mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 08:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
W domu tez można pracować za dużo ;]


Mozna wszedzie, ale wlasnie chodzi o odzielenie pracy i domu. Pracuje tylko jak jestem w biurze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 08:42 
Cytuj  
Chodzilo mi o to w sensie, ze jak się nie ma tego odgrodzonego, to pracować można caly czas, bo "nie wychodzi się z roboty" tylko jest się w niej caly czas .


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 08:49 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Highlander napisał(a):
W domu tez można pracować za dużo ;]


Mozna wszedzie, ale wlasnie chodzi o odzielenie pracy i domu. Pracuje tylko jak jestem w biurze.


To jest na tej zasadzie, że ktoś nie może ćwiczyć w domu tylko musi wydać kasę na siłkę i wtedy ma ciśnienie, że kasa leci to musi ćwiczyć. Kwestia nastawienia psychicznego ale niech będzie. ;>


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 09:00 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Aenima napisał(a):
Piszpan napisał(a):
mrynar policz sobie koszta dobrej pompy ciepla pozniej do tego dodaj koszty miesieczne eksploatacyjne i zobaczysz ze taka pompa w porownaniu z np. ogrzewaniem elektrycznym czy weglowym bedzie sie zwracac xx lat. jesli bys po prostu polozyl kwote zainwestowana w taka pompe na konto to % dodatkowo zmniejsza ci oplacalnosc. Napewno pompa jest wygodna ale nikt mnie nie przekona ze najtansza.

lamoon ok rozumiem ale po to sie robi ogrzewanie podlogowe w lazniece zeby podloga byla ciepla :) dodatkowy grzejnik na scianie i tak jest.


dawaj te wyliczenia zobaczymy jak bardzo mijasz sie z rzeczywistoscia,


Tez jestem ciekaw.
W domu w ktorym mieszkam cala instalacja kosztowala ok. 50k (producent chyba akurat wchodzil na polski rynek http://www.alpha-innotec.pl/), a rachunki za prad sa nizsze niz w moim malym mieszkaniu w miescie ogrzewanym elektrycznie.


instalacja ok a ile dokladnie wynosza te rachunki?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 10:40 
Cytuj  
dobrze byloby tez gdybys napisal ile m2 ogrzewasz ta pompa ciepla .


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 11:26 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
dobrze byloby tez gdybys napisal ile m2 ogrzewasz ta pompa ciepla .


200 m2 - rachunki za prad latem ponizej 500zl, zima ponizej 1000zl. Do tego raczej w domu nikt pradu zbytnio nie oszczedza. Dom i ogrod sa na zewnatrz oswietlone w paru miejscach.

W tej chwili taka pompa kosztuje chyba kolo 100k wiec sporo drozej, ale moze mozna kupic tansze. Nie interesowalem sie tym tematem ostatnio.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 12:55 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Piszpan napisał(a):
dobrze byloby tez gdybys napisal ile m2 ogrzewasz ta pompa ciepla .


200 m2 - rachunki za prad latem ponizej 500zl, zima ponizej 1000zl. Do tego raczej w domu nikt pradu zbytnio nie oszczedza. Dom i ogrod sa na zewnatrz oswietlone w paru miejscach.

W tej chwili taka pompa kosztuje chyba kolo 100k wiec sporo drozej, ale moze mozna kupic tansze. Nie interesowalem sie tym tematem ostatnio.


ok ok :)

zalozmy ze w sezonie ktory trwa 6 miesiecy wydajesz na ogrzewanie jakies 3000 zł na dogrzewanie cieplej wody itd nawet juz nie licze. Czyli wychodzi ci jakies 15 zl m2 (u mnie ten przelicznik to 7,5zl ale to inna bajka) zalozmy ze na normalne tradycjne ogrzewanie wydalbys 2000zł? ok? czyli oszczedzasz 1000zł rocznie koszt zwrotu zakladajac ze koszt instalacji tradycyjnej to 10k 40 lat. Ale to nic podwojmy ta liczbe i niech bedzie tylko 20 lat :) nie wliczam tez kosztow napraw bo chyba nie myslisz ze bedzie to dzialac bezawaryjnie 20 lat, nie dodaje tez wzrostu cen pradu bo takowe beda coraz wieksze szczegolnie gdy rzad przyjmie projekt trojpaka energetycznego (za doplaty do ochrony srodowiska i ekologicznego pradu bedziemy placic wszyscy w wiekszych cenach za prad) pomijam to wszystko. teraz wydajac 40k na zestaw (minus 10k tradycjne rozwiazanie) moglbys te 40k polozyc w banku na najgorsza lokate i bez kapitalizacji odsetek masz 20 lat x 5% x 40000 = 40000 zł samych odsetek a roczne odsetki mogbys przeznaczyc na ogrzewanie ktore wyszloby ci za darmo! :)


Podobnie ludzie sie napalaja na tania energie z kolektorow slonecznych :P Koszt zestawu po doplatach to jakies 6-7k zalozmy 6500, miesieczny koszt ogrzewania wody zwykla grzalka to jakies 50-80 zl MAX, wlozmy 6000 zł na lokate na 5% mamy 300zł rocznie wystarczy w zupelnosci na koszt dogrzania wody latem a wiadomo kolektory wieczne nie sa a dodatkowo trzeba zaplacic podatek 19% od dotacji. No ale mamy silne lobby proekologiczne (producentow ekologicznych rozwiazan) i te dopalty tak czy siak musimy wszyscy spłacac pozniej w wyzszych cenach energi elektrycznej. Zaraz wejdzie fotowoltaika (faaajny sposob na inwestowanie i zarabianie) i wtedy dopiero ceny pradu wzrosna.

Tego typu rozwiazania bylby super ale dotacje czy to na kolektory czy pompy ciepla czy fotowoltaike powinny byc duuuzo wieksze.

reasumujac fajnie ze masz pompe ciepla bo to naprawde fajne rozwiazanie ale mowiac ze jest to tani sposob na ogrzewanie... nikt mnie nie przekona :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 13:04 
Cytuj  
Pare lat temu uruchamialem kotlownie miejska, do tego dolozono mase instalacji "eko": solary, kolektory sloneczne, wielki wiatrak generujacy prad, specjalne akumulatory etc. Przeznaczeniem mialo byc biezace doswietlanie hali kotlowni. Koniec koncow okazalo sie za malo efektywne, ledwo uciagnelo polowe oswietlenia, do tego standardowy problem z gromadzeniem energii. A kiedy sie zwroci? Nigdy. Oby tylko zbyt czesto sie nie psulo bo trzeba bedzie jeszcze wiecej doplacac.

No ale inwestycja oczywiscie dofinansowana przez Unie, byla tv, rozne osobistosci, chwalono jakie to ekologiczne i samowystarczalne.
Tu jest Polska.

Jedynie sensowne wykorzystanie instalacji typu baterie sloneczne czy wiatraki to podlaczyc grzalke by na bierzaco ogrzewala wode, porzadne instalacje raczej sa za drogie dla zwyklego smiertelnika i dochodzi problem z magazynowaniem energii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 13:13 
Cytuj  
Ale ale... koszt instalacji ogrzewania elektrycznego podłogowego jest stosunkowo niski, kable, instalacja przyłączeniowa, mocniejszy podłącz do budynku mimo wszystko należy do tanich.
Druga sprawa to licząc zużycie energii na ogrzewanie trzeba brać pod uwagę tak jak w moim przypadku że wszystko w domu mam na prąd, czyli wyliczenie samego ogrzewania jest troszkę kłopotliwe.
Koszt ogrzewania 150m2 w domu to jakieś 2500zł za sezon grzewczy, jest to stosunkowo dużo przeliczając na m2 ale spada jak każde inne razem ze wzrostem powierzchni.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 14:07 
Cytuj  
Bardzo trudno wyliczyc ile tego pradu idzie zima na prace pompy, bo jednak zima pradu na samo oswietlenie zuzywa sie wiecej(krotsze dni).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2013, 15:59 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Bardzo trudno wyliczyc ile tego pradu idzie zima na prace pompy, bo jednak zima pradu na samo oswietlenie zuzywa sie wiecej(krotsze dni).


prosze cie :) zima nagle nie wydajesz 100 zl wiecej na oswietlenie 50 to imho max. generalnie wszystkie ekologiczne produkty maja porownanie oplacalnosci w porownaiu do oleju gazu czy pradu i w takim zestawieniu wygladaja bardzo fajnie. chociaz tak jak nawet pisze embe 2500 za sezon przy ogrzewaniu elektrycznym na 150m2 to nieduzo. no i wlasnie inna bajka ze teraz montaz pompy to juz bardziej 100k mozna taniej ale im bardziej staje sie to modne i "oszczedne" to cena rosnie :) przy okazji dla osob ktore maja pare zl na zbyciu zacznijcie sie interesowac fotowoltaika (stopa zwrotu z inwestycji 15-25% rocznie gwarantowana przez panstwo) ustawa ma niby byc w tym roku ale znajac zycie bedzie w przyszlym.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2013, 15:59 
Cytuj  
Damien napisał(a):
Pare lat temu uruchamialem kotlownie miejska, do tego dolozono mase instalacji "eko": solary, kolektory sloneczne, wielki wiatrak generujacy prad, specjalne akumulatory etc. Przeznaczeniem mialo byc biezace doswietlanie hali kotlowni. Koniec koncow okazalo sie za malo efektywne, ledwo uciagnelo polowe oswietlenia, do tego standardowy problem z gromadzeniem energii. A kiedy sie zwroci? Nigdy. Oby tylko zbyt czesto sie nie psulo bo trzeba bedzie jeszcze wiecej doplacac.

No ale inwestycja oczywiscie dofinansowana przez Unie, byla tv, rozne osobistosci, chwalono jakie to ekologiczne i samowystarczalne.
Tu jest Polska.

Jedynie sensowne wykorzystanie instalacji typu baterie sloneczne czy wiatraki to podlaczyc grzalke by na bierzaco ogrzewala wode, porzadne instalacje raczej sa za drogie dla zwyklego smiertelnika i dochodzi problem z magazynowaniem energii.


ostatnio pracowałem przy projekcie dosyć prestiżowy, bardzo drogi dom w jednej z najlepszych dzielnic londynu. Baterie słoneczne oczywiście były, na dachu, kable nawet wchodziły do środka i na tym się kończyło :lol:
Facet wziął bo taka moda - a jako, że nikt za bardzo nie miał pomysłu co z tym zrobić to zostawili temat "na później".

Facet srał kasą na stojąco (nie dość, że wykosztował sie na działkę, kilkanaście milionów GBP, sama budowa domu kolejne kilka milionów GBP, to jeszcze potrafił przyjechać ferrari z 2013) więc nie wiem na czym próbował zaoszczędzić ;) On pewnie też nie i tak zostało.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2013, 18:50 
Cytuj  
a moze chcial miec niezalezne zrodlo pradu w razie awari?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 24 sie 2013, 19:37 
Cytuj  
Ja miesiac temu kupilem mieszkanie. Siedzialem dwa lata w domu I po przekalkulowaniu kosztow ogrzewania weglem sam czynsz ktory wynosi 500zl wychodzi mnie a wnim zawiera sie nie tylko ogrzewanie ale rowniez wofa I inne media. Drugi plus z 10km do pracy zrobilo sie 0.5km 400zl do przodu na paliwie. Musialem wziasc kredyt z tym ze 100k kredyt 50k wklad wlasny. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie bo kwota kredytu jest o wiele mniejsza niz wartosc mieszkania. Bralem pod uwage opcje wynajmu ale placilbym tyle samo za wynajem co rate kredytu a tak jest to moje I moge z tym robic co chce.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2013, 21:09 
Cytuj  
Mimo wszystko gdybym mial mozliwosc kupienia domu w cenie mieszkania to jednak bym sie zdecydowal na dom.

glownie dlatego ze dziecko mialoby zdrowsza okolice i przestrzen


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2013, 07:21 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Mimo wszystko gdybym mial mozliwosc kupienia domu w cenie mieszkania to jednak bym sie zdecydowal na dom.

glownie dlatego ze dziecko mialoby zdrowsza okolice i przestrzen



this, ogrodek ftw


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2013, 08:50 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Aldatha napisał(a):
Mimo wszystko gdybym mial mozliwosc kupienia domu w cenie mieszkania to jednak bym sie zdecydowal na dom.

glownie dlatego ze dziecko mialoby zdrowsza okolice i przestrzen



this, ogrodek ftw

No teraz popołudnie też chętnie spędzę w ogrodzie. Kiedyś mieszkanie było dla mnie tylko do spania.


_________________
psn

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2013, 10:03 
Cytuj  
a na starość kto będzie odśnieżał i wymieniał wszystko? :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2013, 10:08 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
a na starość kto będzie odśnieżał i wymieniał wszystko? :D

Będę bogaty, będę miał dzieci i wnuki :-)

Utrzymanie domu kosztuje tu mniej niż domu wiec mogę tez założyć że 3000 zł rocznie na "hydraulika" zostanie w kieszeni.
Pisałem już że u mnie czynsz za 50m2 to okolo 600 zł wieksze to 900 - 1000, takie są u mnie ceny.


_________________
psn

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 sie 2013, 21:45 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Pisałem już że u mnie czynsz za 50m2 to okolo 600 zł wieksze to 900 - 1000, takie są u mnie ceny.


Strasznie cię dymają na czynszu. Ja płacę 550 zł za ponad 70 metrów na Bemowie. Wspólnota mieszkaniowa, nowe budownicto, łącznie z funduszem remontowym, opłatą za administarcję, garaż, CCTV itd.

Jak mieszkałem na Kabatach to też wiele nie płaciłem (również wspólnota).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.