mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 15:35 
Cytuj  
mnie to w standardzie naciągali tak że jak kaucja to jeden czynsz to ostatniego miesiąca nagle rezygnowali po niepłaceniu czynszu i kaucja szła na ostatni miesiąc, a co mi rozjebali to mogę spierdalać...
próbowałem egzekwować że do 5tego mam mieć na koncie jak nie to wyrzucam, wiadomo że właściwie to nie mogę bo oni mnie mogą do sądu podać (jak mają umowe to właściwie ja im wymieniam zamki a oni wywalają i wstawiają nowe na mój koszt)

po latach doszedłem do wniosku że najlepiej wynajmować bez umowy z dobrą kaucją, jak nie płacą to wyjebać ich instant na klatkę z gratami.

przepraszam za formę wypowiedzi ale to nie jest fajny zarobek.


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 15:47 
Cytuj  
Tzn wiesz tak powinno byc nie placi to natychmiastowe wyjebanie na bruk, ale to czy masz umowe czy nie, nie za bardzo wplywa na twoja mozliwosc eksmisji w szczegolnosci cwaniakow bo prawo jakie obowiazuje to delikatnie mowiac skandal. Ale faktycznie takim papierkiem lakmusowym na to czy masz rzetelnego najemce jest wysoka kaucja taka zeby dbal o mieszkanie i zeby chcial ja odzyskac po zakonczeniu wynajmu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 16:05 
Cytuj  
ja kiedyś kolesia wyjebałem na klatkę i zmieniłem zamki.
akurat było spoko, ale ktoś mi wyjaśniał że gdyby koleś chciał to mógłby dochodzić swoich praw mimo że nie zapłacił w terminie.
to że nie płaci nie uprawnia mnie żeby go wrzucać.
umowa trwa, a on jest mi winny pieniądze...


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 16:14 
Cytuj  
Jak się oszczędza na urzędzie skarbowym i bierze za wynajem w łapę to potem są problemy, na własne życzenie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 16:17 
Cytuj  
możliwe, ja akurat podatek zawsze płaciłem. pewnie masz rację, że bez umowy to by mnie US straszyli.

za to znam przypadek sąsiadki która dała córce darowiznę na dom. córka nie zgłosiła mimo że nic nie musiała płacić i teraz musi 100 tys zapłacić do US

nie zgłosiła otrzymania darowizny


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 16:25 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
tiomor napisał(a):
meterrr napisał(a):
wracam do WWA, ma ktos moze mieszkanie na wynajem?
takie 60+m z dobrym dojazdem do centrum i garazem ? do 3k z oplatami

po 1,5 roku widze ze ceny najmu mocno poszy do gory ;/


Od 1.5 roku stoją w tym samym miejscu co zawsze :P


dzisiaj dopiero zaczalem szukac, i moje pierwsze wrazenie(moze mylne) jest takie ze jednak jest drozej
odnosze wrazenie ze rynek sklada sie w 45% z nor, 45% swiezo odremontowanych po horrendalnych cenach i 10% normalnych ogloszen ktore znikaja w ciagu kilku godzin


Jest tak samo i jest dokładnie tak jak mówisz. Okazje schodzą w moment, śmieci wiszą długo, ale w końcu i tak ktoś się znajdzie, kto weźmie tą 25m kawalerkę po po babci za 1800zł.

Ja miałem farta i wynajmuje 48m na muranowie za 1550 :O. W takim standardzie "Tania Ikea".
I to w najlepszym układzie - właściciel dał pełnomocnitwo agencji, agencja ma w dupie mieszkanie i chce je tylko wynająć, żeby wpadały hajsy na konto właściciela. A właściciel siedzi za granicą, więc mu te 50-100 funciaków nie robi różnicy.

Polecam agencje, dupka boli bo trzeba zapłacić prowizje, ale masz mniej jebania i wszystko jest "pewniej" zrobione. No i oferty najczęściej mają dużo lepsze.


Ostatnio edytowano 19 gru 2016, 16:26 przez tiomor, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 16:26 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
niosku że najlepiej wynajmować bez umowy z dobrą kaucją, jak nie płacą to wyjebać ich instant na klatkę z gratami.

Umowa najmu może być zawarta w formie ustnej, a właściciel, który bez pozwolenia najemcy włazi mu do mieszkania popełnia przestępstwo naruszenia miru domowego - art. 193 k.k.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 16:31 
Cytuj  
Żeby prawo jeszcze rozroznialo tego co wchodzi bo nie umie uszanować umowy, a tego co powinen mieć możliwość wyjebania na bruk tych co nie płacą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 16:37 
Cytuj  
no właśnie mój szwagier przecież niby dostał kasę i świadkowie podstawieni sądowi wystarczyli :D

btw mały ot. skoro "prawnicy" czytają. trafił mi się free rejestrator wideo do samochodu. można takiego nagrania używać do czegoś oficjalnie? w ulotce reklamowej piszą o ubezpieczycielu i policji przy stluczkach :)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 17:27 
Cytuj  
Ubezpieczyciel i policja może wykorzystać nagranie ale nie jest ono decydujące i niepodważalne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 17:33 
Cytuj  
dzięki.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:02 
Cytuj  
a czy ktos sie orientuje jak wyglada wynajem przez agencje - o czym pisal Tiomor? Tzn. czy sa one w stanie poradzic sobie z nieplacacym i nieskorym do wyprowadzki lokatorem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:03 
Cytuj  
Desh
Takie nagranie jest też przydatne przy ugodowym zakończeniu jakiejś stłuczki itp, nawet w obecności policji, która często idzie na rękę i pozwala na to ( bez karania i rozstrzygania sprawy przez nich ), jest różnie ale lepiej mieć takie nagranie niż jego nie mieć.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:04 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a czy ktos sie orientuje jak wyglada wynajem przez agencje - o czym pisal Tiomor? Tzn. czy sa one w stanie poradzic sobie z nieplacacym i nieskorym do wyprowadzki lokatorem?

lol, chyba tylko agencja 'pan zdzisiek i kumple' sobie z takimi skutecznie radza


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:08 
Cytuj  
Chate mu podpal... oh wait.

A tak na serio, mialem w rodzinie przypadek, ze para wynajmujacych zaciążyła, przestali płacic i ciotka juz nic nie mogla z nimi zrobić. Bo nie wolno.
Po takich doswiadczeniach, gdy moja mama wynajmowala parce mieszkane to rodzice wynajmujacych podpisywali papier, ze w takiej styuacji gdyby nie placili, to oni wezmą mlodych do siebie. Jak dla mnie gruba przesada, ale moze sie zdazyc.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 19 gru 2016, 18:13 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:11 
Cytuj  
embe napisał(a):
Desh
Takie nagranie jest też przydatne przy ugodowym zakończeniu jakiejś stłuczki itp, nawet w obecności policji, która często idzie na rękę i pozwala na to ( bez karania i rozstrzygania sprawy przez nich ), jest różnie ale lepiej mieć takie nagranie niż jego nie mieć.

policja podobno zawsze musi być jak jest cudza wina [emoji14]

słyszałem o babce co się do wszystkiego przyznała i podpisała, koleś zrobił samochód dał fv do ubezpieczenia a oni po miesiącu że jest problem i baba w sądzie że wycofuje swoją winę bo była w szoku i że jej wmówiono wine..
nie znam szczegółów.

będę używał a co tam.


_________________
psn

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:32 
Cytuj  
Ostatnio coraz bardziej popularny staje sie tzw. wynajem okazjonalny. Ubezpiecza do wynajmujacego w pewnym stopniu przed przypadkami 'ze nie mozna wyrzucic'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:36 
Cytuj  
Desh, nie ma takich przepisów, jak jest stłuczka i nie ma rannych to można to bez policji załatwić ale trzeba brać pod uwagę że to wymaga dobrego spisania wszystkiego i udokumentowania zajścia bo na gębę to nic nie załatwisz.
Inna sprawa jeśli przykładowo ktoś na czerwonym przejedzie i nic wielkiego się nie stało bo tylko masz otarty zderzak, gościu da ci na malowanie i po kłopocie ale ten gościu zrobił wykroczenie i zagrożenie w ruchu, więc obowiązkiem obu uczestników stłuczki jest wezwać policje.
Tyle wiem :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 18:48 
Cytuj  
Ja po roku niepłacenia, wypowiedzeniu umowy, wyznaczeniu daty wyprowadzki itp itd legalnych akcjach po prostu pojechałem i się wprowadziłem do mieszkania. Zająłem największy pokój, jadłem żarcie z lodówki, zaprosiłem kumpli na impreze i po tygodniu ich nie było...

Jeżeli już ktoś wpadnie na taki dziwny pomysł, żeby w Polsce inwestować w nieruchomości i je wynajmować, to jedynie najem okazjonalny (umowa u notariusza, ze wskazaniem miejsca ewentualnej eksmisji).

Każda inna umowa, to proszenie się o kłopoty.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2016, 20:20 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Chate mu podpal... oh wait.

A tak na serio, mialem w rodzinie przypadek, ze para wynajmujacych zaciążyła, przestali płacic i ciotka juz nic nie mogla z nimi zrobić. Bo nie wolno.
Po takich doswiadczeniach, gdy moja mama wynajmowala parce mieszkane to rodzice wynajmujacych podpisywali papier, ze w takiej styuacji gdyby nie placili, to oni wezmą mlodych do siebie. Jak dla mnie gruba przesada, ale moze sie zdazyc.

A wystarczy w umowie zawrzeć informacje o lokalu zastępczym :)
Jest jeszcze kilka kruczków.

Desh jak chcesz mogę Ci potem podesłać umowę która działa od lat a nawet spowodowała że ludzie czekali do końca jej trwania bo ma mechanizmy uniemożliwiające wypłatę kaucji na rzecz rozliczeń nawet do pół roku.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.