mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1068 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 08:58 
Cytuj  
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 11:27 
Cytuj  
Tesco cheese selection za 4 funty. To dopiero muszą być delicje.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 12:01 
Cytuj  
Miałem okazje degustować "przysmaki" z wysp, słodycze, ciastka, cukierki itp niech sobie w buty schowają bo jest to tragiczne, jakieś przetwory w stylu marmolady, powidła czy konfitury generalnie opierają się o cukier i jego ilość czyli bezsmakowe, sery kozie, owcze i większość żółtych długo dojrzewających albo gorsza albo taka sama jak u nas w markecie, wędliny na poziomie asortymentu u nas w tesco, ogólnie bieda ale ważne że znajdują dla tego gówna amatorów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 12:30 
Cytuj  
Ale Reese's są zajebiste, szkoda, że w Polsce niewiele jest miejsc, gdzie można je kupić.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 12:52 
Cytuj  
embe napisał(a):
Miałem okazje degustować "przysmaki" z wysp, słodycze, ciastka, cukierki itp niech sobie w buty schowają bo jest to tragiczne, jakieś przetwory w stylu marmolady, powidła czy konfitury generalnie opierają się o cukier i jego ilość czyli bezsmakowe, sery kozie, owcze i większość żółtych długo dojrzewających albo gorsza albo taka sama jak u nas w markecie, wędliny na poziomie asortymentu u nas w tesco, ogólnie bieda ale ważne że znajdują dla tego gówna amatorów.



slodycze duzo lepsze - polskie potem smakuja jak wyrob czekoladopodobny. Aczkolwiek ja kupuje jedynie JD Gross i Galaxy. Z polskich niestety tylko milka sie kwalifikuje - reszta rzyg :/ Ostatnio nawet lubie podreczyc znajomych angoli czestujac ich polska czekolada kazac im powtarzac za mna jakie zajebiste mimo, ze widze jak sie krzywia ;)
Ciastka bardzo dobre, szczegolnie wlasnie slone crackersy - bardzo duzy wybor.
Co do przetworow z owocow to pelna zgoda - kupujemy polskie.
Wedlin jest bardzo maly wybor - oni tu maja bardzo ubogie tradycje wedliniarskie. Za to w kazdym sklepie mozna sobie kupic np. szynki przygotowane do piekarnika. Calkiem OK.
Serow jest zatrzesienie - przebogaty wybor, mi sie wydaje ze ich najtanszy cheddar z byle Tesco bije na leb rodzima niska i srednia polke. Ale moze mi sie wydaje ;)
Od siebie dodam, ze niby UK to taki morski kraj z tradycjami a kuzwa sledzia tu nie kupisz...
Nawet chleb - dopiero od 4-5 lat duze sieci sprzedaja cos na ksztalt polskiego chleba. Wczesniej bylo 20 rodzajow tostowego..

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 13:24 
Cytuj  
Bo Angole jak Polacy wpierdalają tylko dorsza. Szkoci to inna bajka. Z drugiej strony dobre ryby są bardzo drogie, dochodzą do 40 funtów za kg fileta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 13:33 
Cytuj  
Polska to kraj ryb słodkowodnych, nawet najtańszy pstrąg miażdży smakiem morskie śmierdziele :)

Polskie prawdziwe słodycze to wedel i wawel, goplana czy terravita robią na styl niemiecki i ja osobiście wolę te tłuste rozpuszczające się szybko czekolady, za to angielskie to traktuje zawsze jednakowo, jako polewę do ciasta bo do niczego innego się nie nadaje :)
Dobre polskie sery to według mnie tylko gouda, tu kupisz rewelacyjne w dziesiątkach odmian, oczywiście problem z zakupem jest w hipermarketach czy nawet legendarna dawniej alma sprzedawała sery o smaku plastiku gdzie opakowanie miało bardziej wyrazisty smak.
Za to jak robię zakupy w markecie JAN to mam do wyboru 15 rodzajów goudy i co wybierać, a jak masz wybór to kupisz dobre i tanie bo 20-24zł za świetnie smakujący ser obecnie to bardzo mało.

Polskie ciastka, przykładowo wyroby bahlsena ze Skawiny są bardzo dobre, wszystkie krakuski jak florianki, serduszka, maślane, barbakanki, zbożowe...
Ze słodyczy np michałki wszelkie, tiki taki, malagi, krówki ale te prawdziwe kruche z mleka albo nasz dobry piszingier czy nugaty polskie.

Krajem gdzie kupisz i zjesz wszystko co smakuje Polakom to Niemcy głownie, podobne smaki, produkty i kuchnia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 21 gru 2016, 13:59 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 13:55 
Cytuj  
Można się jarać kuchnią UK ale dla mnie to jeden z najgorszych kulinarnie krajów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 16:19 
Cytuj  
Co lubicie wpieprzać w wigilie ?

Dla mnie podstawa to uszka z grzybami z barszcz czerwonym, mimo wszystko karp w panierce nadal tradycyjnie i ryba w galarecie lekko kwaśna, tym mogę się obeżreć na maksa :)
Z ciast to oczywiście sernik wiedeński, sernik krakowski na spodzie makowym, mazurek, kruche z masą kajmakową i orzechami, domowe winko wiśniowe i jakiś grzaniec ewentualnie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 17:04 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
embe napisał(a):
Miałem okazje degustować "przysmaki" z wysp, słodycze, ciastka, cukierki itp niech sobie w buty schowają bo jest to tragiczne, jakieś przetwory w stylu marmolady, powidła czy konfitury generalnie opierają się o cukier i jego ilość czyli bezsmakowe, sery kozie, owcze i większość żółtych długo dojrzewających albo gorsza albo taka sama jak u nas w markecie, wędliny na poziomie asortymentu u nas w tesco, ogólnie bieda ale ważne że znajdują dla tego gówna amatorów.



slodycze duzo lepsze - polskie potem smakuja jak wyrob czekoladopodobny. Aczkolwiek ja kupuje jedynie JD Gross i Galaxy.


Dokladnie. Embe ma stare, zniszczone kubki smakowe. Galaxy jest wykurwista.

Cudbury to ta sam firma co Wedel, smakuje tez podobnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 17:45 
Cytuj  
embe napisał(a):
Co lubicie wpieprzać w wigilie ?

Dla mnie podstawa to uszka z grzybami z barszcz czerwonym, mimo wszystko karp w panierce nadal tradycyjnie i ryba w galarecie lekko kwaśna, tym mogę się obeżreć na maksa :)
Z ciast to oczywiście sernik wiedeński, sernik krakowski na spodzie makowym, mazurek, kruche z masą kajmakową i orzechami, domowe winko wiśniowe i jakiś grzaniec ewentualnie.

Grzybowa, pierogi, śledzie, sałatki, dorsz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 18:48 
Cytuj  
pierogi, pierogi, pierogi, reszta to dodatek

od kilku lat uwielbiam tez lososia w migdalach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 19:31 
Cytuj  
schabowe.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 21:30 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Można się jarać kuchnią UK ale dla mnie to jeden z najgorszych kulinarnie krajów.


za bardzo to nie ma czym się jarać imho.
Najgorsze też nie - ja np. z daleka obchodzę wszelkie indyjskie i pakistańskie restauracje. Za curry nie przepadam, a tam ładują curry wszędzie gdzie się da. No i kilka razy widziałem jak wygląda taka pakistańska kuchnia od wewnątrz - oni mają zupełnie inne pojęcie higieny, syf jest niemiłosierny.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 22:56 
Cytuj  
Wędliny w IRL to masakra. Sery zresztą też ujowe...te czedary mi mordę wykrzywiają. Dzięki Bogu mamy polskie sklepy, więc jest szeroki wybór wędlin i serów i do tego wszystko o połowę tańsze niż te ichnie :lol:

Wigilia to pierogi, ryba po grecku i jajka w majonezie z korniszonkiem i papryką (u mnie są na każde święta i na każdej imprezie ;))


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2016, 23:38 
Cytuj  
Ja w tym roku wigilię spędzam na statku więc opierdolę pewnie steka i pójdę spać :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 00:36 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ja w tym roku wigilię spędzam na statku więc opierdolę pewnie steka i pójdę spać :)


Może w nocy Cie Mikołaj z rózgą odwiedzi. Pamietaj nie zamykaj drzwi.


_________________
Turbot

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 10:02 
Cytuj  
tam mikolaj. chlopaki beda sie w marynarza bawic w maszynowni, nasmarowani olejem. tak czy siak lipa.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2016, 12:08 
Cytuj  
Jaka lipa, fajna zabawa.
Get mer grease loon!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2016, 17:11 
Cytuj  
co wy wiecie o jedzeniu ;/

Obrazek


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1068 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.