mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 21:21 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
Koźmin > SGH jeżeli mierzyć jakością nauczania
SGH >>> Koźmin jeżeli mieżyć wartością dyplomu na rynku pracy


W Warszawie nie ma chyba bardziej renomowanej uczelni od SGHu. I faktycznie wszyscy znajomi ktorzy tam poszli/są chwalą sobie te studia. O Koźminie nic nie wiem:<

SGH> Chaty z gówna> Uniwersytet Warszawski

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 21:29 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Bahamut napisał(a):
Koźmin > SGH jeżeli mierzyć jakością nauczania
SGH >>> Koźmin jeżeli mieżyć wartością dyplomu na rynku pracy


W Warszawie nie ma chyba bardziej renomowanej uczelni od SGHu. I faktycznie wszyscy znajomi ktorzy tam poszli/są chwalą sobie te studia. O Koźminie nic nie wiem:<

SGH> Chaty z gówna> Uniwersytet Warszawski

Dodatkowo jak pójdziecie nawet na najlepszą prywatną uczelnie to spodziewajcie się swego rodzaju pogardy ze strony kadry "naukowej" oraz absolwentów uczelni państwowych.
Na rozmowie kwalifikacyjnej na pytanie która szkoła jest lepsza jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź która zapewni wam stanowisko :]

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 21:33 
Cytuj  
No ale SGH to państwowa, wiec nie wiem dlaczego te chaty z gówna pogrubiłeś :D

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 23:05 
Cytuj  
@Bahamut

podaj mi jedna prywatna uczelnie ktorej studenci sa lepsi niz ci z panstwowej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 23:11 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
@Bahamut

podaj mi jedna prywatna uczelnie ktorej studenci sa lepsi niz ci z panstwowej.

O "jakości" studentów sie nie wypowiadałem.
Mówiłem o jakości nauczania, smutna prawda jest taka że w Polsce jest mniej niż 10 naukowców którzy współczynnik cytowań mają większy niż 1, ale akurat tak się składa że prawie wszyscy oni wykładają na Koźmińskim. Reszta ma tą liczbę bliższą zeru niż 1, ta cała kadra "naukowa" to troche taka hołota co się dorwała na etat :wink: . Więc generalnie gdzie się nie pójdzie to nie ma się z czego cieszyć, z punktu widzenia jakości nauczania.
Miałem kiedyś wykład z G. Kołodko i musiałem przeczytać jego książkę, no to się załamać można....

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 23:25 
Cytuj  
Marek Kubale...
Wojciech Jędruch...

Na pewno nie są z jakiegoś Koźmińskiego, a zdecydowanie są to jedni z najczęściej cytowanych profesorów w branży informatycznej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 23:40 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Marek Kubale...
Wojciech Jędruch...

Na pewno nie są z jakiegoś Koźmińskiego, a zdecydowanie są to jedni z najczęściej cytowanych profesorów w branży informatycznej.

Jeżeli chodzi o IT to jest tylko jeden profesor którego ktoś zagranicą cytuje i tak wykłada na Koźminie(tak to wyglądało 5 lat temu).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 02:02 
Cytuj  
Obydwaj ww. to autorytety na całym świecie. Jeden od teorii grafów i algorytmiki, a drugi od sztucznej inteligencji. Także bullshit. Z młodego pokolenia jeszcze Kosowski, ale ten od 3 lat już w USA i Francji tylko wykłada.
Chyba, że masz dane sprzed tych 5 lat gdy współczynnik cytowania dopiero był wprowadzany i tylko jakieś prywatne popierdółki się tym przejmowały, aby mieć się czymkolwiek chwalić w swojej beznadziejności.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 05:07 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Marek Kubale...
Wojciech Jędruch...

Na pewno nie są z jakiegoś Koźmińskiego, a zdecydowanie są to jedni z najczęściej cytowanych profesorów w branży informatycznej.

Jeżeli chodzi o IT to jest tylko jeden profesor którego ktoś zagranicą cytuje i tak wykłada na Koźminie(tak to wyglądało 5 lat temu).
tczewiak napisał(a):
Obydwaj ww. to autorytety na całym świecie. Jeden od teorii grafów i algorytmiki, a drugi od sztucznej inteligencji. Także bullshit. Z młodego pokolenia jeszcze Kosowski, ale ten od 3 lat już w USA i Francji tylko wykłada.
Chyba, że masz dane sprzed tych 5 lat gdy współczynnik cytowania dopiero był wprowadzany i tylko jakieś prywatne popierdółki się tym przejmowały, aby mieć się czymkolwiek chwalić w swojej beznadziejności.

No patrz jaki zbieg okoliczności, bo akurat mówie o danych sprzed 5 lat :] Ciesze się że się zgadzamy :]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 06:34 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
@Bahamut

podaj mi jedna prywatna uczelnie ktorej studenci sa lepsi niz ci z panstwowej.


SWPS, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych -> to tak z Warszawy.

edit:
Trzeba pamiętać, że wielcy ludzie nie mieli wyższego wykształcenia ;)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 07:11 
Cytuj  
w Polsce musisz miec, bo wszyscy maja. Za kilka lat na kase w Tesco minimum doktor.
Mlodych ludzi coraz mniej a przeciez te prywatne uczelnie musza z czegos zyc.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 10:12 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Eshim napisał(a):
@Bahamut

podaj mi jedna prywatna uczelnie ktorej studenci sa lepsi niz ci z panstwowej.


SWPS, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych -> to tak z Warszawy.

edit:
Trzeba pamiętać, że wielcy ludzie nie mieli wyższego wykształcenia ;)


znam ludzi po PJWSTK, uwierz mi jestes w bledzie.


Bahamut napisał(a):
O "jakości" studentów sie nie wypowiadałem.
Mówiłem o jakości nauczania, smutna prawda jest taka że w Polsce jest mniej niż 10 naukowców którzy współczynnik cytowań mają większy niż 1, ale akurat tak się składa że prawie wszyscy oni wykładają na Koźmińskim. Reszta ma tą liczbę bliższą zeru niż 1, ta cała kadra "naukowa" to troche taka hołota co się dorwała na etat :wink: . Więc generalnie gdzie się nie pójdzie to nie ma się z czego cieszyć, z punktu widzenia jakości nauczania.
Miałem kiedyś wykład z G. Kołodko i musiałem przeczytać jego książkę, no to się załamać można....


rly?
To są moi wykładowcy
http://scholar.google.pl/scholar?q=S+Mi ... _sdt=0%2C5
http://scholar.google.pl/scholar?q=Jace ... _sdt=0%2C5

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 12:16 
Cytuj  
Dziś i byle plebs studiuje na państwowych, a cytowania średnio przekładają się na to z jaką wiedzą z uczelni wyjdzie student i jak jest przygotowany do rynku pracy. Poza ścisłymi kierunkami debil jest w stanie skończyć UW, UJ czy co tam jeszcze. Wystarczy pierwsza rozmowa o pracę i wiesz z czym masz do czynienia.

Trzeba by naszych naukowców zapytać co z ich pracy ma zastosowanie w gospodarce, w 99% przypadków pewnie nic. To nas różni od USA.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 12:33 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
No patrz jaki zbieg okoliczności, bo akurat mówie o danych sprzed 5 lat :] Ciesze się że się zgadzamy :]

Piszesz o czasach obecnych, a współczynnik został wymyślony w 2005, w 2008/9 powoli był wprowadzany. Także takie dane możesz sobie w dupę wsadzić, bo są naciągane. Jakieś prywatne gówienko szybko zaczęło wypełniać formularze, aby mieć czym zabłysnąć wśród naiwnych klientów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 12:40 
Cytuj  
Wina lezy po obu stronach
Ogolnie edukacja w Polsce jest mocno teoretyczna, zawodu/fachu uczysz sie jak uda ci sie znalezc prace.
Z drugiej strony samo spoleczenstwo studiuje byle co i byle miec papier, caly czas swiecie przekonane o tym, ze akurat im dyplom magistra otworzy droge do dobrej pracy za dobre pieniadze. Mimo ze od lat w tym zawodzie pracy nie ma.
No i brak innych mozliwosci - na zachodzie masz mase kursow zawodowych z bardzo duzym naciskiem na praktyke, ktore naprawde wypuszczaja fachowcow rozchwytywanych na rynku pracy. W Polsce co najwyzej kurs na wozki widlowe mozna zrobic, po ktorym i tak jak bedzie praca to za minimalna krajowa. Wiec wiekszosc studiuje, bo niby co ma robic, pracy i tak nie ma, siedzenie w domu do niczego nie prowadzi. Jedyna racjonalna decyzja ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 12:47 
Cytuj  
To fakt, na studia ludzie często idą bo nie wiedzą co ze sobą zrobić. Pozytywny efekt tego jest taki, że mamy lepiej wykształcone społeczeństwo niż wiele innych krajów europejskich (nawet jeśli jakość pozostawia sporo do życzenia, to i tak lepiej niż sama matura). Fakt, że powinni ze studiów postawić na krótsze, ale za to konkretne kursy. Przykładowo, żeby robić stronki czy sklepy internetowe nie potrzebujesz inżyniera czy magistra informatyki, nauczysz się tego w kilka miesięcy maksimum jak nie jesteś idiotą.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 12:51 
Cytuj  
ponoc po tym jest gwarantowana robota
http://studia.tcs.uj.edu.pl/ ;p

ale ogolnie po studiach nic nei jest gwarantowane. Wiec nad czym się tu spuszczać?


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 13:00 
Cytuj  
hehe jakie licytacje na wykładowców. Jak ktoś jest dobry to zaraz dostaje propozycje pracy na renomowanej zachodniej uczelni i tyle w temacie. Nikt normalny z genami pozwalającymi na przebłyski geniuszu z aspiracjami naukowca nie siedzi w Polsce! Taki osobnik prędzej czy później ma całą listę stypendiów zagranicznych i ucieka z tej naszej Irlandii.

Tczewiak autorytety? nigga plz pierwsze słyszę te nazwiska, za to jestem w stanie tobie bez problemu wymienić paru młodych profesorów z us, którzy dzięki pracy dla us army i fajnych grantów publikują ciekawe rzeczy. No, ale nie siedzę głęboko w branży i nie czytam na biężąco wszystkiego więc możliwe, że ktoś ich cytuje, ale nie było to na tyle przełomowe, żebym nawet ja mógł to wykorzystać. Proste pytanie ile mamy nobli?

Prócz tego profesora, który wymyślił tą metodę przechowywania żywności z ekonomika z posen to przez ostatnie 20 lat nic ciekawego nikt nie wymyślił. Taka działalność wtórna, z dupy granty dla unii i rządowe projekty w większości faile.

To, że uczelnia ma jakiegoś profesora dużo nie zmienia, chyba że chcesz u niego pisać magisterkę pod jego badania naukowe i bawić się w kolumba to wtedy może dobrze splusować, jeżeli ktoś tego profesora rzeczywiście zna w branży, osobiście jestem w stanie tylko jednego polskiego profesora od algorytmów wymienić i to z wawy. Do tego uważam, że jego książki do algorytmów są tragiczne hehe. Nie chciałbym go jako wykładowcy. Na ogół znajomość profesorów w Polsce kończy się na danym mieście.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 13:10 
Cytuj  
Bo chłopaki mają małe umiejętności i wysokie poczucie wartości. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 13:29 
Cytuj  
Nawiasem mówiąc o Koźminie też słyszałem dużo dobrego.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.