mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 10:24 
Cytuj  
Wybieram się na magistra w tym roku i zacząłem sie zastanawiać nad zaocznymi.
Jakby nie patrzeć dzienne to opierdalanie się cały tydzień, zajęcia rano,w południe i wieczorem czyli cały dzień rozpieprzony.
Ma ktoś jakies porównanie dzienne/zaoczne ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 10:34 
Cytuj  
Ja miałem 5 letnie jednolite i bardzo tego zaluje.

Te 2 ostatnie lata to był dramat w szkole, nuda, pierdoly, sporo humanistycznych przedmiotow z dupy. Sprawdz plan zajec.

Zamiast łapać pożądnie expa to robilem jakies durne praktyki co poza wpisaniem w cv niewiele znaczyly.

strata czasu dzienne.


_________________
.


Ostatnio edytowano 2 cze 2014, 10:46 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 10:40 
Cytuj  
ja na poczatku bylem na dziennych (polibuda), ale szybko doszedlem do wniosku, ze siedzenie caly dzien w lawce to juz nie dla mnie. Zdecydowanie wolalem uklad praca + studia zaoczne w weekendy. Aczkolwiek weekendy byly grubo przejebane, bo zajecia byly od 7mej rano do 7mej wieczorem. Jedna dluzsza przerwa na obiad. Pamietam, ze w calej swojej karierze studenta walnalem tylko raz taki maraton i bylem na wszystkich zajeciach. A tak to wiadomo - wyklady = wolny czas.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 11:16 
Cytuj  
Dzienne to sa dla ludzi, ktorzy chca sie popierdalac jak najdluzej na koszt rodzicow. Jak sie ma bogatych starych to ma to sens.

Jak ktos jest samodzielny to kompletna strata czasu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 11:26 
Cytuj  
Już nie wspominając o tym, że pracodawcy mają podobną opinię nt. dziennych absolwentów.

**

Posty: 238
Dołączył(a): 23.05.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 11:32 
Cytuj  
Ja nie poszedłem od początku na dzienne i nie żałuje. Teraz kończyłbym magistra i gówno z tego miał. Będąc na zaocznych zacząłem prace tymczasową w dziale transportu z kilkoma busami jezdzacymi po miescie. Po tymczasowej znalazłem stałą w transporcie mierdzynarodowym i od ponad 2 lat pracuje w dobrej niemieckiej firmie. Będąc dalej na dziennych pracowałbym co najwyzej w mcd na druga zmiane.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 11:48 
Cytuj  
Nie wiem co studiujesz, ale generalnie zaoczne + praca = win.
Studenci dzienni, bardzo słusznie zresztą, nie mają szacunku w Polsce.

Ale to trochę też zależy od tego co studiujesz. Jeśli to jakiekolwiek "humanistyczne" studia to nawet nie myśl o dziennych :D


Ostatnio edytowano 2 cze 2014, 11:54 przez tiomor, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 11:52 
Cytuj  
Zarządzanie, a teraz planowałem iść na business adiministration,ale z tego co widze na zaocznych dużo mniej jednak kierunków jest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 11:57 
Cytuj  
ee... czyli administracja, to na pewno lepiej zaoczne.

to nie lepiej licencjat/inż. z czegos bardziej... konkretnego?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 12:53 
Cytuj  
Zaoczne. W Almamerze w co drugą sobotę i niedzielę od 8 do 16. Rachunkowość ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 13:36 
Cytuj  
Jeśli masz wybór (a nie każdy kierunek daje), dzienne mają sens tylko jeżeli masz powody wierzyć że zajęcia faktycznie są w stanie Cię czegoś nauczyć (i chcesz się na nich skupić) i jeśli masz jak się utrzymać. Ewentualnie jeśli wiążesz swoją przyszłość z pozostaniem na uczelni.
Jak studia dla papierka albo sensownych zajęć ma być 10-20% wszystkiego to zaoczne.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 13:41 
Cytuj  
z zaocznej podyplomowki i tak wyniosłem 10 razy więcej niż ostatnie 2 lata studiow...


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:00 
Cytuj  
Generalnie ja spotkałem się z opinią że pracodawcy lepiej patrzą na studentów studiów dziennych. Sam z zaocznymi doświadczenia nie mam. Poza tym u mnie na dziennych to studiowanie i tak wygląda w w ten sposób że raz na dwa tygodnie wpadam na godzinkę albo dwie, pokazuje postępy w projektach, ewentualnie oddaje programy które napisałem i po robocie.
Oczywiście żadnej nauki ani wiedzy ze studiów nie wynoszę, jedynie własna praca. Na studiach oferują jedynie "weryfikację" twojej wiedzy i dyplom.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:04 
Cytuj  
to zależy od studiow, ja np. miałem laboratoria z chemii i wlasciwie nie było można niczego opuscic, bo nie było kiedy tego odrobic. Dopiero na 5 roku był z tym koniec i więcej mnie nie było niż byłem.

Ale odnośnie podjęcia jakiejś sensownej pracy... chujnia. Ale może uleglo to zmianie i jest latwiej teraz.

W sumie to znajomi np. na prawie to chodzili dziennie, ale tak jakby nie chodzili wcale, wiec może przy lajtowszym kierunku lepiej dzienne.

w sumie to czy mgr jest takie ważne? nie lepszy kurs jakiś? ;p


_________________
.


Ostatnio edytowano 2 cze 2014, 14:09 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:09 
Cytuj  
Generalnie informatyka na politechnice nie wymaga zbyt częstego przybywania na zajęcia :P

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:24 
Cytuj  
Ogarnijcie się koleś studiuje coś ekonomicznego, a wy tradycyjnie morze spamu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:27 
Cytuj  
zarzadzanie i administracja to niekoniecznie cos ekonomicznego ;]

poza tym u mnie na uczelni ekonomicznej na wydziałach ekonomii i zarzadzaniu tez niewiele na uczelni bywali.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:32 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Zarządzanie, a teraz planowałem iść na business adiministration,ale z tego co widze na zaocznych dużo mniej jednak kierunków jest.


Bierz poprawkę, że u nas (i zasadniczo w Europie) na stanowiska kierownicze awansuje się z pracowników "szeregowych", nie ważne co studiowali zbytnio. W przeciwieństwie np. do USA, gdzie szkoła się liczy. Jeśli chcesz robić to co studiujesz to doświadczenie >> studia, więc idź na zaoczne. Chyba, że już pracujesz, ale wtedy by nie było tematu.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:37 
Cytuj  
A w temacie zaocznych, to kojarzycie czy w Polsce są jakieś sensowne uczelnie, gdzie można studiować online? Kiedyś pamiętam polibuda warszawska miała coś takiego.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 14:44 
Cytuj  
Dlatego USA ma najlepsze uniwerki. Realny prestiż dyplomu przekłada się na wyniki na rynku pracy...wroć! Przed kryzysem - sorry ale pokolenie ludzi urodzonych w latach 80-89 ( w tym też ja) miało okazję odczuć jak to jest konkurować na rynku pracy z zdesperowanymi "starszymi". W końcu jak może 26 letni absolwent specjalista w 2007 roku konkurować z byłym kierownikiem 35 lat co stracił pracę na początku kryzysu? :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.