mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 08:34 
Cytuj  
Siema,

Trafiłem na OLX.pl na przyzwoitą ofertę. Używany przedmiot, wymienione co nie działa ale to spokojnie mogę sam naprawić. Jak jednak wiadomo, OLX nie ubezpiecza w żaden sposób transakcji a towar jest w inny województwie i marne szanse abym go obejrzał osobiście:P. Koleś pisze, że mogę mu zapłacić paypalem albo wyśle paczkę za pobraniem ew allegro. Zastanawiałem się nad PP tylko nie wiem czy oni ubezpieczają transakcję jeśli nie kupiło się przez ebay? Bo z punktu widzenia PP to byłby to po prostu przelew kasy na konto PP innej osoby. Nie wiem czy jak dodam w opinie transakcji, że to zapłata za przedmiot taki i inny to czy PP to ubezpiecza wtedy. Na allegro jakoś nigdy się nie naciąłem więc nie mam pojęcia jak tam wygląda ew. zwrot kasy albo towaru tak żeby sprzedają oddał kasę. To nie jest firma więc w sumie 10 dniowy zwrot mi nie przysługuje tak czy siak.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 09:40 
Cytuj  
Kupujesz Saiteka x52 pro? :>

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 09:52 
Cytuj  
Generalnie na OLX kupiłem w chuj rzeczy, w tym uszkodzoną konsole (czy to na gumtree, już nie pamiętam:D), i nigdy nie było problemów z dogadaniem z kolesiem. Zresztą to twoja jedyna szansa na dochodzenie swoich "praw", których zresztą po zakupie na olx nie masz żadnych :D.
Skoro proponuje allegro to skorzystaj skoro się boisz, ale sam fakt, że proponuje ci dodatkowe zabezpieczenie świadczy raczej o jego szczerości ;o

Według mnie masz większą szansę na zostanie zrobionym w wała na allegro niż na OLX ;P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 10:00 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
to twoja jedyna szansa na dochodzenie swoich "praw", których zresztą po zakupie na olx nie masz żadnych :D.


Prawa masz takie jakie wynikając z przepisów. :) To, że Allegro daje ci dodatkowe zabezpieczenia to bonus, w końcu za coś pieniądze biorą od sprzedawców.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 10:06 
Cytuj  
A co sprzedajesz :)? Ogólnie rozglądam się za x52/x52 pro bo więcej póki co raczej nie będę potrzebować.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 10:11 
Cytuj  
Z tego co pamietam paypal ubezpiecza wszystkie transakcje i nie robi rozroznienia na ebay i cala reszte, ale moge sie mylic.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 11:37 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Z tego co pamietam paypal ubezpiecza wszystkie transakcje i nie robi rozroznienia na ebay i cala reszte, ale moge sie mylic.


No nie bardzo - jak ktoś przelewał mi normalnie kasę, to z PayPal mogłem korzystać z niej od razu. Jak robiłem zakup przez eBay, to kasa na koncie PayPala była zablokowana tak długo, dopóki gościu nie poinformował, że z transakcją jest ok. (ew. minął tam jakiś czas).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 12:35 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Z tego co pamietam paypal ubezpiecza wszystkie transakcje i nie robi rozroznienia na ebay i cala reszte, ale moge sie mylic.

Nie. Są konkretnie określone wymagania dot. transakcji i w razie ew. problemów, do otrzymania zwrotu kasy trzeba je spełnić. Nie pamiętam już dokładnie co i jak, ale na stronie PayPal-a w każdym razie pisze. Choć summa summarum z tego co pamietam, to ostateczną decyzje podejmuje po prostu centrum sporów ebay, i co oni zadecydują to tak będzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 13:32 
Cytuj  
"Jeśli przedmiot kupiony online do Ciebie nie dotarł lub znacząco różni się od opisu, możemy zwrócić Ci pełną kwotę, włącznie z kosztami wysyłki. Ochrona kupujących obejmuje towary zakupione w serwisie eBay lub na innych stronach i opłacone w systemie PayPal. Ochrona obowiązuje też w przypadku płatności dokonanych na stronie PayPal."

"Co nie podlega ochronie?

Program ochrony kupujących PayPal nie obejmuje towarów cyfrowych (niematerialnych), usług, nieruchomości, pojazdów, przedmiotów wykonanych na zamówienie, biletów oraz artykułów niezgodnych z naszymi zasadami lub przepisami prawa. Ochrona nie ma zastosowania w przypadku przedmiotów zakupionych osobiście (nie online) oraz pieniędzy przesłanych rodzinie lub znajomym."

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/p ... d-security

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 16:26 
Cytuj  
No i warto sprawdzić czy pod to podciągają też przedmioty używane i/lub uszkodzone jak i ewentualnie z licytacji bo tu przepisy są troszkę inne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lis 2014, 16:51 
Cytuj  
paypal to imho najbezpieczniejszy sposób płacenia i najgorszy sposób przyjmowania zapłaty w internecie. Oni ZAWSZE trzymają stronę klienta końcowego i to sprzedawca musi wykazać i udowodnić, ze zrobił absolutnie wszystko tak jak należy - w innym przypadku paypal zwraca pieniążki.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 16:06 
Cytuj  
Proponuje gościa ztestować i powiedzieć że odbiór osobisty Ci pasuje jak najbardziej, jak coś będzie kołował to scamer. Na OLX jest tego w kite, oszukują na wszystkim i często to gówniarze którzy nie mają 16 lat nawet i trudno coś im zrobić.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 09:59 
Cytuj  
zaboleq - dopiero kliknąłem na to olx.pl - osobiście bym tam nic nie kupił. Szkoda nerwów.
Imho z takich portali powinno się korzystać lokalnie - tak jak WilkuDemon napisał, odbierając towar osobiście i sprawdzając go na miejscu. To były, są i będą wylęgarnie wałkarzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 11:35 
Cytuj  
najlepsze są te same oferty wystawione na allegro i na olx, najczęściej o wiele drożej na olx, czyżby tam szukali frajerów ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 16:47 
Cytuj  
No nic zobaczymy co z tego wyjdzie. Wziąłem kurierem za pobraniem czyli dość bezpieczna opcja. Pogooglowałem trochę sprzedawcę i wydaje się być ok. Dodatkowe foty dostałem a sprzęt raczej dość niszowy od zapaleńca więc mam nadzieję, że będzie ok:).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 17:11 
Cytuj  
Ja tam kupowałem lapka i kilka planszowek za naprawdę dobre ceny, jak na razie to się tam nie nacialem w przeciwieństwie do handlowa tutaj (dwa razy), pclaba i allegro.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 19:38 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Ja tam kupowałem lapka i kilka planszowek za naprawdę dobre ceny, jak na razie to się tam nie nacialem w przeciwieństwie do handlowa tutaj (dwa razy), pclaba i allegro.


Ravo kto Cię zrobił w chuja na mmorpg?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:50 
Cytuj  
warlik & pocieszny


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:52 
Cytuj  
pewnie jakis chujek mu kabla nie wyslal


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 08:18 
Cytuj  
no ta wpadka z kablem byla zenujaca - no ale przynajmniej jest co powspominac.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.