mnie czynsz 350 zł- Poznań( w tym ryczałt na gaz) osobno ogrzewanie rozłożone na 12 miesięcy, woda i prąd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:18 
Cytuj  
dobre to jest jak dzieci pojda na studia.
dowozic codziennie do szkoly, zajecia dodatkowe, kino, dyskoteki, znajomi - bez sensu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:19 
Cytuj  
@svd
pewnie, bo garaż, ochrona, trawniki itp są dodatkowo płatne miesięcznie

@mendol
za małe mam mieszkanie żeby czekać


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:20 
Cytuj  
a wy jak zwykle na temat.


aldzia: w dzisiejszych czasach to albo masz spadek po babci i kupujesz za gotowke, albo wynajmujesz jak jestes sam.
dzisiaj prace jeszcze masz... a latwiej sie zadekowac u starych na pare miesi i szukac roboty, niz srac po gaciach, ze kredyt musisz splacac.

deshroom: w sumie wawa chujowa, wiec moze i masz racje. ale z dowozami bedziesz mial przejebane :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:22 
Cytuj  
temat jest taki że wynająć czasem jest lepiej niż płacić czynsz i jeszcze kredyt ewentualnie :P

@mendol
dojazd tragedia, ale mam działkę za free wiec opłaca się budować


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:23 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
@svd
pewnie, bo garaż, ochrona, trawniki itp są dodatkowo płatne miesięcznie

@mendol
za małe mam mieszkanie żeby czekać


Desh - kupuje podobny standard z tym ze na polnocy metra - uwoerz mi ceny sa nizsze. Garaz, ochrona, fontanienka, recepcja, zielen itp. Itd. Ursynow jest po prostu taki drogi...


_________________
Obrazek

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:24 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
candidoser napisał(a):
Deshroom napisał(a):
ogrzewanie 2 pokoju w bloku w warszawie wyjdzie ci drożej niż 180m2 domu


To chyba jak masz ogrzewanie w bloku na prad. No chyba, ze wa-wa jest az tak droga.
Ogolnie nalezy unikac duzych spoldzielni-molochow, tam koszta zawsze beda wysokie.


Wawa nie jest taka droga - niektore dzielnice tak :-)


Wyprowadz się z tej Białołęki i zamieszkaj w Warszawie.
U mnie w wiosce (75k mieszkańców) na DolnymŚ też jest tanio.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:25 
Cytuj  
no jak masz dzialke za free, mieszkania do sprzedazy za free, to nie wiem na co jeszcze czekasz :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:25 
Cytuj  
Białołęka jest najtańsza

@mendol
dzieci własnie idą do przedszkola publicznego na Ursynowie
nie zrezygnuje z tego
a sprzedać nie jest łatwo w tych czasach


_________________
psn

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:27 
Cytuj  
Jakbym miał kupować mieszkanie jako inwestycje to w jakimś mieście akademickim, a najlepiej w Warszawie, bo jak to mówią jest Stolica i prowincja i pozostałe miasta będą się w końcu wyludniać, w innym przypadku to chyba trzeba samemu ocenić. Jak dzieci znikną to zawsze możesz otworzyć stragan z "jezus ufam tobie" w tej Częstochowie i praca będzie. Jakby nie patrzeć ceny najmu mieszkania w pn są dość wysokie i nijak się to ma do rynku wynajmu/poziomu zarobków/mieszkań na zachodzie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:30 
Cytuj  
kredyt to jeszcze nie jest jakas wielka tragedia, o ile ma sie solidna wplate wlasna i okres kredytowania max 15 lat. Bo brac 100% na 30lat, to masakra.
Imo jak sie jest samemu to chyba kiblowac u starych i cos odkladac. We dwojke mozna wynajac i podobnie stukac kasiore. Mieszkac cale zycie w wynajetym to padaka - inwestujesz w cos co nigdy nie bedzie twoje.
A przy kupowaniu to wole troche wiecej zaplacic, niz pozniej dojezdzac np. godzine dluzej.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:32 
Cytuj  
Desz niestety ma sporo racji , domek overall wychodzi jednak taniej , nawet w Czwie są duże różnice w tym ile kosztuje ogrzanie metra sześciennego wody w mieszkaniu a ile w domku.

w domkach jest trochę chrzanienia się z piecami na eko groszek czy inny opał , ale u nas tona węgla średniej jakości to jest około 504 zł , chociaż na upartego możesz palić też drewnem w kominku ale wody tym nie ogrzejesz :)

trzeba też mieć działkę .

inna sprawa że wynająć można z kimś , zawsze się może trafić samotna koleżanka która też szuka mieszkania , wtedy koszta idą na pół i jest już łatwiej , no i się nie wraca do pustych czterech ścian .

tak widzę ile Andrzej płaci za mieszkanie w Posen i lekko przecieram oczy , w Czwie ceny wcale nie są takie niskie , 600-700 to jest minimum gdzie jest jakiś tam standard a od 800-900 zaczynają się mieszkania do przełknięcia .

zresztą chciałbym się dogadać z właścicielem bo znam się na budowlance i wyremontować generalnie wszystko wedle własnego uznania , tu nie zawsze się da , a mimo że jak kupujesz mieszkanie na kredyt to i tak nie jesteś właścicielem sensu stricte tylko bank , to jednak możesz sobie zrobić w nim co zechcesz i nie pytasz się nikogo o zdanie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:39 
Cytuj  
Poznań - czynsz 400 + prąd co 2 mc 200 + wynajmem mieszkania 700 (mocno po znajomości, nie jesteś w stanie wynająć mieszkania w Poznaniu za mniej niż 1000 za kawalerkę, a większe to już 1200, 1400 i więcej) + media (net + tv) 100 + alimenty 500 + kredyty 700 + koryto 1000 = 3600 zł. Cała moja wypka idzie się gonić. Odkładamy wypkę żonki.


_________________
LaMoon#2988

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:40 
Cytuj  
ale 4 stówy to on płaci za własnościowe, bo za 4 w pn to chyba pokój dostaniesz a i jeszcze trzeba się dorzucić do rachunków :D, akademik jest za 350 zł :D


Ostatnio edytowano 18 sie 2013, 14:42 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:42 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Poznań - czynsz 400 + prąd co 2 mc 200 + wynajmem mieszkania 700 (mocno po znajomości, nie jesteś w stanie wynająć mieszkania w Poznaniu za mniej niż 1000 za kawalerkę, a większe to już 1200, 1400 i więcej) + media (net + tv) 100 + alimenty 500 + kredyty 700 + koryto 1000 = 3600 zł. Cała moja wypka idzie się gonić. Odkładamy wypkę żonki.


na jedzenie 1000 wydajesz? , nie pamiętam ile masz dzieci ale i tak dużo :)

chyba że stołujesz się na mieście i nie gotujesz :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:48 
Cytuj  
Ta, mieszkanie jest własnościowe. Po prostu tyle mam czynszu, w tym mam wliczoną wodę i ogrzewanie. Nie chcę nic mówić, ale kiedy się wprowadzałem czynszu na tym mieszkaniu było chyba z 300 zł :] Tylko dlatego, że mieszkała tutaj sama matka właściciela mieszkania. A czynsz jest dwa razy do roku zmieniany zgodnie ze wskazaniami licznika od wody i podzielników ciepła na grzejnikach. Jak się wprowadziłem to wiadomo, że większa rodzina = większe zużycie wody + ogrzewanie i czynsz musiał pójść w górę. Ale 400 to i tak nie tragedia.

Czynsz to czynsz. Nie mylić z opłatą za wynajem mieszkania!

Aldatha napisał(a):
lamoon napisał(a):
na jedzenie 1000 wydajesz? , nie pamiętam ile masz dzieci ale i tak dużo :)chyba że stołujesz się na mieście i nie gotujesz :)


Tak uśredniłem. Czasami jemy na mieście, ale ogólnie żonka gotuje w chałupie koryto. A dzieci mam dwójkę :) 11 lat córka i 4 miesiące synek :) Z tym, że córka nie mieszka ze mną (wpada na weekendy).


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 14:56 
Cytuj  
Dom to poważna inwestycja, stajesz się mniej mobilny, przywiązujesz się do danego miejsca, pracy itd, koszty utrzymania domu to nie tylko ogrzewanie, prąd itp, koszty utrzymania domu są gigantyczne jeśli chcesz utrzymać go w dobrym stanie, generalnie po dziesięciu latach użytkowania domu trzeba brać pod uwagę spore koszty związane z drobnymi remontami, naprawami, utrzymanie działki, ogrodu, ogrodzenia, wjazdu, instalacji grzewczej, kanalizacji, odpływu deszczówki, dachu, kominów, rynien, okien, elewacji, drzwi, podłóg, ścian itd ;)
Mieszkanie do mniejszy problem po czasie, mniejsze nakłady w przyszłości.

Jednak porównywanie czy mieszkanie czy dom jest bezsensu, to dwie osobne rzeczy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 15:10 
Cytuj  
Ale jednak jak masz małe dzieci to lepiej dom niż mieszkanie w szufladzie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 15:12 
Cytuj  
@Teo
Tru. Popieram w 100%. A teraz jeszcze jeden przykład. Kiedy zacząłem pracować w poprzedniej firmie, wychodzę w pierwszy dzień do pracy, idę na parking do samochodu, patrzę, a tam stoi Dyrektor Handlowy mojej ex firmy i pali fajkę. W pierwszej chwili zbaraniałem ;) Myślałem, że chce mnie skontrolować o której wychodzę do pracy ;) Ale nic z tych rzeczy. Okazało się, że facet ma mieszkanie w bloku równoległym do mojego. Właściwie to nie jedno mieszkanie, a...dwa. Kupił facet dwa mieszkania, razem ma prawie 100m2, dwie łazienki, sypialnie, duży salon itd. Przebił ścianę z jednego mieszkania do drugiego i ma naprawdę tanie, duże mieszkanie w Poznaniu, na naprawdę spokojnym osiedlu.
Kiedyś z nim rozmawiałem zupełnie prywatnie i pytałem go o dom poza miastem itd. Powiedział mi dokładnie to samo co Tosiek wyżej. Chce wyjechać za miasto, czy na wakacje. Zaklucza mieszkanie i wio. Nie martwi się praktycznie o nic. Remonty są wliczone w czynsz. Klatki schodowe były remontowane w 2012 roku (malowanie + nowa instalacje elektryczna). Bloki są od kilku lat ocieplone. Cieplik idzie instant. Nie musi latać do kotłowni sypać węgiel do pieca. Nie martwi się o gaz, bo jest śmiesznie tani.


_________________
LaMoon#2988

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 sie 2013, 15:24 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Ale jednak jak masz małe dzieci to lepiej dom niż mieszkanie w szufladzie


Jaka szuflada? Teraz tylko kwestia kasy, mieszkanie 100m2 wzwyz, to nie jest jakis 8smy cud swiata.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.