mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 16:34 
Cytuj  
Połamała mi sie raczka w kosiarce (jakas marketowa, wloska firma), pewnie dam do spawania, ale na przyszly sezon chyba kupie nowa. Mam podkaszarke porzadna, ale raczej sobie nie wyobrazam koszenia nia wiekszych czesci trawnika.

Mozecie polecic cos w miare taniego?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 17:02 
Cytuj  
jak sam kosisz swoj trawnik to pewnie warto zainwestowac w cos wygodnego. ja kiedys myslalem ze bede kosil swoj trawnik ale szybko mi przeszlo :) kiedys kupilem jakies ustrojstwo w biedronce spalinowe z napedem i dziala juz cos 4 lata bez zarzutu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 18:04 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
jak sam kosisz swoj trawnik to pewnie warto zainwestowac w cos wygodnego.

Obrazek

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 18:11 
Cytuj  
jak kosic to porządnie

Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 18:26 
Cytuj  
Jak to nie jest trawnik większy jak 30x30 i na płaskim terenie to elektryczna flymo/elektrolux, sprawdza się rewelacyjnie.
Polecam wyjebać trawnik co też zrobiłem kilka lat temu, przycinane drzewka, zasypane wszystko korą i kamieniami plus roślinki zarastające w stylu bluszcze itp, zostawiłem trawnik 4mx10m i jestem szczęśliwy :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 18:51 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
jak sam kosisz swoj trawnik to pewnie warto zainwestowac w cos wygodnego. ja kiedys myslalem ze bede kosil swoj trawnik ale szybko mi przeszlo :) kiedys kupilem jakies ustrojstwo w biedronce spalinowe z napedem i dziala juz cos 4 lata bez zarzutu.


Sam kosze i nawet lubie.

embe napisał(a):
Jak to nie jest trawnik większy jak 30x30 i na płaskim terenie to elektryczna flymo/elektrolux, sprawdza się rewelacyjnie.
Polecam wyjebać trawnik co też zrobiłem kilka lat temu, przycinane drzewka, zasypane wszystko korą i kamieniami plus roślinki zarastające w stylu bluszcze itp, zostawiłem trawnik 4mx10m i jestem szczęśliwy :)


Trawnik ma z 1600 m2 wiec elektryczna to sie nie sprawdzi, kora tez tego nie zasypie. :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 18:56 
Cytuj  
Husqvarne moge ci polecić.
Spalinówka,sama jedzie,kosz wielki ale to juz 2-3k

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 19:07 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Husqvarne moge ci polecić.
Spalinówka,sama jedzie,kosz wielki ale to juz 2-3k


2k to jeszcze do lykniecia.

Podkaszarke masz stihla i jestem mega z niej zadowolony. Jest pancerna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2014, 19:12 
Cytuj  
No to masz sporo do koszenia czyli tylko spalinówka, miałem podobnie, nie zazdroszczę :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 08:52 
Cytuj  
tez mam taki trawnik i za uja nie dalem rady tego polubic :) 10x10 mozna sobie pokosic dla frajdy chociaz zreszta co kto lubi.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 10:06 
Cytuj  
też mam dosyć spory trawnik, samo koszenie po prostej jest nawet przyjemne, ale omijanie dziesiątek drzewek/krzewów i innych ozdób ogrodowych sprawia, że szlag człowieka trafia :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 10:31 
Cytuj  
Jak jest z napedem w tych drozszych modelach? Czuc ze jedzie czy to tez tylko takie wspomaganie?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 10:44 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Jak jest z napedem w tych drozszych modelach? Czuc ze jedzie czy to tez tylko takie wspomaganie?


czuc ze jedzie ale jak masz duzo zakretow krzaczkow itp. to moze lepiej bez bo jak ebdziesz czesto przestawiac kosiarke to czyc jej ciezar z napedem. moze traktorek sobie kup od 5k chyba chodza?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 11:02 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mozecie polecic cos w miare taniego?

słowiańscy niewolnicy całkiem nieźle sobie radzą z trawnikiem w mojej posiadłości w Yorkshire

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 11:05 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
mrynar napisał(a):
Jak jest z napedem w tych drozszych modelach? Czuc ze jedzie czy to tez tylko takie wspomaganie?


czuc ze jedzie ale jak masz duzo zakretow krzaczkow itp. to moze lepiej bez bo jak ebdziesz czesto przestawiac kosiarke to czyc jej ciezar z napedem. moze traktorek sobie kup od 5k chyba chodza?


Bez napedu to sobie nie wyobrazam koszenie, tylko sie zastanawialem czy te napedy sie roznia moca.

Przy 1600 m2 to chyba nie warto inwestowac w traktorek. Poza tym wszedzie nie wjade wiec i tak dodatkowo musialbym kosiarke kupic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 11:07 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
mrynar napisał(a):
Mozecie polecic cos w miare taniego?

słowiańscy niewolnicy całkiem nieźle sobie radzą z trawnikiem w mojej posiadłości w Yorkshire


Wiadomo. Easteuropean to za pare funtow pewnie by chetnie zebami trawe wyrywali, wyciagajac wiecej kasy niz dobry programista w Polsce.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 11:20 
Cytuj  
Moi rodzice mają na działce coś takiego:
http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Kosy ... S-260.aspx
tylko chyba większe.

Chcesz poczuć moc? Bierz podkaszarke!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 11:28 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Moi rodzice mają na działce coś takiego:
http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Kosy ... S-260.aspx
tylko chyba większe.

Chcesz poczuć moc? Bierz podkaszarke!


Juz pisalem - mam prawie identyczna. Lubie nia kosic krzaczory na zewnatrz domu, ale koszenia nia regularnego trawnika to sobie nie wyobrazam. No i trzeba strasznie uwazac zeby jakiejs tui nie upierdolic. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 12:34 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Trawnik ma z 1600 m2 wiec elektryczna to sie nie sprawdzi, kora tez tego nie zasypie.


16 ar to wykaszarka(zakładasz tarcze metalową i lecisz szybciej niż kosiarką, tylko pokosiki robisz) albo elektryczna, jak tego nie wykosisz elektryczną? Jakbyś miał z 0,5h to by było z czym wyjezdzać, taką ilość to koza/alpaga w jeden dzień Tobie zje, wypożycz ze schroniska :P


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2014, 12:52 
Cytuj  
Ja bym się i tak zastanowił nad elektryczną konkretną jakaś flymo/elektrolux lub gardena czy inne marki co robią duże elektryczne, a nie tylko to marketu za 100zł, chyba że musi być spalinowa bo tak i już, to co innego, bo ktoś czuje moc, bo sąsiad ma z silnikiem sześciocylindrowym itd :)

Elektryczna jest lekka czyli jak masz dużo omijania to idealna sprawa, wyjeżdżasz - kosisz - wywalasz trawę - omieciesz - do schowania,
minus to jedynie kabel, a wielkość noża jak i kosza można kupić podobnie jak w spalinowych.

Spalinowa kosiarka jak dla mnie to upierdliwość jak masz płaski teren z dużą ilością omijania, podobnie jak podkaszarka elektryczna przez to że jest lekka można szybko i wygodnie zrobić co potrzeba, no chyba że wykaszasz jakieś rowy i pobocza przy autostradzie.

Za to dmuchaw do liści i rozdrabniarek do gałęzi to tylko spalinowa, elektryczne są beznadziejne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.