mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 14:50 
Cytuj  
Czy jest to jakiś ksiądz? Najlepiej egzorcysta?


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 15:44 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Huragan napisał(a):
No popatrz...nie sadze by Steva Jobsa nie bylo stac by zakupic takie lekarstwo


erm, Nie rozśmieszaj mnie, nawet jak Steve Jobs by się wypruł z całej kasy którą miał to była by kropla w morzu tego co obecnie zarabiają firmy farmaceutyczne na "terapii" raka w każdym roku (nie licząc tylko samej chemioterapii, ale też różne cudowne specyfiki zmniejszające ryzyko choroby etc)

Biorąc pod uwagę, że w wielkich korporacjach masz rozmycie odpowiedzialności społecznej i moralnej jak w armii podczas wojny (zawsze jest ktoś nad tobą, kogo rozkazy wykonujesz), czyli nikt się do niczego nie poczuwa, to naprawdę nietrudno sobie wyobrazić, że badanie które mogły by taki lek przynieść ze względu na niską prognozę zysków, i duże straty nie są finansowane i tyle. A niezależne grupy są po prostu podkupywane, a wyniki ich pracy wsadzane do przysłowiowej szuflady. Naprawdę żadna teoria spiskowa tylko czysta "korpokracja": maksymalizacja zysku, przy minimalizacji nakładów.


nie musiałby przecież tego nagłaśniać, ba nie musiałby o tym wiedzieć. Mógł się poddać eksperymentalnej zaaaaaajebiście drogiej terapii ktora "mogła odnieść skutek".
A jak już jesteście za spiskową teorią dziejów to osobiście jakbym był właścicielem takiego korpo posiadającego lek na lekarstwo to takiego Steve Jobsa leczyłbym 30 lat dojąc go do czysta.

ahh ta forumowa logika mnie zawsze obezwładnia.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 15:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ahh ta forumowa logika mnie zawsze obezwładnia.


Powiedział Mark24 :lol:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 16:15 
Cytuj  
akurat napisał, ale nich ci będzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 16:47 
Cytuj  
Nie no wiadomo, że jak Steve dostałby lekarstwo to zaraz wrzuciłby to podle jako appkę na iPhony i wielkie koncerny farmaceutyczne by padły.

Oczywiście przypisałby sobie zasługi a iDrony by łyknęły, że to on wymyślił.

Mareczek by się potem śmiał z Samsungów, że nie leczą raka.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 18:36 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Czy jest to jakiś ksiądz? Najlepiej egzorcysta?


Ja :)


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 07:41 
Cytuj  
Przeciez jobbs olal konewencjonalna medycyne i leczyl swojego raka medytacja i lewatywami wiec cala dyskusja o istniejacym leku ukrywanym przez ludzi jaszczurow jest bez sensu


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 10:52 
Cytuj  
Razoth - wrzuciłby lek jako appke na iPhony :wtf:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 15:08 
Cytuj  
Podłączasz do iDrukarki 3D (tylko złącze thunderbolt) i drukujesz. W czym problem?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 15:09 
Cytuj  
szkoda, że nie USB, zawsze to 20s grzebania z tyłu drukarki dłużej :-?
Najlepiej micro coby padło standardowo po pół roku używania..

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 16:03 
Cytuj  
nie ważne że od paru lat drukarki łączą się z andoidem po wifi ale apple pewnie juz pracuje nad patentem dla iUSB, a najlepiej iMicroUSB


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 16:10 
Cytuj  
airprint i lightning
przynajmniej jestem w stanie telefon podpiąć do ładowarki nawet po ciemku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 16:15 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Moim zdaniem to co jemy to straszliwy syf, a najgorsze, żeby tego uniknąć to trzebaby wszystko robic samemu albo mieć kogos zaufanego (ale jak sąsiad pizga pestycydami za plotem to może i tak wiele nie pomóc).


co najwyżej to może nasrać do tej jarzynki, pestycydy to legendy

Highlander napisał(a):
I o ile często żremy to czego nie chcemy np. duże ilości glutenu (ponoc obecny chleb ma go więcej 40krotnie od tego co "kiedyś"),


nie ma więcej jak dawniej ponieważ duże ilości glutenu utrudniają wyrób pieczywa, podobnie jest z polepszaczami, nie stosuje się w tanim pieczywie, a jesli już to jest to gluten dodawany do mąki o niskiej zawartości ale to było stosowane od zawsze, a polepszacze to jedynie plota by móc sprzedawać tradycyjny chleb po 10zł/kg, na początek odzwyczaić się od pieczywa marketowego, które faktycznie jest pełne syfu

Highlander napisał(a):
Niedobory mogą spowodować niezle spustoszenie. Jak sobie pomyslalem w jaki sposób dostarczam naturalnie Magnez, Witamine D, czy nawet kwasy Omega to stwierdziłem, ze mało w chuj.


ale większość suplementów i tak nie jest przyswajana przez organizm tylko wydalana, więc ponownie kasa kasa kasa

Highlander napisał(a):
Z jednej strony fajnie, ze niby wszystko dostępne i taniej itp. tylko czy na dłuższą metę to nam jednak nie szkodzi. W każdym razie uważam, ze dieta ma bardzo duże znaczenie, tylko gdzie tu szukac czasu na to by się w to jeszcze zaglebiac. Nie sprawdziłem tego ale mam wrazenie, ze np. w takim USA, gdzie wszystko jest jeszcze bardziej sztuczne to te rzadkie choroby występują jeszcze częściej.


Po czym stwierdzasz że jest sztuczniej u nich ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 17:36 
Cytuj  
A po czym stwierdzasz to co sam napisales?

ogolnie widze, ze wszedzie wietrzysz teorie spiskowe. Poza tym nigdzie nie napisalem, ze produkty eko, sreko są od razu dobre.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 18:06 
Cytuj  
Odnośnie suplementów dowiesz się u lekarza, odnośnie pestycydów to przepisy, cena, dostępność, opłacalność, odnośnie glutenu wiem bo miałem z tym styczność na poziomie produkcji, a co do sztuczności w usa to pytanie do ciebie i jeśli dostrzegasz tu teorie spiskowe to musisz się leczyć.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 18:40 
Cytuj  
Suplementy? u lekarza? Kazdy lekarz odpowie, ze mozesz sobie brac i ani to musi pomoc ani zaszkodzic. Generalnie wiedza o tym maja niską. Wiekszosc lekarzy ma w dupie diete.
W kazdym razie chodzilo o to, ze mnostwo zywnosci traci wartosci odzywcze podczas przetwarzania. To juz wole mimo wszystko dorzucic supla.

Przepisy ktos ustala, czy masz pewnosc, ze tak a inaczej to jest zdrowe? Czy w ogole ktos czegos takiego moze byc pewien... ?
U mnie na studiach tez mowili, ze konserwanty i barwniki trzebaby jeść tonami by zaszkodzily, na laboratoriach. Ale czy maja w tym rzeczywiscie racje? (po studiach mialem wniosek jeden, ze wszystko to syf i zeby dobrze jesc musialbym wszystko robic sam). Co nie znaczy, ze nie znikaja substancje odzywcze. Nie wmawiaj mi, ze mamy super żarło teraz.

Odnosnie glutenu to wlasnie mi chodzilo o ten z marketu, ktory jest obecnie najczęściej kupowanym pieczywem.

Czemu takie ksiazki zaczynaja byc coraz bardziej popularne?
http://www.amazon.com/The-Wahls-Protoco ... 1583335218 - tutaj np. jest podane, ze ilosc witamin dla mozgu jest duzo wyzsza niz w jakis tam RDA itp.
http://merlin.pl/Antyrak-Nowy-styl-zyci ... 21067.html
Obie ksiazki wydane przez lekarzy ktorzy zachorowali na jedno i drugie i prowadzili nad tym badania. W obu wszystko ma byc organiczne, naturalne... nawet kosmetyki i środki czyszczące. To tez chwyt marketingowy?

Samo spoleczenstwo Amerykanskie w taki sposob sie wypowiada o swoim zarciu + moim zdaniem maja tam najwiecej dziwnych chorob, jak przegladalem statystyki.

Wedlug mnie nie mozna byc na tym polu zbyt pewnym a zeby badania nad tym byly jakies sensowne to tez wątpie.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 20:04 
Cytuj  
@High
Jeśli chodzi o gluten to występuje naturalnie w zbożach i jest niezbędny do produkcji pieczywa. Bez niego po prostu wychodzi zakalec. Jeśli chodzi o spulchniacze to są one drogie i nie słyszałem od znajomych piekarni żeby ktoś je stosował. Bardziej opłaca się robić pieczywo ziarniste ponieważ w ziarnach trzymana jest wilgoć i dłużej wszystko jest świeże. Problem z kiepskim pieczywem wynika bardziej z tego że nie stosuje się naturalnego kwasu tylko sztuczny kwas, jest po prostu szybciej i nie trzeba wcześniej przygotowywać zakwasu.
Co do witamin to z tego co się na studiach dowiedziałem to normalne jedzenie powinno zaspokoić dzienne zapotrzebowanie. Zresztą brak witamin szybko wychodzi oprócz grupy B które są przechowywane w wątrobie, a ich niedobór powoduje ciężkie choroby i śmierć.
Co do nawożenia i pryskania warzyw i owoców to wiadomo jak to w przeszłości wyglądało i nie wiadomo co teraz się z tym robi. Pamiętam jak lata temu gdzieś zasłyszałem jak to co poniektórzy rolnicy smarowali pomidory denaturatem żeby szybciej czerwone się robiły.
Wpadł mi kiedyś taki ciekawy artykuł o żywieniu w stanach. Było tam napisane że na produkcja kaloryczna średnio na jednego obywatela USA wynosi 5000cal. Ameryce nie opłaca się eksportować tej nadprodukcji do czarnuchów za ocean wiec wszystko wrzucają na swój rynek. Wiadomo jest nadwaga, powoduje ona w od cholery chorób. Do tego rozwija się cały rynek związany z odchudzaniem. Ludzie łykają wszystko od suplementów z apteki po nawóz do kwiatów i inne gówna bo przecież jest moda na anoreksje. Dochodzą nowe dziwne choroby. I tak ta zwariowana karuzela się kreci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 20:14 
Cytuj  
Wiem co to gluten i gdzie jest, nawet sam musialem na labach urabiac 'ciasto' by dojsc do postaci glutenu. Ale juz lepsze jest razowe. Wiem tylko, ze przy takim domowym wypieku ponoc jest go znacznie mniej. Juz niestety nie pamietam gdzie to czytalem.

Oczywiscie, ze problem jest zapętlony. Zwykle jedzenie powinno zaspokoic potrzeby ale moim zdaniem tak sie nei dzieje.
Zwykle mleko chocby to znalezc cos niepasteryzowanego to prawie sie nie da.

W przedszkolach to polowa dzieciakow obecnie na jakies pierdoly uczulona, laktozy, gluteny, kurz... albo kiedys bylo tego mniej albo malo kto wiedzial. Kto to wie jak taka sama dieta w ciagu calego zycia wplywa na zdrowie.

Na moje to chce miec dostepne wszystko na rynku, po GMO. Byle bylo dobrze oznaczone i bez sciemy.
Typu umyte bio ziemniaki :roll:


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 20:28 
Cytuj  
Jak ja mam dostawę mąki to dostaję do niej specyfikację czego ile zawiera, jak sanepid to sprawdzi i coś się nie zgadza to wiąże się to nawet z zamknięciem piekarni. Razowe pieczywo faktycznie jest lepsze przed wszystkim dlatego ze mają niższy indeks glikemiczny. Niestety często do zwykłego chleba dodaje się barwniki żeby wyglądał jak razowy. ciemne chleby po prostu w produkcji są droższe i nie wyglądają tak okazale jak białe pieczywo, a każdy chce wszystko jak najtaniej to rynek reaguję na ich potrzeby.
Ja też jestem wolałbym żeby wszystko było dokładnie oznaczane. W sumie to sama żywność GMO mi tak nie przeszkadza jak stosowanie nawozów i oprysków. Niestety właśnie sporo warzyw i owoców importujemy i jakoś to zbyt łatwo przechodzi przez organa kontroli. Trafia to gówno na półkę i musimy brać w ciemno.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2014, 20:33 
Cytuj  
No tak naprawde piszac pestycydy i inne chujstwa to przy okazji nawozy i opryski tez mialem na mysli.

Dla mnie rynek moze łykac wszystko, ale zebym po prostu mial wybór i zebym przynajmniej wiedzial, ze jesli place wiecej to zeby bylo wiadomo za co. Organoleptycznie nie sądze, zebym byl w stanie to stwierdzic.

ogolnie to tez jest niby juz obecnie zywnosc bezglutenowa, mąka bezglutenowa itp. często właśnie z przeznaczeniem dla dzieci.
Ale jakbym chcial to prędzej to widze sklepie niz na polce. A ceny to nie wiem jak sie ksztaltuja.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.