mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 14:36 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Ktoś wie od ilu zaczynają się zarobki w wawie dla junior dev?
Ile trzeba w wawie zarabiać, żeby przeżyć?


W 2007 jako junior java dev w sporej firmie dostałem na start około 3.5k netto. Dzisiaj pewnie jest w miarę podobnie, na więcej raczej bym nie liczył (a ja bym nie zapłacił patrząc na poziom kandydatów do pracy :)).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 14:44 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Warszawa wydaje mi się jedynym sensownym miastem do pracy w it patrząc na ilość ofert, ilość korporacji i dużych firm i ew dalsze możliwości rozwoju, ale k... wcale nie ma takiej przepaści w zarobkach między takim poznaniem a wawa.

a Wrocek? wydawalo mnie się, ze sporo IT, spoko miasto do zycia, a nie tam Warszafka.

Nukh napisał(a):
W 2007 jako junior java dev w sporej firmie dostałem na start około 3.5k netto. Dzisiaj pewnie jest w miarę podobnie, na więcej raczej bym nie liczył (a ja bym nie zapłacił patrząc na poziom kandydatów do pracy :)).

Nie znam się ale się wypowiem. Jakos wydaje mnie się, ze teraz daja mniej. Rzucilbym w ciemno 2,5k netto.

wynagrodzenia.pl to chyba najwieksza baza wynagrodzen.


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 14:47 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
moje secondary to bym powiedział że jest IT (ERP/MYSQL/www głównie) - jeszcze jakieś ochłapy by się znalazły z innych dziedzin ale o podstawach się nie mówi.

Sorry pieszczoch, ale same podstawy MySQL by Cie przerosły, a www to dziedzina tak szeroka jak budownictwo. Żeby nie było, ja sam nie jestem pewien czy znam podstawy MySQL, bo jak ktoś jest dedykowanym bazodanowcem, to dla niego podstawą są chociażby widoki (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/create-view.html), których ja specjalnie nie ogarniam.

Nukh napisał(a):
White Trox napisał(a):
Ktoś wie od ilu zaczynają się zarobki w wawie dla junior dev?
Ile trzeba w wawie zarabiać, żeby przeżyć?


W 2007 jako junior java dev w sporej firmie dostałem na start około 3.5k netto. Dzisiaj pewnie jest w miarę podobnie, na więcej raczej bym nie liczył (a ja bym nie zapłacił patrząc na poziom kandydatów do pracy :)).
3.5k dla juniora to i tak nieźle patrząc na poziom juniorów


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 15:12 
Cytuj  
Jak ktoś nie jest opóźniony w rozwoju, to raczej podstawy MySQL czy języków programowania go nie przerosną.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 15:19 
Cytuj  
Przerosną.
Znać składnię a posługiwać się (nawet poziomem podstawowym) to niebo a ziemia.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 15:41 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
moje secondary to bym powiedział że jest IT (ERP/MYSQL/www głównie) - jeszcze jakieś ochłapy by się znalazły z innych dziedzin ale o podstawach się nie mówi.

Sorry pieszczoch, ale same podstawy MySQL by Cie przerosły, a www to dziedzina tak szeroka jak budownictwo. Żeby nie było, ja sam nie jestem pewien czy znam podstawy MySQL, bo jak ktoś jest dedykowanym bazodanowcem, to dla niego podstawą są chociażby widoki (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/create-view.html), których ja specjalnie nie ogarniam.


Kra, dla mnie secondary to rozumieć możesz w stylu "padła baza, postawił bazę, przerobił rekordy, migracje zrobił" - wszystko wychodzące dalej już przerasta mnie ale nie mój intelekt ale zainteresowania. Sorry ale MySQL w moim rozumowaniu jest złem koniecznym a nie pasją. A pojęcie www wiem że jest szerokie, ale jeżeli pryszczaci absolwenci robią z szablonów joombla strony dla firm i mówią że są ekspertami, to ja jestem bogiem css na ich tle używając pro elo wysiwig w chromie HEHE

Tak na poważnie, to chyba powinienem zawęzić to pojęcie www, ale rozpisywać się też nie ma sensu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 15:57 
Cytuj  
Generalnie to mówi się o SQL a potem dopiero rozgranicza.
Faktycznie jeśli w Twoim pojęciu to o to chodzi to o SQL masz zerowe pojęcie:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 16:53 
Cytuj  
myslalem, ze w gaming industry to trzeba glownie napierdalac c++ a nie tam sql'e ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 17:15 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Przerosną.
Znać składnię a posługiwać się (nawet poziomem podstawowym) to niebo a ziemia.

Wszędzie potrzeba praktyki, IT tu nie jest wyjątkiem. Do ogarnięcia nic szczególnego w 95% przypadków nie ma.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 17:34 
Cytuj  
Ta a potem kkkkkkkkkombo-breaker giga join sql, który się wykonuje 1m30s.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 17:36 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ta a potem kkkkkkkkkombo-breaker giga join sql, który się wykonuje 1m30s.


już nie krytykuj za join sql wszystko zależy od potrzeb :(


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 17:54 
Cytuj  
Albo lepiej, który wpierdala 2gb pamięci zanim się wykona :-)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 18:25 
Cytuj  
W sumie po SQL i po silniku można jeszcze rozgraniczyć administrację, klepanie kodu i tuning. Wszystkie trzy dziedziny potrafią zejść do dość wysokiego stopnia zaawansowania.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 19:42 
Cytuj  
Dlatego dyrektorem działu zostaje byle przydupas z papierkiem z zarządzania, bo żal specjalistę wrzucać wyżej ;)

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 20:07 
Cytuj  
Można wrzucić specjalistę, który się częściowo wypalił i już nie wyrabia na takich obrotach jak powinien. Chociaż ktoś mi opowiadał, że w jakiejś firmie wrzucili młodego kolesia, tak się wybijał na tle pozostałych. Robił dwie fuchy w jednym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 21:05 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ta a potem kkkkkkkkkombo-breaker giga join sql, który się wykonuje 1m30s.

Nikt nie mówi, ze będziesz wybitny, ale jako mistrz iloczynu kartezjanskigo tez możesz pracować. Hehe


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 22:45 
Cytuj  
osobiscie dawno temu starałem sie pisac wydajny kod i rozwijac umiejetnosci

teraz chuj w to wbijam, ani moje pieniadze nie zaleza od tego ani awans czy moja sql leci 10s czy 90s

a przerazajace jest to ze i tak gowno ktore wysram jest lepsze od 95% tego co dostaje do przepisania od itiotow z like '%abc'

tak naprawde klepanie kodu czy to sql czy obiektowego to jest jebanie za murzyna , jak patrze ile zarabiaja analitycy z firm konsultingowych to czuje sie ostro ruchany w dupe
jak patrze na droge kariery to tez widac ze chuja istotne jest ile umiesz , liczy sie ile masz stazu pracy i wiek

<27 lat - junior
27-35 - ekspert
> 35 - senior


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 22:57 
Cytuj  
Jaki analityk?
Osobiscie wydawalo mi sie, ze Analityk w IT (ee... systemowy?) to programista na wyższym levelu.

Bo chyba nie chodzi o takiego co klepie excela 'biznesowego' ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 23:30 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
osobiscie dawno temu starałem sie pisac wydajny kod i rozwijac umiejetnosci

teraz chuj w to wbijam, ani moje pieniadze nie zaleza od tego ani awans czy moja sql leci 10s czy 90s

a przerazajace jest to ze i tak gowno ktore wysram jest lepsze od 95% tego co dostaje do przepisania od itiotow z like '%abc'

tak naprawde klepanie kodu czy to sql czy obiektowego to jest jebanie za murzyna , jak patrze ile zarabiaja analitycy z firm konsultingowych to czuje sie ostro ruchany w dupe
jak patrze na droge kariery to tez widac ze chuja istotne jest ile umiesz , liczy sie ile masz stazu pracy i wiek

<27 lat - junior
27-35 - ekspert
> 35 - senior

huh? Ekspert jest po seniorze... I nie każdy nim zostaje, bo to trzeba się już stricte wyspecjalizować.
Standardowa ścieżka to
- junior dev
- dev
- senior dev
- expert LUB kierownik (to dla tych, którzy są chujowi w samym programowaniu, ale radzą sobie z kierowaniem ludźmi)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 00:02 
Cytuj  
Cytuj:
teraz chuj w to wbijam, ani moje pieniadze nie zaleza od tego ani awans czy moja sql leci 10s czy 90s


Dlatego ten corpo soft jest taki chujowy :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.