mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 58
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 gru 2001, 00:56 
Cytuj  
Temat przeniesiony z forum "Flames", oczyszczony z flamow i zmieniona nazwa za zgoda uzytkownikow.


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Fergerod dnia 2001-12-29 12:11 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 19:48 
Cytuj  
Kilka małych uwag - co do słów dzi4du o niższości tych co gardzą niskim wkładem kogokolwiek w rozwój Waszego serwera - chyba zapomniałeś wraz z przyjaciółmi, że wiele osób których pracą nagminnie niektórzy Wasi koledzy pogardzają również odegrało nie małą rolę w rozwój serwera . Róźnica pomiedzy innymi ekipami a Wami jest taka, iż te inne ekipy nie usuwają w niepamięć pracy tych którzy potem z tej ekipy odeszli z róznych powodów. Twoi współpracownicy natomiast kontynuując pracę innych traktują swoich poprzedników jako bandę nieudaczników, chamów, palantów, kretynów itp nie chcąc zauwazyć, iż to własnie oni pierwsi przecierali szlaki, głowili się z wylotami na zapchanym serwerku, dziesiątkami bugów i przede wszystkim starali się żyć w zgodzie z pogardzanymi przez "pewne kregi" graczami z OSI za co niejednokrotnie mogli liczyć na ich rady i cenne pomocne uwagi. Miast bronic na siłę pewnych rozwiązań, Ci pogardzani przez Was poprzednicy usiłowali poznać opinię doświadczonych graczy oraz wypracowac wspólny mianownik. Twoi koledzy natomiast wychodzą z założenia że wszystko co znajduje się na CL jest cacy, z góry traktując jako wrogie głosy każde przejawy niezadowolenia na tym forum.
A są to głosy osób które próbowały gry np na Twoim serwerze a na OSI szaleją już długimi latami (dla przykłudu alfabetycznie Carol, Polko, Sosy, Toll).
Jako przedstawiciel oficjalnej strony UO wraz z swoimi współpracownikami powoli przestaję powaznie traktowac całą tę dyskusję. Chyba porawdziwe sa opinie iż gdzie dwóch polaków tam trzy partie polityczne i 4 zdania na każdy temat. Chętnych do gry w UO jest w Polsce bardzo duzo. Na dłuzszą metę starczyło by ich na serwer OSI i wszystkie polskie serwery emulacyjne. Gdybyście tak zamiast wchodzić w swary wyciagnęli rękę do osób kreujących pozycję UO w Polsce - a chcąc nie chcąc takimi osobami są również w pewnym stopniu członkowie ekip innych polskich emulatorów mozna by zdziałać bardzo wiele. Gdyby nie swary mielibysmy byc może juz dziś serwer legalny w Polsce a w sklepach nie brakowałoby gry.
Ostatnio zastanawiałem się co właściwie korzystnego wynika z tych wszystkich dyskusji. Doszedłem do wniosku że chyba czas udac się do okulisty bo albo oślepłem , albo faktycznie nie ma zadnej korzyści z całej awantury. Ekipy serwerów-emulatorów mają swój wkład w polski świat UO i tego nikt im nie odbierze (znam wiele osób które po spróbowaniu sił na CL i SC zaczęło grac na OSI, a i takie które grały na OSI i grają teraz na emulatorze). Nie ukrywam jednak że zmiana zasad gry doprowadza czesto do zatracenia atutów Ultimy, lecz również rodzi wiele nowych ciekawych możliwości nie zastosowanych przez OSI (np płynna ekonomia). Gracze z OSI dysponują olbrzymim doświadczeniem wspartym kilkuletnią praktyką i tego też nikt im nie odbierze, a każdy nowy gracz wie, że ich wiedza to prawdziwa skarbnica informacji (sam się uczyłem gry od kilku z nich i wiem że bez ich pomocy miałbym wielkie G).
Może więc zamiast kilku obozów stworzyć jedną grupę miłosników UO w Polsce? Gwarantuję iż przyniosło by to na dłuższą metę znacznie lepsze wyniki i korzyści niż obecny stan rzeczy i naprawdę warto to zrobić.

I na koniec jedna sprawa - tym postem nie miałem zamiaru nikomu przylizać jeb%^%$% dupska i mówie to wprost :grin:. Rzadko pisze cokolwiek na tym forum i nie mieszam się do awantur tu wszczynanych, dlatego prosiłbym aby nie potraktowac tego postu jako głos którejkolwiek ze stron "konfliktu", lecz raczej jako próbę mediacji (chociaż zdaję sobię sprawę że zapewne jej efekt bedzie znikomy lub żaden).

_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-28 21:19 ]</font>

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 20:17 
Cytuj  
a o czym ze ja innym mowie ?
polaczyc serwery.
zrozumial to szerszen, zrozumieli chlopcy z DZ
ale nie. bogowie z CL, kurde maja wszystkich w dupie. bo nie daj boze graczy potraca.
i za to ich nie lubie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 20:45 
Cytuj  
A więc mamy zgodę i wyraz dobrej woli dwóch z trzech ekip serwerów-emulatorów (czyli SC i DZ). Miło by było by osoba z Ekipy CL wypowiedziała się w kwestii propozycji o której wspomniał Toll, a o której i ja słyszałem.

_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-28 21:18 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 20:52 
Cytuj  
No teraz tylko czekac na odpowiedz znanych nam osob. Jestem cholernie ciekawy.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 21:31 
Cytuj  
W jakims watku sie wypowiadalem na ten temat...
i faktycznie... idea jest naprawde szczytna i zapewne moglobybyc milo..
wlasnie...
zeby wszyscy zaczeli mysleckregami szerszymi niz swoja wlasna dupa...
IMHO kazdy z emulatorow ktore teraz dzialaja jest swietny.
w kazdego zostalo wlozone multum pracy...
jakby ta praca byla wspoolna...
ludzie z OSI... grali by tu...
bo Polacy sa bardzo pomyslowi robotni itp...
ale... niestety...
niezgoda nie pozwoli zbudowac czegos takiego
nawet jesli cos takiego powstanie.... to odejdzie wiele osob...
im wiekszy tlum to jak ktorys z przedpiscow... wiecej zdan...
a wymiana zdan u nas jest hmn.. srednia...
polowa sie obrazi
polowa wezmie sie do pracy
czesc skoszysta z doswiadczen ekipy ktora to bedzie robila i po roku postawi wlasny superextrachipermegagenialny serwer...
moze jestem pesymistycznie nastawiony..
ale mimo to chcialbym cos takiego zobaczyc...
i w tym uczestniczyc...
oczywiscie na miare moich skromnych mozliwosci
Gadget
Lame GM z DZ

*

Posty: 89
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:13 
Cytuj  
hmm.. polaczyc? moim zdaniem to glupi pomysl... gralem i na CL, i na DZ, i na SC (i jeszcze kiedys na swietej pamieci SG :smile:) ale o polaczeniu nawet nie pomyslalem... kazdy gracz woli co innego - dla mnie CL jest prawie idealny, gdyby nie liczyc znikomej ilosci questow i niektorych niedociagniec w przetlumaczeniu... dla kogos innego SC lub DZ jest tez idealny (lub prawie) i za nic w swiecie nie zamienilby ich na inny shard... kazdy server ma inny klimat, a poprzez ich polaczenie klimat zniklby zupelnie


_________________
Jesli nie mozesz go sfragowac, popelnij samobojstwo!

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:27 
Cytuj  
Moim zdaniem nie "głupi", ale "trudny". To ze pomysł jest trudny nie oznacza z kolei, iż nie warto spróbować tego dokonać a przynajmniej nie torpedowac takich prób na każdym kroku, szczególnie iż są ludzie skłonni poświęcić na to swój czas oraz chęci.

Jeżeli chodzi o połączenie słyszałem różne opcje dokonania tego i nie wszystkie oscylowały wokół fizycznego skonsolidowania trzech swiatów w jeden. Były i inne może nawet ciekawsze - np stworzenie trzech krain na trzech róznych serwerach , miedzy którymi gracze mogliby pogrózowac ( jak Trammel i Fel na OSI ). Sama kwestia jak połaczenie rozwiązać to temat do dyskusji również ( a może głównie) pośród Ekip, które znają specyfikacje swoich serwerów. Grunt tylko by była do tego dobra wola wszystkich trzech ekip co napewno nie urazi ambicji zadej ze stron. Również stworzenie jednej wielkiej grupy miłosników UO zależy własnie od dobrej woli Was wszystkich. Im zaś silniejsza i bardziej skonsolidowana będzie ta grupa tym większe szanse na rozwój rynku wokół UO w Polsce. Zależy na tym rozwoju Nam jako MmogSpot, zalezy miłośnikom UO grającym na OSI, zalezy ekipom z dwóch serwerów emulatorów. Czy ekipie CL również? Jeżeli tak, zakonczcie swary i uczyńcie pierwszy krok w tym kierunku.

_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-28 22:33 ]</font>

*

Posty: 128
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:29 
Cytuj  
A ja naprzyklad nie widze innego grania niz na Catskills :smile:


_________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Stupidity should be rewarded with death ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:44 
Cytuj  
Moje zapatrzenie w tym kierunku jest nastepujace:
Stworzyc jeden oficjalny (nie oparty na emu, bo takowy nigdy nie dostanie statusu official) serwer w Polsce. Rozbicie na 3 swiaty graczy nie ma praktycznie sensu, z tego wzgledu ze u nas nie ma tylu osob, ktore byly by w stanie porzadnie zaludnic serwery. Dlateog tak bardzo wazne jest community, silna grupa (gdzie ludzi kupa i herkules dupa), ktora bedzie w stanie rozkrecic to wszystko. W tym przypadku widze same zalety. Polski serw, prowadzony przez Polakow dla Polakow. Jedyny dobry serw. Bez jakiegos mamrocenia o bugach, nie wyjasnionych akcjach GM czy adminow.

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:46 
Cytuj  
IcE - piekne marzenia, eh. Znajac jednak nasze przywary narodowe, niestety nie do zrealizowania :sad:.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:56 
Cytuj  
To nie marzenia. Wszystko jest osiagalne jesli dojdzie sie do porozumienia. A ja akurat w tym nie widze najmniejszego problemu i jestem w stanie rozmawiac z kazdym. Warunek to powazne podejscie do tematu i checi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:12 
Cytuj  
Ponieważ widzę, iż moje słowa nie zostały z góry odrzucone w kąt a nawet istnieje szansa na zarysowanie trwałego porozumienia ( które zależy w głównej mierze od odpowiedzi Ekipy CL) nie sądze aby Nasi (tj MmogSpot)partnerzy mnie scigali za to co teraz napiszę, ale napiszę to by każdy z Was wiedział że zgoda naprawdę buduje a niezgoda rujnuje.

A więc dla przykładu - rozmowy na temat stworzenia serwerka UO w Polsce toczą się od pewnego czasu. Od tej chwili to już nie tajemnica. Serwer ten w Naszym zapatrywaniu miał byc docelowo przewidziany na całą Europę Wschodnią i oczywiście miał być serwerem oficjalnym ( w przeciwieństwie do emulatorów kóre nigdy zatwierdzenia OSI nie dostaną). Osi jednak postawiło konkretne warunki a ich spełnienie stanowi podstawę do jakichkolwiek dalszych dyskusji.

Nie mogę ujawnić wszystkich szczegółow oraz warunków bo naruszę tym przyjete ustalenia. Jedno wszak mogę napisać - nie mając 7000 graczy nie mamy o czym gadać. Mając taką bazę mamy atut. Rozbicie na trzy serwery, wzajemne animozje, swary, sprzeczki niczemu nie służą, a napewno już poszerzeniu community. Czy ktoś z Was zadał sobie pytanie dlaczego z takim opóźnieniem docierają kolejne porcje UO do Polski? Nie? Więc teraz juz wiecie. Brak bowiem w Polsce ośrodka konsolidującego miłośników tej wspaniałej gry. Licznej grupy której celem byłoby propagowanie tej pozycji pośród polskich graczy. Powstanie takiej grupy, zawiązanie szerokiej współpracy wokół idei poszerzenia rynku UO może przynieśc olbrzymie efekty o ile tylko takich efektów chcecie. OSI nie chce wyrazić zgody na postawienie w chwili obecnej serwerka w Polsce, ale tylko dlatego iz jej przedstawiciele na Polski rynek nie widzą właśnie tej istotnej rzeczy - odpowiednio silnego community. A takie community do cholery jasnej chcemy wszyscy stworzyć. Stworzenie zaś community wokół gier mmog w Polsce jest jednym z pierwszoplanowych celów MmogSpot. I wlasnie ten cel uzasadnia naszą mediację w niniejszym temacie. Ostateczny efekt bedzie jednak zależał od Was.


_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-28 23:30 ]</font>

*

Posty: 75
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:27 
Cytuj  
Tak, smutne ale prawdziwe. Gdzie dwoch Polakow, tam trzy partie itd.

Ja tez juz dawno myslalem o polaczeniu sil i mowilem o tym, ze pomysl nie jest zly. Lecz zeby cos takiego zrobic niewystarczy poprostu pozbierac ludzi ze swiatka polskiego UO.

Sam tworze DZ od podstaw, od poczatku i od strony skryptow i od tworzenia calej otoczki swiata. W przeciagu 4 miesiecy naprawde spedzilem duzo czas przy komputerze, i w dzien, i w nocy siedzac czasem nawet po kilkanascie godzin.
Dlaczego to robie? Lubie to. Robie to dla wlasniej przyjemnosci i dla przyjemnosci graczy. To jest moje hobby. Caly wolny czas poswiecam na serwer. Choc ostatnio mniej niz na poczatku. DZ jest moim dzieckiem, jest czescia mnie, jest moim pupilkiem, ktorego wychowalem i ktorego staram sie nadal udoskonalac. Oczywiscie to nietylko moj wklad. Gdyby nie ludzie, z ktorymi podzielam poglady ten serwer by nigdy niepowstal. Broneck, ktorego zafascynowalem UO, ktory mnie wspieral i techniczna wiedza i udostepnil serwer w firmie i lacze. Po przenosinach Gadget, ktory teraz adminuje serwerem. RON, ktory pomaga przy skryptach.
Ale to niejest najwazniejsze. Jest druga strona. Sa ludzie, ktorzy tego niedocenia. Ktorzy cie zbluzgaja i powiedza, ze jestes idiota, ze zle robisz itp. Czlowiek naprawde sie moze podlamac. Nie raz juz bywaly takie przypadki i nieraz chcielismy to wszystko rzucic w cholere. NIE TO NIE.
A jednak, pomimo wszystkich tych osob, ktore poprostu nas psychicznie podlamywaly DZ nadal istnieje. Dlaczego? Poniewaz nawzajem potrafimy sie podtrzymac na duchu, potrafimy osoby z naszego grona rozmieszyc a co wiecej dac im kolejne pomysly, nadzieje i checi.
Po czyms takim promieniujemy pomyslami. Wymyslamy co i jak zrobic, zeby polepszyc swiat Sosarii, zeby byl ciekawszy, zeby gracze przezywali gre jak najlepiej. Zeby mieli jak najlepsza rozrywke. Poswiecamy cale popoludnia na rozmowy na temat bugow, co i jak poprawic. A co z tego wszystkiego mamy? Mamy satysfakcje. Poprostu cieszymy sie, uwielbiamy sluchac graczy jak z wypiekami na twarzy omawiaja ostatnie przygody w swiecie, ktory tworzy DZ i cieszymy sie z tego, ze to wlasnie oni sa zadowoleni.
A co najlepsze wiemy, ze my im to dalismy. Broneck, Kosmaa, Gadget, RON, zezary, Ro6ert, lianka i ja a takze osoby z naszego kanalu, gracze i ludzie, ktorzy wczesniej nam pomogli, a z roznych przyczyn juz przestali sie gra zajmowac.
Poprostu tworzymy ZGRANA ekipe.

Wracajac do poczatku i nawiazujac do postu ICE.
Idea wspolnego, polskiego serwera UO jest jest wielka rzecza i wymagajaca naprawde o wiele wiekszego nakladu pracy niz na naszych serwerach. To jest calkowicie realne i mozliwe do zrobienia, ale Panowie, bez stworzenia zgranej ekipy to raczej sie nieuda.
Nienamawiam tu oczywiscie nikogo do zadnej rzeczy. Ale faktem jest, ze w grupie mozna zrobic o wiele wiecej niz w pojedynke.
Wymaga to oczywiscie poswiecenia sie i z jednej i z drugiej strony. Troche ustapic, pare wyzecczen. To nic wielkiego, a jakie korzysci. Z SC jakos potrafilismy sie dogadac i w tej chwili w miare mozliwosci chetnie im pomoge, a i oni tez podsuneli nam pare pomyslow.

Nawet jesli jeden serwer UO niemialby powstac to czy nielepiej by bylo jakby wkoncu dac sobie spokoj z klutniami, z wyzywaniem sie, z objezdzaniem jedni drugich, z twierdzeniami, ze tamto jest da best a wy jestescie idioci, kretyni i wogle do bani. Panowie, sadze, ze to nietedy droga.
I stwierdzam publicznie niewylaczajac nikogo, nawet siebie, ze to sie robi powoli smieszne, a czasem wrecz tragiczne. Wiem dobrze, ze mam racje i wy takze wiecie, choc niewszyscy mi ja przyznacie.

Pomijajac juz wogle idee wspolnoty polskiej UO.
Czy nielepiej jak was ktos pochwali, przywita, usmiechnie sie zamiast bluzgac. Kazdy by tak chcial. Wymaga to co prawda troche poswiecenia, ale czego sie boicie? Wyciagnac reke? Przyjac ja?

Tak Panowie, zeby cos wspolnie, razem stworzyc, musimy zaczac od TEGO forum. Poniewaz wiekscosc wasni wlasnie tutaj ma swoje ujscie.

Jejq rozgadalem sie :)
Podsumowujac.
Ogolnie jestem za wspolnym serwerem i za wspolnym dzialaniem. I jesli znajdzie sie grupa osob, ktora by chciala zwiazac w jedna calosc polski swiatek ultimy to dolacze do nich. I w tym momencie przymykam oczy na wszelkie poprzednie wasni.
Sadze, ze wszyscy to przemysla i hmm i ze uda nam sie cos wkoncu wspolnymi silami zrobic.

Pozdrawiam


_________________
Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza.

*

Posty: 153
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:32 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-28 19:48, IcE napisał:
Kilka małych uwag - co do słów dzi4du o niższości tych co gardzą niskim wkładem kogokolwiek w rozwój Waszego serwera - chyba zapomniałeś wraz z przyjaciółmi, że wiele osób których pracą nagminnie niektórzy Wasi koledzy pogardzają również odegrało nie małą rolę w rozwój serwera.


Powiedz mi proszę, w którym miejscu powiedzieliśmy, że wcześniejsi ludzie nie zrobili NIC. Bo twoim zdaniem, ogłaszamy, że my ten serwer zbudowaliśmy w 100%. Nic bardziej mylnego, nie jest to tylko nasz wkład, jednak mogę śmiało powiedzieć, że aktualnie większość i to spora większość to nasz wkład. I tego zaprzeczyć nie możesz.

Cytuj:
Róźnica pomiedzy innymi ekipami a Wami jest taka, iż te inne ekipy nie usuwają w niepamięć pracy tych którzy potem z tej ekipy odeszli z róznych powodów.


Jakiej pracy masz na myśli? Bo ja nie wiem co my usunęliśmy w niepamięć. Zawsze chyba mówiliśmy, że kontynuujemy to co zaczęła pierwsza ekipa. Znajdź mi proszę dowód, a nie podajesz informacje bez podstaw.

Cytuj:
Twoi współpracownicy natomiast kontynuując pracę innych traktują swoich poprzedników jako bandę nieudaczników, chamów, palantów, kretynów itp nie chcąc zauwazyć, [...]


Jeżeli chodzi o podsumowanie skasowania pewnego katalogu, pozostawmy ocene nie nam, a graczom.

Cytuj:
[...] iż to własnie oni pierwsi przecierali szlaki, głowili się z wylotami na zapchanym serwerku, dziesiątkami bugów i przede wszystkim starali się żyć w zgodzie z pogardzanymi przez "pewne kregi" graczami z OSI za co niejednokrotnie mogli liczyć na ich rady i cenne pomocne uwagi.


Moim skromnym zdaniem, sytuacja, jeżeli chodzi o stosunek doświadczonych graczy, diametralenie sie nie zmienił od czasu, gdy jeszcze byłeś w ekipie CLSE.

Cytuj:
Miast bronic na siłę pewnych rozwiązań, Ci pogardzani przez Was poprzednicy usiłowali poznać opinię doświadczonych graczy oraz wypracowac wspólny mianownik.


Przecież my słuchamy wszystkich uwag i te, które uważamy za słuszne - wprowadzamy od razu, lub zostawiamy je do przeanalizowania i wprowadzenia później.

Cytuj:
Twoi koledzy natomiast wychodzą z założenia że wszystko co znajduje się na CL jest cacy, z góry traktując jako wrogie głosy każde przejawy niezadowolenia na tym forum.


Kolejny zabobon, jakoby "Wszystko co proponują inni jest złe, a u nas wszystko juz jest dopracowane". Ileż rzeczy jest wprowadzonych z pomysłów graczy, które słyszymy zewsząd, jak i z tego Forum?
Gdybyśmy uważali, że wszystko "jest cacy", czy byśmy teraz przez tych kilka dni wszystko uzupełniali, bo nasze wizje, niekoniecznie można od razu wprowadzić? Czy był sens zarywać kilka nocy?

Cytuj:
Jako przedstawiciel oficjalnej strony UO wraz z swoimi współpracownikami powoli przestaję powaznie traktowac całą tę dyskusję. Chyba porawdziwe sa opinie iż gdzie dwóch polaków tam trzy partie polityczne i 4 zdania na każdy temat.


Zapomnieliśmy o tym, że Polacy to oportuniści...

Cytuj:
Chętnych do gry w UO jest w Polsce bardzo duzo. Na dłuzszą metę starczyło by ich na serwer OSI i wszystkie polskie serwery emulacyjne. Gdybyście tak zamiast wchodzić w swary wyciagnęli rękę do osób kreujących pozycję UO w Polsce - a chcąc nie chcąc takimi osobami są również w pewnym stopniu członkowie ekip innych polskich emulatorów mozna by zdziałać bardzo wiele.


Chyba rozwój polega na tym, że są rzeczy, które się różnią i każdy chcąc przyciągnąć do danego produktu chętnych, stara się go tak zmienić, żeby nadal był podobny, ale jednak inny niż wszystkie.
Każdy ma różne gusta i dzięki temu ma możliwość wyboru.

Cytuj:
Gdyby nie swary mielibysmy byc może juz dziś serwer legalny w Polsce a w sklepach nie brakowałoby gry.


Gry chyba nie ma z innego powodu aktualnie. (to tak na marginesie)
A serwer legalny, cóż, chyba nie twierdzisz, że emulatory, które są na licencji, jest nielegalne. Miałeś chyba na myśli oficjalny?

Cytuj:
Ostatnio zastanawiałem się co właściwie korzystnego wynika z tych wszystkich dyskusji. Doszedłem do wniosku że chyba czas udac się do okulisty bo albo oślepłem , albo faktycznie nie ma zadnej korzyści z całej awantury. Ekipy serwerów-emulatorów mają swój wkład w polski świat UO i tego nikt im nie odbierze (znam wiele osób które po spróbowaniu sił na CL i SC zaczęło grac na OSI, a i takie które grały na OSI i grają teraz na emulatorze).


Jest to wybór każdej osoby.

Cytuj:
Nie ukrywam jednak że zmiana zasad gry doprowadza czesto do zatracenia atutów Ultimy, lecz również rodzi wiele nowych ciekawych możliwości nie zastosowanych przez OSI (np płynna ekonomia). Gracze z OSI dysponują olbrzymim doświadczeniem wspartym kilkuletnią praktyką i tego też nikt im nie odbierze, a każdy nowy gracz wie, że ich wiedza to prawdziwa skarbnica informacji (sam się uczyłem gry od kilku z nich i wiem że bez ich pomocy miałbym wielkie G).


Owszem doświadczeni gracze OSI są skarbnicą wiedzy jeżeli chodzi o grę na serwerach oficjalnych. Tak samo gracze grający dłużej na emulatorach, są skarbnicą wiedzy o tych serwerach.
A różnice w porównaniu do OSI dają tylko ten plus, że ludzie mogą wybierać, czy wolą grać na OSI czy tutaj. Nie ma prostej konkurencji, bo gdyby emulatory były w 100% podobne do OSI a do tego darmowe to efekt byłby wiadomy...

Cytuj:
Może więc zamiast kilku obozów stworzyć jedną grupę miłosników UO w Polsce? Gwarantuję iż przyniosło by to na dłuższą metę znacznie lepsze wyniki i korzyści niż obecny stan rzeczy i naprawdę warto to zrobić.


Ultima to tylko program, światy mogą się różnić, tak samo jak się różnią na różnych shardach oficjalnych.
W polityce zawsze są partie, zawsze znajdą się ludzie, którzy myślą inaczej. Chcesz zrobić ze świata graczy Ultimy - Utopię, że niby się wszyscy zgadzają? Już chyba o tym gdzieś czytałem, jak to się kończy...

Cytuj:
I na koniec jedna sprawa - tym postem nie miałem zamiaru nikomu przylizać jeb%^%$% dupska i mówie to wprost :grin:. Rzadko pisze cokolwiek na tym forum i nie mieszam się do awantur tu wszczynanych, dlatego prosiłbym aby nie potraktowac tego postu jako głos którejkolwiek ze stron "konfliktu", lecz raczej jako próbę mediacji (chociaż zdaję sobię sprawę że zapewne jej efekt bedzie znikomy lub żaden).


Tak samo ja nie zamierzałem w tym poście nikogo obrażać i jeżeli to zrobiłem to ze szczerego serca przepraszam. :grin:
Dziękuję za próby mediacji. :smile:


_________________
Wojciech "hendryk" Sienkiewicz
cd /../hendryk/wolny_czas
rm *

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:41 
Cytuj  
Post Malcolma dowodzi, iż mimo wczesniejszych animozji możliwa jest współpraca i to z perspektywą niemałych efektów. Cieszę się, że tak szeroko opisałeś punk widzenia swój i Twoich przyjaciół, gdyż tylko taka dyskusja umozliwia wypracowanie wspólnego mianownika, co na dłuższą metę przyniesie korzysci wszystkim stronom . Bo komu konsolidacja polskich graczy może przynieśc straty? Przeciwnie napewno własnie ta konsolidacja wpłynie na rozwój rynku Ultimy w Polsce, szybszy dostęp do oprogramowania, poprawę wizerunku UO w oczach polskich dystrybutorów i nie tylko.

Nadal mam jednak nadzieję, iż przedstawiciele Ekipy CL nie odrzuci wyciągniętych w swoim kierunku dłoni

_________________
Ultima Online Polska
http://www.uo.imgroup.com.pl
MmogSpot - Polski Portal Gier Online
... when the dream became true ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2001-12-28 23:51 ]</font>

**

Posty: 315
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:47 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-27 14:00, Coval napisał:
Pytania typu jak wsiasc na konia biora sie stad, ze Ci ludzi na oczy oryginalu nie widzieli. A jest tam taka instrukcja + karteczka podstawowymi informacjami jak sie poruszac, podnosic przedmioty, wsiadac na konia i takie tam. Od razu widac, ze jest zwyklym piratem.

No to zes teraz przywalil ! Hoo Hoo ! Ja np jak gralem jeszcze na OSI to tez sie o wiele rzeczy pytalem bo najnormalniej w swiecie latwiej mi sie bylo pytac niz sprawdzac. Wiec ludzie uwazajcie o co pytacie bo wam nalepke z napisem "pirat" do glowy przylepia :grin:

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:06 
Cytuj  
Wybaczcie, ale poza wszelkimi przeslankami zwiazanymi z "polaczeniem shardow" musze skomentowac wypowiedz Ice'a - Melaniusa...
Cytuj:
2001-12-28 19:48, IcE napisał:
Kilka małych uwag - co do słów dzi4du o niższości tych co gardzą niskim wkładem kogokolwiek w rozwój Waszego serwera - chyba zapomniałeś wraz z przyjaciółmi, że wiele osób których pracą nagminnie niektórzy Wasi koledzy pogardzają również odegrało nie małą rolę w rozwój serwera.

Zapomnielismy? - niewydaje mi sie... z checia rozmawiamy z wszystkimi bylymi GM'ami / osobami, ktore zawiesily swoja dzialanosc - nikt nikim nie pogardza i niejednokrotnie podkreslaja "raczej" wszyscy ze bez was/nich ten server nie mial by racji bytu (no moze poza jednym incydentem zwiazanym z wylotem servera).
Cytuj:
Róźnica pomiedzy innymi ekipami a Wami jest taka, iż te inne ekipy nie usuwają w niepamięć pracy tych którzy potem z tej ekipy odeszli z róznych powodów. Twoi współpracownicy natomiast kontynuując pracę innych traktują swoich poprzedników jako bandę nieudaczników, chamów, palantów, kretynów itp nie chcąc zauwazyć, iż to własnie oni pierwsi przecierali szlaki, głowili się z wylotami na zapchanym serwerku, dziesiątkami bugów

A jak skomentujesz to, ze czesc osob, ktora odeszla z pierwszej ekipy, powrocila w jej sklad - przypadek, przekupstwo, ponizanie bylej ekipy i odrzucenie w niepamiec ich staran? Czy moze raczej chec kontynuowania tego, co sie zaczelo jakis czas temu? Jezeli tak wyglada ublizanie osobom zwiazanym z tym serverem od poczatku jego istnienia, to jak wygladalaby wspolpraca?
Cytuj:
i przede wszystkim starali się żyć w zgodzie z pogardzanymi przez "pewne kregi" graczami z OSI za co niejednokrotnie mogli liczyć na ich rady i cenne pomocne uwagi.

A co powiesz na wypowiedzi Toll'a i Konradora? - to obecna ekipa im sie "narazila" i to obecna ekipa zostaje osadzana wzgledem tego co bylo kiedys, zanim przejelismy ten server i "pokutuje" - nie wnikam slusznie czy nieslusznie - za bledy, ktorych nie popelnili? (nie mowie, ze my nie popelniamy bledow - kazdy je popelnia). Jesli chcesz mowic o wspolpracy z ludzmi z OSI w tamtych czasach... postaraj sie, prosze, o archiwum boarda z tamtego okresu - tak rozowo i sielankowo nie bylo - za sprawa tychze dwuch osob, ktore i teraz "umilaja" zycie ludziom pracujacym nad CL'ka (przy akompaniamencie innych "zyczliwych" osob).
Co nie oznacza jednoczesnie, ze pewne cenne rady - zostaja uwzglednione w "naszej" wizji swiata CL.
Cytuj:
Miast bronic na siłę pewnych rozwiązań, Ci pogardzani przez Was poprzednicy usiłowali poznać opinię doświadczonych graczy oraz wypracowac wspólny mianownik.

Sam kiedys mowiles, ze CL bedzie inne niz OSI - i takie sie staje. Nie ma jedynego slusznego rozwiazania, takze zarzucanie nam, ze cos zle dziala moze byc bledne - moze to wlasnie tak ma u nas dzialac, odcinajac sie od OSI i wszelkich oficjalnych stron o UO nie wszystko, ale czesc rzeczy bedzie inaczej na CL wygladala... Trudno zmienic swoje przyzwyczajenie, prosciej wyrazic zdanie, ze cos jest zle/bezsensowne/robione przez ignorantow... Rowniez inaczej mowisz teraz, a inaczej robiles, kiedy sie serverem zajmowales...
Cytuj:
Twoi koledzy natomiast wychodzą z założenia że wszystko co znajduje się na CL jest cacy, z góry traktując jako wrogie głosy każde przejawy niezadowolenia na tym forum.

Oj nikt nie mowi ze wszystko jest cacy - wrecz przeciwnie - widzimy ile jeszcze jest do zrobienia / poprawienia, wszystkie ciekawe propozycje poddajemy doglebnym dyskusja w gronie ekipy - twoje stwierdzenia nijak maja sie do rzeczywistosci.
Cytuj:

A są to głosy osób które próbowały gry np na Twoim serwerze a na OSI szaleją już długimi latami (dla przykłudu alfabetycznie Carol, Polko, Sosy, Toll).

Przyjrzyj sie, prosze temu jak Toll komentuje posuniecia "dawnej" ekipy CL i obecnej. Moze zapomniales jakimi to slowami na IRC'u komentowal poczynania w przemianach an serverze... ja niestety/stety tak... wiecej na ten temat nie zamierzam sie wypowiadac - ich zdanie nt wszystkich osob zaangazowanych w prace nad CL'ka prezentuja od dawna takie samo - obojetnie czy chodzi o ludzi obecnych, czy tych, ktorzy juz nie wspolpracuja przy CL.
Cytuj:
Gdyby nie swary mielibysmy byc może juz dziś serwer legalny w Polsce a w sklepach nie brakowałoby gry.

Jesli jestes gotow przyjac do grona osob pracujacych nad danym projektem osoby, ktore oczerniaja, wrecz osmieszaja, to co zostalo zrobione/ jest tworzone, to czemu nie zrobiles tego wczesniej - jak sam sie tym zajmowales? Wiaze sie to z poprzednimi rzeczami, o ktorych mowilem wyzej?.
Co do serwera oficjalnego, masz na mysli Twoje boje o wprowadzenie oplat za CL? (ktora to propozycje JEDNOGLOSNIE odrzucono, na szczescie, czy tez nieszczescie dla tego projektu - zalezy jak na to patrzec).
Cytuj:
Może więc zamiast kilku obozów stworzyć jedną grupę miłosników UO w Polsce? Gwarantuję iż przyniosło by to na dłuższą metę znacznie lepsze wyniki i korzyści niż obecny stan rzeczy i naprawdę warto to zrobić.

Takze patrz powyzsze wywody moje...
Jesli jestes w stanie zaufac osoba, ktore oczerniaja kazda Twoja decyzje, czemu tego nie udowodniles, kiedy miales ku temu mozliwosci? Latwo jest mowic komus co powinien zrobic, gorzej juz sprawa wyglada, kiedy samemu mialo sie taka szanse, a sie z niej nie "skorzystalo".
Mimo tego, iz sam nie "wchodze z buciorami" i nie komentuje poczynan w kreowaniu swiatow na SC i DZ niektore osoby, z tamtych shardow, za wszelka cene takowe zachowania uskuteczniaja - czy z takimi ludzmi mozna dojsc do porozumienia? Czy to my komus wytykamy, to ze jest "inny" niz MY, czy poprostu zostawiamy ich wlasne decyzje bez komentarza, bo nie jest naszym zamiarem "przerabianie" wszystkiego i wszystkich na "swoja" modle? Czy to my wytykamy OSI to, ze jakies rzeczy zostaly zrobione tam tak, a nie inaczej. Czy raczej to my jetesmy oceniani wzgledem OSI i tego co tam funkcjonuje.w oczach wielu osob jest uznawane jako "jedyne sluszne rozwiazanie" i nie mowie tutaj ze wszlekie rzeczy dzialajace na OSI sa zle, wrecz przeciwne, wiele jest rozwiazanych wysmienicie, co nie zmienia faktu, iz mamy prawo do wlasnego zdania i wlasnego podejscia do sprawy.

Reasumujac... pomysl fajny - tzn jednoczenia sie - jednak w naszym kraju nie do wykonania - cokolwiek by sie dzialo...

*

Posty: 153
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:06 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-28 23:12, IcE napisał:
[...] ( które zależy w głównej mierze od odpowiedzi Ekipy CL) nie sądze aby Nasi (tj MmogSpot)partnerzy mnie scigali za to co teraz napiszę, ale napiszę to by każdy z Was wiedział że zgoda naprawdę buduje a niezgoda rujnuje.


Owszem niezgoda rujnuje... tylko tutaj pytanie co w tym przypadku? :smile:

Cytuj:
[...] serwerem oficjalnym ( w przeciwieństwie do emulatorów kóre nigdy zatwierdzenia OSI nie dostaną).


Jakoś robię i robiłem to DLA PRZYJEMNOŚCI, a nie dla jakichś KORZYŚCI... I nawet mnie i cała ekipe CL nie interesuje uzyskanie statusu official. Bo nie uzyska z innego powodu - abonament. CL jest darmowe, tak samo jak SC i DZ.

Cytuj:
Nie mogę ujawnić wszystkich szczegółow oraz warunków bo naruszę tym przyjete ustalenia. Czy ktoś z Was zadał sobie pytanie dlaczego z takim opóźnieniem docierają kolejne porcje UO do Polski? Nie?


Bo zdaje się, że nie zamawia się produktu, który schodzi z rynku, a ma wejść nowy dodatek. To tak na marginesie.

Cytuj:
[...] Dalej o silnym community


Odpowiedz jeszcze, kto miałby tym kierować teraz i później, bo coś mi się zdaje, że wcale nie ekipy SC czy DZ. To ja się pytam kto? Może ktoś mi udzieli odpowiedzi, kto jest na tyle charyzmatyczną osobą, która by to poprowadziła?

Mam nadzieję, że nie usłyszycie mnie więcej w tym dziale. Ale czas pokaże... :/


_________________
Wojciech "hendryk" Sienkiewicz
cd /../hendryk/wolny_czas
rm *

**

Posty: 352
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 00:07 
Cytuj  
Wiesz co Ice. Wczytalem sie w twoje posty i... Oprocz tego ze jest to badzo bardzo dobry pomysl to z twojej jakze dyplomatycznej gadki (zazegnanie wasni itd.) wnioskuje ze oprocz kozysci w postaci szeroko pojetego dobra graczy itp. jest tez druga strona medalu a mianowicie pachnace, szleszczace dolarki ktore w takiej sytuacji wpadly by ci do kieszeni jezeli taki shard by powstal i mialby cos wspolnego z Orginem.
Jest to moje zdanie i wrazenie ktore odnioslem czytajac twoje posty w tej sprawie. Oczywiscie chcialbym sie mylic, ale jesli sie nie myle to wstydz sie.


_________________
Alone In The Dark I'm Craving For Your Blood
So Sweet, So Red, So Hot...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.