mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2018, 10:24 
Cytuj  
Zacząłem robić piwa z brewkitów. Jak mi sie nie znudzi to moze zabiore sie za powazniejsze browarnictwo.

Na pierwszy ogien poszedl nowozelandzki draught. Piwko jest juz smaczne po burzliwej fermantacji.

Ktos ma doswiadczenia w tej dziedzinie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2018, 15:40 
Cytuj  
Robiłem dwa razy, oba jakieś z Monachium zestawy ale dość dawno temu, dobre było ale bardziej mnie wciągnęło robienie wina ale tak bardziej pro niż "wrzuć owoce i cukier do dymiona" :)
Jakie są koszty teraz tego, gdzie kupujesz kit, pogoda fajna to bym coś też może zrobił


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2018, 16:52 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Robiłem dwa razy, oba jakieś z Monachium zestawy ale dość dawno temu, dobre było ale bardziej mnie wciągnęło robienie wina ale tak bardziej pro niż "wrzuć owoce i cukier do dymiona" :)
Jakie są koszty teraz tego, gdzie kupujesz kit, pogoda fajna to bym coś też może zrobił


Dobry kit kupisz juz za 40 zł, do tego slod albo nawet cukier. Pol litra piwa to koszt ok. 1 zł

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2018, 19:39 
Cytuj  
No to sporo taniej niż dawniej i widzę że są kity teraz łatwiejsze do wykonania, te co ja miałem to się gotowało, osobno był słód, chmiel, sieczka zarażona drozdzami, które trzeba było aktywować, syrop dosładzający zamiast cukru.
Chyba też się skuszę, nawet mam sporo butelek z korkiem zapinanym :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2018, 20:10 
Cytuj  
Teo napisał(a):
No to sporo taniej niż dawniej i widzę że są kity teraz łatwiejsze do wykonania, te co ja miałem to się gotowało, osobno był słód, chmiel, sieczka zarażona drozdzami, które trzeba było aktywować, syrop dosładzający zamiast cukru.
Chyba też się skuszę, nawet mam sporo butelek z korkiem zapinanym :)


Tanio i latwo. Kumpel juz zrobil kilkaset litrow, wiekszosc piw wyszlo zajebiscie.

Kapslownica i kapsle tez sa tanie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.