mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:26 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
ze dla mnie jest to nieosiagalne.


No nieosiągalne dla ciebie i nie ma tu żadnego "chyba". Jesteś idealnym, szeregowym pracownikiem korpo.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:30 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
co robi w IT analityk systemowy a biznesowy? :P


Analityk systemowy przekłada rozwiązanie zaprojektowane przez architekta na konkretny system. Zespół projektowy to najczęściej jeden architekt (najlepsze pieniądze), kilku analityków i integrator (jeśli środowisko jest integrowane warstwą np. eai).

Anal bizenosowy tylko ułatwia przełożenie wymagań biznesu na rozwiązanie, wsparcie AR przynajmniej w moich zespołach.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:31 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
OD CZEGO KURWA ZACZĄĆ NAUKĘ?! :evil: :wink:


Nie da się. Nauka bezcelowa jest nieopłacalna.
Ja 6-7 lat temu wkręciłem się przy okazji i tak mi zostało.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Highlander napisał(a):
co robi w IT analityk systemowy a biznesowy? :P


Analityk systemowy przekłada rozwiązanie zaprojektowane przez architekta na konkretny system. Zespół projektowy to najczęściej jeden architekt (najlepsze pieniądze), kilku analityków i integrator (jeśli środowisko jest integrowane warstwą np. eai).

Anal bizenosowy tylko ułatwia przełożenie wymagań biznesu na rozwiązanie, wsparcie AR przynajmniej w moich zespołach.


Są oni bardzo ważni, mogą wszystko ułatwić albo położyć. Nie mniej jednak współpraca z ogarniętymi analami to przyjemność bo wszystko masz na tacy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:33 
Cytuj  
Sama prawda, decydują często predyspozycje plus przypadek. Ja zaczynałem od baz, developmentu i testów, planowałem iść w architekturę, a skończyłem w pm. Chuj z tym, najlepiej i tak otworzyć dochodowy mięsny i żyć na plaży. ;)

W drugiej kwestii to imho dobry AR musi znać specyfikę pracy biznesu, ale oczywiście jak jest dobry anal biznesowy to może wiele ułatwić.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 18 cze 2014, 09:35 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:35 
Cytuj  
Ja od PM, potem bazy a skończyłem na developmencie :<
Ale zgadzam się, wszystko fajnie brzmi w teorii ale jak jest słaby okres to mózg Ci się gotuje i napierdalasz 20h dziennie.
Na dodatek ja dotykam tak newralgicznych miejsc biznesu jak księgowość i finanse gdzie jeden błąd potrafi Ciebie zabić.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
ze dla mnie jest to nieosiagalne.


No nieosiągalne dla ciebie i nie ma tu żadnego "chyba". Jesteś idealnym, szeregowym pracownikiem korpo.


o kurwa, kierownik biedronki sie odezwal.

tekst wyrwany z kontekstu, pisalem, ze na aktualnym stanowisku tyle nie jestem w stanie wyciagnac, czytaj ze zrozumieniem albo zapisz sie na jakies szkolenie... pewnie hry u ciebie takie maja. Jak nie to zloz wniosek, ze potrzebujesz...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:39 
Cytuj  
Nie martw się, to nie była rzeczowa opinia, po prostu mam cię za zjeba, ale już mi się nudzisz.

@Oyciec Dev zapieradala, ale jednak nie ma tego ciśnienia nad sobą poza presją czasu. Stanowiska kierownicze to są fajne od poziomu zarządu. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:39 
Cytuj  
Z drugiej strony wszystko jest osiągalne, sam znam samodzielnych programistów przed 50tką którzy skillem są 100 lat za murzynami jeśli chodzi o nowe technologie (wywodzą się z programów dosowych z lat 90, które jeszcze możecie zaobserwować w handlu) a dają sobie radę bo robią proste i solidne rzeczy.
Wcale nie trzeba odjebać aplikacji z UI na poziomie MS Office która ma śmigać na Oracle z architekturą klient-serwer żeby dobrze zarobić i wyprodukować coś porządnego spełniającego swoje zadanie nawet dla dużego klienta.
Masz głowę na karku - dasz radę. Jest nieporównywalnie łatwiej niż 10-15 lat temu.
3/4 gotowego kodu i solucji na różne problemy na każdą platformę masz w necie, kwestia posklejania z głową.


Ostatnio edytowano 18 cze 2014, 09:40 przez Oyci3C, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:40 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie martw się, to nie była rzeczowa opinia, po prostu mam cię za zjeba, ale już mi się nudzisz.


wizawi lulz


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:41 
Cytuj  
@Oyciec No i jak nigdy do tej pory jest ogromny rynek na solo prace/ małe studia, dzięki urządzeniom mobilnym. Sam myślę, żeby coś pobawić się hobbystycznie dla sportu, kodowanie ciekawych rzeczy dawało kupę satysfakcji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:45 
Cytuj  
Ja do mobilnych odpadam :( Nie kręci mnie to w ogóle. Jestem zjebem raportów i db :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:45 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
A ja Ci powiem, że to tez zależy od tego gdzie pracujesz.

Jak wszedzie, ale w IT zawsze mozna sie czegos pouczyc samemu i moze to zaprocentuje.
Gdzie indziej, bedziesz umial wiecej, to dalej bedziesz lepiej wykwalifikowanym murzynem za ta sama stawke.

Porownaj to np. z moja branza. Logistyka i produkcja itp. Wyglada to tak:
1. ok, nauczysz sie czegos w jakims kołchozie korpo
2. ale i tak nikt specjalnie nie bedzie chcial ci wiecej zaplacic, mniej = lepiej
3. nauka na wlasna reke? gdzie wlasciwie czesto chodzi o jakiegos rodzaju 'zarzadzanie'? nie da rady.
4. jak nie masz do czegos dostepu, to sie nie nauczysz i nic z tym nie zrobisz, a rzeczami ciekawymi zajmuje sie naprawde malo kto
5. poniewaz wszystkie nowoczesne rozwiazania sa tak drogie, ze malo kto sie na to decyduje. Byla jakas mozliwosc przeniesienia linii produkcyjnej do PL... zapomnij.
6. by naprawde cos lepiej zarabiac trzeba byc kierasem, a i tak nie zawsze

no i serio? np. specjalista ds. planowania produkcji, czesto mega zapierdol za 4k brutto? gg.
Starsze roczniki dostawaly lepsze stawki i juz troche nie maja rozeznania. Ogolnie drazni, ze ludzi ze stazem 12 lat zjadam na sniadanie a zarabiaja lepiej...

srsly myslalem, ze korpo lepiej placa a gdziekolwiek nie ide to jestem za drogi. Obecnie firma 70-80 pracownikow, ale przynajmniej traktuja mnie jak czlowieka, no i wiecej placa...


_________________
.


Ostatnio edytowano 18 cze 2014, 09:54 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:49 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
OD CZEGO KURWA ZACZĄĆ NAUKĘ?! :evil: :wink:

http://4programmers.net/Z_pogranicza/FA ... ybra%C4%87
http://gynvael.coldwind.pl/?id=238
+ wziac pod uwage zainteresowania i cel ;] kupienie ksiazki i jechanie po kolei jest bez sensu. + w chuj wolnego czasu i motywacja.


Oyci3C napisał(a):
Na dodatek ja dotykam tak newralgicznych miejsc biznesu jak księgowość i finanse gdzie jeden błąd potrafi Ciebie zabić.


wymagania podstarzalych pań ksiegowych muszą zabijac.


_________________
.


Ostatnio edytowano 18 cze 2014, 09:57 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:51 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ja do mobilnych odpadam :( Nie kręci mnie to w ogóle. Jestem zjebem raportów i db :)



W pracy najemnej odnalazłbyś się w Assecco. Jak oni kurwa kasują za swoją hurtownię to mózg staje. Drobna zmiana w data mart, a płacisz ze środowiskiem i testami jak za prezydenta. ;) Pewnie ludzi też dobrze wynagradzają.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:54 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Pewnie ludzi też dobrze wynagradzają.

Nie.
To jest taśma produkcyjna.
Bezstresowa posadka jak w urzędzie, ale kasy to tam nie ma dla programistów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 09:57 
Cytuj  
Może kwestia, w którym obszarze robi pracownik. W telco jest ciągle sporo kasy, dobry programmer za czapkę śliwek pracował nie będzie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 10:04 
Cytuj  
a duzy jest stopien pracy typu copy&paste wsrod programmerow? ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 10:09 
Cytuj  
No kurna nie mogę tutaj dokładnie odpowiedzieć, obowiązują mnie pewne tajemnice i nie chcę sobie nasrać. Ogólnie Asseco i Comarch to przedłużenie ekip rządzących. Wszystkich.
Nie ma takiej roboty, której nie wykonali by studenci w nieokreślonej ilości, a będą tańsi od specjalisty ;)

@High: raczej niewielki. C&P to droga do zwolnienia. Kod musisz udokumentować i umieć utrzymać/optymalizować. Jak do mnie trafiało jakieś gówno to pisałem odpowiednią notkę i odpowiedzialna za to osoba nie miała łatwo. Jednak takie kwiatki zdarzają się bardzo sporadycznie i tylko wtedy gdy góra przez przypadek zatrudni kogoś naprawdę kiepskiego. To co dorzucę, że w takich firmach nie ma co ściemniać gdzie to się nie pracowało w CV ;) W korpo bardzo łatwo to zweryfikować.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 10:14 
Cytuj  
C&P niewielki? Wręcz przeciwnie. Jak robisz w dużym korpo i 2-3 lata rozwijasz konkretny system, to bardzo szybko zaczyna się c&p. Innowacje to dziś startupy częściowo, jak zawsze r&d, systemy embedded. Klepanie enterprajs to nuda imo straszna. Znajomy z czasów studiów zajmuje się pisaniem jita w pythonie np. No ale do tego trzeba mieć skila.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 10:22 
Cytuj  
Pisałem o asseco ;)
Znaczy się kolejne wdrożenia to c&p całych systemów, ale jak trzeba rozwiązać problem to trzeba już coś napisać samodzielnie ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.