mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 16:40 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
hehe jakie licytacje na wykładowców. Jak ktoś jest dobry to zaraz dostaje propozycje pracy na renomowanej zachodniej uczelni i tyle w temacie. Nikt normalny z genami pozwalającymi na przebłyski geniuszu z aspiracjami naukowca nie siedzi w Polsce! Taki osobnik prędzej czy później ma całą listę stypendiów zagranicznych i ucieka z tej naszej Irlandii.

Tczewiak autorytety? nigga plz pierwsze słyszę te nazwiska, za to jestem w stanie tobie bez problemu wymienić paru młodych profesorów z us, którzy dzięki pracy dla us army i fajnych grantów publikują ciekawe rzeczy. No, ale nie siedzę głęboko w branży i nie czytam na biężąco wszystkiego więc możliwe, że ktoś ich cytuje, ale nie było to na tyle przełomowe, żebym nawet ja mógł to wykorzystać. Proste pytanie ile mamy nobli?

Prócz tego profesora, który wymyślił tą metodę przechowywania żywności z ekonomika z posen to przez ostatnie 20 lat nic ciekawego nikt nie wymyślił. Taka działalność wtórna, z dupy granty dla unii i rządowe projekty w większości faile.

To, że uczelnia ma jakiegoś profesora dużo nie zmienia, chyba że chcesz u niego pisać magisterkę pod jego badania naukowe i bawić się w kolumba to wtedy może dobrze splusować, jeżeli ktoś tego profesora rzeczywiście zna w branży, osobiście jestem w stanie tylko jednego polskiego profesora od algorytmów wymienić i to z wawy. Do tego uważam, że jego książki do algorytmów są tragiczne hehe. Nie chciałbym go jako wykładowcy. Na ogół znajomość profesorów w Polsce kończy się na danym mieście.

Kubale jest bardzo znany w USA. Z jego pracy korzystało całe obecne pokolenie programistów. Tyle, że lata jego największej aktywności to lata 70-80te. Potem już tylko bawił się w odszukiwanie młodych geniuszy i promowanie ich (chociażby Kosowski - podwójny doktorat w wieku 21 czy tam 22 lat, obecnie wykłada w USA i Francji, chyba niedługo w USA ma zostać profesorem).
Ja w sumie żadnego jakiegoś wybitnego naukowca nie wymienię z naszej branży o ile go nie znam, bo po prostu mnie nie interesuje kto wynalazł koło. Jednak pisanie, że w Polsce nie mamy żadnej kadry jest po prostu szczytem ignorancji. Z obecnego pokolenia programistów mamy chociażby Dąbrowskiego (razem z Kosowskim wygrali kilka prestiżowych konkursów), ale rzeczywiście jako wykładowca słabo się sprawdza, bo po prostu operuje na innym poziomie abstrakcji niż jakiś chujowy studenciak. Zajęcia z najlepszymi docenić mogą tylko osoby, które rzeczywiście chcą się rozwijać naukowo, a nie jakieś łajzy z prywatnych uczelni, które poszły tam po durny papierek.

Odnośnie PJWSTK - LOL. Chłopaczkom wydawało się, że coś potrafią, a zderzenie z jakąkolwiek porządną politechniką szybko wyprowadza ich z błędu. Gówno potrafią o ile sami się nie dokształcili. Porządna polibuda wymaga zaangażowania, a nie odpękania wykładów i napisania chujowej pracy dyplomowej jak teraz jest na wielu uczelniach i "uczelniach".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 16:44 
Cytuj  
Lol at porządne polibudy ahaehhaahahaehaah.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 16:45 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Lol at porządne polibudy ahaehhaahahaehaah.

No masz chociażby w Gdańsku i Wrocławiu ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 16:45 
Cytuj  
Chyba jaja sobie robisz człowieku.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 17:14 
Cytuj  
haha, to się pośmiałem.

Imo Polska kadra to tacy eksperci, ci ludzie siedzą w temacie czytają publikacje innych i tyle, ale sami nic nie mogą ciekawego stworzyć. Czy to znaczy, że są głupi? Nie po prostu nie są kreatywni, ale faktem jest że ego wszyscy mają straszne wysokie o sobie lol, szczególnie elita z pan. Jako zaplecze kadrowe dla przemysłu tym samym nasza kadra nie jest taka zła, chociaż np. w doradzaniu rządowi czy samorządom to niekompetencja goni niekompetencje, jeszcze gorzej gdy w grę wchodzi stworzenie jakiś nowych technologii, wszystkie europejskie granty to jedno marnotrawienie pieniędzy. Taki sam problem mają Japończycy, którzy są wręcz synonimem braku kreatywności z tego co zauważyłem, tylko że oni kopiują/wdrażają badania innych i wprowadzają swoje poprawki popychając wszystko do przodu.

ojejeju polscy programiści wygrywają konkursy informatyczne i co niby z tego wynika? WTF? Lepiej kodzimy webówki od reszty świata za 1/4 ceny haha.

Porządna uczelnia techniczna to taka która jest w symbiozie z przemysłem. Większość magisterek jest tworzonych pod zapotrzebowanie firm, badania są prowadzone dla firm. Czyli firmy mają zaufanie do uczelni i poziomu kształcenia. Nie ma takiej w Polsce, to że paru kolesi własnym sumptem, wygra jakiś konkurs programistyczny, systemowo ch... znaczy. Tyle, ze znajdą sobie zajebiście płatną prace na zachodzie albo w Polsce jak się boją opuścić kraj. No i przy okazji sprowadzą zagraniczne firmy do Polski, bo pokażą, że Polsce ludzie umieją kodzić za 1/4 tego co niemiec czy amerykanin.

Strasznie wam tam wlewają w tym gdańsku patriotyzm, jakimiś osiągnięciami pojedyńczego kolesia z lat 70-80, wtf?! haha

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 18:56 
Cytuj  
Tak nas widzą na świecie:
https://www.youtube.com/watch?v=V7bO3CUQFkw
Biali murzyni

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 18:59 
Cytuj  
A wkleję to co skomentowałem pod filmem:

Cytuj:
RESPONSIBLE FISCAL POLICY AHEHAHEHEAHAEHEAEHAEHAHEHAE
AHEHHEHEHEHAE
AAAAAAAAAAAAAAAAA


:o

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 22:20 
Cytuj  
trox ty masz naprawde glebokie przemyslenia jak na bricklayer coding monkey.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 23:05 
Cytuj  
Przecież to hasła drukowane co najmniej 2 razy w roku w prasie. :(

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 23:42 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Nie po prostu nie są kreatywni, ale faktem jest że ego wszyscy mają straszne wysokie o sobie lol, szczególnie elita z pan. Jako zaplecze kadrowe dla przemysłu tym samym nasza kadra nie jest taka zła, chociaż np. w doradzaniu rządowi czy samorządom to niekompetencja goni niekompetencje, jeszcze gorzej gdy w grę wchodzi stworzenie jakiś nowych technologii, wszystkie europejskie granty to jedno marnotrawienie pieniędzy. Taki sam problem mają Japończycy, którzy są wręcz synonimem braku kreatywności z tego co zauważyłem, tylko że oni kopiują/wdrażają badania innych i wprowadzają swoje poprawki popychając wszystko do przodu.

Co za pierdy. W Japonii jest rewelacyjna współpraca uczelni (technicznych, nie humanistycznych lol) z przemysłem. A wynika to z tego że tam jest dużo przemysłu który wysysa ludzi po uczelniach, wie czego chce i wie co zamawiać na uczelniach. Z resztą popatrz na ilość aplikacji i przyznawanych patentów - #3 i #1 miejsce na świecie to Japonia. To wg Ciebie jest synonim odtwórczości? Inna sprawa to umiejętność obserwacji, wdrażania tych samych rzeczy lepiej, itd. Z drewnianych domków naród przesiadł się w ciągu 100 lat do najbardziej futurystycznych i s-f-like miast dzięki odtwórstwu? "nie sondze".
Inna sprawa to znając osobiście kilku Japończyków nie mam pojęcia jak oni do tego doszli. Może w pewnym wieku ewoluują jak pokemony.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 13:33 
Cytuj  
btw. drugi kierunek
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tk-podja ... diow/g89eq
Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy dotyczące odpłatności za drugi kierunek studiów są niezgodne z konstytucją. Wniosek do TK złożyli w grudniu 2011 r. posłowie Prawa i Sprawiedliwości.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 13:33 
Cytuj  
Oczywiście, że to powinno być płatne.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.