mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 20:27 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Ja po roku niepłacenia, wypowiedzeniu umowy, wyznaczeniu daty wyprowadzki itp itd legalnych akcjach po prostu pojechałem i się wprowadziłem do mieszkania. Zająłem największy pokój, jadłem żarcie z lodówki, zaprosiłem kumpli na impreze i po tygodniu ich nie było...

Jeżeli już ktoś wpadnie na taki dziwny pomysł, żeby w Polsce inwestować w nieruchomości i je wynajmować, to jedynie najem okazjonalny (umowa u notariusza, ze wskazaniem miejsca ewentualnej eksmisji).

Każda inna umowa, to proszenie się o kłopoty.


pytanie retoryczne:
dlaczego w Polsce nie dostosuje się prawa biorąc przykład z krajów, gdzie wynajem nieruchomości jest bardzo dobrym biznesem i nie ma żadnego problemu z niepłacącymi lokatorami?
Imho double profit: dałoby to kopa rynkowi nieruchomości + sporo podnajmujących wyszłoby z czarnej/szarej strefy i zaczęłoby odprowadzać podatki bo w tym momencie to umowa najmu jest bezużyteczna dla obu stron i jedynie generuje koszta (podatek).

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 21:16 
Cytuj  
Najem okazjonalny to reguluje wreszcie jakoś sensownie i to jedyna użyteczna i wskazana forma przy wynajmie jak dla mnie.

Na czarno i na zwykłe umowy (nawet "robione u prawnika") masz jedynie ogromne problemy jeżeli masz cwaniaka za lokatora. W ekstremalnych przypadkach nie będziesz miał kasy i dostępu do mieszkania przez kolejne 2-3 lata.
Tylko notariusz i wskazanie mieszkania do eksmisji w tejże umowie w wypadku wypowiedzenia/końca umowy.

Niestety nawet w agencji trzeba wyraźnie zaznaczyć, że chcesz jedynie lokatorów na takową umowę, bo nie jest to standard.

Ja aktualnie czekam na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy już od 7 miesięcy, w sprawie zaległych opłat za wynajem. W sumie ponad 40tyś złotych z opłatami. I pewnie i tak ich nigdy nie odzyskam :har:

Dobrze, że przynajmniej mieszkanie "odzyskałem". Jak bym miał jeszcze na eksmisje najpierw czekać 2-3 lata to bym się pochlastał...

Jakby ktoś reflektował na kupno 65m2 na Wiszących Ogrodach w Gdańsku, to dajcie znać. http://dom.gratka.pl/tresc/397-70844864 ... yczna.html
Mam umowę, że mogę poza agencją sprzedać, to się trochę opuści ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 22:07 
Cytuj  
Regulacje tego mogą skończyć się jak np w Niemczech gdzie to władze miasta regulują widełki kwot wynajmu i jeśli zażądasz więcej to policja cie ściga, a wynajmujący nawet czasowo ma prawo przedłużać wynajem nawet jeśli zalega z płatnościami żeby dało mu szanse na spłatę.
To akurat z Niemiec bym nie kopiował, choć regulacje wynajmu lokali pod usługi itp w miastach niemieckich to świetny pomysł, łącznie z reglamentowaniem ilości na danej ulicy/dzielnicy ilości danych branż zgodnie z info od cechów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 gru 2016, 15:59 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Najem okazjonalny to reguluje wreszcie jakoś sensownie i to jedyna użyteczna i wskazana forma przy wynajmie jak dla mnie.



kurwa ale tanio ja jebie, w wawie z 2x bys zarobil z palcem w dupie( mokotow/wola/ursynow)

co do okazjonalnego, umowa jest niewazna jak:

1) Strony nie podpisza u notariusza
2) Nie bedzie lokalu do ktorego wynajmujacy musi sie przeprowadzic
3) Wlasciciel lokalu do ktorego wynajmujacy musi sie przeprowadzic nie da pisemnej zgody na pismie

zwlaszcza ten ostatni punkt jest pomijany a potem nagle zdziwienie :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 gru 2016, 17:51 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
nie da pisemnej zgody na pismie


A, no i jasne dlaczego na PiS głosowałeś.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 gru 2016, 20:21 
Cytuj  
lubie patrzec jak swiat plonie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 12:21 
Cytuj  
musze powiedziec ze chuj mnie trafia od przegladania ogloszen najmu, jebane janusze biznesu
widze ze nikt juz prawie nie podaje calkowitego kosztu najmu, teraz standardem jest 3000 a w ogloszeniu dopisane + garaz 200 + rachunki 400 no i czynsz kolejne 600


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 12:51 
Cytuj  
To jest po obu stronach, jakiś czas temu sprzedawałem mieszkanie za pół miliona - przychodzą pytają czy zostawiam kanapę i jaka jest zmywarka :D


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 19:05 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
musze powiedziec ze chuj mnie trafia od przegladania ogloszen najmu, jebane janusze biznesu
widze ze nikt juz prawie nie podaje calkowitego kosztu najmu, teraz standardem jest 3000 a w ogloszeniu dopisane + garaz 200 + rachunki 400 no i czynsz kolejne 600


No klasyka mieszkania w centrum, pewnie kawalerka 20 m2 i warunki PRL.
Ostatnio dużo ludzie Ochote zachwalają.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 20:30 
Cytuj  
wszystko ofc zalezy gdzie ktos pracuje, ale tez uwazam ze ochota jest najlepsza do mieszkania (w akceptowalnej jeszcze cenie),

natomiast kompletnie nie rozumiem wilanowa, generalnie jest to zadupie i blokowisko jak bialoleka a ceny jak w srodmiesciu lol


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 4 sty 2017, 14:55 
Cytuj  
Jak już bym miał płacić 3k za wynajem to tylko Powiśle <3

Teraz już trochę zatraciło swój pierwotny klimat, ale wcześniej to było dosłownie miasteczko w mieście.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 13:30 
Cytuj  
Ktoś wie jak wygląda dokładnie kwestia dokumentów przy meldunku tymczasowym w Warszawie? Umowa najmu jest wystarczającym poświadczeniem czy muszę ciągnąć kogoś z pełnomocnitwem?

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 16:12 
Cytuj  
afaik trzeba dokładnie tego samego, tymczasowy po prostu sam wygasa.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 16:49 
Cytuj  
Że wygasa to wiem. Wcześniej wynajmowałem od spółdzielni mieszkaniowej i nie było żadnego problemu z meldunkiem bez udziału kogokolwiek z pełnomocnitwem, więc zastanawiam się czy taka umowa od nich różni się czymkolwiek od umowy z osobą prywatną. Przynajmniej dla urzędnika z ratusza :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2017, 10:20 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Że wygasa to wiem. Wcześniej wynajmowałem od spółdzielni mieszkaniowej i nie było żadnego problemu z meldunkiem bez udziału kogokolwiek z pełnomocnitwem, więc zastanawiam się czy taka umowa od nich różni się czymkolwiek od umowy z osobą prywatną. Przynajmniej dla urzędnika z ratusza :D


Musi cie zameldować właściciel mieszkania.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 25 sty 2017, 11:18 
Cytuj  
Trochę kiepsko, ale dzięki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2017, 13:23 
Cytuj  
zaden prywatny wlasciciel mieszkania nie da meldunku osobie wynajmujacej......chyba ze jakis debil :)


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 25 sty 2017, 14:13 
Cytuj  
To jest meldunek tymczasowy. Więc wygasa w momencie rozwiązania umowy :P

I dają bez problemu ;p

Inna sprawa, że ja nawet właściciela nie będę pytał. Pójdę do urzędu z gościem z agencji, który ma wszystkie upoważenienia


Posty: 12
Dołączył(a): 1.02.2007
Offline
PostNapisane: 25 sty 2017, 21:56 
Cytuj  
żaden właściciel nie jest potrzebny do meldunku tymczasowego, jeżeli chodzi pole we wniosku: 'stwierdzam, że wyżej wymieniona osoba przebywa pod wskazanym adresem' - możesz się tam samemu podpisać, podpisana umowy najmu czyni cie podmiotem dysponującym tytułem prawnym do lokalu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2017, 08:20 
Cytuj  
huri wynajmuje squaty na tarchominie to wie :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.