mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 15:43 
Cytuj  
Często w firmach Nowy rok oznacza nowy budżet, więc raczej tak.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 15:59 
Cytuj  
danielx napisał(a):
Czy teraz jest dobry okres na szukanie pracy?


Teraz nie, bo jest ogólna posucha i spadek. Zacznij gdzieś w połowie stycznia/na początku lutego.

Aktualnie jest domykanie budżetów i firmy niespecjalnie szukają kogoś, często nawet nie mają w budżecie hajsów na szukanie kogoś ;)

Mówię ogólnie, nie tylko o IT. Pracuje w firmie powiązanej z rekrutacją, wiem mam dane na bieżąco :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 16:45 
Cytuj  
Nie słuchaj głupot tylko zacznij teraz. Jeśli jest ogloszonie to firma przynajmniej rozgląda się.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 12:42 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
danielx napisał(a):
Czy teraz jest dobry okres na szukanie pracy?


Teraz nie, bo jest ogólna posucha i spadek. Zacznij gdzieś w połowie stycznia/na początku lutego.

Aktualnie jest domykanie budżetów i firmy niespecjalnie szukają kogoś, często nawet nie mają w budżecie hajsów na szukanie kogoś ;)

Mówię ogólnie, nie tylko o IT. Pracuje w firmie powiązanej z rekrutacją, wiem mam dane na bieżąco :D


Budżety zamykane sa w różnych okresach np. Microsoft w okolicach września, Cisco w okolicach sierpnia etc:)
Rynek pracy jest ciezki dla rekruterow w tym okresie bardziej niz dla poszukujacych, ktorych jest duzo mniej.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 16:05 
Cytuj  
Ale grudzień - w kwestii publikacji nowych ofert pracy - to straszna posucha. Tak na oko to 30-40% mniej ;p

No ale ok, nie będę się spierał. Z drugiej strony na szukanie pracy chyba nigdy nie ma złego momentu ;p

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 17:16 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Ale grudzień - w kwestii publikacji nowych ofert pracy - to straszna posucha. Tak na oko to 30-40% mniej ;p

No ale ok, nie będę się spierał. Z drugiej strony na szukanie pracy chyba nigdy nie ma złego momentu ;p

to pewnie wynika z tego, że jest dużo urlopów i generalnie rozluźnienie, więc HRowi się nie chce zapierdalać i zostawiają to na nowy rok


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 08:15 
Cytuj  
HR jest rozliczany z wynikow /dostarczen tak jak wszyscy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 09:49 
Cytuj  
Wszystko zależy od firmy, moje korpo zasysa ludzi na potęgę 24/7

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 09:59 
Cytuj  
Ja zacząłem się orientować po rynku, bo myślę o zajęciu się czymś nowym, ale tak dużych projektów krajowych jak robiliśmy u nas dużo się nie dzieje. Wdrożenia za kilkaset tysięcy, są raczej mało ciekawe. Chyba trzeba się rozejrzeć po międzynarodowych projektach. Ciekawy jestem, w której branży będzie teraz kasa na IT. Na razie chyba ciągle największa kasa jest w telekomach, które się transformują.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 275
Dołączył(a): 4.06.2008
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 15:08 
Cytuj  
Tor, zobacz sobie tzw. KISy i RISy - to da ci obraz na co będzie kasa z UE w najbliższym czasie.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2016, 19:01 
Cytuj  
Na tygodniu spotkalem sie z kolega, ktory siedzi na slasku juz 8-9 lat w firmie. Poczatkowo jako QA a teraz jako kierownik projektu i mowil, ze nie ma sensu pchac sie w klepanie kodu. Lepiej jest go testowac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2016, 22:39 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Na tygodniu spotkalem sie z kolega, ktory siedzi na slasku juz 8-9 lat w firmie. Poczatkowo jako QA a teraz jako kierownik projektu i mowil, ze nie ma sensu pchac sie w klepanie kodu. Lepiej jest go testowac.

I umrzeć z nudów ;)


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2016, 00:02 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Na tygodniu spotkalem sie z kolega, ktory siedzi na slasku juz 8-9 lat w firmie. Poczatkowo jako QA a teraz jako kierownik projektu i mowil, ze nie ma sensu pchac sie w klepanie kodu. Lepiej jest go testowac.

Jak się nie potrafi to i owszem ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2016, 07:50 
Cytuj  
Moze i tak, ale mowil, ze zawsze mial cos do roboty. Ja na jego pensje musialbym robic 4 miechy i to mnie podkur....(inna branza i region).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2016, 09:50 
Cytuj  
Trzeba tez umiec sie sprzedac. Ja tuz po juz nie malej podwyzce juz widze szanse na niemal podwojenie swoich zarobkow ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2016, 09:53 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Moze i tak, ale mowil, ze zawsze mial cos do roboty. Ja na jego pensje musialbym robic 4 miechy i to mnie podkur....(inna branza i region).



tu jak nie programujesz, to albo umierasz z nudów, albo nie potrafisz. Przyjmij to do wiadomości ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2016, 14:14 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
KomaNczos napisał(a):
Moze i tak, ale mowil, ze zawsze mial cos do roboty. Ja na jego pensje musialbym robic 4 miechy i to mnie podkur....(inna branza i region).



tu jak nie programujesz, to albo umierasz z nudów, albo nie potrafisz. Przyjmij to do wiadomości ;)


nikt tak nie mowi :P

fakt, kodowaniem da sie dojsc do szybkiego wzrostu zarobkow ale inne dzialki IT tez Ci to dadza jak masz wiedze i wyrobisz sobie kontakty w pracy

jak tego nie umiesz to do kogo pretensje ?
trzeba robic swoje, kasa przyjdzie z czasem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2016, 15:40 
Cytuj  
Wlasnie nie robie w IT, robie w obrobce skrawaniem CNC. U mnie w okolicy blizszej/dalszej nie ma nic z IT. Wyjazd na szkolenie i spotkanie ze znajomym dalo mi impuls, ze siedzenie w robocie za ~2k na reke to gowno (brak perspektyw awansu/rozwoju).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2016, 16:36 
Cytuj  
Jesli chodzi o IT to jesli sie siedzi w regionie, w którym nic nie ma to i w IT jest straszna kupa...

wypelniajcie ankietke:
https://www.surveymonkey.com/r/so-2016-fb2

--
Wczoraj gadalem z jednym gosciem o Machine Learning. Ogolnie przedstawil to tak, ze w zasadzie problemem jest tylko przygotowanie danych. Algorytmy uczące to ponoć żaden problem, starczy użyć gotowych narzędzi, których już jest pełno w necie i zrobic jakis kurs na courserze...

I dla mnie takie stwierdzenie to wtf. Wedlug mnie to duzo bardziej skomplikowany temat pewnie wymagajacy sporej wiedzy o matematyce/statystyce, dev i znajomosci domeny. A przynajmniej wtedy to ma pewnie ręce i nogi. No i wydaje mnie sie, ze jeden algorytm nie wystarczy, tylko raczej trzeba uzyc kilku i trzeba wiedziec jakich.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2016, 18:23 
Cytuj  
Własny blog sposobem na niższy podatek ;d
http://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/3011 ... datek.html

"– Sposób to zostać blogerem – mówi Beata Hudziak, doradca podatkowy, partner zarządzający w kancelarii 8Tax. – Wydatki zaliczamy do kosztów i dzięki temu płacimy mniejszy podatek. Fiskus to akceptuje."


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.