mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2017, 16:03 
Cytuj  
Jak meterr pisze, najwazniejsze by się zdecydowac czym ktos chcialby sie zajmowac.
np. web dev (front, backend, fullstack), desktop, mobile, game dev, system programming, data science, security, devops, cloud computing, graphics programming, embedded, machine learning itd.

Tego pierwszego jest zdecydowanie najwięcej i najłatwiej się dostać. Na początku wszystko wydaje się super fajne ale dość szybko okazuje się, że ciekawe rzeczy są dla nielicznych ;)


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 13:45 
Cytuj  
Ponieważ totalnie nie siedzę w technologiach webowych, a jednak przydałoby się trochę takiej wiedzy to uznałem że zrealizowałbym jakiś projekcik. Ponieważ nie chce stawiać żadnych serwerów na moim PC, chciałbym kupić Raspberry i tam postawić sobie jakieś serwisy. Czy wydajność tego urządzenia pozwoli mi sensownie poeksperymentować czy raczej nie da rady?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 15:05 
Cytuj  
Nie eksperymentowalem nigdy z Raspberry, ale raczej na luzie. Z tym Raspberry Pi 3 było juz wydajniejsze od 2.
Z tego co czytałem ludzie stawiali na tym Golang, Node.js, Python / Flask czy Spring Boot to mozna nawet wygooglac, że ludzie cos takiego stawiali na Raspberry.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 00:54 
Cytuj  
Ale to ty chcesz być deweloperem czy adminem??

Jak programista, to se zaciagnij django(takie pythonowe mvc), albo poczytaj o flasku ( osobiście propsuje flaska w chuj, bo jest prosty jak cep i w pizdeczke modułowy )

A Pozatym to webowy stack Pythona ma niezle pokurwiona nejming konwenszyn

Pozdro dla kogoś kto kurwa wymyślił bibliotekę uwsgi, serio kurwa trzeba cierpieć na ciężkie niedojebanie ogolno mózgowe
Dobrze ze tacy ludzie w motoryzacji nie pracują bo założył ny firmę auto a pierwszy model nazwał samochód


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 01:42 
Cytuj  
W sumie to chce po prostu ogarnąć web servicy, bo normalnie siedzę w C++ i akceleracji GPU.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 08:55 
Cytuj  
pamiętaj tylko, że python nie posiada nawet modyfikatorów dostępu - do enterprise się nie nadaje przez to.
Do WS to masz JEE, PHP i RoR.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 10:22 
Cytuj  
Nawiasem https://www.paypal-engineering.com/2014 ... se-python/
A w przypadku raspberry raczej spoko wybor

W Javie to JEE to juz raczej margines, raczej glownie Spring.

Bier Golanga :)
http://blog.alexellis.io/golang-docker-rpi/
https://gobot.io/documentation/platforms/raspi/


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 15:29 
Cytuj  
Python akurat jest jednym z wolniejszych języków, ale na rasp możesz spokojnie postawić nawet Django. Pytanie ile chcesz obsłużyć req/s. Do 10 chodziło spoko, ale to też istotne co postawisz przed nim, najlepiej nginx. Rasp miał duże problemy z odczytem z dysku w peirwszej wersji, może w tych nowszych to poprawili, ale cache się przyda. Co do biblioteki to najlepiej flask lub bottle, django i pyramid to już większe kobyły.

kamilus napisał(a):
pamiętaj tylko, że python nie posiada nawet modyfikatorów dostępu - do enterprise się nie nadaje przez to.
Do WS to masz JEE, PHP i RoR.
W końcu jest duck typing. Nie rozumiem do czego modyfikatory dostępu są Ci potrzebne w enterprise, to nie ma większego znaczenia. Jak ktoś nie potrafi robić enkapsulacji to i w Javie będzie robił kwiatki typu:

Kod:
person.getDigestingSystem().getStomach().setContent(food)

zamiast
Kod:
person.eat(food)


Modyfikatory praktycznie w niczym nie pomagają. Poza tym weź się później pieprz z refleksją jak trzeba encje/agregat zapisać w bazie (chociaż od tego jest hibernate).

My mamy w pythonie napisane DSP i SSP gdzie obsługujemy około 50k req/s (miliardy żądań miesięcznie), czy to nie enterprise?

Żeby nie było że tylko bronie Pythona - niestety brakuje w nim static typingu, to jego główny minus.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2017, 02:05 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Modyfikatory praktycznie w niczym nie pomagają.

No i wypowiedziales oficjalnie wojne fanom DDD ;)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2017, 09:06 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
Modyfikatory praktycznie w niczym nie pomagają.

No i wypowiedziales oficjalnie wojne fanom DDD ;)

czemu? my cały czas stosujemy DDD


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2017, 09:32 
Cytuj  
Serio? Na pytanie do fana ddd jak dojsc na jakas ulice dostaniesz odpowiedz typu: jestes pewien ze chcesz isc na ta ulice, moze powinienes jechac? a co wazniejsze sprawdziles pogode? bo moze padac - wiec wazne abys wzial parasol i pamietaj najwazniejsze - to musi byc parasol do ktorego tylko ty masz dostep i nikt inny... ;)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2017, 11:50 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
Serio? Na pytanie do fana ddd jak dojsc na jakas ulice dostaniesz odpowiedz typu: jestes pewien ze chcesz isc na ta ulice, moze powinienes jechac? a co wazniejsze sprawdziles pogode? bo moze padac - wiec wazne abys wzial parasol i pamietaj najwazniejsze - to musi byc parasol do ktorego tylko ty masz dostep i nikt inny... ;)

Nie rozumiem do czego nawiązujesz. Przeczytałem "Blue book" Evansa i "Implementing DDD" Vernona. W żadnej z nich nie jest napisane, że DDD jest w jakimkolwiek stopniu związane z konkretnymi wzorcami, ja np. używam DDD programując funkcyjnie w JS.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2017, 12:17 
Cytuj  
Kabu - a Ty w czym siedzisz?

Btw. Te ksiazki do DDD są cinżkie ;)

Wlasnie natrafilem na statystyke prac zdalnych w it jakby kogos ciekawilo: https://remoteok.io/stats.php


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 10:59 
Cytuj  
Ogarnia ktoś z was jak działa indeksowanie silników wyszukujących? Tzn wiem mniej więcej o co chodzi "web crawlerem" natomiast nie do końca wiem jak to się dzieje że po tym jak postawię stronę, to da się potem ją znaleźć w google? Przecież ten ich bot indeksujący musi jakoś do tej strony dotrzeć, zgadza się?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 11:06 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Ogarnia ktoś z was jak działa indeksowanie silników wyszukujących? Tzn wiem mniej więcej o co chodzi "web crawlerem" natomiast nie do końca wiem jak to się dzieje że po tym jak postawię stronę, to da się potem ją znaleźć w google? Przecież ten ich bot indeksujący musi jakoś do tej strony dotrzeć, zgadza się?


Strone mozesz sam zglosic do indeksowania, ale oczywiscie link umieszczony w miejscu czesto odiwedzanym przez boty bardzo pomaga w indeksacji.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 11:32 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Koleś napisał(a):
Ogarnia ktoś z was jak działa indeksowanie silników wyszukujących? Tzn wiem mniej więcej o co chodzi "web crawlerem" natomiast nie do końca wiem jak to się dzieje że po tym jak postawię stronę, to da się potem ją znaleźć w google? Przecież ten ich bot indeksujący musi jakoś do tej strony dotrzeć, zgadza się?


Strone mozesz sam zglosic do indeksowania, ale oczywiscie link umieszczony w miejscu czesto odiwedzanym przez boty bardzo pomaga w indeksacji.


Czyli tak działają firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron? Poprzez umieszczanie linków, podbijają pozycje strony w wynikach wyszkiwania?

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 12:34 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
mrynar napisał(a):
Koleś napisał(a):
Ogarnia ktoś z was jak działa indeksowanie silników wyszukujących? Tzn wiem mniej więcej o co chodzi "web crawlerem" natomiast nie do końca wiem jak to się dzieje że po tym jak postawię stronę, to da się potem ją znaleźć w google? Przecież ten ich bot indeksujący musi jakoś do tej strony dotrzeć, zgadza się?


Strone mozesz sam zglosic do indeksowania, ale oczywiscie link umieszczony w miejscu czesto odiwedzanym przez boty bardzo pomaga w indeksacji.


Czyli tak działają firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron? Poprzez umieszczanie linków, podbijają pozycje strony w wynikach wyszkiwania?

Tak działały kiedyś, teraz po prostu musisz mieć stronę z dobrym contentem, przyjazną dla użytkownika. Poczytaj na temat panda, penguin i hummingbird. Na przykład tutaj -> https://moz.com/blog/google-algorithm-cheat-sheet-panda-penguin-hummingbird


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 12:46 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
mrynar napisał(a):
Koleś napisał(a):
Ogarnia ktoś z was jak działa indeksowanie silników wyszukujących? Tzn wiem mniej więcej o co chodzi "web crawlerem" natomiast nie do końca wiem jak to się dzieje że po tym jak postawię stronę, to da się potem ją znaleźć w google? Przecież ten ich bot indeksujący musi jakoś do tej strony dotrzeć, zgadza się?


Strone mozesz sam zglosic do indeksowania, ale oczywiscie link umieszczony w miejscu czesto odiwedzanym przez boty bardzo pomaga w indeksacji.


Czyli tak działają firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron? Poprzez umieszczanie linków, podbijają pozycje strony w wynikach wyszkiwania?


Tak. Kiedys wystarczylo duzo linkow, czesto na portalach ktorych jedyna funkcja bylo wlasnie umieszczanie linkow. Teraz to traci na znaczeniu, ale ciagle to jedno z podstawowych dzialan firm pozycjonujacych.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2017, 17:14 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tak. Kiedys wystarczylo duzo linkow, czesto na portalach ktorych jedyna funkcja bylo wlasnie umieszczanie linkow. Teraz to traci na znaczeniu, ale ciagle to jedno z podstawowych dzialan firm pozycjonujacych.

Działanie które nic nie daje. Jak ktoś bierze za to pieniądze, to jest oszustem.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 30
Dołączył(a): 4.08.2016
Offline
PostNapisane: 9 maja 2017, 06:33 
Cytuj  
Ma ktoś może ubezpiecznie oc jak jesteście na b2b? polecilibyście jakąś firme? Mam na myśli ubezpiecznie, które w razie w coś da , bo do przetargu publicznego nie startuje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 771 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.