mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2017, 12:54 
Cytuj  
Open source a nie tam wlasne algorytmy itp. ;)

I jakie tam nauka od nowa. Mnostwo rzeczy jest analogicznych lub juz bylo kiedys.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 10:28 
Cytuj  
Obrazek

:D

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 11:19 
Cytuj  
No jak w 2017 używasz w nowych projektach jQuery to nie jesteś normalny tylko upośledzony ;)
To się kiedyś tam nadawało do trzymania standardów pomiędzy różnymi przeglądarkami, a nie do budowania aplikacji frontendowych.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 11:29 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No jak w 2017 używasz w nowych projektach jQuery to nie jesteś normalny tylko upośledzony ;)
To się kiedyś tam nadawało do trzymania standardów pomiędzy różnymi przeglądarkami, a nie do budowania aplikacji frontendowych.

no ale dobieramy narzędzia do potrzeb, jak ktoś robi wizytowke dla kwaciarni to jquery styknie ;)


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 11:42 
Cytuj  
@tczewiak
U mnie to wygląda prosto. Najpierw jest concept, potem business benchmark i inwestor wtedy podejmuje decyzję na podstawie funkcjonalnego prototypu za który chciał zapłacić jak najmniej.
Programowanie dla samej sztuki programowania jest dla tych co lubią doić unię z funduszu innowacyjności. Milion nie zarabiających na siebie projektów ale kasa się zgadza.

Najbardziej proste porównanie jest ryzyko tworzenia sklepu sprzedającego produkty X używając nowych i drogich technologii vs. gotowe rozwiązania.
Każdy doświadczony businessman najpierw zrobi benchmark modelu biznesowego i nie będzie się zabierał za super technologie i fajerwerki.

@Kra
No nie tylko. Można zrobić platformę B2B i CRM używając jquery/php/mysql i wygrać inwestycję bo pokazało że na siebie to zarabia. Czegoś się jednak u naszego byłego szefa nauczyłem, że nie warto ładować w biznes co ma model do dupy, pewnie dlatego poszli w dotację. Tworzyli webserwis co ogólnie nie miał prawa na siebie zarobić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:22 
Cytuj  
A od kiedy to biznes powinien podejmować decyzje by naklepać coś najszybciej i najłatwiej by zrobić MVP? (inna sprawa gotowe rozwiązanie)
Bo znam raczej ludzi, którzy naklepią Ci to dużo szybciej w jakiś Angular 1 albo 2 niż męcząc się w jquery i robiąc na dzień dobry appkę do przepisania na coś nowszego ;)
Poza tym już dużo trudniej będzie znaleźć ludzi, którzy będą chcieli tego dotykać.

A to biznesu nie lepiej robić za cudze pieniądze? ;)


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:32 
Cytuj  
Jeszcze trzeba wygrać serce inwestora, no chyba że chcesz robić całe życie dla innych Managerów/CTO.

Tak czy inaczej pomijasz też proces HR. Najtańszy full stack to właśnie PHP/JS/MySQL/HTML (bez adminki) i jeszcze "attitue" odpowiedni za tym idzie. Im bardziej hipsterski programista tym więcej pie***li o farmazonach między linijkami kodu ;)
Ewentualnie skype + Ukraina, ale różnie to wychodzi. Więc nie biznes ale rynek pracy i budżet decyduje co i jak będziesz robić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:40 
Cytuj  
A Angular to JS i jest pełno takich ludzi bo Angular 1 jest już stary jeśli chodzi o IT...
A ten full stack to powinieneś napisać raczej "full stack"
Do PHP nic nie mam ogólnie, ale tu też pewnie lepiej wziąć PHP7. Rzadko kto zaczyna od Javy. Ale nie ma co brać starego frontu.

A proces HR w IT to chyba jeden z najsłabszych ogniw.

Sorry ale jakoś mi to pachnie JanuszSoftem :P


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 20:34 
Cytuj  
Spoko, gdyby nie klauzula to bym ci pokazał to i owo co się da zrobić i zmieniłbyś zdanie.
Mógłbym być hipsterem i używać HHVM dla performance, ale po co jak php7 jest tylko wolniejsza o 10%.

No ale lansowanie się, że używa się tego samego techa co fajsbook to jednak coś....ale młodym programistom mogę zdradzić sekret, dupy na to nie wyrwiesz :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 20:45 
Cytuj  
Ja tam chcę używać tylko możliwie najlepszych narzędzi do danego zadania, i tyle.
Wiem, że można. Wszystko można. Ale nie widzę powodu ładować się w jakieś starocie.
A zresztą mnie frontend nie kręci ;)

Wiele startupów zaczyna od PHP/Pythona czy Ruby i wcale mnie to nie dziwi. Chociaż wiele z nich później przepisuje na JVM.

Ale mimo wszystko to startupy najczęściej chwalą się jakich to cool technologii nie używają ;)

Ale w Twoim głosie mimo wszystko słysze głoś traktowania devs jak małpy ;)


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 20:49 
Cytuj  
Mogę być nie w temacie, ale jaka naj naj najnowsza technologia jest w pełni użyta do systemów CRM/ERP?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 21:02 
Cytuj  
CRMów to jest całe multum, więc pewnie będzie tego wiele i świeże. Sam w jednym brałem udział to na froncie był Angular 1. Nie było jeszcze 2.
Backend mieliśmy na Javie, Spring Boot itp.

ERPy to raczej starocie i w zasadzie rynek zdminowany przez... np. SAP.

PHP7 jest akurat świeży ;)


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 21:18 
Cytuj  
Pytanie tylko jakie to ma zastosowanie vs smarty templates jeżeli masz limity na budżecie.
Ludzie co legitymują się angularem na poziomie senior po prostu krzyczą więcej i nie szukają roboty w mniejszych firmach...z reguły.
Więc jeżeli jest jakakolwiek wyższość to stricte dla samej wyższości tej technologii - no chyba że najebie {literal} na każdym view abym czuł się nowoczesny i po roku miał system w 100% używając angulara.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 21:37 
Cytuj  
Jest duzo malych firm co dobrze placa.

Ja obecnie w bankowosci to mamy pelne spektrum od starych po najnowsze. Nowy projekt to juz Angular 2. I w zasadzie to przyswajaja to sobie javowcy. I ja tam widze, ze warto. Ja tam od poczatku widzialem angulara... W malej firmie zreszta ;)

Ale obecnie to kazalbym ludziom rozwazyc angular 2 lub react.

I nie wiem czy tak warto oszczedzac na ludziach ;)
A jeden dobry koles moze byc lepszy i tanszy od 5 innych.
Jedna tez rzecz jak sie ludzie legitymuja a co umieja.

Ludzie co pisza u Ciebie w node... Robia front w jquery? Ludzie od Node cenia sie raczej jeszcze wyzej.


_________________
.


Posty: 30
Dołączył(a): 4.08.2016
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 21:50 
Cytuj  
my w firmie po dłuższych dywagacjach skręciliśmy w reacta czas pokaże czy to będzie dobra decyzja. Prototype'a też ktoś kiedyś wybrał i trzeba było potem przepisywać :D. Tyle, że nie pracuje w software housie, więc mamy trochę łatwiej z doborem technologii.


ile już ci high stykneło stażu jako programista?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 22:00 
Cytuj  
jak slysze kurwa JS to az mnie trzesie

ale niestety temu kurestwu udalo sie to co sie nie udalo Oracle i MSowi nigdy - mianowicie by default 'virtualna maszyna' JS jest zainstalowany na wszystkim i dziala na kazdym urzadzeniu, jak by tego bylo malo to jeszcze kurwa nie trzeba sie martwic deploymentem itd

cos co jest mokrym snem MS i Oracla tutaj wyewulowalo naturalnie z jezyka ktory na poczatku sluzyl do migania tekstem w przegladarce

co gorsza z biznesowego punktu widzenia, jak sie buduje caly stack to node.js jest w chuj sensownym rozwiazaniem bo kurwa mozesz sobie przerzucac zasoby miedzy fronendem i backendem jak chcesz, cos co znowu nie udalo sie nikomu na rynku

szach kurwa mat, bedziemy musieli sie z tym jebac do konca zycia :< i to mnie wkurwia jeszcze bardziej

generalnie jak mysle o JS to niestety jest skazane na sukces, ale kurwa gorszego gowna do kodowania to kurwa nie ma - pierdolony rak
a srodowisko web dev jest banda pokurwionych pryszczatych nolifow ktorzy mysla ze ludzie nie maja co robic tylko uczyc sie kolejnych pokurwioncy bibliotek

no chyba ze haskell zaskoczy ...... not, ahhahahha


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 22:42 
Cytuj  
Niedlugo bedzie 2 lata.

Angular 2 czy React to nie wiem ogolnie.
Frontendy zmieniaja sie tak szybko, ze nie ogarniam.
Jako, ze siedze w Javie to Angular 2 + Typescript to na pewno jest przystepniejsze. Ale nie wiem czy traktowanie frontu javowo ma sens.

A co do JS to... No nie ciagnie mnie do tego za bardzo.
Ale no jak meterr pisze, nie mozna tego olac...
Jestem tylko ciekaw co z tego wyjdzie:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/WebAssembly

Mnie bardziej interesuje backend albo devopsy.
Albo kolejny buzzword... Mikroserwisy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2017, 16:47 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Open source a nie tam wlasne algorytmy itp. ;)

I jakie tam nauka od nowa. Mnostwo rzeczy jest analogicznych lub juz bylo kiedys.


tak sie czulem podczas tranzycji angular 1 > 2 :wink:

JS czy sie komus podoba czy nie, staje sie pomalu nadrzednym jezykiem frontendu, albo juz w sumie jest :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2017, 17:32 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Highlander napisał(a):
Open source a nie tam wlasne algorytmy itp. ;)

I jakie tam nauka od nowa. Mnostwo rzeczy jest analogicznych lub juz bylo kiedys.


tak sie czulem podczas tranzycji angular 1 > 2 :wink:

JS czy sie komus podoba czy nie, staje sie pomalu nadrzednym jezykiem frontendu, albo juz w sumie jest :)

a kiedykolwiek nie był?


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2017, 20:46 
Cytuj  
wreszcie ludzie od c# będą mogli używać normalnego IDE :P

https://www.jetbrains.com/rider/?fromMenu
https://www.jetbrains.com/rider/download/


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.