mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 17:09 
Cytuj  
Bahamut - o rotfl.. znajdz mi pogram który w ogóle nie korzysta z matematyki.
Biorąc pod uwagę, że komputer to tylko duży kalkulator, a procesor umie jedynie dodawać, to jakie umiejętności talenty powinien mieć programista? Medycyna? Sztuki piękne? doktorat z biologi? czy może numizmatyka na lvl14?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 17:21 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Czyli nie zgadzasz się ze mną, ale się zgadzasz? ;)
Dla klepacza matma zbędna, dla kogoś kto ma rozwiązywać problemy nie da się bez matematyki ruszyć.


Nie zgadzam się z Tobą, że przydaje się na nie wiadomo jakim poziomie.
Zresztą jak ktoś ma łeb to się dokształci, skorzysta z gotowca lub sam coś wymyśli.
Sama wiedza akurat w tej dziedzinie to dopiero połowa sukcesu (mowa o programowaniu).
Niestety w większości ludzi z którymi miałem do czynienia to się głęboko zastanawiałem skąd się wzięli, dlaczego w tym fachu pracują i kto im za to płaci.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 17:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Bahamut - o rotfl.. znajdz mi pogram który w ogóle nie korzysta z matematyki.
Biorąc pod uwagę, że komputer to tylko duży kalkulator, a procesor umie jedynie dodawać, to jakie umiejętności talenty powinien mieć programista? Medycyna? Sztuki piękne? doktorat z biologi? czy może numizmatyka na lvl14?

Logika i wyobraźnia.
Nie ja poprostu uważam że zaprogramowanie czegoś takiego jak np facebook nie wymaga znajomości matematyki poza poziom liceum. A sytuacje w których przy programowaniu fejsa potrzebna była matematyka nie wymagały żadnego kreatywnego działania, wystarczyło używanie prostych i obecnych w życiu codziennym technik typu "15-1".

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 20:54 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
(...)
Nie ja poprostu uważam że zaprogramowanie czegoś takiego jak np facebook nie wymaga znajomości matematyki poza poziom liceum. A sytuacje w których przy programowaniu fejsa potrzebna była matematyka nie wymagały żadnego kreatywnego działania, wystarczyło używanie prostych i obecnych w życiu codziennym technik typu "15-1".


Na poczatku - byc moze. Przy obecnej skali wszelkie 'People you might know' i analiza polaczen miedzy ludzmi, dla przykladu, to teoria i analiza grafow. Nie mowiac o tym, ze samo przetwarzanie takiej ilosci danych stanowi wyzwanie...

Inna sprawa, ze takie rozwiazania nie sa wdrazane od samego poczatku. Zazwyczaj powstaja w dalszej fazie zycia aplikacji dopiero wtedy, gdy sa potrzebne, zazwyczaj jako rozwiazanie problemow ktorych przysparza np. szybki wzrost liczby uzytkownikow.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 23:22 
Cytuj  
15-1 to nie logika ani wyobraźna, to wlasnie matematyka. Nigdzie nie napisałem, że aby programować trzeba mieć profesurę z matematyki - pisałem, że po prostu trzeba mieć głowę do matmy i tyle.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 00:18 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
15-1 to nie logika ani wyobraźna, to wlasnie matematyka. Nigdzie nie napisałem, że aby programować trzeba mieć profesurę z matematyki - pisałem, że po prostu trzeba mieć głowę do matmy i tyle.

Przeinaczasz mój post.
Nishruu dobrze podsumował imho.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 00:44 
Cytuj  
Napisałem wyraźnie - zwykły klepacz może i bez tego. Ktoś kto zajmuje się jakąkolwiek optymalizacją (czyli te lepsze fuchy dla programistów) już bez matematyki ani rusz.
Przykład z życia? Rozpoznawanie połączeń między puzzlami o nieregularnych kształtach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 06:32 
Cytuj  
ja raczej bym poprosił o program/zagadnienie który w ogóle nie korzysta z matematyki ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 12:06 
Cytuj  
Temat dotyczy czy da się pisać bez znajomości matematyki - dać się da, ale już wszystko od stanowiska starszego programisty w górę oraz programisty gier/grafiki będzie matematyki wymagać na 100%.
Po to właśnie są studia - nie aby uczyć się nowinek, a umieć połączyć podstawy ze swoją specjalizacją.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 12:21 
Cytuj  
Do programowania gameplayu nie trzeba znać matmy na nie wiadomo jakim poziomie. Ba, niedługo nawet nie będzie trzeba umieć programować. Wystarczy, ze sie będzie umieć dodawać, odejmować, dzielić, mnożyć i łączyć prostokąty przy pomocy strzałek.

Oczywiscie ktoś to musiał napisać (;


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.