mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 10:44 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tczewiak napisał(a):
nie każdy jest zacofanym wsiunem, co głosuje na pis i żonę napierdala


ale co to ma wspolnego z tym co isengrim napisal?

polecam obejrzec ten krotki filmik ramsaya, nozy nie kupuje sie po obrazkach.
warto pojsc, dotknac, wziac do reki, zobaczyc 'jak lezy'.



ale do dla kogos kto ma doświadczenie, jak ktoś kroił wczesniej marchewke nożem z ikea, albo jakimś innym fiskarsem to każdy japończyk to będzie zajebisty.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 10:53 
Cytuj  
Kucharz u mnie ma fajny zestaw noży austriackich ale nie pamiętam firmy. Chyba 6 sztuk, opakowane w skórę i płótno tylko cena trochę zaporowa bo od 450eur za sztukę :|
Prawda jest taka, że te noże same kroją i kurwa dziecko napierdala po blacie jak Gordon Ramsey.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 11:15 
Cytuj  
Dobre noże nie kosztują fortuny ponieważ to normalna stal, którą można skutecznie ostrzyć, ja pamiętam jak dziadek wyciągał zwykły nóż i umiejętnie go ostrzył, a jak chciał nóż naprawić to miał kamień do moczenia, a jak finalnie ostrzył na pasku skórzanym to pokazywał że można się nim golić :)

Podobnie widziałem na własne oczy jak goście filetowali ryby, nóż co chwilę ostrzony i wielgachny pas skórzany, na którym go polerowali, jeśli byłby z super twardej stali to nie zrobią z nim nic.

Jak ktoś nie potrafi ostrzyć to ma świetne noże ale czy da za niego 200zł czy 500zł i tak za jakiś czas będzie tępy, dlatego ja kupuje ceramiczne i jak się ukruszy czy stępi to wywalam do śmieci.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 12:09 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
ale do dla kogos kto ma doświadczenie, jak ktoś kroił wczesniej marchewke nożem z ikea, albo jakimś innym fiskarsem to każdy japończyk to będzie zajebisty.


od 12 lat uzywam tego samego taniego berghoffa i sprawuje sie zajebiscie.
kwestia naostrzenia i skilla w krojeniu.
do tego noz z lidla, ktory jest naprawde dobry, 2 jakies z niskiej polki, ale rozne rekojesci, male nozyki i w zupelnosci wystarcza.
z fiskarsa mialem zajebisty noz do ryb, ale go popsulem :(

oczywiscie pro kucharze kupuja zestawy po pare k euro, z drugiej strony chinczycy wszystko robia tasakami.

mam tanie noze i napierdalam nimi jak jamie oliver :)

ceramiczne to dla mnie porazka totalna, tak samo jak gotowanie na indukcji.
zero duszy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 12:25 
Cytuj  
hmmm powiadasz indukcja ma zero duszy, a zastanawiałem się nad wymianą zwykłej płyty :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 13:00 
Cytuj  
tylko gaz :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 13:08 
Cytuj  
oj nie nie, mam już 18 lat płytę ceramiczną i jest ok, jedyny minus że nie ma takiego poweru jak gaz co często jest przydatne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2016, 13:14 
Cytuj  
no nie widzialem kucharza, ktory by nie gotowal na gazie.
chociaz jedna z lepszych restauracji w lodzkim gotuje na piecu weglowym :)
te wszystkie plyty sa o kant dupy potluc niestety.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2016, 11:01 
Cytuj  
W dupie to mam, i tak kupuje teraz indukcje bo muszę zmienić płytę elektryczną.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2016, 22:31 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
W dupie to mam, i tak kupuje teraz indukcje bo muszę zmienić płytę elektryczną.


hint: kup 4 palniki gazowe + 2-3 indukcyjne w jednej plycie.

indukcja jest fajna ale do podgrzewania a napewno nie do do robienia obiadow. no chyba ze nie masz innego wyjscia.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2016, 22:34 
Cytuj  
Gotowałem 5 lat na indukcji i jakoś nie miałem problemów. Ostatnio w hotelu robili live cooking na kilku indukcjach i jakoś sobie radzili :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2016, 22:38 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Gotowałem 5 lat na indukcji i jakoś nie miałem problemów. Ostatnio w hotelu robili live cooking na kilku indukcjach i jakoś sobie radzili :)


Ugotowac sie da, ale np. wok na plycie to porazka... W UK mialem zajebista kuchenke gazowa, a tu na Mazurach nawet nie mam gazu pociagnietego na posesje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 07:32 
Cytuj  
Tylko tego mi brakowało czyli wok. Cała reszta jest bardzo ok. Mam inne zajęcia niż spędzanie 12h dziennie w kuchni więc indukcja dla mnie jest idealna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 07:42 
Cytuj  
indukcja + granitowa patelnia lub granitowy wok robią robotę - tylko trzeba poczekać sporo na nagrzanie. Nie jest to tania zabawa i można obserwować śmigiełko w liczniku prądu hehe ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 08:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Gotowałem 5 lat na indukcji i jakoś nie miałem problemów. Ostatnio w hotelu robili live cooking na kilku indukcjach i jakoś sobie radzili :)


Ugotowac sie da, ale np. wok na plycie to porazka... W UK mialem zajebista kuchenke gazowa, a tu na Mazurach nawet nie mam gazu pociagnietego na posesje.


W butli podciagnij, moi starzy maja dom całoroczny na działce i w weekendy zawsze pełno rodziny do nich wpada i 4 palniki cały czas obciążone to rocznie zuzywaja 2 butle po 11KG. (nabicie 2x39 zł) więc prawie darmo


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 10:24 
Cytuj  
pieniek82 napisał(a):
mrynar napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Gotowałem 5 lat na indukcji i jakoś nie miałem problemów. Ostatnio w hotelu robili live cooking na kilku indukcjach i jakoś sobie radzili :)


Ugotowac sie da, ale np. wok na plycie to porazka... W UK mialem zajebista kuchenke gazowa, a tu na Mazurach nawet nie mam gazu pociagnietego na posesje.


W butli podciagnij, moi starzy maja dom całoroczny na działce i w weekendy zawsze pełno rodziny do nich wpada i 4 palniki cały czas obciążone to rocznie zuzywaja 2 butle po 11KG. (nabicie 2x39 zł) więc prawie darmo


W przyszlym roku planuje zrobic taka zabudowana kuchnie letnia i tam bedzie gaz z butli. Bede szalal z asian food.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 10:39 
Cytuj  
Na chińszczyznę to się chodzi do lokalu, a nie dziadować w domu i udawać super kucharza :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 10:45 
Cytuj  
embe napisał(a):
Na chińszczyznę to się chodzi do lokalu, a nie dziadować w domu i udawać super kucharza :)

na gotowaniu się nie znasz, na polityce się nie znasz, na życiu się nie znasz - co ty robisz w zacnym gronie mmorpg.pl? Marka ścigasz?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 10:51 
Cytuj  
Dobrze napisał. Po co się pierdolić w wokami i składnikami, jak można się przejść do knajpy jak najdzie cię na dobrą kuchnię azjatycką.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 paź 2016, 11:19 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dobrze napisał. Po co się pierdolić w wokami i składnikami, jak można się przejść do knajpy jak najdzie cię na dobrą kuchnię azjatycką.


Po pierwsze dlatego ze gotowanie samemu sprawia przyjemnosc i mozna poszpanowac przed znajomymi skillem.

Po drugie jak sie mieszka na Mazurach to najblizsza dobra knajpa azjatycka jest 300 km od domu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.