mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 13:20 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tczewiak - czyli nie jest tak jak napisałem? Pracy zdalnej jest masa i bez problemu polak programista znajdzie sobie ofertę za 100k USD++ rocznie pracę w UK. Problemem jest jedynie brak rozwoju, ograniczony kontakt z resztą zespołu i dlatego dalej pracujesz za wielokrotnie mniejsze pieniadze?
Dzięki - teraz już będę wiedział :lol:

Nie rozumiesz. Ponownie zresztą.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 13:25 
Cytuj  
raczej w warszaffce nabral takiej maniery :P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 13:50 
Cytuj  
inside - wytlumacz i przekonaj mnie ze pracy zdalnej jest od groma i nie ma problemu by sie zalapac do jakiejs zachodniej firmy pracowac w Polsce i zarabiac w grubych USD. Bo ja jedynie napisalem, ze zlapanie takiej fuchy jest bardzo trudne. Tak ciezko to pojac?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 13:57 
Cytuj  
Jak to powiedzial kumpel z pracy. Moglbym pisac aplikacje w Javie... Ale w tedy bym musial polowe wyplaty na narkotyki wydawać, żeby nie oszaleć.

Zlapanie zdalnej pracy nie jest ani trudniejsze ani latwiejsze niz pracy na miejscu. Potrzebny jest inny mindset i w takicj pracy zazwyczaj robisz rzeczy ktore nie maja duzego wplywu na reszte projektu.

Pozatym... Amerykanskie firmy, ktore maja oddzialy niech juz bedzie w Polsce, placa amerykanskie pensje na miejscu.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 14:03 
Cytuj  
W sumie możliwe, średnie płace w IT w PL są bardziej zbliżone do płac zachodnich. Coś musi tą średnią windować do góry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 20:03 
Cytuj  
W ogole marek to czemu wpirrniczasz sie w ten temat?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 20:20 
Cytuj  
Bo chciałby, aby więcej ludzi dostało robotę marzeń - elektryka u emerytów z zabytkowymi samochodami.

Mark24 napisał(a):
tczewiak - czyli nie jest tak jak napisałem? Pracy zdalnej jest masa i bez problemu polak programista znajdzie sobie ofertę za 100k USD++ rocznie pracę w UK. Problemem jest jedynie brak rozwoju, ograniczony kontakt z resztą zespołu i dlatego dalej pracujesz za wielokrotnie mniejsze pieniadze?
Dzięki - teraz już będę wiedział :lol:


Zdalna praca to raczej 100-150 funtów dziennie. W porywach do 200. Podobne stawki są w PL. Wyższe stawki są jak się jest pół na pół zdalnie i na miejscu. Zdalnie siedzą klepacze, a nie seniorzy. 100k USD zdalnie raczej mało realne. Dla ciebie praca to 8h zapierdalania. Dla większości developerów to przyjemność i lubią się rozwijać. Ja przez rok w korpo gdzie naraz zatrudniono kilku seniorów w nowym dziale mnóstwo się nauczyłem. W zasadzie trafiłem w marzenie każdego developera. Znośny hajs przyciągnął śmietankę, skrupulatnie wybranych przez team leadera, który wcześniej pracował w kilku startupach i największym korpo od procków :P
Samo zdobyte tutaj doświadczenie podniosło moją wartość rynkową o kolejne 50%. Jednak da się dalej drenować wiedzę od kolegów.
Jak wygląda praca zdalna to wiem, bo waliłem wcześniej na 75%, potem 50% i teraz 25% etatu po godzinach. Przy czym teraz stawkę mam wyjebaną w kosmos, bo i te 25% bym rzucił w pizdu. To po prostu nie daje takiej satysfakcji jak prawdziwa praca z prawdziwymi ludźmi równie zafascynowanymi technologią.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 21:49 
Cytuj  
chuj nie pieniędze w takim razie tczewiak. Nishruu pisał o "naprawdę grubych pieniadzach". Najpierw czytaj potem pisz w takim razie.

A wpierniczam się drogi highlanderze bo Farin myśli o przebranżowieniu się na informatyrzynę i ewentualnie wyjazd na zachód. Ja mu proponuję by najpierw wyjechał a potem ewentualnie jak bardzo chce to się przebranżawiał. Na co tam sobie chce - bo na zachodzie wcale nie musi być klepaczem kodu by zarabić fajną kaskę.

Zresztą i tak nie zrozumiesz, tczewiak też jest za tępy.


Ostatnio edytowano 24 gru 2015, 21:53 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 21:53 
Cytuj  
Masz ból dupy jak tylko widzisz słówko "IT"...


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 21:53 
Cytuj  
raczej wy macie ból dupy jak tylko ktoś zaproponuje inne rozwiazanie niż "zostań programistą". Przeczytaj sobie jeszcze raz co torbiś napisał w drugim poście. Na zachodzie jest jeszcze wiecej branż gdzie stawki płacowe są na poziomie specjalistów IT, o pracę jest dużo łatwiej, a droga kariery jest znacznie łatwiejsza.
Nawet pytałem - czy celem są pieniadze czy programowanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 23:28 
Cytuj  
Ale w którym miejscu nie rozumiesz że programista zostaje są bo lubisz to robić a nie po to żeby zarabiać kokosy ?
To że przypadkiem praca programisty jest przy okazji dobrze platnnie ma znaczenia.
Ludzie którzy zostają programistami tylko dla kasy, wypadają z branży po kilku miesiące. To nie jest praca gdzie przychodzi na 8h odpierdalasz i zapominasz.

Tak się akurat składa że w tym temacie raczej każdy to odradza jeśli chcesz to robić tylko dla kasy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2015, 10:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nawet pytałem - czy celem są pieniadze czy programowanie.


zresztą nie uważam, by wszyscy programisci byli tak jak księża "z powołania". Nie popadajmy w durne skrajności.
Niestety w Polsce, że jak chcesz zarabiać kasę by starczyło od pierwszego do pierwszego to niestety lista zawodów jest mocno ograniczona.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2015, 11:50 
Cytuj  
Pisałem na początku , zawód jak każdy inny. Są z powołania, są i wyrobnicy. Lekarz, prawnik zarobi lepiej niż programista, ale tam trzeba wykształcenia.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2015, 12:39 
Cytuj  
Jak iniside napisał to ja się z tym zgadzam, tylko dla kasy to taki ktoś szybko zmieni pracę. Ale myślę, że z czasem człowiek też się wypala np. po 10 latach.
I jak tylko 'dla kasy' to zgodzę się z Markiem, że lepiej po prostu wyjechać (jeśli jest taka opcja możliwa)

Tor - myślę, że prawnicy mają trudniej, spora konkurencja, niskie zapotrzebowanie na rynku pracy, często potrzebne znajomości a i to często nie ratuje sytuacji.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2015, 17:13 
Cytuj  
praca jak każda inna - zmieni albo nie zmieni. To co napisał inside to akurat jakieś dorabianie ideologii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2015, 17:18 
Cytuj  
Istnieje różnica traktowania pracy bo 'lubię' vs bo 'muszę' i to żadne dorabianie ideologii.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2015, 17:22 
Cytuj  
oczywiście - jak w każdym zawodzie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 gru 2015, 20:57 
Cytuj  
Ja teraz zdalnie pracuję. Mam własny region (PL + EE) i klepie w domu. Mogę dzieciaka odebrać ze szkoły o 11:25 i spokojnie przypilnować odrabianie lekcji ;)

Praca zdalna ma tyle plusów co minusów. Aktualnie zapieprzam aby sobie wypracować biuro na rok 2016 i tyle.
Minus taki poważny, to kilogramy. Od Czerwca siędzę w domu i nie byłem gotów na taki tryb pracy. Pierwsze kilka miesięcy jest spoko typu "hurra! mam 2m do pracy mogę wstać o 7:40, zrobić kawę i jazda", a teraz waga piszczy i nie chce abym na nią wchodził.

Trzeba jednak odkurzyć orbitreka ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 gru 2015, 21:51 
Cytuj  
trzeba wyjsc do ludzi, inaczej czlowiek dziczeje :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 gru 2015, 23:16 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
trzeba wyjsc do ludzi, inaczej czlowiek dziczeje :)


i to się tyczy nie tylko pracy :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.