mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2018, 22:36 
Cytuj  
Moja ciotka w sanepidzie pracowała i też mówiła, że niektóre ujęcia wody w moim mieście są lepsze niż 90% wód mineralnych w sklepach.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 17 maja 2018, 00:33 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Embe pije kranowe, Junkier pije kranowe - nie pijcie kranowy, musza tam cos dodawac.

Teo napisał(a):
Ja nie pije kranówy

teraz to dopiero macie przejebane

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2018, 06:53 
Cytuj  
Totalna opozycja powinna rozdawać filtry do wody za darmo!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 maja 2018, 10:39 
Cytuj  
Ja coś takiego niedawno kupiłem
https://www.brita.pl/fill-and-enjoy/elemaris

Plus ma taki, że dzbanek jest stabilny i pokazuje kiedy wymienić filtr, smakowo lepsza od żywca :p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2018, 22:52 
Cytuj  
a jakies info jak te wklady wplywaja na sklad wody ?
brakuje mi konkretnych info o tych produktach, bo picie zbyt miekkiej wody to zdrowe nie jest

no i fakt ze filtry trzeba wymieniac juz co 4 tygodnie brzmi jak chujowy skok na kase


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2018, 06:33 
Cytuj  
Niezdrowa woda miękka to mit. Mikroelementy są przyswajane z wielu źródeł, a w wodzie miękkiej czy twardej jest ich niewiele. Jak ktoś ma potrzebę, to niech Muszynianką niedobory uzupełnia, ale uwaga żeby nie przedobrzyć.
Te filtry brity itp. są przydatne jeśli kranówka jest twarda, bo polepszają walory smakowe. Sieć wodociągowa w budynkach też bywa mocno wyeksploatowana. Są ewentualnie filtry z magnezem. Te 4 tygodnie/filtr są z dupy, losowa wartość (bo głównie chodzi o ilość filtrowanej wody).
Generalnie, to nie ma co dawać jebania o walory zdrowotne wody. Kranówa jest badana, wody mineralne są badane. Więcej szkody może przynieść woda z dzbanka trzymana kilka dni w dzbanku ze wspaniałymi kulturami bakterii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2018, 09:00 
Cytuj  
Mnie dziwi że te dzbanki nadal funkcjonują w głowach ludzi jako coś dobrego, a tyle było wałkowane że woda stojąca w dzbanku już 2-3 godzinach nie powinna być spożywana, a same filtry wprowadzają też negatywne rzeczy do wody, jeśli mamy dobre jakościowo ujęcie lub wodociągi to nawet butelkowana nie ma sensu, którą wielu kupuje przecież nie dlatego że czysta tylko że gazowana, nasycona lub mineralizowana itp.
Ale to temat śliski i róbta co chceta.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.