mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lip 2004, 17:46 
Cytuj  
A powaznie :grin:
Dostalem od Siriana 'Efekt Motyla' i moje wszelkie narzekania ze dawno juz nie ogladalem dobrego filmu prysly.
Zajebisty - polecam bardzo.
Jak czytalem recencje to sama idea/pomysl fimu wydawal mi sie ograny i banalny (paycheck tyle ze nie w wersji SciFi) i naprawde mile sie rozczarowalem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 lip 2004, 19:18 
Cytuj  
tez widzalem i tez polecam warto obejrzec


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2004, 20:05 
Cytuj  
jest jeszcze druga wersja filmu , włąśnie się pojawił dvdrip Butterfly Effect Theatrical Version , różni się innym zakończeniem ( prawdopodobnie chodzi o good i bad ending , podobny motyw był robiony np. przy 28 days later , też bdb thrilla btw )

film dość oryginalny i swieży, pod warunkiem , że nie widziało się 'Donnie Darko' . Ja akurat widziałęm DD po Motylu , co nie zmienia faktu , że oba filmy są świetne i oba polecam gorąco

szkoda tylko, że nie polazłem do kina na Motylka , lepiej wyczesałby mi czachę :>

btw. oba filmy należą do gatunku 'mindfuck' :grin:

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 lip 2004, 21:39 
Cytuj  
true , zajebioza ze tak sie wyraze :smile:
myslalem ze kapowaty , pies na podstarzale panienki mr . Kutcher da ciala ale zagral bardzo dobrze jak i reszta aktorow . Przez ten film bede pisal prace na temat teorii chaosu , polecam zainteresowanym info na temat Lorenz Attractor bardzo ciekawe :razz: , redrum dzieki za info , trzeba sie rozejrzec za theatrical ver .

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 00:22 
Cytuj  
A przepraszam - ktora jest ktora? :smile:
(wersja)

Kto nie widzial filmu niech nie czyta dalej :wink:













































....w ktorej gosc mija "swoja panienke" na ulicy o oboje sie nie zatrzymuja.
To jest normalna wersja czy ta druga?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 01:03 
Cytuj  
to chyba ta optymistyczna :smile:

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 03:05 
Cytuj  
nie poznaja ale jakby cos czuja..
tą tez widzialem. Podejrzewam, ze to ta standartowa wersja ?

*

Posty: 109
Dołączył(a): 2.10.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 08:08 
Cytuj  
"Druga" wersja jest w sumie ciekawsza i bardziej realistyczna. Biorąc pod uwagę wydarzenia, o których nie będę tu pisał (spoiler)to scenariusz był pisany właśnie pod nią.
Wygląda na to, że później ktoś się zdecydował jednak na happy end.
T awersja to 2CD Alliance - polecam.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 08:36 
Cytuj  
Theatrical Version jest teraz do zassania na torrentbits.org

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 09:56 
Cytuj  
tu troche sprostuje Redruma : sa dwie wersje jak najbardziej ale theatrical to wlasnie wersja kinowa i ta pewnie co wiekrzosc z nas ogladala , a druga to director's cut gdzie jest inne zakonczenie ale nie tylko , jest ok 30 powycinanych zajebistych scen ktore nadaja Butterfly effect bardziej mistycznego wyrazu :smile:


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aldatha dnia 2004-07-12 11:02 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 10:07 
Cytuj  
to moze ktos sie zdecyduje bo macie rozne wersje.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 10:32 
Cytuj  
Jak przystalo na film "kultowy" musi byc wiele wersji :grin:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 10:37 
Cytuj  
Director cut - alternatywne zakonczenie + wyciete sceny

Theatrical version - wersja kinowa , zakonczenie "standardowe"

btw sciaglem z torrenta theatrical ver i bylo to samo co ogladalem wczesniej :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aldatha dnia 2004-07-12 11:47 ]</font>

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 15:43 
Cytuj  
Dobry film na to zeby sie upalic i pojsc do kina?


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

**

Posty: 357
Dołączył(a): 4.12.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 15:57 
Cytuj  
Czy mnie oczy nie mylą, czy mózg nie domaga ale ten film ma więcej nieściśłości fabularnych niż niejedna superprodukcja hollywoodzka.
Bo powiedzcie mi jak u licha typ spotkał tą Kayleigh (czy jak ją tam zwali) skoro cofnął się do momentu w którym ją pierwszy raz zobaczył i postanowił nie ingerować w jej przyszłość. A więc dziewczyna powinna w najlepsze zostać ladacznicą na usługach jakieś alfonsa po tym co "zaoferował" jej ojciec. A tak wszystko się kończy happy endem i brakowało jeszcze żeby się znowu styknęli razem w końcówce.
Natomiast numer z pojawiającymi się bliznami to już wogóle jakieś niedomówienie ;/


_________________
Master of puppets Im pulling your strings
Twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you cant see a thing
Just call my name, `cause Ill hear you scream.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 18:39 
Cytuj  
Cytuj:
2004-07-12 16:57, MoPs napisał:
Czy mnie oczy nie mylą, czy mózg nie domaga


Dobra odpowiedz :grin:

Przeciez ona mu mowila, ze gdyby nie poznala jego na tej imprezie to by zdecydowala sie na bycie Z MATKA a nie z ojciem.
I pozniej, gdy zmienil przeszlosc po raz ostatni, bylo widac w jego wspomnieniach (to akurat jest niescisle - malo prawdopodobne zeby to widzial) pojawily sie "fotki" jej z matka i usmiechnietym braciszkiem - jada gdzies na rolkach razem, karuzela w wesolym miasteczku, gra i spiewa goralska kapela - innymi slowy mama zafundowala jej szczesliwe dziecinstwo co W TEORII powoduje ze kobieta nie wyrasta na szmate :wink:

Co do tej sytuacji z bliznami (chodzi Ci o ta akcje w wiezieniu?) to jak najbardziej logiczne - czego tu nie rozumiesz?
Powiedz nam - pomozemy Ci :grin:


_________________
God Made Us Brothers, But Prozac Made Us Friends.


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-07-12 19:41 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2004, 20:44 
Cytuj  
powiem wam tyle ( tak to tez do ciebie Mops :smile: )

*SPOILER AREA!*
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
"w jednym z wycietych momentow Evan idzie do wrozki i okazuje sie ze nie ma na dloni lini zycia! , czyli sie okazuje ze nie powinien wogole istniec "

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aldatha dnia 2004-07-12 21:48 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aldatha dnia 2004-07-12 21:49 ]</font>

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2004, 08:41 
Cytuj  
Cytuj:
2004-07-12 19:39, Karol66 napisał:




Co do tej sytuacji z bliznami (chodzi Ci o ta akcje w wiezieniu?) to jak najbardziej logiczne - czego tu nie rozumiesz?



Z tymi bliznami to nie jest takie oczywiste.Jak pamiętamy , Evan w więzieniu cofa się w przeszłość do dzieciństwa i przekłuwa swoje dłonie... .
Ma więc blizny od dzieciństwa ,z tymi bliznami przechodzi przez kolejne etapy życia , z nimi wchodzi do więzienia .. .A więc te blizny nie powinny być niczym nowym , zaskakującym dla współwiężnia --gdy w nowej rzeczywistości Evana wprowadzano do więzienia miał już je na sobie :razz:

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2004, 14:49 
Cytuj  
maly ot
inny film ktory mi sie swego czasu bardzo podobal tylko duzo mocniej mistyczny to mothman prophecies. Nie wiem czemu zawsze jak mysle o butterfly effect to mi sie tenze przypomina ... juz paycheck byl bardziej zblizony idea jak zauwazyl karol :smile:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2004, 16:28 
Cytuj  
Coś podobnego do paychecka oglądałem kilka lat temu. Ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć tego tytułu. Już w momencie oglądania filmu miałem uczucie "de ja vu", przez moment nawet myślałem, że to jakiś remake.
Co do butterfly effect - film fajny, przyjemnie się ogląda i tak dalej. Ale jedna podstawowa wada - bajkowość. Ten pamietnik przy pomocy którego gość "cofał się" w przeszłość i zmieniał ją powinni na coś zmienić - bo strasznie to mało prawdopodobne. <chyba, że czegoś nie wyłapałem z początku filmu>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.