mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 14:45 
Cytuj  
embe napisał(a):
za duża rozkmina z twojej strony, dostęp do filmu online potraktuj na równi jak zakup biletu na film w kinie i doznasz objawienia że jesteś w błędzie, oczywiście jakość jest istotna


ale kino daje Ci zupełnie inny poziom odbioru.
Za to tu masz dokładnie to samo, w takiej samej (najczęściej) cenie z tą różnicą, że jako konsument jesteś dodatkowo ruchany w dupę. Co tu rozkminiać? Po prostu jak już za coś zapłaciłem pełną cenę, to chcę mieć pełne prawo własności i robić ze swoim świeżo nabytym produktem co mi się żywnie podoba.
Ja i tak czekam na czasy - w którym kamerka będzie w każdym TV i za "wypożycznie filmu" ściagnie nam z karty kwotę pomnożoną przez ilość głów w salonie oglądających dany film. Przecież w kinie bilet musi kupić każda osoba ;)
O takiej zaszłości jak nośnik fizyczny, który można było oglądać w kółko dowolną ilość razy przez dowolną ilość osób, pożyczać znajomym a na koniec jeszcze sprzedać - nikt już wtedy nie będzie pamiętał. Bo to niewygodne.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 16:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dostep online za abonament bylby zajebistym rozwiazaniem, ale to raczej nie u nas.


Coraz więcej ludzi zaczyna zauważać, że warto zapłacić 20 zeta miesięcznie premkę Spotify i mieć dostęp do muzy wszędzie i bez ograniczeń. Zapewne powoli zacznie się tak dziać z filmami.

Sama własność intelektualna jest dobra. Dlaczego ktoś ma czerpać zyski z czyjeś pracy twórczej tylko dlatego, że jest ona "niefizyczna"? Tyle, że czasy takie, że największym wrogiem artysty nie jest odbiorca, tylko wytwórnia, która go reprezentuje.

Na marginesie, uczciwość wydawcy wobec konsumenta popłaca jak widać - http://imgur.com/2EFi0 ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 16:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ale kino daje Ci zupełnie inny poziom odbioru.

od wielu lat ten sam poziom uzyskasz w domu, obecnie nawet w lepszej jakości, projektor i najmniejszy ekran czyli 92" oglądany z 3,5-4 metrów daje efekt cinemacity z 5-7 rzędu :)
nagłośnienie podobnie jak wydasz na głośniki 4k plus sb z 2k plus ampli za 1k i zamiatasz kino, do tego zasmrodzisz sobie w domu popcornem, dasz dziecku picie ze słomką i niech siorbie cały czas, klimat ten sam :)

Kilka lat temu już pisałem, jeśli mi dadzą online dostęp do muzyki na poziomie cd to zapłacę, kino na wcześniej wymienionym poziomie to też zapłacę, dotyczy to tez seriali, jednak nie zapłacę za wersje zubożoną do mp3 lub divx czy nawet mkv hd.

Wszystko blokują koncerny, które zarabiają na biletach, na premierach, dlatego jest zacofany nośnik i opóźnienia premier, dlatego walczy sie z online materiałami itd, kasa kasa i tylko kasa, koncerny sa zacofane i chcą klienta do tego dostosować bo nie potrafią myśleć przyszłościowo.
Dla nich najlepiej zaoferować teraz kolejny gówniany nośnik i 9D w kinie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 00:45 
Cytuj  
embe napisał(a):

Kilka lat temu już pisałem, jeśli mi dadzą online dostęp do muzyki na poziomie cd to zapłacę, kino na wcześniej wymienionym poziomie to też zapłacę, dotyczy to tez seriali, jednak nie zapłacę za wersje zubożoną do mp3 lub divx czy nawet mkv hd.

Wszystko blokują koncerny, które zarabiają na biletach, na premierach, dlatego jest zacofany nośnik i opóźnienia premier, dlatego walczy sie z online materiałami itd, kasa kasa i tylko kasa, koncerny sa zacofane i chcą klienta do tego dostosować bo nie potrafią myśleć przyszłościowo.
Dla nich najlepiej zaoferować teraz kolejny gówniany nośnik i 9D w kinie.


+1
Fajnie że ktoś to napisał, bo mi się nie chciało produkować.
Do tego wybitnie wkurwiające są różnice w cenach cyfrowego materiału między państwami, i ograniczenia w dostępie do konkretnego terytorium. Człowiek chce im dać kasę, a oni środkowy palec pokazują, to chuj im w dupę TBH :3

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 13:30 
Cytuj  
embe. Zastanawia mnie skad wezmiesz dostatecznie szybki internet zeby stremowac nieskompresowany materiał w HD...


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 14:58 
Cytuj  
iniside napisał(a):
embe. Zastanawia mnie skad wezmiesz dostatecznie szybki internet zeby stremowac nieskompresowany materiał w HD...

On ma gigowe lacza!

Dziwi mnie osobiscie dlaczego netflix sie tak ogranicza, pewnie kwestie umow z dystrybutorami, ale w takim razie czemu netflixa mam w holandii gdzie ludzie nie widza problemu by wyjsc co tydzien do kina (baa w pathe! jest abonament) i raczej sie tu piractwa nie stosuje, a w polsce jest to na porzadku dziennym i taka usluga z dostosowaniem cen do polskich realiow mogla by przyniesc tylko zyski.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 15:44 
Cytuj  
no i proznia musiala sie czyms wypelnic powstal kinoamn.tv w miejsce kinomaniaka .


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:12 
Cytuj  
iniside napisał(a):
embe. Zastanawia mnie skad wezmiesz dostatecznie szybki internet zeby stremowac nieskompresowany materiał w HD...


inside ty chyba w PL nie mieszkasz? Standardowe łącze w PL to 250Mbps i cały czas rośnie ;)
Wystarczy więc sobie zamówić jakieś z górnej półki, ponadstandardowe np. te głupie 10Gbps i można zacząć streamować.


Ostatnio edytowano 12 sty 2014, 16:13 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:13 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
iniside napisał(a):
embe. Zastanawia mnie skad wezmiesz dostatecznie szybki internet zeby stremowac nieskompresowany materiał w HD...

On ma gigowe lacza!


Nie da rady. Do stremowania full hd 60fps bez kompresji potrzeba minimum 3 gigabitów. Do tego jeszcze dojdzie nie skompresowany dzwiek. no to luzna reka mamy 3.5gbps.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:31 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
inside ty chyba w PL nie mieszkasz? Standardowe łącze w PL to 250Mbps i cały czas rośnie ;)
Wystarczy więc sobie zamówić jakieś z górnej półki, ponadstandardowe np. te głupie 10Gbps i można zacząć streamować.


Mark to ty chyba w Polsce nie mieszkasz - w Polsce standardowe łącze to do 6-10 MB, przy czym to do zwykle sięga 2/3 WYKUPIONEJ usługi
owszem w tych największych miastach są może łącza 100+ MB , ale to może max kilka procent zasięgu kraju

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:44 
Cytuj  
a tam lordyp w polsce wszyscy jada na modemach 56kbs tylko tusk z ekipa maja lacza gigowe.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:49 
Cytuj  
W sumie jak pisze lord typ 6-10 MB to nie jest źle, to przecież około > 50 mbit także luksusik. ;> Lepiej niż u muslimów, pędzel ostatnio płakał, że ma właśnie prędkość modemu, bo za dużo ludzi się podpięło tabletami do sieci także u nas nie jest tak źle jakby się wydawało. ;>


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:53 
Cytuj  
lordyp - musicie uzgodnić wersję z tczewiakiem. Standard 250Mbps to jego słowa, ja tylko powtarzam co wyczytałem :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:59 
Cytuj  
Przykro, że u ciebie w wielkim londynie internet ledwo co działa ? ;p Jak chcesz to możemy nagrywać na blureje jakieś strony offline i ci wysyłać. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 16:59 
Cytuj  
No ale obecnie standard to jest 25-100mbps.
Ludzie po prostu siedzą na wcześniejszych umowach i mają niższe transfery, rzadko ktoś zrywa umowę żeby przejść na wyższy pakiet z prostej przyczyny - nie ma takiej potrzeby.
Ja sam mam obecnie 100/100 na światłowodzie prosto do mojego dostawcy ale ogólnie wykorzystuję promil z tego.
Fajnie, że czasami mogę się wbić do siebie po VPN i przerzucić jakąś dużą bazkę jak po lanie ale to wszystko.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:01 
Cytuj  
tak tylko, że na linii telefonicznej (a pewnie jakieś 70-80% ma dostęp tylko do takiego kabla) w teorii nie przekroczysz 24Mbps.
W praktyce większość i tak co najwyżej jedzie na połowie tego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:06 
Cytuj  
Ja już dawno temu miałem neo 40mbit i to na starej, aluminiowej instalacji przed 100 lat. Na miedzianej w miarę nowej spokojnie ponad 100mbit leci. Poza tym już nie chodzi o upc/vectry, które oferują 100-250mbit ale o firmy lokalne, które oferują też zajebistą prędkość w dobrej cenie. Kumpel z gdańska ma właśnie takie łącze 100/100 za jakieś śmieszne pieniądze - pewnie to samo co Ty ociec (jak dobrze kojarzę to z gda jesteś ? ;p) i w wielu miastach to już nie jest jakiś mega rarytas tylko normalna sprawa. Kumpel siedzi w NL i też bardzo narzeka na jakość neta, że przeciążone łącza, masakryczne transfery. Kiedyś zrobili sieć, która oferowała jakieś niebotyczne wartości transferowe ale na chwilę obecną jest ona na tyle przestarzała, że nie wydala z coraz większą ilością użytkowników. Ale oczywiście pędzelek z uk wie, że 24mbit nie przekroczysz i kropka. ;p


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:10 
Cytuj  
Nie, obecnie mieszkam w Redzie i płacę za to ustrojstwo 59 brutto :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:15 
Cytuj  
ja znam miejsca (do tego w Polsce) gdzie oferują łącza gigabitowe. Do tego liczone w dzisiątkach.
Ale to wcale nie oznacza, że gdzie indziej dostanie realnych 10Mbps jest niemożliwe i chuj.

Bezdyskusyjne fakty są takie - standard w PL to 250Mbps (co zostało udowodnione i obliczone przez tczewiaka z tajnego wzoru na standardowy internet).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 17:16 
Cytuj  
Oy - może to ta sama firma, ale oferta w chuj zacna, upload miażdży suty, można konkretny stream robić.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.