mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2014, 20:00 
Cytuj  
Do listy dobrych kaw dołączyłem dzisiaj Pellini TOP. Bardzo dobrze zbalansowana, kapitalny aromat.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 12:48 
Cytuj  
Odstawcie te włoskie mieszanki :-)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 13:07 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Odstawcie te włoskie mieszanki :-)


Czemu? Mieszanki Arabici i Robusty są właśnie najbardziej cenione. A włoską, bardzo smaczną mieszankę podają np. w Grycanie - Tiziano się nazywa.


_________________
For the pony!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 13:35 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Do listy dobrych kaw dołączyłem dzisiaj Pellini TOP. Bardzo dobrze zbalansowana, kapitalny aromat.


Pellini rzeczywiscie dobra. Warta swojej ceny.

Do listy moge dopisac 'Rebeldia' - kawa z jakiegos meksyku z komuny zbieraczy kaw. Raz to pilem w Taho Cafe i byla zajebiaszcza. Tez swoje kosztuje.

Also - Czibo Privat - Tukan/Slon sa calkiem elo. Jak ktos pije latte.


_________________
Nestor#1522

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 14:24 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Czemu? Mieszanki Arabici i Robusty są właśnie najbardziej cenione. A włoską, bardzo smaczną mieszankę podają np. w Grycanie - Tiziano się nazywa.


Przede wszystkim dlatego, że są nudne. Oczywiście to też kwestia gustu, ale te mieszanki rzadko oferują coś więcej niż tylko goryczkę czy, jak to dużo ludzi lubi nazywać, czekoladowy smak. Mieszanki arabiki z robustą nie są tak cenione jak mieszanki czystej arabiki. Tylko Włosi mają upodobanie do cremy i stąd pojawia się ta gorsza odmiana kawy w tak wielu paczkach. Włosi zresztą wcale nie są jakimś kawowym potentatem jeśli chodzi o jakość kawy - zarówno jeśli chodzi o wypalanie jak i jakość produktu. Nawet spożycie nie jest duże mimo, że tam przecież kawa to codzienność.

Nie neguję kompletnie oczywiście kaw z włoskich palarni, ale porównując je do mieszanek nawet krajowych, nie mówiąc już o singlach, z ziaren "specialty", to różnicę czuć. Tylko niestety też podejście do zaparzania takich kaw jest też inne i bardziej wymagające.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 15:03 
Cytuj  
Wspomniana przeze mnie Pellini to mieszanka arabiki, robusty nie lubię i nie pijam. Lubię świeżo paloną, konkretny gatunek, ale tutaj też jest spora loteria. Zdarza się, że jest kwas bo spierdolili palenie. Jak się trafi dobra jasno palona arabika, to oczywiście włoska mieszanka nie ma startu, przy drippach których ja używam. Ale do espresso już nie koniecznie, a poza tym masz stała jakość i łatwą dostępność.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 16:19 
Cytuj  
A może jest kwas bo zaparzenie było nie takie? Poza tym kawa musi być kwaskowata. Tylko przy włoskich mieszankach to nie jest możliwe ze względu na stopień palenia ziaren.
IMHO łatwiej uzyskać powtarzalność z przelewu niż przy espresso. Zbyt dużo składowych wchodzi w proces przy tej drugiej metodzie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 17:35 
Cytuj  
Niemieckie kawy często są kwaskowe i nie jest to wada, zwyczajnie na ich rynku bardziej trafia w gusta smakowe klientów, południowcy wola kawy z mocną goryczą ale hiszpania już ma inne sposoby palenia, ich tradycyjne jest z dodatkiem cukru.
Mieszanki włoskie tak jak tu wspomniany pellini ma w swojej ofercie całą game kaw i jeśli je poprawnie zmielimy/zaparzymy to uzyskamy tez całą game smaków od kwaskowatych po mega gorzkie.

Polskie palarnie stosują najczęścij sposoby palenia ziarna jak włosi, dlatego że u nas takie kawy lepiej się sprzedają, a pułki są zawalone w marketach niemieckimi.

Czyli morał z tego taki, jeśli ktoś lubi zalewajkę to poleca się niemieckie, jak ktoś lubi espresso lub wykorzystuje je do różnych odmian kawy to poleca się włoskie.

Latte dobre akurat zrobi się na każdej kawie, mleko i cukier powoduje że tłumi gorycz i kwas jaki mamy z kawy, więc nie ma sensu pisać że kawa X jest dobra do latte.

Ja osobiście lubię często napić się mocno słodzone kawy to biore różne, ale espresso też czasami walne oczywiście bez cukru, wtedy mogę się pogimnastykować nad odpowiednim ziarnem, mieleniem, parzeniem.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 18:28 
Cytuj  
embe napisał(a):
Niemieckie kawy często są kwaskowe i nie jest to wada, zwyczajnie na ich rynku bardziej trafia w gusta smakowe klientów,


Prawda i akurat ja w tym gustuję :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 18:36 
Cytuj  
Dobra kawa może czy nawet powinna mieć lekką kwaskowość. Jak kwaśność jest wyrazista, to gdzieś został popełniony błąd. Ja lubię jak kwaśność jest na granicy wyczuwalności.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 18:57 
Cytuj  
Ja pije illy,ekspres/french press i jest okej,ale ja się nie doszukuje bóg wie czego.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 19:43 
Cytuj  
embe napisał(a):
Polskie palarnie stosują najczęścij sposoby palenia ziarna jak włosi, dlatego że u nas takie kawy lepiej się sprzedają, a pułki są zawalone w marketach niemieckimi.


Nie wiem jakie palarnie masz na myśli, ale te główne: Java, Kofi Brand, Coffee Proficiency, CoffeLab palą kawę jasno bo taka kawa po prostu smakuje lepiej, chociaż jest też trudniejsza do przygotowania.

Podstawą latte jest dobre espresso. Bez dobrego espresso nie ma dobrego latte. Oczywiście pomijam kwestie dobrego spienienia mleka i doboru samych ziaren pod latte.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 21:12 
Cytuj  
Dobór ziaren pod latte? Ja rozumiem, że na czibo może nie, ale napój mleczny to nie kawa i z czym kolwiek przyzwoitym będzie miał ten sam smak praktycznie. Z resztą to jest topik o kawach, a nie napojach.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 21:22 
Cytuj  
Cytuj:
Dobór ziaren pod latte? Ja rozumiem, że na czibo może nie, ale napój mleczny to nie kawa i z czym kolwiek przyzwoitym będzie miał ten sam smak praktycznie. Z resztą to jest topik o kawach, a nie napojach.


This.
+ do 90% latte jest lany jakis syrop więc z czego to jest zrobione to jeden chuj....

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 22:10 
Cytuj  
Chyba mówimy o innym latte ;p Cappu, latte, flat white. Gdzie tam się jakieś syropy leje? Owszem, jest to kawa z mlekiem, ale podstawą jest dobra baza czyli espresso. W dobrym latte czy cappu to espresso będzie się komponowało z mlekiem. Na tym polega ten typ kawy. Nie samym espresso czy dripem się żyje ;p


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 23:00 
Cytuj  
Latte i syrop ?
Latte podobnie jak machiato i cappuccino to espresso + mleko i cukier, tyle w temacie, syropy, bite ś,mietany, czekolady i cholera wie co jeszcze to raczej desery kawowe, samo ziarno do latte ma bardzo mały wpływ, oczywiście można sie doszukać różnic smaku ale serio ładowanie jakiś rewelacyjnego ziarna do latte itp nie ma sensu.

Co do rodzaju palenia to oczywiście nie miałem na myśli lekko czy mocno, tylko metoda palenia i schładzania ziarna, niemcy stosują schładzanie parą wodną, włosi powietrzem, to daje spore różnice, a co do mocy palenia to tez tego jest wiele ponieważ może być mocno palona: szybko, długo, dwukrotnie :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2015, 20:25 
Cytuj  
Passalacqua Harem - kapitalna kawa, o mocnym, wyrazistym aromacie, ale dość łagodnym, czekoladowym, słodkim smaku. Aż się prosi, żeby zaparzyć w kafetierze i dodać odrobinę cukry trzcinowego. :) Bardzo jestem ciekawy takiego parzenia tej mieszanki.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 paź 2015, 17:38 
Cytuj  
Polska goni cywilizacyjnie zachód! Znalazłem w Wawie palarnię, gdzie można w cenie 70-95PLN/kg kupić kawę lepszą niż włoskie, gotowe mieszanki. Do tego jest świeższa. Próbowałem 3 rodzajów na razie, dwa kapitalne, jeden dobry.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 19 paź 2015, 19:51 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Polska goni cywilizacyjnie zachód! Znalazłem w Wawie palarnię, gdzie można w cenie 70-95PLN/kg kupić kawę lepszą niż włoskie, gotowe mieszanki. Do tego jest świeższa. Próbowałem 3 rodzajów na razie, dwa kapitalne, jeden dobry.


Adres,nazwa ?

Co do latte, to imo większość ludzi zamawia latte + syropy +bite śmietany itp cukierki.
IMO kawa z mlekiem to jedynie cappuciono + klasyka rozpuszczalna + mleko + cukier/miód :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2015, 20:20 
Cytuj  
Ja mam prosty system.

Piję daną kawę po raz pierwszy - espresso/americano w zależności od nastroju. Na czysto, żadnych dodatków.

Potem ewentualnie eksperymentuję z mlekiem i cukrem jak mam ochotę. Lecę tylko na trzcinowym, bo tu w jukeju różnica w cenie jest marginalna.

Jakieś syropki itp. gówna mnie nie interesują, czasem (właściwie to bardzo rzadko) sobie dolewam Baileys'a ale nie traktuję wtedy tego jako kawę a napój z dodatkiem kawy.


Samą kawę robię w ultra high-endowym ekspresie z lidla za 99 funtów. Behold:

Obrazek


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.