mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 04:44 
Cytuj  
Mysle, ze we Wrocku sa lepsze firmy ;)


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 08:57 
Cytuj  
Jak masz doświadczenie to poniżej dychy nie schodź, czekaj na lepszą ofertę.

Btw jeden head hunter powiedział że 20k brutto referala dają jakbym im .net team leada polecił. Jest ssanie.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 09:47 
Cytuj  
No właśnie to nie moja branża i jako programista w wyższych językach programowania to nie mam doświadczenia. Dodatkowo ze stylów programowania tylko extreme programming znam.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 10:05 
Cytuj  
A no to na entry to nie są złe warunki imo.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 10:13 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Takie kursy to wyciaganie kasy, nic wiecej raczej. Te z linku Tora.

tiomor - http://slash4.net/blog/python/what-is-t ... -2016.html


Większość z tego znałem, ale i tak dzięki ;p

A co do kursów i ich kosztów to trochę leje na to - i tak firma stawia jakby co.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 12:40 
Cytuj  
To zmienia postac rzeczy.
Ale jak isc na kurs to i tak lepiej na jakiś mniej podstawowy niż na szkolenie w którym będą mówili czym jest klasa itp.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2016, 19:04 
Cytuj  
Balacha napisał(a):
korpo? Jak szybko mozna awansowac?

Bez ogródek zapytaj o to. Bo niektóre korpo maja limity podwyżek i awansów. Na przykład raz na pół roku 500zł. Raz na dwa lata Xzł. Itp.

Co do referali 20k - pewnie 6 miesięcy karencji, programista wpada po obiecanych cudach wiankach, a tam legacy code po hindusach. WIększość spierdala po tygodniu.
Ostatnio kumpel wpadł na taką minę w javie, ale wynegocjował sobie premię żeby zostać - więcej niż pensja hehe. Niby spoko zarabiać prawie 3 dychy, ale cały weekend ostra balanga, bo mózg jest zlasowany po pracy z kodem hindijava :D
Ostatnio widziałem hindiphp - konkatenacja css w modelu. Już abstrahując, że php do tego nie służy to kurwa... Na chuj komu SASS? :D

i te zmienne w jednej metodzie (na 800 linii): helper helper2 hleper hlper :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2016, 14:37 
Cytuj  
A widziałeś kiedys kod starożytnych germanów? ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2016, 14:50 
Cytuj  
nie - oni pisali w perlu, a nie php na szczęście :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 18:36 
Cytuj  
https://medium.com/@tjholowaychuk/farew ... .nk6owj2hn
Node.js vs Go gdzie autor faworyzuje Go

autorem wpisu jest twórca Expressa, jednego z frameworków NodeJS


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2016, 12:11 
Cytuj  
Ja się bawię ASP.NET mvc :)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2016, 12:23 
Cytuj  
Ja się uczę teraz London style TDD (mockist). Ktoś tutaj próbował? Póki co widzę sporo zalet względem klasycznego podejścia, ale mam kilka problemów.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2016, 14:26 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ja się bawię ASP.NET mvc :)

Net Core panie:
https://blogs.msdn.microsoft.com/webdev ... -core-1-0/

Quetzacotl napisał(a):
Ja się uczę teraz London style TDD (mockist). Ktoś tutaj próbował? Póki co widzę sporo zalet względem klasycznego podejścia, ale mam kilka problemów.

możesz zarzucić jakimś artykułem? To coś w stylu Mocki na 100% ?


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2016, 14:33 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
Ja się uczę teraz London style TDD (mockist). Ktoś tutaj próbował? Póki co widzę sporo zalet względem klasycznego podejścia, ale mam kilka problemów.

możesz zarzucić jakimś artykułem? To coś w stylu Mocki na 100% ?

http://codurance.com/2015/05/12/does-td ... od-design/

Bardzo dobrze jest to opisane w Growing object-oriented software: Guided by tests. Oni tam promują mockist style mocno.
Ja do tej pory mieszałem dwa style, tzn. nie mockowałem collaboratorów, ale pisałem testy outside-in, tzn zaczynałem od testu akceptacyjnego i schodziłem coraz nizej.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 09:26 
Cytuj  
Thx Que, obczaje.


Przeniosę dyskusje tutaj:
Highlander napisał(a):
a te elementy scruma to właśnie jest często rozdmuchany bullshit i strata czasu jesli sie do tego zdrowo nie podchodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=neI_Pj558CY&t=5m0s


tczewiak napisał(a):
@High: głupoty pierdolisz. SCRUM się świetnie sprawdza przy wytwarzaniu oprogramowania. Spotkania zajmują wprawdzie 20% czasu, co mi na początku bardzo przeszkadzało, ale umożliwia ominięcie wielu wtop i tak naprawdę oszczędza czas. Kwestia skali projektu. Jak się robi coś konkretnego dla korpo co ma żyć dłużej niż rok czy dwa to jak najbardziej ma sens. Jak się robi coś dla startupu, który za pół roku zdechnie to wiadomo, że nie ma na to czasu.


Highlander napisał(a):
@tczew chodziło mi tylko o to, że trzeba umieć do tego podchodzić z rozsądkiem a nie traktować jak kolejne silver bullet. A ludzie od manegmentu potrafia to tak traktowac i wciskac niektore elementy na sile (przy tym udowadniac swoje istnienie), mimo, ze niekoniecznie pasuja. Nie mow mi np. ze na review konieczna jest obecnosc wszystkich devsow. Nie mozna pracowac dla samego procesu, wazniejsze jest dostarczanie produktu. A zauwazylem, ze wielu o tym zapomina.

Duzo firm traktuje Scruma na zasadzie = jak zarządzać projektami IT/devsami mimo, że nie mamy o tym pojęcia. Biznes umie wypaczyc wszystkie szczytne idee.

Poza tym te wszystkie rzeczy wcale nie są nowe. To zwykle narzędzia, które trzeba naginać pod swoją sytuacje a nie traktować jak obiekt kultu.


Ale w sumie to pierdolenia o procesie w IT jest aż nadto ;)
A Kanban to chyba konieczne uzupelnienie takiego scruma.
+ http://programming-motherfucker.com/


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 09:54 
Cytuj  
wat?
Kanban to "konkurencja" SCRUMa. Kanban służy do czego innego i SCRUM do czego innego. W uproszczeniu - SCRUM do wytwarzania, Kanban do utrzymywania.
U nas wszyscy devsi z danego zespołu idą na swoje demo. Wtedy można zebrać konkretny feedback od biznesu. Przychodzą też przedstawiciele zespołów, którzy mogą być na styku danego rozwiązania, aby wiedzieć co się dzieje w ogólnej organizacji i móc reagować. Jeśli jest to dobrze poprowadzone przez scrum mastera (wcześniej ja zostałem wytypowany i było źle, teraz mamy certyfikowanego) to chłopie... Zamiast marnować 3 miesiące na prostą funkcjonalność, która rozpierdala kilkanaście procesów biznesowych po drodze można to zamknąć w tygodniu, bo biznes dowiaduje się, że będzie to kosztować sporo, a zysk niski.
Łatwiej też w ten sposób przepchnąć refaktory kodu itp. jako potrzebne do dalszego rozwoju firmy. Kwestia tego, że scrum master to nie może product owner i żęby nie był to jakiś cieć z biznesu, który o scrumie słyszał na konferencji.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:06 
Cytuj  
Cytuj:
Kanban to "konkurencja" SCRUMa. Kanban służy do czego innego i SCRUM do czego innego.

To jest to konkurencja czy nie? Zdecyduj się.

Dla mnie Scrum jest bardziej organizacyjny ogolnie biznesowo a Kanban bardziej o procesie wytwórczym i skupia się na tym, żeby nie było work in progress. Niby czemu nie mogą elementy Kanbana uzupelniac Scruma?

Jak powiedziałem, nie mówie Scrumowi nie ale liczę też na zdrowy rozsądek gdzie często go brak. Jak firma zatrudnia scrum mastera na caly etat do 1 projektu to nie jest to normalne. Komunikacja musi być i jest to najlepszy feedback dla programisty. Niesamowite odkrycie. Ale łatwo z tym przesadzić i zmarnować na tym kasę, bo te godziny pracy programistów jednak kosztuja i lepiej jak nie gniją bezproduktywnie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:43 
Cytuj  
Nie kwestia ile projektów tylko ile zespołów scrumowych. Przykładowo w jednym projekcie scrum master robi mi także inne rzeczy, bo mam jeden strumień w metodykach zwinnych, a reszta zmian leci kaskadą. 3-4 zespoły scrumowe mógłby spokojnie ogarniać.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:46 
Cytuj  
Ta, mialem napisac per team, nie per projekt.
Ewentualnie Scrum Master moglby byc w teamie rowniez developerem.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:52 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Cytuj:
Kanban to "konkurencja" SCRUMa. Kanban służy do czego innego i SCRUM do czego innego.

To jest to konkurencja czy nie? Zdecyduj się.

Dla mnie Scrum jest bardziej organizacyjny ogolnie biznesowo a Kanban bardziej o procesie wytwórczym i skupia się na tym, żeby nie było work in progress. Niby czemu nie mogą elementy Kanbana uzupelniac Scruma?

Jak powiedziałem, nie mówie Scrumowi nie ale liczę też na zdrowy rozsądek gdzie często go brak. Jak firma zatrudnia scrum mastera na caly etat do 1 projektu (edit: powinno byc teamu) to nie jest to normalne. Komunikacja musi być i jest to najlepszy feedback dla programisty. Niesamowite odkrycie. Ale łatwo z tym przesadzić i zmarnować na tym kasę, bo te godziny pracy programistów jednak kosztuja i lepiej jak nie gniją bezproduktywnie.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.