mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:32 
Cytuj  
sula napisał(a):
tu ma akurat racje

Ogolnie tak, tez mnie sie nie podoba, ale tak w Polsce po prostu jest. A ja wrzucilem po prostu luźną ofertę i nie widze sensu za bardzo dluzej nad tym toczyć łez, bo nic to nie da a sprowadzi tylko dyskusje do tego, że "Polska jest chujowa".

No ewentualnie moze wszyscy pracodawcy posluchaja ludzi z mmorpg.pl i zaczna umieszczac kwoty w ogloszeniach.

Pieszczoch, w takim unileverze to jak znajomy aplikowal na specjaliste (nie pamietam jakiego) to powyzej 2,5k netto to bylo dla nich za duzo...


_________________
.


Ostatnio edytowano 8 kwi 2014, 19:35 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:35 
Cytuj  
high daj spokój nie atakujemy twojego kumpla, tylko gadamy ogólnie jak jest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:37 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
high daj spokój nie atakujemy twojego kumpla, tylko gadamy ogólnie jak jest.

Ale ja rozumiem, tylko za bardzo nic to nie da.

Do pythona widzialem w paru ofertach wpisane 10-12k brutto.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:38 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
White Trox napisał(a):
high daj spokój nie atakujemy twojego kumpla, tylko gadamy ogólnie jak jest.

Ale ja rozumiem, tylko za bardzo nic to nie da.

Do pythona widzialem w paru ofertach wpisane 10-12k brutto.


Chyba rocznie lel.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:45 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Chyba rocznie lel.

Nie wglebialem sie, rownie dobrze moglo byc gowno czy jakas tam sciema. Ale zalozylem, ze w innych dziedzinach pewnie jest lepiej.

to bylo cos w ten deseń:
http://poznan.lento.pl/senior-python-de ... 10506.html

wiem, ze gdzies tam na praca.money.pl bylo, zwrocilo moja uwage, bo 1 raz widzialem kwote w ogloszeniu ;)

Procesory made in Poland http://forsal.pl/artykuly/789547,digita ... oyoty.html


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:48 
Cytuj  
@Highlander

Przecież spożywcze korpo płacą najmniej. Jak ktoś koniecznie chce pracować w spożywce to tylko w kapitale polskim.
Sorry ale pracowałem już dla jednej fabryk LG Foods i jedyny powód dlaczego mnie przyjęli za godziwe pieniądze to później HRy mi zdradziły że przez rok nie otrzymali konkretnego CV - właśnie z powodu opinii jaką mają nt. zarobków.
Jak chce zarobić to niech aplikuje do Tarczyńskiego albo nawet do lokalnej spółdzielni mięsnej i zarobi lepiej.
Unilever nadużywa prestiżu jaki ma - ludzie legną do nich jak muchy, zwłaszcza ci z małym doświadczeniem. Jak ktoś awansuje w strukturach to dopiero może liczyć na coś dobrego.

Jak ktoś utknął w spożywce to niech się załapie na cokolwiek w logistyce/produkcji/technicznym to będzie mógł przejść do innej branży - stal, elektronika, wiatraki, hi-tech itd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:52 
Cytuj  
No ja wiem, ze chujnia w spozywce ale to juz lekka przesada imo.

Ja się ładuje tylko tam co techniczne, widać jakąś stal, blache itp. ;) Glownie dlatego, ze ja zwyczajnie nie chce ogladac jak produkuje sie cokolwiek w spozywce ;)

blisko posen stali nieco brak ;]


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 19:53 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ja pierdole - z Markiem się zgadzam w 100%.-

No :<
W kancelariach prawnych jest jeszcze weselej. Zwykle nawet nie podadzą swoich danych w ogłoszeniu, dodatkowo bardzo często nie raczą podać gałęzi prawa których znajomości oczekują od kandydatów.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 07:44 
Cytuj  
a tak serio podajcie gdzie nie mialem racji - oprocz dyrdymalow o guru einsteinie bo na to jest za wczesnie dla fizyki. Aktualnie nauka jest na etapie palenia na stosach kazdego kto chociazby zerknie w inna strone.
90% to potyczki wyzszosc UK nad PL. No sorry ale to jedynie durnie w stylu torblendy potrafia kusic sie o matematyczne dowody na np. nizsze realne podatki w PL.
Pozostale to co? kilka lat temu stwierdzilem ze dolozenie do firmware PS3 cross-game-chatu w tamtym momencie jest juz niemozliwe - oczywiscie IT elita z tego forum bodajze pod kierownictw tczewiaka prezyla swoje zwoje mozgowe by udowodnic ze to "problem studencki", dopoki ktos z Sony nie stwierdzil, ze jest to technicznie niemozliwe.

A wracajac do tematu: imho jest jeden powod. Na rozmowie wstepnej mozna zawsze zgasic delikwenta wtracajac ile to cv nasza firma dostala i za jakie kwoty ludzie godza sie pracowac. Fakt ze 80% tych cv sie do niczego nie nadaje i to wlasnie ci ludzie maja nizsze wymagania sie pomija.
takie liczenie na desperatow - moze znajdzie sie ktos kogo finanse a raczej ich brak przycisnely na tyle ze zgodzi sie jebac jak na niewolnika przystalo - woda + micha ryzu.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 16:29 
Cytuj  
Pierdolę już to całe szukanie pracy. Kilkaset CV poszło już w tym roku a odezw taki żałosny, że nic tylko sobie w łeb strzelić. :-?

Takie profesjonalne firmy mamy w Polsce, że nawet powodu decyzji negatywnej nie potrafią dać.

Co do rankingu, który zamieścił High to śmiać mi się chce z drugiego miejsca PwC. Nie będę pisał co i jak dokładnie, ale byłem tam na rozmowie i tragedia.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 16:35 
Cytuj  
ja mam do PwC uraze, bo mimo zapewnien nawet nie zadzwonily do mnie chujki (co jest w sumie standardem, ale akurat od tak duzej firmy tego telefonu sie spodziewalem) ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 19:40 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Pierdolę już to całe szukanie pracy. Kilkaset CV poszło już w tym roku a odezw taki żałosny, że nic tylko sobie w łeb strzelić. :-?

Takie profesjonalne firmy mamy w Polsce, że nawet powodu decyzji negatywnej nie potrafią dać.

Co do rankingu, który zamieścił High to śmiać mi się chce z drugiego miejsca PwC. Nie będę pisał co i jak dokładnie, ale byłem tam na rozmowie i tragedia.



Kilkaset? Ja jak w połowie marca wysyłałem, to chyba z 10. W zeszłym tygodniu była 3cia rozmowa od tego czasu.
Nie lepiej wysyłać tam gdzie się spełnia warunki w 90-100%? Nikt nie dzwoni do spamerów. Warto jeszcze dodzwonić się do HRów i zostawić nazwisko swoje zadając jakieś nie głupie pytanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 19:49 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Warto jeszcze dodzwonić się do HRów i zostawić nazwisko swoje zadając jakieś nie głupie pytanie.


Zawsze sie zastanawialem czy to nie będzie czasem zbędne zawracanie dupy między ciastkiem a kawką ;)
Albo czy jesli ma sie jakies 'dojscia' okrężną drogą to czy z nich probowac korzystac czy olac.
Czy może wtedy to juz jest nachalne ;p

Nigdy nie korzystalem z kontaktow, bo za bardzo nie mialem okazji, jedynie jakies takie z 3 ręki.


_________________
.


Ostatnio edytowano 13 kwi 2014, 19:54 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 19:54 
Cytuj  
Około 200 aplikacji wysłałem od 8-9 stycznia do teraz. Serio. Przeglądam prawie codziennie kilka serwisów z ogłoszeniami i wysyłam jak spełniam wymagania.

Odezwało się tak około 10 pracodawców. Miałem rozmowy i dupa. Potem pytałem o feedback i powody czemu decyzja negatywna, ale dostawałem same suchary. Na niektóre dojazdy poszło nawet po kilkanaście złotych, ale co tam. W końcu mam worek bez dna z kasą.

Dzwoniłem bezpośrednio do różnych firm czy agencji. Pytałem o oferty, zostawiałem CV i potem zero kontaktu.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 19:56 
Cytuj  
a siedzisz na chacie i wysylasz czy robisz na jakies tymczasowe zlecenie i wysylasz? Polecam to drugie, bo w 1 przypadku moze odpierdolic czlowiekowi.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 20:02 
Cytuj  
Wodny, a z ciekawości. Jakie stanowiska Ciebie interesują i jak z wykształceniem?
Coś czuję, że na to co Ciebie interesuje jest lawina CV i często w takich sytuacjach biorą najtańszego - stąd zero feedbacku. W końcu kto się przyzna "że Pan jest za drogi".

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 20:06 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Warto jeszcze dodzwonić się do HRów i zostawić nazwisko swoje zadając jakieś nie głupie pytanie.


Zawsze sie zastanawialem czy to nie będzie czasem zbędne zawracanie dupy między ciastkiem a kawką ;)
Albo czy jesli ma sie jakies 'dojscia' okrężną drogą to czy z nich probowac korzystac czy olac.
Czy może wtedy to juz jest nachalne ;p

Nigdy nie korzystalem z kontaktow, bo za bardzo nie mialem okazji, jedynie jakies takie z 3 ręki.



Moją pierwszą robotę dostałem właśnie nachalnością. To pochlebia wielu pracodawcom alla "Wow ten to serio chce u nas pracować" :)
A moją pierwszą stażystkę zrekrutowałem dzięki temu, że wparowała na siłę do biura z pretensją że nie dostała żadnego info od tygodnia. Akurat tego dnia na skrzynce miałem z 90 maili z CV to je wszystkie skasowałem.
Okazało się, że tak mocno asertywna osoba z pyskatym usposobieniem (ale pełna kultury) była strzałem w dziesiątkę.

EDIT: Coraz częściej rekrutuje się charakter a nie CV. Bo im bardziej doświadczona kadra to tymbardziej wie, że na stanowiska pracownika działu i/lub specjalisty często lvl1 z zajebistym charakterem jest lepszy od lvl capa na to stanowisko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 20:53 
Cytuj  
W sumie taka nachalnosc to chyba jeszcze rozumiem.

Ale chodzilo mi o innego typu, taka miałka, znam kogoś z działu (niekoniecznie z tego do ktorego chce aplikowac) albo znajomego znajomego z tej firmy i podpytuje sie czy cos tam moznaby zdzialac. I wtedy stawiam sie w roli takiego kogos i jakos 'nie kumam czaczy' co niby mialbym w ogole zrobic, a sama prosba od tej strony wydaje sie absurdalna, zwlaszcza gdy firma jest juz nieco większa a nie tylko 50os ;) Bo niby co taka osoba wbije do kadr i powie "siema elo 3 2 0 mam zajebistego goscia do roboty" ? ;)

A świeżaki są zawsze potrzebne, zresztą sam trochę jestem (ale juz nie aplikuje na byle co), zawsze to nowe spojrzenie na jakiś proces. Tylko potrzeba otwartego kierasa by to wykorzystal a nie mial w dupie.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 22:11 
Cytuj  
w sumie mnie z rekrutacji w jakich bralem udzial najbardziej wkurzyla jedna firma, ktora wymagala podania oczekiwanego wynagrodzenia podczas aplikowania. zrobilem testy, odbylem rozmowe i dostalem maila,ze moje wymagania finansowe sa ponad budzet na to stanowisko (to po co mnie bylo zapraszac?!) ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2014, 08:48 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Około 200 aplikacji wysłałem od 8-9 stycznia do teraz. Serio. Przeglądam prawie codziennie kilka serwisów z ogłoszeniami i wysyłam jak spełniam wymagania.

Odezwało się tak około 10 pracodawców. Miałem rozmowy i dupa. Potem pytałem o feedback i powody czemu decyzja negatywna, ale dostawałem same suchary. Na niektóre dojazdy poszło nawet po kilkanaście złotych, ale co tam. W końcu mam worek bez dna z kasą.

Dzwoniłem bezpośrednio do różnych firm czy agencji. Pytałem o oferty, zostawiałem CV i potem zero kontaktu.


wodny ale ja pamietam ze to samo miales w tamtym roku czy moze nawet 2 lata temu. moze cos nie tak z tymi twoim cv albo z nastawieniem twoim. moze idz do kogos niech to oceni obiektywnie. sorry ale patrzac po tym jak brylujesz na forum to ja bym cie do zadnej roboty nie wzial :) ale wiadomo na forum wiekszosc odstaje od rzeczywistosci.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.