mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 08:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mnie caly czas dziwi fobia toaletowo-łazienkowa. 1-bedroom - 1 lazienka, 2-bedroom - 2 lazienki, 3-bedroom - 4 lazienki. Caly czas sie zastanawiam po co komu 4 lazienki w mieszkaniu.

4 osoby w rodzinie. Każdy na tą samą godzinę musi wyjść. Szkoła, praca. Każdy może spać maksymalnie długo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 09:06 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Mnie caly czas dziwi fobia toaletowo-łazienkowa. 1-bedroom - 1 lazienka, 2-bedroom - 2 lazienki, 3-bedroom - 4 lazienki. Caly czas sie zastanawiam po co komu 4 lazienki w mieszkaniu.

4 osoby w rodzinie. Każdy na tą samą godzinę musi wyjść. Szkoła, praca. Każdy może spać maksymalnie długo.


No to jest calkiem wygodne.

Kumpel ostatnio fajna chete postawil. Ostatnio do 3 rano chlalismy w saunie, potem dostalem pokoj goscinny z bezposrednim wejsciem do lazienki i jego dzieci nie musialy ogladac skacowanego kolesia lazacego po domu w poszukiwaniu kibla.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 14:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
oyciec - niekoniecznie, 250m/2 mieszkania sa na porzadku dziennym. Chcesz fotki? W niejscu w ktorym pracuje na 100 mieszkan 7 przekracza 200m/2.

Dobrze wiedziec, ze dla Ciebie 7% to 'na porzadku dziennym'. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze na tym forum sa ludzie ktorzy mieszkaja w uk wiec troche uwazaj jak puszczasz wodze fantazji :lol:
Cytuj:
Mnie caly czas dziwi fobia toaletowo-łazienkowa. 1-bedroom - 1 lazienka, 2-bedroom - 2 lazienki, 3-bedroom - 4 lazienki. Caly czas sie zastanawiam po co komu 4 lazienki w mieszkaniu.

Bo wiekszosc z tych mieszkan idzie na wynajem. Jak masz mieszkanie w ktorym ktos wynajmuje 3 pokoje to przynajmniej 2 lazienki to podstawa w sytuacji gdzie ludzie maja zblizone godziny pracy.


_________________
cypis#2942
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 19:19 
Cytuj  
Ja mam 2 łazienki i toaletę dodatkową na dole. Przydatne przy i po imprezach i jak się ma gości.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 22:06 
Cytuj  
Zajebiste samochody macie.
Z łazienkami.
Czterema.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 22:12 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Mark24 napisał(a):
oyciec - niekoniecznie, 250m/2 mieszkania sa na porzadku dziennym. Chcesz fotki? W niejscu w ktorym pracuje na 100 mieszkan 7 przekracza 200m/2.

Dobrze wiedziec, ze dla Ciebie 7% to 'na porzadku dziennym'. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze na tym forum sa ludzie ktorzy mieszkaja w uk wiec troche uwazaj jak puszczasz wodze fantazji :lol:
Cytuj:
Mnie caly czas dziwi fobia toaletowo-łazienkowa. 1-bedroom - 1 lazienka, 2-bedroom - 2 lazienki, 3-bedroom - 4 lazienki. Caly czas sie zastanawiam po co komu 4 lazienki w mieszkaniu.

Bo wiekszosc z tych mieszkan idzie na wynajem. Jak masz mieszkanie w ktorym ktos wynajmuje 3 pokoje to przynajmniej 2 lazienki to podstawa w sytuacji gdzie ludzie maja zblizone godziny pracy.


- a w Polsce drogi cypisie ile masz mieszkań o pow. przekraczającej te 250m/2? 30-40% - jebnij ty się w ten głupi łeb baranie. Przemieszkałem w Polsce 30 lat, przepracowałem prawie dekadę w redakcji zajmującej się inwestycjami na rynku nieruchomości i nie sądzę by znacznie się to różniło :lol: Gdzie ty kurwa mieszkasz w tym UK, że widziałeś jedynie małe mieszkanka - tczewiakujesz u kogoś kątem?

- ta na pewno wynajem :D Koszt mieszkania to prawie 4mln GBP. Dawno takich bzdur nie czytałem. Szczególnie że takie apartementy głównie kupują albo ruscy albo azjaci. Trzeba być totalnym debilem by zainwestować w takie mieszkanie pod wynajem podczas gdy znacznie lepszą stopę zwrotu osiągniesz kupując 10-15 mieszkań/domów.
Tyle łazienek bo się mieszkanie wynajmie 20-stu romkom czy polakom. Epickie wręcz...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 22:58 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Zajebiste samochody macie.
Z łazienkami.
Czterema.

Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś że na tym forum temat wątku jest aktualny tylko przez 2 strony, a później to mniejszy lub większy OT?


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 mar 2015, 23:13 
Cytuj  
Oczywiście, że tak. Ale akurat auta to ciekawy temat. Łazienki rusków w Londynie już nie :(

Btw, rozumiem, że tutaj mamy ekspertów o rynku nieruchomości w Polsce, ale zdziwiłem się, że mamy również specjalistów od rynku Londyńskiego :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 10:12 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
- a w Polsce drogi cypisie ile masz mieszkań o pow. przekraczającej te 250m/2? 30-40% - jebnij ty się w ten głupi łeb baranie. Przemieszkałem w Polsce 30 lat, przepracowałem prawie dekadę w redakcji zajmującej się inwestycjami na rynku nieruchomości i nie sądzę by znacznie się to różniło :lol: Gdzie ty kurwa mieszkasz w tym UK, że widziałeś jedynie małe mieszkanka - tczewiakujesz u kogoś kątem?

Hihihi, typowe mareczkowanie. Za kazdym razem jak ktos Cie zlapie na sciemnianiu to uciekasz w znane i bezpiecznie '...ale w Polsce jest chujowiej!'. Dwustumetrowe mieszkania 'na porzadku dziennym w uk'. I to jeszcze _mieszkania_, nie domy lel. Fajnie tez, ze pracowales 10 lat w firmie inwestujacej w mieszkania. Na pewno wyciagnales stamtad sporo waznego doswiadczenia skoro nie tak dawno pytales o porady gdzie najlepiej zainwestowac w nieruchmosc na internetowym forum o grach mmo :D
Cytuj:
- ta na pewno wynajem :D Koszt mieszkania to prawie 4mln GBP. Dawno takich bzdur nie czytałem. Szczególnie że takie apartementy głównie kupują albo ruscy albo azjaci. Trzeba być totalnym debilem by zainwestować w takie mieszkanie pod wynajem podczas gdy znacznie lepszą stopę zwrotu osiągniesz kupując 10-15 mieszkań/domów.
Tyle łazienek bo się mieszkanie wynajmie 20-stu romkom czy polakom. Epickie wręcz...

Te mieszkania dla 20romow to rozumiem znasz z doswiadczenia? Z tego zdjecia z google maps ktore kiedys dawales bily takie klimaty dosyc mocno :)
Znowu odbijasz ze skrajnosci w skrajnosc pierdolac o jakichs apartamentowcach - ja mowie o zwyklych mieszkaniach dla klasy 'sredniej'. Przy 3 pokojach 2 lazienki (jedna z prysznicem/wanna, druga z sama toaleta) to standard. No ale spoko, zaraz pewnie zbijesz moj argument linkujac jakies mieszkanie w City za 4k miesiecznie :)


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 16:15 
Cytuj  
Tak żeby zakończyć offtopowanie w temacie o samochodach zakładam nowy temat.
UK vs PL.
Rant on.

Nie podobają mi się w UK mieszkania, bo małe jakieś, w kuchni dwa krany zamiast jednego, gniazdka nie pasujące do normalnego sprzętu :P
No i te apartamenty po 250m2 na porządku dziennym, które biją moje tczewiakowanie w 63m2 na głowę :(
Wolę jednak sobie póki co potczewiakować w centrum miasta, wynajmując mieszkanie na spółkę z kumplem. Można się podzielić sprzątaniem, opłatami. Zawsze to wygodniejsze niż zajmowanie się non stop mieszkaniem po powrocie z roboty.
Ale jak znajdę kolejną kobietę, z którą wytrzymam więcej niż rok to każę Jej shrugować do mieszkań 250m2. Koniecznie z jedną łazienką, bo więcej dla prostych łbów może być niezrozumiałe. Kolejki do kibla takie trendi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 18:13 
Cytuj  
To co pamiętam zarówno z IRL i UK to, że budynki mają często cienkie ściany i kiepską izolację. Miałem wrażenie, że ktoś przy budowaniu zapomniał, że to nie Hiszpania.

Przy bardzo dużej wilgotności, temperaturze np. 10 stopni i silnym wietrze skutkowało to tym, że w mieszkaniach zwyczajnie piździało, a taka pogoda potrafi się zdarzyć nawet w miesiącach wakacyjnych. Nie mówiąc już o reszcie roku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 12:42 
Cytuj  
Moze nie UK ale jeden z deckhandow na statku wkurwil sie na "drozyzne" w UK i wyjechal na Teneryfe hehe. 400eur miesiecznie ze wszystkimi oplatami za apartament nad plaza. Koszty zycia (zarcie, ciuchy, media) to mniej wiecej jak w PL. Na statek przylecial za 35GBP i mowi ze tam juz zostanie :)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 16:04 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Moze nie UK ale jeden z deckhandow na statku wkurwil sie na "drozyzne" w UK i wyjechal na Teneryfe hehe. 400eur miesiecznie ze wszystkimi oplatami za apartament nad plaza. Koszty zycia (zarcie, ciuchy, media) to mniej wiecej jak w PL. Na statek przylecial za 35GBP i mowi ze tam juz zostanie :)
sprawdziłem i potwierdzam http://www.thinkspain.com/properties-in-spain/4/6/40
Może na majówke wpadne, chociaż tam wszystko "long term".


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 17:20 
Cytuj  
No kumpel rok już siedzi w Las Palmas. Płaci 300 euro za mieszkanie, ma kartę rezydenta, więc na kontynent lata za grosze (ostatnio do Valencii poleciał za 30 zł), życie opór tanie. W listopadzie wysyłał fotki z plaży, w tle tablica wyświetlająca temperaturę: 30 stopni...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 21:21 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Mark24 napisał(a):
- a w Polsce drogi cypisie ile masz mieszkań o pow. przekraczającej te 250m/2? 30-40% - jebnij ty się w ten głupi łeb baranie. Przemieszkałem w Polsce 30 lat, przepracowałem prawie dekadę w redakcji zajmującej się inwestycjami na rynku nieruchomości i nie sądzę by znacznie się to różniło :lol: Gdzie ty kurwa mieszkasz w tym UK, że widziałeś jedynie małe mieszkanka - tczewiakujesz u kogoś kątem?

Hihihi, typowe mareczkowanie. Za kazdym razem jak ktos Cie zlapie na sciemnianiu to uciekasz w znane i bezpiecznie '...ale w Polsce jest chujowiej!'. Dwustumetrowe mieszkania 'na porzadku dziennym w uk'. I to jeszcze _mieszkania_, nie domy lel. Fajnie tez, ze pracowales 10 lat w firmie inwestujacej w mieszkania. Na pewno wyciagnales stamtad sporo waznego doswiadczenia skoro nie tak dawno pytales o porady gdzie najlepiej zainwestowac w nieruchmosc na internetowym forum o grach mmo :D
Cytuj:
- ta na pewno wynajem :D Koszt mieszkania to prawie 4mln GBP. Dawno takich bzdur nie czytałem. Szczególnie że takie apartementy głównie kupują albo ruscy albo azjaci. Trzeba być totalnym debilem by zainwestować w takie mieszkanie pod wynajem podczas gdy znacznie lepszą stopę zwrotu osiągniesz kupując 10-15 mieszkań/domów.
Tyle łazienek bo się mieszkanie wynajmie 20-stu romkom czy polakom. Epickie wręcz...

Te mieszkania dla 20romow to rozumiem znasz z doswiadczenia? Z tego zdjecia z google maps ktore kiedys dawales bily takie klimaty dosyc mocno :)
Znowu odbijasz ze skrajnosci w skrajnosc pierdolac o jakichs apartamentowcach - ja mowie o zwyklych mieszkaniach dla klasy 'sredniej'. Przy 3 pokojach 2 lazienki (jedna z prysznicem/wanna, druga z sama toaleta) to standard. No ale spoko, zaraz pewnie zbijesz moj argument linkujac jakies mieszkanie w City za 4k miesiecznie :)


Naucz ty się najpierw czytać ze zrozumieniem.
Po pierwsze - są całe dzielnice i to w Londynie gdzie średni metraż domu (pisałem o domach a nie mieszkaniach - tu mieszkania od niedawna dopiero są trendy, wcześniej nadziany angol w Londynie miał dom a nie jakiś flat) przekraczają 500m/2 - Holland Park. Sprawdz sobie. Są domy gdzie metraż idzie w tysiące metrów i to w samym sercu londynu. Ale skąd ty możesz o tym wiedzieć - nie byłeś nie widziałeś.
Po drugie - nie pracowałem w firmie inwestującej w mieszkania, pracowałem w redakcji wydającej specjalistyczny biuletyn o rynku powstających nieruchomości w całej Polsce.
Po trzecie - z twojego doświadczenia - rozumiem, że na tej swojej siłce zarabiasz w okolicy minimalnej i niestety kołchoźnikujesz w 10-15 w jakimś domku - stąd parcie na dodatkowe łazienki - rano i wieczorem są kolejki do klopa.
Po czwarte - pisałem o mieszkaniu 3-pokojowym z czterema łazienkami. Do tego horrendalnie drogim - dla mnie to jest cały czas niezrozumiałe, szczególnie, ze dodatkowa łazienka dużo bardziej podnosi cenę niż dodatkowe metry pokoju czy salonu. Nie rozumiem po co dla bardzo dobrze sytuowanej rodziny (nawet 4 osobowej) aż 4 łazienki.


Tczewiak:
- dwa krany to przeżytek, od kilkudziesięciu lat montuje się jeden. Ale fakt, że zdarzają się jeszcze miejsca gdzie masz dwa krany.
- gniazdka są dużo lepsze niż europejskie - przynajmniej jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, mając dzieci w Polsce musisz kupować zatyczki do naszych gniazdek z dziurkami. W UK i tak nic nie wetkniesz. Dla mnie duży plus.
- 63m/2 - zazdraszczam, ja mam gdzieś 100-150 (nigdy nie mierzyłem, a tu przy wynajmie i kupnie metraż bardzo rzadko sie podaje) na rodzinę 4-osobową. Ale mi wystarcza - a to zwykła szeregówka w londyńskiej biedadzielnicy - widziałem domy, gdzie w salonie 2 drużyny mogły rozegrać mecz siatkówki - i to w samym centrum miasta.
- liczba łazienek koniecznie musi przekraczać liczbę pokoi - cypis twierdzi że to cecha charakterystyczna mieszkań pod wynajem. Na ukrainie bieda ponoć aż piszczy, więc jak wyjedziesz to wynajmiesz mieszkanko dla piętnastu oszołomów o cypisiej mentalności - zrobią sobie tam kołchoz. Na wszelki wypadek żeby łazienek w porannym raushu nie zabrakło postawi się ze dwa klopy na zewnątrz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 22:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
oyciec - niekoniecznie, 250m/2 mieszkania sa na porzadku dziennym.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 22:48 
Cytuj  
Bogacz z UK znów przemówił i pokazał wszystkim jakimi są biednymi dziadami. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 00:43 
Cytuj  
Ale ja na serio zaczynam się zastanawiać czy sobie rok na takiej Teneryfie nie pomieszkać:<

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 06:47 
Cytuj  
Teneryfa fajna. Jakbym miał czysto zdalną robotę to bym się chyba przeprowadził. Ojciec popracuj i kup cos sobie i w Szkocji i na Teneryfie. :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2015, 10:03 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Teneryfa fajna. Jakbym miał czysto zdalną robotę to bym się chyba przeprowadził. Ojciec popracuj i kup cos sobie i w Szkocji i na Teneryfie. :D

jako programista nie powinieneś mieć problemu z czysto zdalną robotą. Wiadomo, że stawki wtedy trochę mniejsze, ale coś za coś. Mi się jednak wydaje, że roku bym tam nie wytrzymał. Na dłuższe wakacje można pojechać, miesiąc, dwa.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.