mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 16:40 
Cytuj  
sporo jest sklepów z kawą prosto z włoch ale... nie chce tu popadać w skrajności smakoszy kawy bo takim nie jestem, więc warto brać pod uwagę typ palenia kawy, a sa to dwa główne czyli niemiecki i włoski, jeszcze dla ciekawych jest hiszpańska kawa palona z dodatkiem cukru.

Ja niemieckie kawy do ekspresu nie lubię ze względu na gorycz, do mleka i cukru może być, jak mam się delektować kawą to tylko włoskie.
Jest tego od cholery,
znane to np: pellini, kimbo, la brasiliana, vergnano, mocarabia, ( mielone illy, izzo ale ziarno już nie koniecznie )
te polecam bo jak mi sie chciało to próbowałem, oczywiście odmian wiele ale główna zasada przy wyborze, nie szukajmy kawy z czystych arabic, dobra włoska kawa to mieszanka arabica z robustą.

Lavazza tez się trafi dobra, ostatnia jaką piłem to ziarno qualita rossa i była dobra ale w tej cenie lepiej kupić mało znane w polsce marki z włoskich palarni lub w/w.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 16:48 
Cytuj  
Lavazza Qualita Rossa jest mega smaczna. We Wloszech kosztuje 5 euro U nas jakies niecale 40zl za paczke zmielona. Wiec to chyba nie jest jakos bardzo drogo


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 17:35 
Cytuj  
Jaką paczkę? Ziarna to 40PLN/KG. Mielona 250g ~13PLN w necie. Ostatnio piję Kimbo, ale jak większość włoskich zbyt mocno palone (medium), oni robią głównie od espresso. Najlepsza kawa to świeża z lokalnych palarni, powoli z tym kombinują w Polsce, ale jak pisałem na początku ciągle trochę loteria.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 18:47 
Cytuj  
ale z kimbo miałem podobnie, dwa rodzaje i za dużo goryczy jak dla mnie, kup la brasiliana marfisa i zobaczysz ze to rewelacja


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 18:54 
Cytuj  
Jak skończę Kimbo to spróbuję ziaren tej La Brasiliany, widzę że można nabyć stosunkowo świeżo paloną na allegro.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 19:06 
Cytuj  
embe napisał(a):

Ja niemieckie kawy do ekspresu nie lubię ze względu na gorycz, do mleka i cukru może być, jak mam się delektować kawą to tylko włoskie.
Jest tego od cholery,
z


Niemieckie kawy nie sa wcale zle, choc picie ich jest pewnie malo hipsterskie. Nie to co wlaska kawa z malej palarni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 19:13 
Cytuj  
a wlasnie, jak przechowujecie takie ilosci kawy?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 19:17 
Cytuj  
W hipsterkich słoikach, wyprodukowanych w lokalnych hutach, z piasku sprowadzanego z wybrzeży Wyspy Wielkanocnej.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 20:06 
Cytuj  
I tak większość pewno pije MK Cafe czerwoną albo Jacobsa zielonego zalewanymi zajebanym kamieniem czajnikiem, a udajecie qrwa takich smakoszy i baristów, że aż parsknąłem lodami w klawiaturę po ostatnich 15 postach

:lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 20:14 
Cytuj  
Mnie po kofeinie miota jak szatan, nie mogę usiedzieć w miejscu a mam pracę za biurkiem także odpada picie w robocie. :[
Chyba, że jakaś bezkofeinowa ale czy to dalej będzie to samo ? :>


_________________
@polygamia

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 20:24 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
I tak większość pewno pije MK Cafe czerwoną albo Jacobsa zielonego zalewanymi zajebanym kamieniem czajnikiem, a udajecie qrwa takich smakoszy i baristów, że aż parsknąłem lodami w klawiaturę po ostatnich 15 postach

:lol:



codzienna porcja napinki - elita pijąca jedynie elitarną kawę.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 21:07 
Cytuj  
Ja piję na codzień Douve Egberts rozpuszczalna orzechowa.
Nie dorobiłem się jeszcze zajebistego ciśnieniowca, to nie mam zamiaru kupować zajebistych kaw, mielić młynkiem co mam i pić z kubka mając kropkowany uśmiech.

Ciśnieniowiec jaki mi wpadł w oko aktualnie kosztuje 1800zł. Jak mnie któregoś dnia weźmie to spontan i dorobię się. A wspomnienie najlepszej kawy z ekspresu co zajmował z 4m2, nic tylko spierdoli mi ten zakup :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 21:46 
Cytuj  
To już lepiej zamiast takiego pojebanego expressu, kupić sobie zajebisty czajnik, do tego zajebisty czajnik z filtrem węglowym przez który przepuścimy wodę, do tego ładny zestawik filiżanek do kawy i kilka porządnej jakości pojemników na kawę, a do tego wszystkie starczy jeszcze na zwykł domowy dobrej jakości młynek do kawy i mamy w cenie 1000PLN piękny zestaw do parzenia domowej kawy dla prawdziwych facetów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 22:06 
Cytuj  
Prawdziwy facet pije tylko:

Obrazek

Niesłodzoną, zalewaną z "zakamienionego" czajnika, między łykami wkraplając sobie kwas cytrynowy do oczu i tnąc się po rękach.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 23:12 
Cytuj  
Zalewajki to prymitywna metoda turecka. Bardziej rozwiniete technologicznie cywilizacje robily espresso, ktore w tej chwili najlepiej oddaje smak kawy.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2014, 08:02 
Cytuj  
Tylko, ze zrobienie dobrego espresso oprócz odpowiedniego sprzętu wymaga także zabawy z doborem kawy i przemiału. To jednak już wyższa szkoła jazdy. Z reszta wystarczy przejść sie po knajpach, połowa z nich co najmniej nie potrafi zrobić dobrego espresso. Dlatego jak ktoś nie ma wkrętu w kawę lepiej kupić kawiarke, dripper czy aeropress. Będzie taniej i często smaczniej.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2014, 08:08 
Cytuj  
ja jebie tor, to tylko kawa :)
sa ekspresy domowe, ktore same zmiela i zrobia naprawde dobra kawe. wystarczy wsypac ziarno i wlac wode :)
a jak ktos lubi zabawe to kupuje mlynek osobno i sie bawi/testuje.
ale to nadal zabawa na zasadzie tej sprzed 30 lat, kiedy tez mielilo sie kawe w mlynkach ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2014, 08:13 
Cytuj  
Co kto lubi Mendol. Większość ludzi nie ma pojęcia jak smakuje dobra kawa, wiec te słodzona wynalazki z mlekiem z domowych automatów im smakują. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2014, 08:17 
Cytuj  
oczywiscie, ze co kto lubi.
dlatego teraz sam siedze i szukam fajnych kaw, potem sie pieprze z mieleniem, zeby osiagnac idealna pianke :)
do ktorej dodaje cukier, rano mleko i jestem happy.
ale nie jest to zadna 'wyzsza szkola jazdy', no chyba, ze w stolicy :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2014, 08:18 
Cytuj  
Ale ty nie pijesz kawy, wiec to co wyjdzie z ekspresu nie ma zasadniczo znaczenia. :)


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.