mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:16 
Cytuj  
A jeszcze mi się przypomniało jedno.

Ja studiowałem projektowanie statków, czyli między innymi dynamikę, teorię drgań, mechanikę płynów czy metodę elementów skończonych. Praktycznie na każdych z tych zajęć mieliśmy jakieś elementy programowania, bo były po prostu pomocne.
Jeden z wykładowców nawet napisał własny program do liczenia naprężeń metodą elementów skończonych, który jest stosowany w kilku stoczniach.
Czy wg Ciebie Tor on jest prawdziwym programistą? Ja wiem, że nie jest, nawet on to wie.
Jak się pytaliśmy czemu ta aplikacja nie ma przystępnego GUI i wartości trzeba wprowadzać plikiem tekstowym, to odpowiadał, że nie da się tego prosto zrobić teraz i musiał by przepisać od nowa - każdy dobry programista wie, że przyczyną tego problemu jest brak zastosowania odpowiednich wzorców, praktyk i metodologii, a tego na matematyce nie uczą.
To jest clue programowania.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:56 
Cytuj  
Mowię o pracy zawodowej. Ty ciagle się skupiasz ma elementach rzemiosła, które jak w każdym zawodzie są istotne.

Programistów jest co raz więcej, ale rynek ich wchłania. Dziś IT jest fundamentem światowej gospodarki, wiec to nie dziwne.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:04 
Cytuj  
smieszne jest to jakie mizerne masz pojecie o pracy programisty a za to ogromne przekonanie o tym ze masz racje

typowy PM


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:06 
Cytuj  
To znaczy, ze niewiele zrozumiałeś. Typowy debil?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 13:25 
Cytuj  
Jak meterr przejdzie droge od programisty do PM to bedzie lepszym PM od Tora! nenenen

Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 01:04 
Cytuj  
No ale Tor trochę jebiesz typowym PM :<

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 06:12 
Cytuj  
PM ,PM nie rowny

ja wynajmuje mieszkanie od PM HP ktory ma bardzo duzy programming background (nauczyl sie kodowania webowego w Onecie) ,facet po 40
programowanie go znudzilo i juz do tego nie wroci ale wiedze ma i nie raz opierdalal koderow jak chujowo dostarczali


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 07:56 
Cytuj  
Ja kiedys stalem z PMem w kolejce w miesnym i nic nie wspomnial o kodzie, interesowaly go tylko cyferki i do tego wtracal co jakis czas korpo-makaronizmy.
Więc nie masz racji.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 08:31 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
i do tego wtracal co jakis czas korpo-makaronizmy.
i.


improvement ,root cause ,"podniesienie" ,approval ? :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 10:08 
Cytuj  
Odchodzi się od "awansu" z developera na PM. To jest mało wydajne. Kiedyś dla PM stawki były wyższe, teraz się zrównały i developerom już nieśpieszno do "awansu". Teraz zazwyczaj zostaje się scrum masterem i team leaderem, aby nadal mieć styczność z technologią i jako sm separuje się ekipę od po. Razem tworzą coś na kształt dawnych pm, a obecnie pm stoi zupełnie gdzie indziej - na styku biznesu i marketingu, a nie biznesu i it.
Nawet tam gdzie zachował się stary model na PM bierze się tylko ludzi wykształconych na managerów, a nie na programistów. No chyba, że z kogoś pizda, a nie programista. Kiedyś nobilitowało się w ten sposób najwydajniejszych lub najbardziej wchodzących w dupkę, ale w przypadku najwydajniejszych - traciło się na wydajności w zespole. Więc teraz nagradza się ich szkoleniami i podwyżkami (tia wiem jak to wygląda w korpo - nie dadzą póki się papierów nie rzuci - wtedy nagle budżet staje się elastyczny).
W pewnej firmie produkującej procesory ( ;) nie wolno mi podać nazwy! ) widełki dla devsów i pm są identyczne. Mało tego - pm może zarabiać maksymalnie tyle ile najlepiej zarabiający dev w jego teamie. Ale zazwyczaj zarabia jeszcze mniej. Devsi już nie czują parcia na "awans", bo wiedzą że są świetnie ustawieni. PM zaś wie, że jak nie będzie szanować swoich nygusów to mu spierdolą na inne pole bawełny i to on dostanie mega po dupie.
Oczywiście cały czas mowa o sensownych devsach, którzy lubią to co robią, a nie code monkeys, którzy skończyli studia, bo "dobra w tym kasa" i po 10 latach nie kumają po co im algorytmy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 17:20 
Cytuj  
No nie do końca się zgodzę, ale uchwyciłeś to co pisałem. W modelu zwinnym operacyjnie działa właśnie scrum master, a PM zajmuje się kwestiami oczko wyżej. W firmach, które znam widełki dawno temu się prawie nałożyły, chociaż ciagle PM tak jak architekci te 200-300 za MD maja zazwyczaj więcej niż dev.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 18:55 
Cytuj  
W terminologii scruma to PM chyba się nie wymienia, jest team, sm / process owner i product owner.
SM ma też zadbać o to by PO też wykonał swoją robotę. A wszyscy są niby równorzędnymi elementami scrum team.

Odnośnie Scruma to według mnie tylko w zmodyfikowanej postaci. Nie wiem po co np. wszyscy developerzy mieliby siedziec na review i pare innych durnot.

http://tisquirrel.me/2015/04/08/wtf-pro ... crum-team/ ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 20:28 
Cytuj  
Eh czytam was i ciesze sie u mnie nie ma zadnych menadzerow, scrum masterow i innych nierobow -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 20:34 
Cytuj  
To kto was łapie jak sie rozbiegniecie po biurze?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 21:08 
Cytuj  
Nikt nas nie lapie. Po tej ilosci wódy nikt nie jest w stanie biegac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 21:12 
Cytuj  
No typowi programiści, my po wódzie jeszcze w piłkę gramy. :o


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 22:01 
Cytuj  
Ta, wypija po kieliszki i już wyścigi na krzesłach. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 22:55 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Oczywiście cały czas mowa o sensownych devsach, którzy lubią to co robią, a nie code monkeys, którzy skończyli studia, bo "dobra w tym kasa" i po 10 latach nie kumają po co im algorytmy.


Polski code monkey co ma 10 lat doswiadczenia i tak bedzie przewyzszal wiekszosc nowych "dobrych" programistow - osoba z takim doswiadczeniem szla innym tokiem nauczania i 90% takich programistow to ludzie sensowni (wczesniej na programistow malo kto szedl, nie bylo takich pieniedzy, no i na studia ciezej bylo sie dostac). No i na dodatek praktycznie nie ma szans aby tak jeczal jak obecne devs pizdeczki :)

iniside napisał(a):
Eh czytam was i ciesze sie u mnie nie ma zadnych menadzerow, scrum masterow i innych nierobow -;-.

Znaczy male doswiadczenie - dobry PM jest naprawde bardzo duzo wart (choc nalezy wspomniec ze mierny potrafi zawalic projekt, ktory by sie udal bez niego).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 22:58 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
Znaczy male doswiadczenie - dobry PM jest naprawde bardzo duzo wart (choc nalezy wspomniec ze mierny potrafi zawalic projekt, ktory by sie udal bez niego).


Zdziwilbys sie. Sa ludzie ktorzy pracowali przy Dragon Age, Bulletstormie, Wiedzminie itd. Po prostu jak przychodzisz to zalozenie jest, ze jestes rzeznikiem, wiesz co robic i jakis idiota nad glowa nie jest ci potrzebny do wykonywania roboty.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 23:04 
Cytuj  
Czyli te gry powstały bez managementu? Cuda panie, programiści są jak Borg. Jak mam w zespole gościa co nie tylko ogarnia, ale tez jest komunikatywny i terminowy to mu daje pracować w spokoju. Ale takich jest może 20%, resztę trzeba mniej lub bardziej kontrolować.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.